Damato Damato komentáře u knih

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jako malá jsem ji poslouchala před spaním v podání mé mamky. Ta ji četla jako malá holka a Broučky milovala. Já jsem se celé knihy bála a nikdy jsem k ní nenašla ten vztah, jako jsem viděla u mamky. Svým dětem jsem ji začala také číst, ale také jsem se vyhýbala těm smutným příhodám a myslím, že to pro ně bylo stravitelnější. Asi je to kvalitní knížka pro děti , ale pro mě zůstane pořád jakoby obklopená tajemstvím, které pro mě zůstane navždy neprozkoumané, možná i tím, že se já sama nesnažím té knize porozumět.

11.06.2015 3 z 5

U vrabčáků za komínem U vrabčáků za komínem František Jungbauer

Tak tohle byla další kniha mého dětství, mamka mi ji četla vždycky před spaním a vrabčáky jak z vesničky, tak z Prahy jsem milovala. Do dneška si na jejich příběhy matně vzpomínám a kdykoli vidím nějakého vrabčáka ( a v posledních letech teda fakt není až tak časté), tak si na ně vzpomenu. Myslím, že by se moc líbila i dnešním malým dětem.

11.06.2015 5 z 5

Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimil

Četla se moc hezky a jsem ráda, že ji díky bazaru v Databázi mám doma v knihovně - vlastně nemám, pořád si ji někdo půjčuje a pro spoustu mých kamarádů bylo příjemným překvapením, jaká je to čtivá a milá kniha. Určitě si zaslouží plný počet hvězdiček, podle mě je v této knize zdůrazněno
" češství" a o to lépe se kniha čte. Chápu, že mladým lidem, kteří milují napětí a fantastické filmy a knihy to moc neoslovuje, ale myslím, že až přijde jejich věk, tak je kniha osloví.

08.06.2015 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tak tahle kniha se Vieweghovi podle mě 100% povedla, viděla jsem i filmové zpracování, ale kniha je naprosto jedničková

05.06.2015 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Přečetla jsem ji , nemám ve zvyku " nedočítat", ale už se k ní určitě nevrátím.

05.06.2015 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem ji četla jako dítě naprosto jsem ji nepochopila, až jako dospělá jsem ji přišla na chuť a mám ji v knihovně do dneška

05.06.2015 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Všechny knihy paní Šmahelové jsem jako mladá milovala, všechny jsou psané pro mladé dívky a ač psané před lety, jsou pořád aktuální. Tuto knihu jsem četla pořád dokola a myslím, že i vnučky - až přijde jejich čas na knihy- si ji rády přečtou

02.06.2015 5 z 5

Mládí na křídlech Mládí na křídlech Helena Šmahelová

Jako mladá jsem přečetla knihy paní Šmahelové snad všechny a všechny se mi moc líbily, myslím že i dnešním mladým slečnám mají pořád co říct, paní Šmahelová nepsala o určité době, její příběhy jdou s časem a jsou aktuální i dnes.

02.06.2015 4 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Když jsem knihu dočetla, vůbec jsem nevěděla co si o hlavní aktérce myslet a jak se na knihu dívat. Na jedné straně mladá- ale už ne nerozumná holka, která beze slova uteče od rodičů, aby se po tom. co zůstane sama k nim pokorně vrátila, poté využije svého osobního šarmu- který ji byl dán do vínku aby se zachránila v koncentračním táboře a udržuje blízký vztah s nacisty na druhé straně tím alespoň trochu odvrátí tragický konec svých rodičů - a v té době , kdy se žilo ze dne na den je to asi určitě pochopitelné, nevěděla co bude druhý den, věřila, že se všichni zachrání. Ale pokud jsem četla více takových vzpomínek z koncentráků - ani v jednom nikdo nepopisoval , že byla v koncentráku "bylinková zahrada", že by se i otupělí bachaři chovali lidsky - byla to až taková náhoda, že by měl německý bachař milé oči? A zrovna v Osvětimi? Měl někdy někdo možnost si do vězení nechávat posílat noviny, nebo psát deník ? Přečetla jsem knihu, napsaná je moc hezky, ale nevím ... určitě se k ní nevrátím a s paní bych se určuítě nikdy setkat nechtěla, ač si určitě prošla ke konci peklem....

02.06.2015 2 z 5

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Překvapilo mě, že se krásně četla a byla jsem z celé knihy moc mile překvapená. Určitě si zaslouží plný počet hvězdiček

02.06.2015 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Přivedl mě k této knize nepřímo můj syn, ač rád a hojně čte, nikdy se moc nesměje a když jsem uslyšela smích z jeho pokoje, připadlo mi to zvláštní. Když odešel, šla jsem se kouknou na tu zvláštnost - a už byla moje. Jen pozor, nesmí se číst ve vlaku, nebo vůbec v hromadných dopravních prostředcích, jinak si lidi budou myslet, že jste blázni.

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Četli ji mí rodiče, četla jsem ji já, četli ji mé děti a věřím tomu, že ji bodou číst i vnoučata. Žádný jiný komentář mě u téhle báječné knihy nanapadá

Na památku černá Na památku černá Carlene Thompson

Nikdy jsem nebyla na detektivky, jsem sama od sebe netrpělivá a nikdy nevydržím, aniž bych se podívala na konec a tím detektivka pozbývá na dramatičnosti. Ale tady jsem sedla, četla, četla a byla jsem ohromená, jak jsou detektivky napínavé čtení.Moc hezky napsané, moc hezky čtivé .

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Tuhle knihu jsme měli doma a otec ji otvíral jako poklad. Když jsem odešla z domu, pořád mi v mé knihovně chyběla, až jsem ji konečně v knize sehnala. Děti odrůstaly, pomalu se stěhovaly do svých domovů a já tušila, že když se s ní nechci rozloučit , musím koupit urychleně další dvě knihy, nebo se doma budeme rozčilovat, kdo si knihu vezme. Takže někde mají každý své auto, my máme každý své vlastní pověsti.

Filozofská historie Filozofská historie Alois Jirásek

K svátku v 9 třídě mi naši dali tuhle knihu. Byla jsem moc pyšná, hlavně na tu vazbu, protože mi připadala dospělácká a už vlastně tím pádem můžu číst dospělácké knihy. Samozřejmě, že obsah byl nádherný, dokonce si pamatuji, že jsem ji měla na přijímačkách a četla ji na chodbě, když jsme čekali na výsledky...Zaujala mě tak, že jsem vůbec nevnímala, že bych se měla bát, jestli budu studovat, nebo ne.

Adieu, mládí! Adieu, mládí! Bohumil Nohejl

Tuhle knihu jsem "potkala" v jednom knihkupectví v Duchcově, kam jsme se o prázdninách v r. 1983 jeli podívat na zámek. Po cestě zpátky domů jsem ji ve vlaku přečetla a od té doby se se mnou stěhuje, kam mě život zavleče. Malá, útlá, ale moc hezká. A stála 9,-korun- to si pamatuji, protože na výlet jsem dostala 20,-- s tím, že to mám na oběd a ne že zas vykoupím knihu.Naši mě znali...

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Film je moc hezký, ale knihu miluji

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

knihy od paní Šmahelové jsem četla jako malá holka , ale tuhle jsem dostala k 15 narozeninám a mám ji do dnes. Moc hezky se čte a když je mi někdy hodně zle, vzpomenu si na hlavní představitelku a hned si řeknu, že zas tak zle mi není....

23.05.2015 4 z 5

Grécka a rímska mytológia Grécka a rímska mytológia Colette Estin

Je to vlastně cesta do země řeckých a římských bohů. V jejich společnosti se dostaneme na břehy Středozemního moře, kde sídlili a seznámíme se s národy, které je více než tisíc let oslavovaly.Je to vlastně cesta k počátkům naší civilizace. Určitě je určená pro mládež, ale já ji našla před lety u svých dětí v knihovně a s chutí jsem si ji přečetla.

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

První kniha od paní Jordánové, kterou jsem četla- dostala jsem ji, když jsem se zrovna řešila život a nějak jsem nevěděla, jak to bude dál. Už jedna z úvodních vět - "Nezdržujte se tím, že nechcete přijmout to, co se vám děje. Vše má prostě důvod. Vše jsou jen reakce na vaše akce.každá vaše myšlena se ve vašem životě zhmotní a projeví...." to je prostě bomba.