Damato Damato komentáře u knih

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Úžasné knihy mého dětství, zmizelé v propadlišti dějin na půdě u babičky. Ale pořád je mám v mysli - Gabru, Málinku, školu ve Štítné, gymnázium ve Valmezu, kozy, které snědly papíry, malého bratříčka a švagra, který s nimi nejel na svatbu - a na co jsem vzpomínala ve škole nejvíc- na pana školníka v noční košilce a s papírovou čepicí na hlavě. Když se začínalo nedávno psát o žítkovsých bohyních ( a to píšu ve vší úctě k nim), dávno jsme od paní Amálie Kutinové přece věděli, že jsou.....

15.04.2015 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

natrefila jsem na tuto knihu v NeoLuxoru a protože jsem o žítovských bohyních něco málo slyšela a četla (mimo jiné i v knihách Amalie Kutinová Gabra a Málinka), na zkoušku jsem si knihu koupila- je opravdu skvělá, přečetla jsem ji skoro na jeden dech.

Cujo Cujo Stephen King

první kniha, kterou jsem od tohoto PANA SPISOVATELE četla. Byla jsem zrovna v nemocnici, doma dvě malé děti a myslela jsem, že to dál nezvládnu . Když jsem to dočetla, měla jsem pocit, že se mám výborně, dětem u babičky nic nehrozí a až přijdu dom, bude vše jen zalité sluncem....

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Moc krásné, určitě souhlasím s tím, že je češtější než "Quo vadis", přečetla jsem to jedním dechem, ale když to porovnám, myslím, že Sienkiewicz byl blíž realitě. Ale paní Loukotkovou miluji, takže určitě souhlasím s tím, že jde o úžasnou knihu.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tuto knihu jsem poprvé četla v mládí o prázdninách u babičky. Na ten den, kdy jsem zahrabaná na staré půdě v seně vytáhla knihu půjčenou v tamní knihovně, kde babička pravidelně chodila, asi nezapomenu. Od té doby jsem milovala jak paní Loukotovou, tak i Villona a po letech, když jsem si knihu koupila -jakoby se mi něco ke mě vrátilo. Nejen vzpomíny na babičku a prázdniny u ní, ale ta kniha je prostě jedinečná.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jako malá jsem ji četla nesčíslněkrát, moje děti ji znaly zpaměti, mým vnučkám ji právě teď začínám číst. Naprosto úžasná kniha

14.04.2015 5 z 5

Buddhovi sirotci Buddhovi sirotci Samrát Upádhjáj (p)

myslím, že stojí za přečtení, člověk si uvědomí, lidé myslí a vnímají a žijí stejně, ať jsou z Čech, nebo z Nepálu.

Magická padesátka Magická padesátka Marcela Košanová

úžasný dárek k 50-ti nám , pobaví a hlavně poznáte, že i když si myslíte, že na tenhle průšvih jménem život jste občas sama a plácáte se v tom s vidinou nejasného výsledku (jak ve výchově teď už samostatných dětí, tak ve vztahu k partnerovi, rodičům i sourozencům), tak přesně tyhle stavy vám tady někdo popíše, protože je už asi zažil - a to sakra hodně pomůže. Děkuji za tuto knížu

14.04.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kdysi-když mi odcházeli synové na studia, dostali povinně přečíst české MEMENTO ( od R.Johna), ale to proti této knížce je komediální pohoda. Ale určitě souhlasím s tím, aby si to přečetli hlavně rodiče. Protože ti jsou první , kteří musí jako první poznat a zareagovat

14.04.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu Vypravěčka jsem dostala k Vánocům 2014, do konce vánočních svátků jsem ji přečetla, nedalo se od toho utrhnout, i když zážitky z koncentráu děsivé - a to jsem o tom něco málo věděla, neboť můj děda to stačil také zažít-ale kniha jednoznačně úžasná

14.04.2015 4 z 5

dostala jsem ji k 50 narozeninám, zrovna probíhala chřipová epidemie,měla jsem na čtení čas a byla to nejkrásněji strávená nemoc. Díky za tuto knihu