dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Máme tady další romantickou knihu od německé autorky, která se trochu liší tím, že se tentokrát nejedná o příběh ze školního prostředí. Když si to řekneme na rovinu, já moc velká očekávání neměla, protože pro mě zaříkávač koní s delšími vlasy úplně neníno, sexy? Ale to je jedno, i tak ta dokonalá obálka a vidina skvělého romantické příběhu další německé autorky, byla nutností.

Příběh byl psán čtivé a měl hezkou myšlenku, ale jaksi jsem tam postrádala to hlavní téma, což byl smrt nepoznaného syna. Sice byl na začátku hlavní hrdina nešťastný, nicméně pak se děj točil úplně okolo něčeho jiného a on si téměř nevzpomene. Ráda bych zmínila další věc, ale nebudeme si tady spoilerovat. Kdyby autorka zapracovala více na hlavním tématu celého příběhu, mohla to být větší senzace, u které by si troufám říct čtenář i pobrečel. :) Kniha se bohužel nevyrovná jak Kasten, tak Kneidl, které tu laťku alespoň pro mě nastavily dost vysoko.

Ale i tak to byl hezký příběh, který se určitě bude líbit těm, co milují jak já říkám koňáky () a jednoduchý, nenáročný děj. BTW. slovo Hacienda nemůžu ani slyšet.

18.03.2023 3 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Tajemný příběh, který se odehrává v anglické škole, na kterou přichází nová studentka Audrey, která se snaží utéct před svojí minulosti. Nicméně nová škola je plna tajemství a záhad. Kdo miluje Harryho Pottera tak ten si zamiluje to prostředí, protože já jsem si místy připadala trochu jako v Bradavicích.

Tohle byla vynikají YA thrillerovka, která mohla být opravdu topka, kdyby autorky tak trochu nezabily ten konec. Knize se nesmí upřít čtivost a tajemno, které nutí čtenáře číst dál a dál, aby se dozvěděl, co se ve škole opravdu děje.

18.03.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Pokračování série Osobní strážce bylo nutností v mé knihovně, protože z prvního dílu jsem byla nadšená. Tady to nebude výjimkou. Byť byl první díl lepší, tak ani tento mě nezklamal. Autorka mi svým stylem psaní od začátku sedla a já měla nutkání číst knihu dál a dál. I když je příběh takový pohádkový, tak byl přesně tím, který jsem potřebovala.

Nechyběla krásná jiskra mezi hlavními hrdiny, ani napětí a drama. Miluju když se v příbězích objevují hrdinové z předešlých dílů.

Za mě další povedený titul, který vyšel pod značkou RED. I když se nejspíše tato linka nebude líbit každému, protože je to možná trochu nereálné a někdo ty osudové lásky a klišé nemá rád, tak někdy je potřeba si to alespoň v těch knihách užít.:)

18.03.2023 4 z 5

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

Pátý díl série Půlnoční kroniky byl opět skvělý. Musím říct, že kvalita příběhu s každým dílem neklesá a já si každý jeden díl naprosto užívám. Nutno vypíchnout to, jak na začátku každého dílu najdeme rekapitulaci toho předchozího a čtenář si tak může osvěžit paměť tím, co se stalo v tom předchozím. Pecka!

Tentokrát máme zpátky příběh, kde jsou mí oblíbení hlavní hrdinové Shaw a Roxy, kteří za mě zatím vedou a mrzí mě, že jejich příběh touto knihou končí, byť o nich v dalších dílech bude určitě zmínka. Kniha je opět plná zvratů, tajemství, lásky, akce a klasicky potřebuji nutně další díl, protože jak Laura, tak Bianca nás asi chtějí na konci každého příběhu naštvat. :D

Tahle za mě originální série o lovcích, čarodějích a různých nadpřirozených bytostí, doprovázená romantickými linkami by rozhodně neměla chybět těm, kteří takové příběhy milují. Obě autorky totiž dokáží do svých příběhů skvěle zapojit i tu romantickou linku, na kterou jsme od nich zvyklí. :)

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Druhý díl série Kostičas začíná tam, kde ten předchozí skončil. Musím se přiznat, že byť jsem z prvního dílu byla nadšená, tak tady to bylo mírné zklamání. Co si budem, Kostičas je jedna velká jízda a Samantha si pro své čtenáře připravila propracovaný, originální a také složitý svět, u kterého musíte dávat velký pozor.
Nicméně v tomto díle mě polovina příběhu moc nebavila a musela jsem se do toho nutit. Nebýt to audiokniha, tak ji asi odložím.
Kdyby měla první půlka příběhu spád jako v druhé polovině, byla bych nadšená. Protože konečně byli zpátky Refájci, kteří dali příběhu tu správnou šťávu a byl to přesně ten příběh, jaký jsem si představovala a zároveň jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Takže i přes nudný začátek byl ten konec super a samozřejmě mě zajímá, co se stane v tom dalším!

24.03.2024 3 z 5

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Jak mně chyběly příběhy od Penelope Bloom! Zrovna nedávno jsem si říkala, že už jsem od ní dlouho nic nečetla a konečně nám vyšel druhý díl ze série Jenom ne.

Tohle bylo zase skvělý. Je to přesně ten typ příběhu, který jsem potřebovala. Jednoduchý, vtipný, romanticko/erotický příběh, který Vás donutí se smát a kroutit hlavou nad chováním hlavních hrdinů. Po několikáté se budu opakovat, ale tohle není úplně pro každého, protože né každý ocení tento bizarní styl psaní. Já to například miluju!

Láska, smrt a všechno zlý Láska, smrt a všechno zlý Martin Paytok

Tenhle mystery hororový příběh s fantasy prvky mě mile překvapil. Byť jsem zprvu měla trochu problém se začíst, neboť tam bylo opravdu spoustu postav které se mi motaly dohromady, tak poté jsem se do toho dostala. Nutno vypíchnou ty skvělé ilustrace, které celý příběh doprovází. Nechybí ani rodokmen, či mapka sídla. Přiznám se, že mě občas štvalo chování postav, ale to je přesně to, proč na horory nekoukám, vždycky jsem nadávala, proč někdo někam chodí a udělá tohle.. a tak. :D Nicméně musím říct, že příběh jako celek mě opravdu bavil a posledních asi 150 stran byla jízda, kterou jsem si užila!

Příběh sleduje rodinu Havranových, kteří přijíždí do sídla zesnulého Izajáše, kde musí strávit noc, aby získali jeho dědictví. Bohužel nic není takové, jak si představovali. Kniha je plná zvratů, napětí, křivd a dramatu, kdy se musí všichni semknout a bojovat proti zlu, jež číhá v domě a zavraždilo jednoho z nich. Zvládnout to? Tak to si budete muset přečíst!

Aquaman: Válka o trůn Aquaman: Válka o trůn Geoff Johns

Jakožto milovník filmu Aquaman jsem neodolala skvělé nabídce od @crew_komiks ! Co Vám budu, už jen Jason Momoa na obálce je velká lákačka.
Musím říct, že jsem to moc užila! Ty kresby jsou jedna velká pecka a já byla nadšená ze všech možných detailů.
Pokud milujete film Aquaman a chystáte se do kina na dvojku, tak tenhle komiks by vás rozhodně neměl minout. Já si to užila, protože je to jedna velká akce od začátku do konce. :)

09.01.2024 4 z 5

Mládí na hřišti Mládí na hřišti Kódži Miura

Tohle byla moje první manga ze školního a zároveň sportovního prostředí a musím říct, že to bylo opravdu bezva! Sledujeme zde skvělý zápal hlavních hrdinů pro různý druh sportu, a to, jak jsou schopní bojovat o to, aby byli úspěšní. Dále je tu opravdu roztomilá romantická zápletka, kde se povedlo ukázat strasti první lásky, jako je například žárlivost, nerozhodnost, bojovnost. Bylo vtipné sledovat, co se hlavnímu hrdinovi děje v hlavě. :)

Tenhle příběh je určitě vynikající volbou pro mladé čtenáře, ale i pro ty starší, protože mě to opravdu bavilo a nemůžu se dočkat dalšího

09.01.2024 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran je kniha, která mi doma leží už nějaký rok. Pořídila jsem si ji díky všem těm skvělým recenzím, ale když jsem se do ní jednou pustila, tak jsem měla problém se začíst, a po chvíli ji odložila. Musím říct, že audioknihy jsou perfektní volba v tom, že se pustíte do knih, do kterých se vám nechce. A tady u té to rozhodně chyba nebyla, protože můžu konstatovat, že audioverze byla brilantní! Každá postava má svého interpreta a musím říct, že všichni byli výteční!

Tohle byla jedna velká jízda, kterou jsem si moc užila. Příběh jsem poslouchala v každé volné chvíli a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Autorka si připravila pro své čtenáře vynikající, propracovaný a napínavý příběh, který si zamiluji všichni fanoušci fantasy. A já už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

31.12.2023 4 z 5

Velký Gatsby (komiks) Velký Gatsby (komiks) Pete Katz

Dílo Velký Gatsby tady určitě nemusím představovat, protože kdo nečetl knihu, určitě viděl film, nebo o tom alespoň slyšel.

Díky povinné četbě na střední škole jsem se zamilovala do několika klasicky děl. Jsem ráda za to, že jsem byla poctivec a všechny knihy jsem přečetla. A právě díky tomu jsem se tenkrát zamilovala do díla F. S. Fitzgeralda. Byla to láska od začátku příběhu do jeho konce. Knihu jsem četla několikrát, filmové zpracování jsem viděla nespočetněkrát, a proto mi nemohl v knihovně chybět tento grafický román, který ilustroval Pete Katz. Jednoznačná pecka!
Kdo jste ještě nečetl, či neviděl film, tak sáhněte po tomto skvostu. Je to překrásné!

06.11.2023 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Volné pokračování knihy Hra na druhou začíná po dvou letech od rozloučení Nely a Bena, kteří dostanou druhou šanci, aby šli vstříc svým citům. Využijí ji?
Musím říct, že tenhle díl se mi líbil o něco více. Autorka dala více prostoru myšlenkám Nely, která stále bojuje s tím, zda hodit za hlavu to, co si o ní bude myslet okolí, nebo jít naproti lásce a otevřít tak své srdce někomu jinému. V čem má štěstí je to, že právě okolí a zejména rodina ji podporuje, což je úžasné, přiznám se, že já bych v reálném světě čekala možná trochu větší drama.

Kdyby autorka šla ještě o něco více do hloubky a dala větší množství dialogů hlavním hrdinům, abychom se do nich mohli vcítit o něco více, určitě bychom si je zamilovali jinou měrou a pochopili tak jejich pocity snáz. :)
Nicméně to nemění nic na tom, že je to příběh, který ve Vás zanechá spoustu pocitů. Je o lásce, sebeuvědomění a rodině a vykreslit krásný vztah mezi matkou a dětmi Zuzanka rozhodně umí. :)

06.11.2023 3 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Je to příběh o lásce, která má jako překážku věkový rozdíl hlavních hrdinů. Zatímco Ben s tím nemá problém, tak Nela nedokáže překonat tuto propast, ale dokáže se s tím nakonec vyrovnat a dá přednost lásce před morálními předsudky?

Je těžké tady psát recenzi, abych Vám něco náhodou nevyzradila. Kniha má pouhých 175 stránek, které přečtete rychleji, než budete čekat.
Musím říct, že autorka si za mě vzala originální téma, protože já jsem zatím nic takového nečetla. Příběh celkem rychle plynul a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Co mě mrzí je to, že nebyl větší prostor pro dialogy mezi hlavními hrdiny, abych jim tu lásku mohla zkrátka věřit, na můj vkus to bylo všechno moc rychlé. Ben byl zpočátku na ránu a jak popisovala Nela, choval se jako spratek. Ale zhruba v půlce knihy bylo hezky vidět, jak mezi hlavními hrdiny vzniká hezké pouto.
Nicméně autorka krásně vylíčila emoce hlavních postav, a ten konec byl skvělý. Dala Benovi něco, co jsme potřebovali, a tím to i krásně završila.

06.11.2023 3 z 5

Dívka ze země Venku 11 Dívka ze země Venku 11 Nagabe

Je možné, že už je konec? Dívka ze země Venku je mou úplně první mangou a myslím, že bude i tou nejoblíbenější. Za mě je to tak krásný a originální příběh s ještě dokonalejšími ilustracemi. Musím říct, že nebyl díl, který by mě nebavil. Celé to putování za pravdou byla jedna krásná jízda, na kterou budu vzpomínat.
Těch dílů bych klidně brala jednou tolik.

Jestli máte rádi fantasy a chcete zkusit Mangu, tak rozhodně zkuste tuhle. Nebudete zklamaní. :)

06.11.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Jestli je nějaký autor, od kterého bych si přečetla každou knihu, kterou vydá, tak je to Kiera Cass. Je to autorka, který si mě naprosto získala svou sérií Selekce, na kterou nedám dopustit a od svých zhruba 18. let ji doporučuji každému.

I když Selekce pro mě bude nejspíše asi její nejlepší dílo, které napsala, tak v tomto příběhu mi opět potvrdila, že je skvělá autorka YA fantasy knih, které dokáže krásně spojit s romantickou linkou.
Příběh byl provázen traumatem a bolestí obou hlavních hrdinů, které se navzájem prolínaly. Musím říct, že mi to několikrát vehnalo slzy do očí, protože jestli se autorce něco povedlo, tak to bylo vdechnout příběhu pořádnou dávku bolesti a autentičnosti, která se čtenáři dostane pod kůži. Dále mě bavilo to, že se nám střídali pohledy obou hlavních hrdinů a kapitoly byly krátké.

Byť příběh není náročný jak by řekli někteří čtenáři, protože je napsán jednoduše a autorka zbytečně nenatahuje děj, tak Vám dá ale vše, co od YA příběhu můžete chtít. A já věřím, že si ho zamilujete stejně jako já.

06.08.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Třetí díl série Koncovka mohl být vynikajícím zakončením, které bych hodnotila poměrně vysokým hodnocením. Jenomže v průběhu čtení jsem se cítila jak na houpačce, kdy na začátku jsem byla mírně znechucená, v půlce knihy nadšená vývojem a gradací příběhu, kde nám autorka ukázala, že dokáže skvěle psát děj, který není o neustálém sexu, má pořádnou šťávu, ale pak to bohužel trochu zabila tím koncem. Celková eskalace příběhu byla skvělá měla dobrou myšlenku, která mě ani vlastně vůbec nenapadla, ale bohužel jak skvěle to začalo, tak nepochopitelně to skončilo. Škoda, mohla to být pecka.

Jestli ale něco Skye Warren umí, je to psát svižný a dobře čtivý příběh, který přečtěte ani nevíte jak. Bohužel ani ve třetím díle jsem si na to úchylné oslovení hlavní hrdinky nezvykla.

06.08.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Příběh, který vypráví o dvou rozdílných lidech. On žije v chudobě a ona v bohatství, je možné aby mohli být spolu?

Autorka Tess M. Puffrová si pro nás připravila hezký příběh, ve kterém dokázala skvěle vystihnout rozdíl mezi bohatými a chudými a to, že peníze nejsou vše a lásku, či rodinu si za ně nekoupíš.
Musím říct, že stránky mi utíkaly pod rukama a Tess má velmi čtivý styl psaní a vy jste zvědaví, jak to nakonec dopadne, byť já jsem už tušila.
Jak už jsem psala výše, v knize je skvěle popsáno téma bohatých a chudých, ale najdete v něm i další silnější téma, kdy Donna bojuje sama se sebou, protože si přijde méněcenná.

Na můj vkus tam bylo až moc napětí mezi hlavními hrdiny, kteří se neustále uráželi, hádali a občas nelogicky chovali. Uvítala bych trochu více rozvíjení jejich lásky a chemie mezi nimi, aby to bylo více uvěřitelné. Na mě to bylo až moc rychlé. Nicméně to má každý čtenář jinak a každý má rád něco jiného! :)

28.07.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Jestli autorka něco umí, tak je to dát hlavním hrdinům skvělou jiskru a chemii. Příběh je rozdělen na dvě půlky, a to na minulost a přítomnost. Bezvadný je, že to autorka hned v úvodu píše, aby Vás to nerozhodilo a hlavně Vám řekne, proč takto příběh rozdělila.

V příběhu máme nyní dva hlavní hrdiny, kteří se v průběhu let dostanou několikrát do slovní přestřelky a dávají si najevo to, co si myslí o tom druhém. Nicméně, nebude to jen přetvářka skrývaných pocitů. Jak se říká: co se škádlívá, to se rádo mívá. :)

Nemůžu upřít čtivost a originalitu a hlavně koho by nebavilo číst o mafiánech. Téměř celý příběh jsem si užívala a stránky mi utíkaly pod rukama, ale konec už dle mého názoru autorka lehce zbytečně protahovala a psala o tom stejném dokola. Nicméně samotný závěr byl super.

Za mě bude první díl numero uno, ale tento příběh jsem si také užila!

15.06.2023 4 z 5

Láska Láska Geneva Lee

Nenapsala tenhle díl jiná autorka? Přesně tuhle otázku jsem si neustále říkala při čtení třetí dílu série Royal. Tohle byl obrat téměř o 180 stupňů, kdy autorka konečně dokázala napsat super příběh, který byl poutavý a napínavý od začátku do konce. Jedna akce za druhou a já nemohla knihu odložit. Víme, že já jsem neuvěřitelný dočítač sérii a byť jsem nad těmi prvními díly kroutila hlavou, tak tohle bylo o dost, ale o dost lepší!

Autorka si skvěle pohrála s hlavními hrdiny a nešlo jen o neustálý sex a žádný záživný děj. Tady té akce bylo tolik, že jsem si až říkala, že to není možné.

Byť tam byly scény, které na můj vkus zbytečně usekla a více je nerozvinula, tak jsem moc ráda, že jsem si tento díl pořídila a těším se na ty další! I když si stojím za tím, že si autorka uřízla velké sousto s tím, že je hlavní téma královská rodina, tak ve výsledku to mezi Clarou a Alexandrem zvládla dobře. Bavil mě vývoj jejich, ale i ostatních postav.

15.06.2023 3 z 5

Legendární zabiják Legendární zabiják Júto Suzuki

Tak tohle byla pecka! Jakožto milovník filmu John Wick (jednička je stejně nejlepší), jsem tuhle nabídku nemohla odmítnout. Opravdu čtivý, skvěle zpracovaný komiks, který jsem nedala z ruky a slupla ho jak malinu. Nechyběl humor, krvavé scény a super příběh! A já se nemůžu dočkat dalšího dílu!

15.06.2023 5 z 5