dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Jules Wake alias Julie Caplin určitě všichni znáte a možná ji bude znát více pod jménem Julie Caplin, pod kterým vydává svou sérii Romantické útěky. Spousta z Vás určitě ví, že její příběhy miluji a proto jsem ani nemohla odmítnou nabídku z @albatrosmedia a přečíst si tak její novinku Trable s láskou. Moc díky za poskytnutí knihy k recenzi! #spoluprace

Tohle bylo úplně jiné kafe. Autorka si pro svůj příběh připravila neuvěřitelně krásný a čtivý příběh o lásce, které je snadno uvěřit, ale bohužel musí hlavni hrdinové překonat spoustu překážek. Hlavní hrdinka Jess je neuvěřitelně silná osobnost, až jsem si říkala, jak dokáže být neustále tak ohleduplná a silná.

Možná někomu může přijít až mic pohádkové, že se do sebe dva lidi zamilují na první pohled a vědí, že jsou pro sebe stvoření. Ale proč ne? Určitě spousta z Vás zažilo, že jste potkali osobu, která Vás na první pohled uchvátila a nemohli jste ji dostat z hlavy. Stačilo prohodit pár zpráv a Vaše srdce se hned rozbušilo nadšením.

Jules Wake do svého příběhu mimo jiné zakomponovala dost silných témat, které bravurně zpracovala a já jen hltala celý příběh, který mi vnesl slzy do očí. Kdyby mě občas tolik nevytáčela bývala přítelkyně Sama, přílišná ohleduplnost Jess a Sama, hodnotím plným počtem.

09.05.2024 4 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Romantickou sérii s názvem Polib mě od Stelly Tack jsem si zamilovala, takže na její fantasy sérii jsem byla opravdu zvědavá.

Musím říct, že pro svůj příběh si zvolila velmi zajímavé téma, které za mě bylo originální. Pokud to budeme brát jako oddechovou fantasy, tak to vysvětlení zápletky hry bylo v pořádku a neměla jsem problém se tak nějak zorientovat. Jelikož Stellu známe jako autorku romantických knih, tak ani ta nechyběla. Byla sice trochu slabší, ale zase milostné trojúhelníky (jestli se tomu tak dá říkat) já miluju. Co se jí musí nechat, tak má skvělý s čtivý styl psaní, při kterém nebudete usínat a budete chtít číst dál a dál.

Co je nutno vypíchnout, tak to je kočičí postava Curse, která byla na výbornou. Díky němu byl příběh tak vtipný a já si každou chvilku s ním užívala!

Ovšem při dočtení knihy jsem měla pocit, že kdyby to autorka ukončila jedním dílem, udělala by asi lépe. Byť mě zajímá, co se bude v dalším díle dít, tak mám pocit, že už nás nemá moc čím překvapit a bojím se, že to bude nuda.

09.05.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Vinice ve Francii je má 6 kniha ze série Romantické Útěky od Julie Caplin. Není tajemstvím, že zatím všechny co jsem četla, jsem si zamilovala a měla pocit, jako bych byla součástí příběhu.

Tahle novinka nás opět bere do Francie, kam od svého přítele prchá Hattie, aby jako svatební koordinátorka připravila na vinici svatbu pro svou sestřenici.
Nemohu říct, že by tento díl nebyl čtivý. Co si budeme, tu romantickou linku Julie umí, ale bohužel jsem v tomto díle měla celou dobu pocit, že tomu něco chybí. Přišlo mi to celé takové dokola, a na to co jsem od autorky zvyklá, tam prostě nebylo. Byť bylo prostředí krásné, hlavní hrdinové sympatičtí a nebylo mezi nimi žádné zbytečné drama, tak mi tam chybělo více příprav oné svatby, která zde měla hrát hlavní roli. Zkrátka to dle mého názoru postrádalo trochu té správné dynamiky.

Tentokrát pro mě příběh neměl takový ten wow efekt, ale bylo to pro mě spíše takové odpočinkové čtení, které mě nenadchlo, ale ani neurazilo. :)

31.12.2023 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Ke knize Kostičas jsem se dostala díky tomu, že autorka byla minulý rok hlavním hostem humbookfestu a pro mě bylo nutností si jí pořídit. Dobřemožná jsem si ji trochu nestihla přečíst a dostala se k ní až teď díky @audioteka_czsk kteří mi poskytli audioknihu v rámci #spoluprace a víte co? Opět jsem se zamilovala a opět děkuji tomu, že existují audioknihy, díky kterým se dostanu k tak úžasným titulům, jež by mi v knihovně ležely mnohem déle.

Musím říct, že tohle je jedna velká fantasy pecka, která si při čtení/poslechu bude vyžadovat vaši veškerou pozornost. U tohohle příběhu musíte mít oči/uši na stopkách, protože je to tak dokonale propracovaný, ale zároveň neuvěřitelně složitý příběh, u kterého nesmíte jen tak usnout.
Autorka si připravila opravdu originální, fascinující a tajemnou knihu, který rozhodně stojí za přečtení! Musím vypíchnout hlavní hrdiny, nenásilnou romantickou linku a celkově skvělou atmosféru.

31.12.2023 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Série Royal Elit se stala mou závislostí od svého prvního dílu, který jsem zhltla jako malinu. Pak přišla muka, druhý díl, který byl fantastický a konečně jsme se po dalším čekání dočkali toho třetího! Na úvod nutno říct, že tahle erotická série určitě není pro každého, protože jak už vypovídají názvy, tak je to opravdu zvrhlé. Autorka sama na začátku varuje, že tohle není příběh pro každého.

Jelikož nám autorka každý díl ukončí tak, že byste to nejradši vyhodili z okna, tak vždy navazuje tam, kde skončila. Musím říct, že tento díl byl pro mě v první půlce trochu nuda a čekala jsem o trochu více. Nicméně v druhé polovině to byla jedna velká jízda a knihu nešlo odložit. Opět skvělý, napínavý a eroticky nabušený příběh, který k uzavření příběhu Elsy a Eidena potřebujete. A ani mi nevadil ten přeslazený epilog, který si pro nás Rina Kent připravila. Perfektně vykreslila pocity hlavních hrdinů a nechyběla ani minulost, která je vzájemně propojuje.

Pokud milujete dark bully romance ze školního prostředí, tak tohle je pro Vás jasná volba a vy budete mít výhodu v tom, že už je celá venku!
Díky @knihydobrovsky že jste nám tenkrát dali knihu jako recenzáček, protože tohle bylo skvělý!

31.12.2023 4 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Autorka si připravila příběh, který Vás donutí prožívat všechny ty pocity hlavních hrdinů, které pro nás v příběhu stvořila. Budete naštvaní, zlomení, uplakaní zamilovaní a budete stále cítit naději a lásku. Napsat skvělý romantický příběh není jen o tom, aby tam byla skvělá romantická linka a chemie hlavních hrdinů, ale za mě je o tom, aby tam fungovalo vše dohromady. Reálnost, vedlejší postavy, prostředí a uvěřitelnost. A autorce se to povedlo vše dokonale funguje a vy neprožíváte jen ten jeden hlavní příběh. Je až neuvěřitelné, jak Vás příběh vezme za srdce a vy ho prožíváte tak, jako byste byli jeho součástí.
I když se po dočtení cítím trochu zlomená a naštvaná, protože chci další díl a zároveň se bojím, co si pro nás Ava připravila, tak tohle je jednoznačně jeden z nejlepších romantických příběhů, který jsem tento rok četla. Takže díky!

20.11.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Určitě už jste slyšeli o této vlčí romanci, která vyšla tento rok pod nakladatelstvím @cosmopolis. Teď vyšel druhý díl, který navazuje tam, kde skončil ten první. Co autorka umí je udržet čtenáře u knihy. Byť to není nic, z čeho bych si sedla na zadek a nebudu asi tak nadšená, jako ostatní čtenáři, tak v celku je to originální příběh a vždy skončí tak, že potřebujete další díl.
Trochu mě mrzí, že v příběhu je to trochu jak na houpačce. Nic moc se neděje, a pak přijde spousta akce najednou, která skončí stejně rychle, jako začne. Za mě je kolikrát méně více.
Není tajemstvím, že tahle série je nabitá erotikou a říkám Vám, že tady to dostává úplně jiný rozměr, a byť je to trochu zvrhlé, tak spojení zvířecí touhy je vlastně originální.
Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, co si autorka tentokrát připraví. Takže kdo má rád jednodušší, erotické fantasy, kde jsou hlavními hrdiny vlci, tak nešlápne vedle!

06.11.2023 3 z 5

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Tohle byla opravdu krásná dětská knížka. Už je to nějaký rok, co jsem si nějakou přečetla, ale s jistotou mohu říct, že tahle je opravdu moc fajn! Ve svých 12. letech bych ji milovala. Pří čtení jsem si hned vybavila Johnyho Deppa z pohádky Alenka v říši divů. :)
Autorka si pro své čtenáře připravila krásný magický svět, který v sobě skrývá velké dobrodružství, odvahu, lásku, ale i trochu smutnější téma. Bavilo mě celkové zpracování starého Londýna a všech postav, které se v příběhu objevují, autorka jim dokázala dodat tu správnou jiskru, skvěle je popsala a vy jste měli pocit, jako kdybyste v příběhu sami byli.

Takže za mě je tohle krásná a originální pohádka, která by si zasloužila i filmové zpracování! Pokud máte rádi fantasy pohádky, či vaše dětí, tak touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle! Těším se na pokračování a další dobrodružství Kornélie a jejích kamarádů. :)

18.09.2023 4 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Tohle je výborný feel good příběh, který se náramně hodí do letního počasí. Byť v sobě nese trochu smutnější nádech, tak i tak je to kniha, kterou si užijete při jakékoliv náladě. Autorka má velmi čtivý a nenáročný styl psaní, takže nebude mít problém se začíst. Ti, co mají naposlouchané písně od Taylor je nejspíše snáz uvidí v pozadí, nicméně za mě je škoda, že autorka kapitoly například nepojmenovala názvy dle skladeb. Protože i když já její písně miluju, tak jsem je né vždy zaregistrovala. V angličtině to rozhodně bude jiný zážitek. Za mě by to bylo mnohem lepší a čtenář by si tak ihned mohl s chutí onu skladbu pustit. :)

Dále v knize nechyběla hezká, na někoho možná trochu rychlá romantická zápletka. Co musím vypíchnout, je ta vynikající hra, která celou knihu doprovázela. Ta atmosféra celé rodiny a ostrova byla dokonalá. Co Vám budu, takovou svatbu a týden bych si nechala líbit.

Jestli hledáte nenáročnou, pohodovou letní romanci, tak po téhle určitě sáhněte.

31.08.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Americký bestseller, který i u nás sklízel/sklízí pozitivní ohlasy. Databaze 82%, Good reads 3,93. Když jsem knihu uviděla v audioverzi, nebylo nad čím přemýšlet. Tenhle žánr knih k poslechu mě baví, protože mi skvěle zkrátí cestu do práce, či chvíli při uklízení.
Po nadšení z erotického románu Jednou za život jsem se na tuto těšila už jen díky všem těm pozitivním reakcím. Nicméně já se k nim až tak úplně nepřipojím. Častokrát píšu, že u audioknihy je důležitý interpret a mě sem bohužel Štěpánka Romová, byť má skvělý hlas, úplně nesedla
Kolik sexu je moc sexu? Tak tady už je to opravdu moc. Na mě ty scény byly až moc ohrané a ke konci už mě nebavili ani poslouchat.
Jaké mám po knize zjištění? Slovo klacek je stokrát horší poslouchat, než čísto lasturce nemluvě. Pak mi nikdo netvrďte, že je možný roztrhnout kalhotky na první dobrou. To musí být jen ze šňůrky, nebo nevím. Vždyť ta chudinka musela mít takovej zářez. :D

Nicméně, i přes to vše byl v knize zajímavý příběh, který byl místy opravdu vtipný a fajn. Ke konci nechybělo to správné drama a eskalace příběhu. Dále bylo fajn vidět, jak hlavní hrdinové dospěli a uvědomili si spoustu věcí. :) Takže za mě je míň sexu víc sexu.

31.08.2023 3 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Tuhle romantickou fantasy sérii od mých oblíbených německých autorek mám moc ráda a teď nám vyšel nový díl, který se tentokrát odehrává u nás v Praze!

Nyní dostáváme příběh o Elle a Waynovi, kteří se v předchozích dílech také objevili. Je jasné, že Laura nám opět naservírovala krásnou romantickou linku, která se Vám bude prostě líbit a to jiskření mezi hlavními hrdiny vás dostane jako vždy.

V tomto díle opět dostáváme další díly skládačky, které potřebujeme k odhalení celé zápletky, ale to si ještě počkáme!
Byl to další hezký příběh, který v sobě skrývá hodně bolesti, se kterými se hlavni hrdinové museli vyrovnat po tom, co se stalo v předchozím díle, ale na můj vkus se trošku zapomnělo na tu fantasy část, která nešla tak úplně do hloubky, jako v předchozích dílech. Na můj vkus to bylo všechno takové až moc rychlé a trochu nedotažené. Nicméně i tak to bylo originální, protože tentokrát se vydáváme do světa duchů a bavi mě ta myšlenka, co se děje s dušení lidí, kteří zemřou!
Už se moc těším na další díl!

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tohle bylo fantastický! Jestli někdo dokáže napsat příběh na 286, který má krásný děj, je plný lásky, ale také obrovské bolesti a rozpláče Vás, tak není o čem přemýšlet. Tahle autorka ví, jak napsat úžasný příběh!

Přiznám se, že zpočátku jsem si říkala, co je Miles za bábovku (já přeci jen ráda ty badboye), tak jak se četl příběh dál, nešlo si ho nezamilovat. V příběhu sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost, kde je hlavní hrdinka Tate a Miles a minulost, která nám popisuje etapu života Milese.

Je to příběh, který rozbije vaše srdce na kousky, ale pak ho slepí dohromady. Jestli jste ještě od autorky nic nečetli a stále váháte, tak dejte na mě. Zamilujete si to a nebudete chtít přestat číst. Já objednávám další knihy.

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Série Mistři lásky je sérii, kterou Vám budu s radostí doporučovat. Jsou to knihy, které autorka dokázala napsat tak, aby Vás dostala a vy jste se do nich zamilovali. Když jsem přečetla první dva díly, nemohla jsem se rozhodnou, který z nich je lepší.

Teď nám vyšel 3. díl, který je pro mě ze všech nejslabší, protože autorka u prvních dvou nasadila opravdu velkou laťku. Neznamená to, že se mi nelíbil, jen ty první dva byly prostě top.

Doktor láska je silný příběh o dvou lidech, kteří to v životě nemají lehké a překonávají spoustu překážek a musí se naučit spoustu věcí k tomu, aby byli oba dva šťastní.

Příběh se opět točí v našem známém prostředí a setkáváme se s hlavními hrdiny předchozích dílů. Toby je hlavní programátor aplikace spřízněných duší a potká dívku Joannu, u které je to láska na první pohled a ví, že našel svou spřízněnou duši. Jaké procento úspěchu jim dá jeho aplikace?

Byl to opět skvělý a originální příběh, který přečtěte ani nevíte jak. Ale na mě to bylo zpočátku trochu protahované a Toby se choval na můj vkus zvláštně. A musím říct, že mě mrzelo celé to vyvrcholení té důležité zápletky, které bylo zmíněno jen tak mimo řeč. Nicméně, i tak je to přesně ten příběh, který ve Vás zanechá spoustu pocitů a ve finále si ho zamilujete.

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Příběh nám začíná pozvolna, kdy se seznamujeme s mladým Godžóu, který nemá žádné kamarády a uchvátilo ho panenky Hina, které by chtěl jednou i vyrábět. A pak přijde na řadu Marin, třídní kráska, která do příběhu přinese něco, co tomu dá šťávu, trochu pikantnost a humor! Bylo výborné číst jak Marin přivádí Godžu (fakt doufám, že to dobře skloňuju)do rozpaků a zároveň jí téměř nic nerozhodí. Příběh mi vyvolal několikrát úsměvů na tváři a musím opět vypíchnout ty krásné ilustrace mang, tohle byla zase pecka!
Bavilo mě zpracování tématu cosplaye a nově vznikajícího přátelství mezi dvěma odlišnými osobami! Ona je spíš extrovert a on introvert, ale já bych řekla, že se k sobě skvěle hodí!
No a já se opravdu nemůžu dočkat pokračování!

15.06.2023 3 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Třetí díl vynikající série Po stopách Jacka Rozparovače opět nezklamal. Autorka nás tentokrát bere na dobrodružství na luxusní loď, která míří do Ameriky. Nicméně tohle nebude jen poklidná platba. Zážitková vskutku ano, protože na lodi se stane několik po sobě jdoucích vražd a kdo jiný než Audrey a Thomas by je mohl řešit.

Autorka nás ihned vezme po hlavě do příběhu a jízda začíná již na prvních stránkách a nenechá nás vydechnout téměř do konce. Opět jsem neměla ani tušení, kdo by mohl být vrah a za to smekám, protože o to víc mě to baví!
Nechybělo detailní popisováni pitvy, skvělé vykreslení prostředí, super detektivní linka, ale také romantická linka, která nám začíná gradovat - v jakem slova smyslu si budete muset zjistit tak, že si to přečtete, protože já Vám to neprozradím.

Nicméně půl hvězdičky jsem musela odebrat, protože první dil je za mě prostě fenomenální a tady mi trošku nesedělo chování hostů. :)

15.06.2023 5 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Kniha s názvem Černý dort sleduje dvě dějové linky, které se navzájem prolínají a doplňují, a to minulost a budoucnost. Sledujeme příběh sourozenců Byrona a Benny, kterým zemřela matka a po své smrti jim zanechala vzkaz, ve kterém odhaluje všechna svá tajemství a životní cesty a chce, aby se její rodina dala opět dohromady, protože sourozenci Byron a Benny se již nějaký čas spolu nebaví.
Sledujeme tedy životní cestu s všechny překážky, které musela překonat Eleanor, ale také její děti, manžel a přátelé.
Je to příběh, který Vás zasáhne, neboť vypráví neuvěřitelný a silný životní příběh. Autorka zpracovala téma lidí s tmavou pletí a jejich osudy a zasadila ho do doby, kdy byl ve světě velký rasismus. Věřte tomu, že kniha Vás některými pasážemi dostane, protože spisovatelka perfektně vykreslila určitě situace, které se v té době lidem děli a vy si vlastně uvědomíte, jaké máte v životě vlastně štěstí.
Tento příběh je protkán bolestí, ztrátou, tajemstvím, ale také nadějí, láskou a odvahou.

Byť tohle není úplně můj žánr a zpočátku jsem měla problém se začíst, protože mi úplně nevyhovoval styl vyprávění, tak ale ve mě vyvolal spoustu pocitů a nedokážu nad ním přestat přemýšlet.

15.06.2023 4 z 5

Bojovníci s Nicotou Bojovníci s Nicotou Kate Murray

Autorka pro nás připravila dystopický příběh, ve kterém se hlavní hrdinka Priscilla snaží vyrovnat své rodině, protože má pocit, že její schopnosti nejsou tak silné. Její rodina je ze silného rodu bojovníků, kteří bojují proti Nicotě, která napadá jejich svět.

Musím říct, že téma knihy bylo originální a líbilo se mi, ale na můj vkus bylo lehce nedotažené. Autorka si mohla více pohrát s hlavními hrdiny a dát jim větší prostor, aby to bylo více uvěřitelné. Je pravdou, že toto dílo je tak trochu feministické, neboť tu máme téměř samé ženské postavy a vyskytuje se tu i LGBT tématika. Byť mi nevadí, tak za mě nebyla úplně dobře zpracována a pokulhávala. Možná do toho neměla tahat i mužského hlavního hrdinu a rozvíjet jen jednu romantickou linku. Za mě by to působilo lépe. :)

Nicméně co autorka zvládla na výbornou, byl vztah celé rodiny. Bylo úžasné jak se všichni neuvěřitelně navzájem podporovali a věřili si. Rodina je totiž na prvním místě. a to se autorce povedlo.

Takže tohle byla fajn nenáročná YA fantasy kniha, která se rozhodne bude líbit mladším čtenářům, ale i těm starším. Já jsem zvědavá, co si autorka připraví v dalším díle! Protože ve výsledku to bylo fajn čtení, až na těch pár věci, které za mě mohly být jinak, ale já věřím, že autorka to v dalším díle dožene a připraví si pro nás jednu velkou jízdu! :)

15.06.2023 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Nemůžu říct, že by tenhle díl nebyl napínavý a čtivý, ale za mě se tam toho dělo tak moc, až toho bylo málo. Těšila jsem se, že se toho dozvíme mnohem víc o králích, ale byl to spíš opak. Madison mi lezla neuvěřitelně na nervy, její chování bylo na pěst. Nechci tady nějak spoilerovat, takže nebudu zabíhat do děje. Ale bylo tam spoustu zbytečných scén, které nám vlastně nic neřekly a autorka tam mohla rozvíjet něco jiného. Možná lepší dialogy a tak.

Ale ve finále ten konec byl zase vzrůšo a ten příběh Vám vrtá hlavou a prostě musíte číst dál a dál. Nemůžu upřít čtivost a myšlenku příběhu, ale něco mi tam prostě chybí, ale i tak si další díl přečtu asi hned a budu doufat, že autorka dá hlavním hrdinům větší prostor a více popisu.:)

05.04.2023 3 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Tohle je druhá kniha v sérii od autorky Laren Blakely a musím říct, že jsem opět nebyla zklamaná. Tohle je přesně ten druh knihy, který si chcete přečíst pro lepší náladu a užit si tak pohodové čtení. Je pravda, že více kál polovina knihy je o sexu ale víte co? Ono to ničemu vůbec nevadí, protože autorka to umí skvěle napsat a nepřijde Vám to nudné.

Takže za mě další skvělý a humorný erotický román, od kterého nepotřebujete velká očekávání. Možná jen tu skvělou atmosféru.

18.03.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Jelikož ten první byl vcelku nezapomenutelný, tak pro mě nebyl problém si pamatovat děj. No tohle pro mě bylo trochu zklamání. Slovo panna už nemůžu ani slyšet a pak o jedné věci ani nemluvě..
Nutno říct, že autorka má ale čtivý styl psaní, a tak čtenáře nutí číst dál a dál. Není to ani nijak dlouhá kniha, ale přesto mi v ní něco chybělo. První půlka knihy byla furt to samé dokola a v té druhé se to trochu změnilo. Nicméně já tam trochu postrádala drive a nějaký wow efekt. Každopádně kniha si určitě najde své fanoušky, kterým se bude určitě líbit o něco více, než mně.

18.03.2023 3 z 5