Hraj o svůj osud přehled

Hraj o svůj osud https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518322/bmid_nocni-partie-hraj-o-svuj-osud-uOx-518322.jpg 4 93 93

Noční partie série

Už celá staletí sužuje šlechtické rody Chesterfieldů a St. Burringtonů nepřemožitelná kletba – a to až do dnešních dní, kdy se z obou sídel staly elitní internátní školy. Nic z toho netuší středoškolačka Alice, která po sérii záhadných událostí přijíždí do Chesterfieldu na letní kurz. Znamení na zápěstích spolužáků v ní nevzbudí podezření, o to víc ale její pozornost upoutá šarmantní, i když poněkud záhadný Vincent. Jeho úsměv ji okouzlí natolik, že na všechno kolem sebe zapomene – až jednoho dne v lese najde jednu ze svých spolužaček proměněnou v kámen a i na jejím zápěstí se objeví znamení šachové figurky… Černá, nebo bílá? Vybere si Alice stranu v téhle hře na lásku a smrt? Zjistí, kým ve skutečnosti je? A obstojí tváří v tvář kletbě? Noční partie: Hraj o svůj osud je romantický městský fantasy román od autorky bestselleru Polib mě a první díl duologie, v němž se střídají žhavé scény s napínavou akcí a pozvolna se rozkrývá prastará záhada. Připravte se na podmanivý mix vášně, dobrodružství a magie s lehkou příměsí humoru, který vás nenechá knihu jen tak odložit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Spiel um dein Schicksal , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hraj o svůj osud. Přihlašte se a napište ho.

jitka_dankova
včera 3 z 5

(SPOILER) První díl jednoduché duologie s fantasy prvky. (Pozor možné spoilery) Kniha je určena mladým děvčatům, které snad autorce leccos odpustí. Mně už tak snadno nešlo se povznést nad nedotažeností příběhu, nevyužitým potenciálem a pokulhávající logiku. Všechno v knize se až překvapivě snadno vyřeší tím, že "je to přece kletba" a všichni to přijmou. Já to moc nedokázala. S každou kapitolou jsem myslela, že knihu odložím a ani nedočtu, přitom autorku mám ráda. Pro šachové nadšence to podle mne není už vůbec. Až v samotném závěru mi teprve začalo krapet na hrdince a jejím osudu záležet a možná mne poslední řádky přesvědčily, že dám šanci i závěrečnému druhému dílu. Chtěla jsem zjistit, jaké to je, když se z dívky stane šachová figurka. A není to nic moc příjemného. Nemám ráda knihy, kde si až přespříliš někdo hraje s myslí ostatních a tak mi čtení této knihy vlastně nebylo příjemné. Romantická linka byla taková podivná. Mám-li shrnout své pocity do jednoho slova, je to prostě celé "rozpačité".

Ann98
předevčírem 5 z 5

Do této knihy se mi moc nechtělo, ale říkala jsem si, že když mám přečtenou sérii Osobní strážce, že zkusím i toto. A padla mi doslova brada. WOW
Mám ji dočtenou už delší dobu a pořád ji nemohu dostat z hlavy.
Originální příběh s neokoukaným tématem. Spojení šachové partie a obyčejných lidí je za mě naprosto geniální. Bílý a černý král, mezi nimi služebnice. Dobro a zlo. Ale kdo je ten dobrý a kdo ten zlý? A nebo žádné zlo není a všichni jsou na stejné lodi, jen ovládáni kletbou?
Skvělé prostředí, perfektně vykreslené postavy, kdy ne všichni jsou takoví, jak si člověk zprvu myslí. Dobře napsaná romantická linka. Ten milostný trojúhelník mě tam bavil moc.
Líbilo se mi postupné odhalování všech schopností jednotlivých figurek a pravidel hry. I vhled do toho, jak kletba vlastně vznikla. Curse byl potom taková třešnička na dortu.
Netrpělivě vyhlížím druhý díl!!

„Naší kletbou je jako figurky žít, šestnáct nás musí navěky být.
Jak černí, tak bílí svému osudu neujdeme, donekonečna na život a na smrt bojujeme.
Krev se krví splácí, ten zákon je znám, nakonec zůstane každý sám.
Nikdy nás však klid nečeká, neboť jsme prokletí - ty i já.

Majuš333
12.05.2024 5 z 5

Zopáčko mám za sebou a teraz zostáva už len čakať na 'Bojuj o své srdce' :(

Vražedná temnota, Nezkrotná říše a další knižní novinky (39. týden)

24.09.2023

Kniha Hraj o svůj osud v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech6x