Dalexa Dalexa komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mně velice příjemné počteníčko. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že se vlastně ztotožňuji s každou postavou. Nikdo mi nebyl vysloveně protivný, nikdo nebyl vysloveně kladný. Každý měl ve svých úvahách a činech část pravdy, které mi byly sympatické. Zvláštní forma psaní mně fakticky dostala...... Prostě za mně výborná knížka !!

06.02.2018 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Tak já nevím,asi jsem divná. Dala jsem na kladné komentáře, byla to první knížka od této autorky a za mně tedy neeee. Ani jsem ji nedočetla do konce, což zase tak často nedělám. Mně to připadalo prostě jednoduché, chvílemi až trapné. Takže ani nemohu hodnotit i když si knihu dávám do přečtených, ale protože nevím jak to dopadlo, tak ani žádné hvězdičky nedávám.

03.04.2017

Tma Tma Bernard Minier

Včera jsem dočetla po dvoudenním maratónu, kdy jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Jednoduše byl to mazec. Takhle napjatá už jsem u knížky dlouho nebyla.

07.03.2017 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Spisovatelka mně opět nezklamala. Četla jsem jedním dechem,je to moc příjemné počtení, ani se mi od ní nechtělo odcházet (spát, do práce). U této spisovatelky to bývá pravidlem.

26.02.2017 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Trošku mně zarazilo, když jsem chtěla napsat komentář, že se tady v popisku píše Helena s Vladem žijí...říkám si, je to ta správná knížka, ke které chci napsat komentář ? Ale ano je. I když se jednalo o Helenu a Martina.
Kniha nezklamala, je to prostě od této autorky osvědčené čtení. Oddechovka

29.12.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Knížka se četla dobře, jakoby plynula. Nevím jestli to byl záměr, ale mně neskutečně rozčiloval ten Igor, takže se ve mně snoubí dva protichůdné pocity. Prima čtení coby do formy, jeden člověk, kterého bych nejradši profackovala.

14.11.2020 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Dočetla jsem druhý díl se smíšenými pocity. V hlavě z toho mám guláš a moc nechápu souvislosti. Doufám, že mi je třetí díl dokáže vysvětlit.

29.06.2020 3 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

A je to tady zase ! Knížka mně nezklamala, byla jsem napnutná, jako u většiny od tohoto autora. Mám ráda jeho oddělené kapitoly, jsou krátké, ale na vydechnutí super, abych nabrala dech pro další napínavou kapitolu.

04.02.2018 5 z 5

Nelítostná vražda Nelítostná vražda Stanislav Češka

Já mám prostě ráda ty echt české , v tomto případě spíš moravské, detektivky. Je to takové pohlazení na duši i když se jedná o mord, tak PAN spisovatel dokáže čtenáře zaujmout, dokáže být i vtipný, takže každá jeho detektivka ve mně zanechává blažený pocti spokojeně strávených chvil s jeho knížkou. Vždycky si ráda přečtu další a tu o brněnské mordpartě zvlášť.

15.10.2017 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Tak já jsem si na této knížce opět "pochutnala" . Ať si kdo chce co chce říká, mně se prostě Folletovky moc dobře čtou, nejsem kritik, abych každý titul rozebírala od A-Z. Pro mně je prostě tento autor zárukou dobrého čtení.

23.04.2017 5 z 5

Hřích mám pořád v záloze Hřích mám pořád v záloze Lucie Šilhová

Toto je druhá knížka od skvělé spisovatelky. Já si její knihy naprosto užívám. Píše o pocitech ženy 50+ a i když jsem těsně 60, tak mi mluví naprosto z duše. Já se u jejich knížek skvěle bavím.

25.09.2022 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Tak za mně zatím nejslabší kniha této série (čtu od začátku). Je to asi tím, že nemám ráda satanistické téma, neboť tomu nevěřím. Přiznávám, že jsem dokonce některé pasáže přeskakovala, protože mně to nebavilo. Je mi trošku divné, že je Maura, byť patoložka,seznamována se samotným vyšetřováním zločinu a sama se ho účastní. To mi jaksi nesedí, ale třeba to tak v Americe chodí i když tomu moc nevěřím. Prostě tento díl mně vůbec neoslovil, ale přesto pokračuji dál, protože zvědavost nedá, jak budou pokračovat osudy Jane, Maure a dalších.

24.07.2020 2 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak já nevím, Davida Rakera jsem si od počátku zamilovala, ale z tohoto dílu mám rozporuplný pocit. Jako ano, napětí tam bylo, o tom žádná, ale tak nějak mi připadlo dost věcí přehnaných. Nějak mi neštimuje, že bývalý reportér, současný "hledač" zmizelých, se pouští do tak nebezpečných akcí, jako je prohledávání starých baráků, starých tunelů metra, domů, kde žijí podezřelí.... a přitom to mohou být sérioví vrazi a on snad nemá žádný pud sebezáchovy. Nebo, že by to bylo jen kvůli těm zmizelým, aby je našel a klidně riskuje svůj život ? Něco mi na tom nesedí i když uznávám, že jeho knížky se čtou opravdu dobře. Uznávám, že rozuzlení je vždy překvapivé, ale zcela jednoduché. Chtěla jsem začít číst další díl, ale musím si dát pauzu.

11.03.2019 3 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Tak jsem dočetla poslední knihu této série a musím říct, že se mi to moc dobře četla. Po dobu četby jsem "trpěla" chladem, horkem, mokrem, hladem, strachem, špínou, bolestí. Tak na mně čtení působilo .Nedokážu si vůbec představit žít v té době, když jsme tak rozpatlaní současným dá se říct luxusem.
Jen je škoda, že dobrodružství nepokračuje.

23.03.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

A tak zase, jako každá autorova kniha ...tajemno, napětí, spád, nečekané rozuzlení. Já nikdy nepřijdu na to, jak to dopadne a to mně baví, protože se u takového čtení zadýchávám, jsem nervózní a čtu jak blázen, abych už se dozvěděla jak to dopadne.

05.03.2017 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Tak nějak bych řekla průměrovka i když obálka mi evokovala spíš tvrďárnu. Ale nestěžuji si. Bylo to místy vtipné, mělo to spád i když pro mně málo napětí. Jediné co bych vytkla a to mně osobně vadilo dost, v dialogu používané oslovení (jméno )na konci věty. Já tedy nevím, ale já když s někým mluvím i když mu tykám, nebo vykám, tak v dialogu prostě jméno nepoužívám maximálně na začátku, když chci upoutat pozornost.

27.01.2020 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Po Zlobě jsem si říkala, čím Carter překvapí. Tentokrát jsem trošku na rozpacích. Kniha měla všechny prvky jak jsem u toho autora zvyklá, tudíž spád, neustálé napětí jak se tenhle zamotaný příběh vyvine. Vadilo mi ale týrání dítěte neskutečně zvrhlým způsobem, přemíra násilí a krve a nakonec to že se Robert za takovým vrahem vydá sám už trošku přitažené za vlasy. Proto ubírám jednu hvězdičku. Přes veškeré výhrady se jdu pustit do dalšího dílu. Zvědavost je zvědavost

26.11.2019 4 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, stejně jako první díl. Já jsem se fakt pobavila. Je to skvělá oddychovka. Takhle nahlas jsem se už dlouho u žádné knížky nesmála.

20.02.2017 5 z 5

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Ač mám tuto autorku moc ráda, ovšem na můj vkus byla kniha velice rozvláčná, nějak jsem jí nepřišla na chuť.

12.12.2019 3 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Dana Hlavatá

Ráda čtu knihy od této autorky, jsou sice trošku předvídatelné, ale i tak mně pobaví.

24.02.2018 5 z 5