Dalexa Dalexa komentáře u knih

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Chce se mi říct, že se kniha čte jedním dechem,ale spíš bych správně řekla, že s přerušovaným dechem. Po každé kapitole jsem si musela říct uffff, to ale bylo. A vzala jsem si čas na oddech i když ne moc dlouhý, neboť jsem byla zvědavá na další příběh. A nakonec mi bylo líto, že kniha už končí, četla bych dál a dál. Za mně opravdu dobré čtení !

12.02.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak mám dvě připomínky. Jednak mi chybí počet hvězdiček, protože pět je u toho spisovatele opravdu málo. A za druhé si nedokážu představit až dočtu tuto sérii, že budu ještě s jiným autorem tak spokojená jako s Carterem. Tento titul jsem ke konci musela chvílemi odkládat a upustit páru jinou činností, protože jsem byla tak nervní jak to dopadne, že by mně na jeden zátah mohl trefit šlak. Bravo!!!!

19.11.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečtena jedním dechem za dvě odpoledne - prostě to byla jízda. Mně to bavilo, protože tam nebyla žádná chluchá místa, stále se něco dělo, bylo to napínavé, někdy až moc. A jo, občas to bylo přehnané, ale to mi nevadí, hlavní je, že jsem padla na spisovatele, který píše podle mého gusta.

18.01.2019 5 z 5

Si ako slnko Si ako slnko Táňa Keleová-Vasilková

Pro mně je tato kniha velké zklamání. Mám paní spisovatelku ráda, přečetla jsem snad všechny její knihy, ale tato kniha mně spíše rozčilovala. Taky jsem jsem přišla o rodiče - maminku, následovalo smutné období, ale prostě jsem to brala, že takový je život a my musíme žít dál se současnými partnery, dětmi, kolegy. Já vím, že každý to má jinak, ale rozčilovalo mně právě to nekonečné dumání coby kdyby tatínek žil a proč nežije. Bylo to stále dokola. Nezdá se mi věrohodné, že 40ti letá žena, která má dvě malé děti, to takhle může prožívat. Navíc chování její sestry i maminky mi silně lezlo na nervy. Záporné kritiky píši nerada a proto jen sporadicky, ale u této knihy mně to prostě nutí napsat můj názor.

17.05.2018 1 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Ještě se nestalo, abych hodnotila knížku, kterou ještě nemám dočtenou. Včera večer jsem ji začala číst a takhle královsky jsem se už dlouho nebavila. Humor pana spisovatele je mi blízký a je často i překvapivý. Jeho vyjadřování je přitom lidské, myslím si, že každý se tam může najít. Já bych dala i 10 hvězdiček kdybych mohla. Opravdu super a těším se, až ji dnes dočtu. Tedy vlastně netěším, protože bude konec.
P.S. Je opravdu nebezpečné číst ji mezi nic netušícími lidmi. Člověk se směje, často i vybuchuje smíchem a má touhu to přečíst dál, aby se smáli i ostatní

27.02.2018 5 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Tento román jsem přečetla za dva dny. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, protože nejenže hlavní hrdinka byla moje vrstevnice, její dvě děti ze čtyř byli neskutečně podobné těm mým, takže jsem vlastně chvílemi četla osudy mých dětí a žasla jsem, jak byly podobné. Chvílemi jsem si sice říkala, že bych se asi zachovala v určitých situacích jinak, ale nakonec, co můžu říct, když jsem si to neprožila? Je to těžké. Děti ač malé, či dospělé jsou stále našimi dětmi a když mají trápení či problémy, tak to s námi, rodiči, pěkně mává. A za sebe mohu říct, že se mnou by to určitě mávalo víc, než s manželem. Takže přesně jako Vlado. Takže za mně jasných pět hvězdiček a doporučuji.

16.12.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Přečetla jsem si na ni recenze a byla trošku na rozpacích co mně čeká. Byla jsem ale mile překvapená. Už dlouho se mi nestalo, abych příběh a hlavně pocity těch dvou prožívala s nimi a tak intenzivně. A že jsem byla mladá už dávno tomu, přitom se tyhle pocity kupodivu nezapomínají. Za mně 5 hvězdiček a velká spokojenost.

10.01.2020 5 z 5

Slzy a smiech Slzy a smiech Táňa Keleová-Vasilková

Knihy od Táni mám velice ráda. Některé jsou povedené více, některé méně. Ovšem tato kniha byla opravdu strhující čtení. Po jejím přečtení jsem nemohla sáhnout po jiné knize, jak to obvykle dělám, ale musela jsem nechat v sobě ten příběh doznít. Pravda, měla jsem tušení jak se bude příběh dvou žen vyvíjet, ale to neubralo na zvědavosti, jestli to tušení je správné. Při čtení této knížky se ve mně snoubily pocity zděšení z týrání, pocity z rodící se lásky, žalu z nenaplněného lůna a štěstí při osvojení holčičky. Nehodnotím chování žen v těchto situacích, každý jsme jiná povaha a kdo to neprožil ať nesoudí. Pro mně to byl velice emotivní příběh.

25.03.2023 5 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Docela nedávno jsem objevila tohoto autora a díky Prevítovi jsem se do něj zamilovala a hned jsem sháněla další tituly, které bych mohla číst. Pokračovala jsem sérií o M.Dabertovi a nezklamal mně. Všechny díly se mi moc líbily a nebyla bych proti pokračování. Napětí, rozuzlení ale hlavně použitý svérázný humor ve mně zanechal pocit příjemně strávených chvil nad knížkami pana Niedla.

09.04.2019 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Zlákal mně název na přebalu - psychothriller. No za mně to s tímto žánrem nemělo vůbec nic společného. Pořád jsem čekala,kdy se to rozjede, Stephanie byla pro mně taková naivní seirálová americká máma. Ten vývoj byl od počátku předvídatelný, pro mně prostě nuda. Avízovaný žánr pro mně znamená to, že mám nervy na pochodu, knihu odkládám, protože už to dál nesnesu číst a zase vzápětí beru do ruky, abych se posunula dál a zjistila jak to dopadne. Tyto pocity mi u čtení této knihy scházely a prostě pro mně to byla jen limonáda.

03.03.2018 1 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Když jsem na přebalu knihy četla o probuzení v nebi, tak jsem si ji půjčovala trošku s despektem a trošku se zvědavostí. Byla jsem mile překvapila. Kniha mně vcucla do děje a já jsem nemohla přestat číst, neboť byla zajímavá, stále se něco dělo, stále mně něco překvapovalo, bylo mi milé ji číst, líbil se mi decentní humor, napětí, někdy až nepředvídatelnost. Milé počteníčko paní spisovatelko.

26.02.2024

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem, jako všechny ostatní od této autorky, přečetla jedním dechem. Snad proto,že jsem některé jejich problémy prožila víceméně osobně, snad proto, že jsem tiše záviděla soudržnost kamarádek o kterou jsem ochuzena. Je to velký dar.

05.03.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Tuto autorku jsem četla poprvé a hned jsem jí propadla. Sestřičky se mi moc líbily, už se těším na další díly. Děj knihy krásně plynul a než jsem se nadála, už jsem byla na konci. Příběh nemá žádné hluché místo, pořád se něco děje a tak to mám ráda

29.05.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

To byla jízda! Martin je můj oblíbenec a docela se mi zalíbil i Julian, protože jakoby změknul a projevil nečekaně city. Uvidíme jak to bude dál, každopádně šup šup pane Minier, ať dlouho nečekám.

06.03.2018 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Já jsem se u této knížky naprosto perfektně odreagovala a navíc skvěle pobavila. Vítek je excelentní !! A "síťový dialog" nemá chybu. Moc hezká knížka

03.12.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

U této autorky si připadám občas jak na houpačce. První díl Než jsem tě poznala mi připadl, jako kdybych byla v oku hurikánu, točil se mnou a točil a na konci jsem z něj vypadla, vyčerpaná, uplakaná, emočně vyšťavená. To byla jízda. Kniha Život po tobě mi naopak připadala, jako houpání v jemném vánku, které se mi líbilo, ale necítila jsem u něj žádné záchvěvy, které by mi houpaly se žaludkem. Klidně jsem od této knížky mohla odejít, aniž by mně to mrzelo, že se ji náležitě nevěnuji. Neříkám, že byla špatná, ale nezanechala ve mně takový silný dojem jako první díl.

06.10.2017 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Jen nerada jsem byla u konce této knihy. Byla jsem nadšená. Je to příjemná oddechovka plná humoru. Chvílemi jsem až vyprskla smíchy. Velice jsem se pobavila a jdu kouknout, co dalšího paní autorka napsala, protože mám chtění číst ji dál.

22.08.2022 5 z 5

Jasný cíl Jasný cíl James Patterson

Tak za mně docela zklamání. Mám tohoto autora mezi oblíbenými, ale tentokrát jsem si moc "nepočetla". Někdy jsem se až ztrácela v souvislostech, tápala kdo je kdo. Docela mi vadil grafický projev, kde byla občas používána kurzíva, která mi dělala problém protože mně to vždycky nutilo zabrzdit a ne plynule číst. Přitom si nemyslím, že je důležité zvýraznit cizí slovo. Třeba se tak dělo i v jiných knihách, ale nyní jsem si to uvědomila. Škoda, těšila jsem se na tuto knihu, ale bylo to spíš zklamání.

22.07.2021 2 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Ráda čtu tuto autorku,její knihy mají spád, nejsou tam žádná nudná místa. Jen mi trošku lezla na nervy paní doktorka svou cynickou povahou, takže mi chvílemi byla až nesympatická tím, jak se projevovala. Na druhou stranu to její chování pochopí člověk, který si prošel stejným, nebo podobným osudem v dětství jako ona. To určitě zanechá následky. Takže jsem ji i občas i chápala. Nakonec se u ní projevily zdravé emoce a tím si to u mně vyspravila.

16.07.2020 4 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Za mně to byla naprosto skvělá česká detektivka. Děj byl přehledný, bylo v něm napětí, romantika, špetka humoru, přesně tak jak to mám ráda. Moc dobře se mi četla.

17.06.2018 5 z 5