Rodinné klubko

Rodinné klubko https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452357/bmid_rodinne-klubko-fVE-452357.jpg 4 149 60

V každé rodině to vře a klokotá… láskou, ale i situacemi, které přináší sám život. Rodina je jako klubko. Klubko svázané láskou, co narůstá s přibývajícími společnými roky, prožitými událostmi, co skrývá malá i větší tajemství, bolesti i prohry. Platí to i pro rodinu Sáry a Vlada. Jejich klubko je velké, protože mají čtyři děti a pořád se u nich něco děje. Ale co když se klubko naruší? Co potom?... celý text

Hakl54
05.11.2023 2 z 5

Takový horší průměr. Nejdřív jak jsou báječná rodina a pak je rozhodí pár problémů s dětmi. Celé divné.

asam
27.06.2023 3 z 5

Přečetla jsem ,ale už tuto autorku na čas vynechám, Je to stálé stejné téma - rodinné problémy -- nic nového.

1casper
28.05.2023 3 z 5

Přečteno za dvě odpoledne na zahradě na lehátku. Je to taková letní oddychovka s hodně jednoduchým dějem.

danielavachova
11.04.2023 3 z 5

Další pěkný příběh ze života , je láska mateřská vice než láska manželská? Sára mě svým postojem nezklamala, Vlado jo. Asi proto,že jsem matka? Zachovala bych se stejně? Nevím, ale něco mi říká, že bych nejspíš jednala stejně.

simca9342
09.04.2023 5 z 5

"víkendovka "
Rodina je jako klubko vlny. Každý člen má svou pomyslnou nitku, která roste a dotyčný si namotává svůj osud a spolu s ostatními utvoří v dospělosti celé klubko.
Vlado se Sárou jsou názorný příklad. Jejich už dospělé čtyři děti se ze zahraničí, z vlastních domovů vrací do rodinného hnízda a "hrubá vlna začíná pelichat ."
V příběhu se vracíme do minulosti, vzpomínek Sáry na výchovu dětí.

Jurajovamaka
29.01.2023 4 z 5

Pohodový príbeh o jednej rodine so 4 už dospelými deťmi...malé deti, malé starosti, veľké deti, veľké starosti...
Kniha neohúri, ani neurazí, taký koláčik ku kávičke...keď potrebujete len vypnúť, nerozmýšľať a zrelaxovať...

Kerberos
10.10.2022 4 z 5

Sára a Vlado si užívají,děti vyletěly z hnízda a oni mají čas na sebe.Jenze se začne všechno kazit.Syn se vrátí z Anglie a nemá práci.Dcera se rozejde s přítelem a těhotná se vrátí domů.Rodičum se to moc nelíbí v rodině to začíná skřípat.

werick
23.08.2022 4 z 5

Pěkný příběh, ze života. Vše je v naprostém pořádku, a pak se najednou vše postupně začně bortit...příběh neurazí, nenadchne...pro někoho blízké, pro někoho nezajímavé

dagmar5267
24.03.2022 2 z 5

Knihy od této autorky mám ráda. Bohužel tato se moc nepovedla, byla jsem zklamaná. Prezentuje zde idylickou velkou rodinu, která se však podle mě chová zcela jinak. Vůbec mi obsah knihy neseděl k popisu - jako klubko svázané láskou - Z knihy jsem nic takového necítila. Chování této rodiny mi přišlo divné, hloupé...Obsah nijaký, stále jsem v průběhu čtení na něco čekala a nic nepřišlo a pak se to utnulo.

TaLu
23.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Autorka odpočinkových společenských románů nás tentokráte zavede do rodiny se čtyřmi dospělými dětmi. Manželé si po jejich odchodu z domova užívají zasloužené "prázdniny" i jeden druhého.
Ovšem....spletité klubko rodinných vztahů ukazuje, že děti zůstanou našimi dětmi a jejich problémy budou rodiče vždy prožívat. Líbilo se mi, jak Sára a Vlado motivovali dospělé děti k řešení problémů a hledání osobní odpovědnosti, která by měla jít s dospělostí ruku v ruce.
U paní spisovatelky mi trochu vadí překotné zvraty. Nadýchaná růžová a hned depresivní černá. Ale život někdy bývá jako na houpačce a v rámci žánru si u těchto knih vždy odpočinu.
Poněkud useknutý konec, jako by měl následovat další díl. Třeba jednou ano.

vekkr
07.03.2022 2 z 5

Jedna z těch slabších knih od autorky.Moc mě to nebavilo a přeskakovala jsem a věděla,že o nic nepříjdu.

ivana7717
30.01.2022 3 z 5

Po prečítaní tejto knihy som ostala trošku sklamaná. To naozaj taký záver? Myslím, že autorka mohla dať ešte trošku priestor záveru knihy. Pripadalo mi to tak seknuté. Mám rada jej knihy, ale s touto to nebolo až také, že by som sa chcela k nej ešte vrátiť.

zdenaR
25.11.2021 2 z 5

Z mého pohledu poměrně nevěrohodné - téměř idylická rodinka, manželé po padesátce jako z červené knihovny, najednou zvrat, vše špatně a následně opět idylka? Nevím, ale takto to v životě nechodí. Kniha se mi nezdála moc čtivá.

Maky1505
28.10.2021 5 z 5

Řekla bych že tento příběh byl ze života, některá matka neví i když jsou děti z domu jak se zachovat, na čí straně stát, za dětmi a nebo za názorem manžela? Pro mě docela poučná kniha, a bůhví jak budu reagovat já za cca 10let

medlovice
16.10.2021 3 z 5

Naprosto neskuteční, neuvěřitelný pár, padesátiletí Sára a Vlado. Rodiče 4 dětí , ted už dospělých, pořád se k sobě tulí, pořád se musí jeden druhého dotýkat a chodit do restaurací nebo pizzerie. Tuhle idylku ale nahlodá dcera cestovatelka a líný syn. Vychází najevo, že děti, které si rodiče tak pečlivě vychovávali , jsou sobečtí nedospělí lidé a matka rodu neví jestli chce své děti u sebe nebo pryč z domu.
Musela jsem přeskakovat, nebo to byla celkem nuda , nejdřív idyla a pak to všechno někdo rozhodí a snaží se slepit.

Simi129
08.09.2021 3 z 5

Takové nějaké nijaké. Slabší od autorky. Málo do hloubky. Ale asi většinu neurazí a jako většina jejích knih je oddechová i tato.

LeSk
23.08.2021 2 z 5

Žádná velká akce, nic překvapivého, nevím, no, celkem jsem se při čtení nudila.

marwinmh
28.07.2021 2 z 5

Autorka nám nabídla pohled na "obyčejný" život jedné rodiny, kdy rodiče zjišťují, že jejich spokojené a samostatné děti zase až tak spokojené a samostatné nejsou a že oni dva (matka s otcem) mají rozdílné přístupy k řešení nenadálých životních zvratů, které mohou vést až k rozdílným životním cestám.
Kniha mě nezaujala jak jsem očekávala, nečetla se vyloženě špatně, ale dějová linka byla nějak nedotažená, jakoby psána horkou "jehlou" a konec byl vyloženě useknutý.
Od autorky jsem četla lepší knihy.

Bellino
22.05.2021 2 z 5

Celkem dobrá, jen když jsem dočetla, první otázka byla: ,,a to je všechno?" Navíc, dej je tam nedokoncen, nemám ráda příběhy s neukončeným nebo otevřeným dějem. Trochu mi tam vadilo, jak tam každou chvíli někdo brečel, nekonečné popisy děti a myšlenek a nevím čeho všeho, rozebírání toho jednoho a samého i 5x v knížce, už jsem četla i lepší od autorky, ale i horší.

Pavčule
12.05.2021

Vasilková patří mezi moje oblíbené autorky . Bohužel tahle knížka patřila k tomu nejslabšímu , co jsem od ní kdy četla . Přišlo mi to takové odfláknuté , jakoby to autorka chtěla mít rychle za sebou a napsala to za jeden večer . Taky příběh zvláštní - "hrc-prc" a opět všechno rychlé , takové nijaké . Zdá se mi,že dříve psala víc do hloubky a postavy měla mnohem víc propracované .

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky