Rodinné klubko

Rodinné klubko https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452357/bmid_rodinne-klubko-fVE-452357.jpg 4 149 149

V každé rodině to vře a klokotá… láskou, ale i situacemi, které přináší sám život. Rodina je jako klubko. Klubko svázané láskou, co narůstá s přibývajícími společnými roky, prožitými událostmi, co skrývá malá i větší tajemství, bolesti i prohry. Platí to i pro rodinu Sáry a Vlada. Jejich klubko je velké, protože mají čtyři děti a pořád se u nich něco děje. Ale co když se klubko naruší? Co potom?... celý text

Hrdlinka75
03.01.2021 5 z 5

Krásná knížka na vánoční období, za dva dny přečtená, těžko ji odkládat : ) ... postavy jsem milovala od prvního okamžiku, v mamince Sáře se najde většina nás, které milujeme své děti a snažíme se pro ně dělat první poslední, umetáme jim cestičky a často si musíme uvědomit, že někdy je to až k jejich škodě, že je třeba včas zabrzdit a nechat je, aby sbírali vlastní zkušenosti, aby si taky sami zkusili, o čem je život, aby pak o to víc naši lásku a péči ocenili. 4 děti = 4 různé charaktery, každé jiné a všechny částečně něčím podobné našim dětem. Knížku jsem dostala od své dcery Karolínky a jsem za ni moc ráda, že bude v mé sbírce.

Květi62
02.01.2021 5 z 5

Příjemné, pohodové čtení. Osudy dětí vždy více zasáhnou matku, otcové se dokáží lépe "odstřihnout". Ale pro mámy jsou děti pořád dětmi, ať jsou malé nebo dospělé. Jejich radosti a trápení prožívají mámy velmi intenzivně. Jejich pomoc a rada je někdy nezbytná.

Katerina015
29.12.2020 5 z 5

Dalsi pohodova a prijemna kniha od me oblibene spisovatelky. Kniha se cte velmi lehce a v tomto svatecnim case byla velmi rychle prectena. Doporucuji

Pechule
28.12.2020 4 z 5

Opět jedna Vasilková, která velmi potěšila. Poutavé čtení o jedné velké rodině, reálných problémech. Odpočinkové, milé... krásné vyplnění svátečního volna :-)

JIVaJaH
26.12.2020 5 z 5

Tato spisovatelka je sázka na jistotu.Kniha, jejíž děj je lehce uvěřitelný.Navíc spousta čtenářů musí téměř vždy najít podobnost s hrdiny knihy ve své rodině, u blízkých známých.

Dalexa
16.12.2020 5 z 5

Tento román jsem přečetla za dva dny. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, protože nejenže hlavní hrdinka byla moje vrstevnice, její dvě děti ze čtyř byli neskutečně podobné těm mým, takže jsem vlastně chvílemi četla osudy mých dětí a žasla jsem, jak byly podobné. Chvílemi jsem si sice říkala, že bych se asi zachovala v určitých situacích jinak, ale nakonec, co můžu říct, když jsem si to neprožila? Je to těžké. Děti ač malé, či dospělé jsou stále našimi dětmi a když mají trápení či problémy, tak to s námi, rodiči, pěkně mává. A za sebe mohu říct, že se mnou by to určitě mávalo víc, než s manželem. Takže přesně jako Vlado. Takže za mně jasných pět hvězdiček a doporučuji.

Val
10.12.2020 5 z 5

Další knížka od mé oblíbené autorky , která mnohým nastavuje zrcadlo. Může mateřská láska bojovat s láskou partnerskou ? V životě nastávají situace , kdy hranice mezi tím , kdy člověk váhá jestli dává málo nebo vlastně až moc, je velmi tenká ...

Allla9
04.12.2020 5 z 5

Pohoda a klid, to je to správné označení toho, co cítím při čtení knížek této paní spisovatelky. A je milé, že ve mě tento pocit ještě dlouho doznívá.

Alena1957
02.12.2020

Opět spisovatelka nezklamala, moc pěkný román, ze života, četl se velice dobře.

zdehan
01.12.2020 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda a opět nezklamala,knížka ze života a dobře se četla.

Beruska18
30.11.2020 3 z 5

Příběh, ve kterém autorka opět klade důraz na rodinu a rodinné vztahy, občas běžící mimo vytyčenou cestu a narušující život ostatních členů rodiny, a které po určité době dorazí do cíle se šťastným koncem.

zuzana2599
27.11.2020 4 z 5

V tomto příběhu mi paní autorka nastavila zrcadlo... Tolik podobenství se svým životem jsem zde našla. Sára je nejenom stejně stará jako já, ale prožívá stejné problémy, pocity, které tak dobře znám. Kolik toho vůbec snese mateřská láska ? Je její síla nevyčerpatelná?
Opět je to hezké a odpočinkové čtení z pera známé slovenské autorky, jejíž příběhy čtu již léta. Každý z nás má své rodinné klubko, které neopustí a miluje !

sabca
20.11.2020 5 z 5

Knížku jsem si vychutnala. Sára, Vlado a jejich 4 děti. Příběh se zase točil kolem rodiny a rodinných vztahů. Problémy děti hluboce zasáhly i jinak pěkný vztah rodičů. Věřím že se najde dost čtenářů, kteří si tento román rádi přečtou. Doporučuji

gabra03
15.11.2020 4 z 5

Autorka klade důraz na rodinu a rodinnou pospolitost. Každý má svoje problémy a starosti, ale když se o ně podělí, dokáže leckdy rodina, když se semkne, vytvořit prostředí, kde si jedinec nepřipadá jako vyvrhel a to, co se mu v životě přihodilo, jako největší zlo pod sluncem. Ne vždy se to ale vydaří taková pospolitost... Zprvu není ani v této knize - ani mezi rodiči, ohledně problémů jejích dětí, ale ani mezi samotnými sourozenci. Ano, je fajn, že aspo%n v knihách bývá někdy šťatný konec, ale tady byl na můj vkus nějak moc překotně šťastný. JInak pohodová kniha na nedělní odpoledne - za tu dobu ji stihnete přečíst. Čte se opravdu dobře...

Knižní střípky
05.11.2020 5 z 5

Další z autorčiných románů, který klade velký důraz na rodinu, rodinné hodnoty a rodinnou soudržnost. Velice se mi líbilo, jaký Vlado a Sára měli, i po tolika letech společného života mezi sebou, hezký vztah. Samozřejmě i ten se však vlivem změn, které v rodině nastaly, otřásl v základech. Na jejich čtyřech dětech (tři dcery a jeden syn ) zase autorka velice dobře zachytila rozdílnost povah – stejní rodiče, stejná výchova, ale každý byl úplně jiný. Pro mě osobně byla tato knížka pohlazením po duši, do dnešní doby je jako dělaná.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

majík1
02.11.2020 2 z 5

Za mně je tato kniha hodně slabá.Taková vyumělkovaná.Nejdříve nic nikomu nevychází, pak každý najde štěstí, vše se zázrakem urovná.Červená knihovna a slabota.

gargamelka
01.11.2020 5 z 5

To jsem potřebovala, klid, káva s punčem a knížka. Táňa nezklamala. Normální příběh ze života, který si na nic nehraje a dokáže mít v sobě i naději.

Joyce24
08.05.2020 4 z 5

Poprvé jsem si koupila knihu ve slovenštině, protože ji mám velmi ráda a příběhy této autorky mě baví. Příběh ze života, kdy právě život si s lidmi dělá co chce a není vždy takový, jak si ho lidé dopředu nalinkují.

bookcase
20.01.2020 4 z 5

Po delší době autorka v originále, to jsem si opravdu užila.

Ilona
05.01.2020 4 z 5

Další ze série poklidných, pěkně plynoucích knih, ve které nejdůležitější roli hrají rodinné vztahy, občas běžící mimo vytyčenou cestu, ale vždy je jisté, že do cíle dorazí se šťastným koncem.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky