Dagmar58 Dagmar58 komentáře u knih

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

V příběhu nechybí napětí, knížka se dobře četla a potvrzuje se, že je mezi lidmi velmi důležitá komunikace, nikdo neumí číst myšlenky druhého člověka.

08.04.2022 4 z 5

Přežít svou smrt Přežít svou smrt Radka Zadinová

Osud si s námi někdy pohrává. Život nejsou jen radosti, ale i starosti, smutek, deprese, čehož bylo v této knize požehnaně. Není to oddychovka, ale určitě stojí za přečtení.

13.02.2022 4 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Knihy I. Deváté byly pro mě vždy takovým milým pohlazením, skvělé svým humorem a nadsázkou. A toto vše mi v její nejnovější knize chybělo, jako by to ani nepsala ona. Škoda. K téhle její knížce se určitě vracet nebudu.

07.01.2022 3 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Syrový příběh, při jehož čtení běhal mráz po zádech a nikdo by ho nikdy neměl zažít! Zneužívání dítěte vlastním rodičem je šílené a krutý konec si krutý otec zasloužil. Drsný příběh, který není určitě pro každého čtenáře/čtenářku.

10.10.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Cestování, romantika, předvídatelnost, ale hezký oddechový příběh - proč ne...

25.08.2021 4 z 5

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Psychologický rozbor konkrétních lidí. Bohužel nám vládnou psychopati a bohužel se najde spousta jejich podporovatelů, což asi nikdy nepochopím. Smutné čtení.

03.08.2021 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Stejně jako ostatní knihy autorky se mi i tato líbila. Asi nepatří k tomu úplně nejlepšímu co napsala, ale její styl mi vyhovuje, nechybí napětí, takže se budu těšit na další autorčino dílko.

27.07.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Román o životě jedné obyčejné rodiny vyprávěný z pohledu rodičů a dětí. Potvrzuje se, že v manželství (nejen) je potřebná komunikace, protože nikdo nikomu nevidí do hlavy a co neřeknu, to druhý neví. Dobře se četlo, i když tak nějak smutně.

15.04.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Tato kniha mě mile překvapila svým příběhem. Dobře se četla a přestože děj nebyl moc optimistický a nutil k zamyšlení nad rodinnými vztahy, určitě bych doporučila k přečtení.

26.03.2021 4 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Jako ze života je generační příběh, který může prožít každý z nás. Mládí a stáří k sobě najdou cestu, pomáhají si a i když je ve své podstatě příběh smutný, určitě stojí za přečtení.

20.03.2021 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Velké přátelství mezi dvěma ženami, které si užívají život, boří mýty o tom, jaká je představa o životě seniorů a asi nepočítají s tím, že by mezi ně mohla vstoupit nemoc...Místy smutné, místy veselé čtení, knížka se mi líbila.

20.03.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

I tento díl "Aristokratky" stojí za přečtení a paní Tichá opět nemá chybu. Za mě spokojenost.

17.03.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Nenapíšu určitě nic nového a budu se opakovat, ale tyhle "Myšlenky" jsou příjemné, inteligentní a vtipné čtení od příjemného, inteligentního a vtipného Marka Ebena. Pohlazení po duši.

08.03.2021 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Docela uvěřitelný příběh, který se dobře četl, knížka se mi líbila.

31.08.2020 4 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Celoživotní přátelství mezi hlavními hrdinkami, rodina, vztahy, vše autorkou hezky a čtivě popsané.

15.08.2020 4 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Docela zklamání z toho, že některé z povídek už vyšly dříve, jinak je to Halina jak ji známe.

15.08.2020 3 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Pohodová knížka a postřehy autorky ze života v Itálii, fajn čtení.

28.05.2020 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Bezmoc, zoufalství, strach, to vše už tady bylo řečeno, ale jiná slova mě nenapadají. I když má knížka jen málo stran, nebyla jsem schopna ji přečíst najednou. Hrůza! Nesmíme dopustit, aby se něco podobného opakovalo!!!

28.05.2020 5 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Korfu, léto, moře, písek, slunce, romantika, příjemná oddychovka.

17.04.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Pecka! A i když depresivní příběh, doporučuji k přečtení!!!

14.04.2020 5 z 5