Šťastná za všech okolností

Šťastná za všech okolností https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481615/mid_stastna-za-vsech-okolnosti-NFO-481615.jpg 4 80 30

„Až umřu, kluci,“ říkám svým synům, „chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností.“ Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spisovatelka Ivanka Devátá se po letech odhodlala k sepsání autobiografie, které se tak dlouho bránila. I když její život nebyl vždycky šťastný, i když i ji potkávaly problémy, zrady a zklamání, i když i jí bylo často spíš k slzám než k radosti, její talent na štěstí vždycky zvítězil.... celý text

cukrovka
12.04.2024 3 z 5

Knížka je průřezem života Ivanky Deváté. Je to takové bilancování života a trocha bulváru. Chyběl mi vtip a humor, který znám z jejích jiných knih.

Psímáma
04.03.2024 1 z 5

Když jsem v knihovně uviděla knihu od Ivanky Deváté, kterou jsem ještě nečetla, zajásala jsem. Těšila jsem se na její krásnou, bohatou češtinu a intenzivní inteligentní humor a životní moudra. Jaj, to byla tedy mýlka. Pravda, občas jsem se zasmála. A protože bulvár normálně nesleduju v žádné podobě, kniha mi ho nahradila. Mnohé pasáže jsou obsažené v jiných knihách, takže vlastně úplně nechápu důvod vydání této. A asi jsem fakt prudérní, ale popisy intimit mi nějak k mojí představě o Ivance Deváté nesedly. Jsem znechucená.

Sandalkar
21.02.2024 2 z 5

Takove sypani znamych (i mene znamych) jmen z rukavu. Detske roky s historickym exkurzem zajimave. Umeleckou scenu bych po precteni shrnula slovy klasika "kamen prc.. cihlu." I pres usili jsem odlozila.

Janadvorackova
28.12.2023 3 z 5

Některé knížky paní Deváté jsou vtipné, některé jen trochu humorné a některé průměrné. Ideální je, když každá obsahuje všechny tyto ingredience, ale ne vždy se to povede. I tak se čtou dobře.

fénix56
06.06.2023 3 z 5

Tak tato knížka patří z mého hlediska mezi ty průměrné od paní Ivanky Deváté. Jde jen o takový výčet událostí od narození výše.... I když je to psáno s vtipem, přece jen se mi více líbila třeba Lázeňská kúra nebo Co číhá za humny.

SSTknihy
09.02.2023 3 z 5

Částečně dojemné vzpomínání, částečně praní špinavého prádla. Trocha nostalgie, o trochu více bulváru a bohužel oproti tomu, na co jsme u autorky zvyklí, o dost méně vtipu, nadsázky, lehkosti a sebeironie. Často je to jen výčet volných vzpomínek, bez výrazné pointy. Zajímavé asi spíš pro ty, kteří toho dosud od autorky moc nečetli a o jejím životě moc neví.

LeHor
31.01.2023 3 z 5

Čekala jsem asi trochu více, nicméně jsem se místy bavila a autorka mi mluvila z duše.

Hanuja
24.01.2023 4 z 5

Taková milá oddechovka. Četla se dobře. Paní Devátá je dobrá vypravěčka. O svém životě i o životě svých blízkých vypráví často velmi intimně. Ještě si nějakou její knížku určitě za čas přečtu.

Nuttelka
31.12.2022 3 z 5

(Audiokniha)
Průřez životem Ivanky Deváté... Za mě je to takový průměr, neurazí, nenadchne. I když je zajímavé slyšet o slavných osobnostech "ze zákulisí".
Ač mám Pavlu Tomicovou opravdu ráda, do audioknihy mi moc nesedla, škoda.

HaJC1978
15.12.2022 4 z 5

Styl psaní této autorky je mi velmi blízký, milý a příjemný. Četlo se mi to tedy jako vždy velmi dobře a bohužel i velmi rychle. Některé knížky by mohly být tenčí, jiné mnohem obsáhlejší. Tohle je, alespoň za mě, druhý případ. Jako u většiny lidí i u Ivanky Deváté platí ono známé Werichovské "život je jen náhoda, jednou si dole, jednou nahoře..." Přeji jí, ať je ještě mnoho let nahoře a těším se na její další díla.

Knihomolka506
06.09.2022 5 z 5

Osobní moudra a vyprávění scenáristky, divadelní umělkyně a spisovatelky Ivanky Deváté umí dodat člověku tu jiskru do života, když je nejhůř. Jako dnes v mém případě , kdy nejen mě opustil starší člen rodiny...
Autorka s humorem popisuje vlastní válečné a poválečné dětství, školní léta, život na prknech zkrátka své zážitky.

Jana283
21.06.2022 2 z 5

Nejvíc se mi na celé knize líbilo moto: Život je dar, štěstí je volba... Vyprávění o dětství bylo milé, ale milostné peripetie s pikantnostmi o zemřelých milencích a manželích nebyl můj šálek kávy. Některé věci by měly zůstat jen mezi těmi dvěma...

piliticek
22.04.2022 2 z 5

To byla dle mého názoru slušná slatanina. Stále se opakující téma vzájemných nevěr. Autorka pořád plakala, ale za všech okolností byla šťastná. Jako žena mi byla navíc velmi nesympaticka.

alnahu
19.04.2022 5 z 5

Další kniha napsaná s humorem,který k paní Deváté patří.V knize nás provede svým divokým životem.A tak jako skoro všechny ženy prožívá radosti i zármutky všedního života.Kniha se mi četla dobře a pobavila mě.

Allla9
19.03.2022 4 z 5

Ivanka Devátá mě svým vyprávěním potěšila a pobavila.

Dixinka
03.03.2022 1 z 5

Zklamání.

Bertik000
26.02.2022

Velké zklamání, připojuji se k předchozím hodnotitelum - spoluautorka zřejmě využila touhy staré dámy ještě jednou potěšit čtenáře, ale vzhledem k nedostatku nových informací se uchýlila k praktikám bulváru.

allebra
24.02.2022 3 z 5

Četla jsem od Ivanky Deváté všechny její knížky, tato mi však připadá jako "nastavovaná kaše", navíc místy s nádechem bulváru. Bohužel se z knížky téměř vytratil humor a cit pro češtinu, kvůli čemuž jsem knížky od Ivanky Deváté vždycky ráda četla.

zdenaR
17.01.2022 2 z 5

Trochu zklamání - většina obsahu se nachází již v předchozích knihách, takže jde o takový souhrn. Bohužel tomu chybí laskavý humor paní Ivanky, jako kdysi. Zřejmě to opravdu psala paní Formáčková pouze na základě vyprávění. Příliš bulváru, málo vtipu.

myšpa
15.01.2022

Pobavila jsem se, jako u všech knížek Ivanky Deváté.

Kniha Šťastná za všech okolností je v