Džungle v kuchyni

Džungle v kuchyni https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419020/bmid_dzungle-v-kuchyni-g5D-419020.png 3 125 54

Čekáte od Ivanky Deváté omračující recepty z ingrediencí neslýchaných a cizokrajných? Omyl. Spíše se dozvíte, že ve dvaceti letech ještě neuměla uvařit ani kafe a jaké to bylo dobrodružství. A tak začala vstřebávat jakékoliv znalosti z oboru gastronomie, přičemž byla ochotná osvojit si recept i vyhlášené bordelmamá, pokud by stál za to. A hle, přesto se vdala třikrát a nikdo se s ní nechtěl rozvést. A proč? Protože úžasně vařila.... celý text

Marcik7
10.04.2024 2 z 5

Trochu slabší kousek, pár receptů jako bonus pro sběratele jako jsem já.

Marla
25.12.2023 4 z 5

Jako skoro všechny knihy od Ivanky Deváté: vtipná, milá a oddechová.

bigbabe
12.07.2023 3 z 5

Hezká oddechovka na čtení po kouskách při chvílích času.

simca9342
26.06.2023 5 z 5

Přečtená před lety.
Vtipné recepty a životní trapasy v oblasti vaření a kuchařského umění nejen samotné autorky, ale jejich známých , okolí a příbuzných. Drsný humor a celkově tipy na recepty a životní moudra mi připomněly knihu od další české spisovatelky (a moderátorky) Haliny Pawlovské: Až se mě dcera zeptá.

kolacky
08.06.2023 5 z 5

Paní Devátá je jako vždycky vtipná, plná zajímavých postřehů a tentokrát se podělí i o recepty. Klidně některé vyzkouším.

Sova15
29.05.2023 4 z 5

Prima oddechovka. Některé recepty ráda vyzkouším.

cukrovka
10.05.2023 3 z 5

Čtivá a místy vtipná oddechovka. Autorka se často opakuje. Žádná kuchařka, ale inspiraci můžete najít.

Aliii
06.05.2023 4 z 5

Moje první knížka od autorky a moc jsem se bavila. Ten životní nadhled, humor, schopnost zasmát se sama sobě i druhým a s grácií vyprávět o nezdarech jsou mi blízké a ráda si příště přečtu nějakou další.

baji42
09.03.2023 4 z 5

Oddychová, příjemná četba pro ženy.

tittanie
23.02.2023

Knihu jsem si přečetla jenom proto, že se mi hodila do čtenářské výzvy jinak bych ji nečetla.
Kamarádka si autorku docela pochvaluje. Já nevím, co říct. Je to taková jednoduchá, rychlá knížka s recepty. Ale potěšil mě recept z Káje Maříka na rozpíčky.

Macinecek
19.02.2023 4 z 5

Vtipná kniha, dobře se čte, je to relax.

Josh
05.02.2023 2 z 5

Ve srovnání s Všechny mé domovy (o stěhování) byla zábavnější, i když autorka svůj styl nepopřela. Tady už dala prostor „normálnímu“ textu, nejen receptům, takže si čtenář mohl vtipnost najít sám a nenuceně. Líbí se mi z jiné recenze "ukecaně sebestředný" humor :o) Ten v dalších knihách hledat už nemusím, ale v nějakém živém rozhovoru mi jím autorka radost udělá vždy. Hláška „kolik to už poznáš“ je pro kuchaře co se řídí přesným množstvím asi hrozivá, ale mne pobavila, protože je typicky maminkovská, něco jako „to odhadneš“ :o))

Han-nah
30.01.2023 4 z 5

Ivanku Devátou mám ráda pro její humor a životní nadhled, jako herečku. Díky výzvě jsem sáhla i po její literární tvorbě. Krásná obálka díky Ivě Hu"ttnerové, ale i humorný obsah. Nečekejte kuchařku, je zde pár receptů okořeněné přístupem k vaření nebo k hostům, jimž jsou předkládány. Možná, že něco zkusím. Spíše mi svým vyprávěním připomenula mé těžké začátky, kdy první řízky jsem neosolila, první špenát byl jako husinec. S manželem jsme se tomu tenkrát jen zasmáli. A jak se I.D. vypracovala, vše , i vaření je o kompromisu. Když je chuť, pokus - omyl a není možná, aby se to nepovedlo. Když to neumím, nekritizuji.

Renike
28.01.2023 3 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, kvůli další čtenářské výzvě - kuchyně. Trošku humoru, pár receptů, a docela hezkou obálkou. Znovu bych to ale nečetla.

Čtenářka73
22.01.2023 3 z 5

Oddychové čtení okořeněné typickým sebeironickým humorem Ivanky Deváté. Jako bonus spousta receptů.

petra_slunicko
27.10.2021 5 z 5

Jako, přečtené jsem měla za 2 víkendy, pečlivě dávkované mezi povinnostmi v rodině... knížka mi odlehčila myšlenky. To byl veliký bonus ;-) prostě jsem do vyjadřování paní Ivanky zamilovaná!
A protože mě zlákaly ty jen tak vložené recepty do textu, musela jsem si knihu prostě koupit :-) Budu se vracet. Děkuji!

Knihomolka506
18.10.2021 5 z 5

Další kopec humoru zajištěný, s touto knihou se nudit nebudete:)
Jak sami uvidíte kromě poznání, že vařit se může naučit i nemehlo za plotnou , seznámíte se s dalšími životními milniky spisovatelky.

maruna
07.10.2021 3 z 5

Obdivuji autorku, že ve vysokém věku se pouští do psaní. Humor jí ale nechybí.
Je vidět, že v soukromém životě s muži to neměla lehké.

…Když vidím ty inzeráty: „Samota tíží…“, kroutím hlavou. Já jsem tak ráda, že doma nemám nějakého nerudného dědka….

ajaworld
26.09.2021 2 z 5

Jednodušší oddychové čtení. Pár receptů, které lze ozkoušet. Humor autorky je ale takový "ukecaně sebestředný". Autorka se místy opakuje.

JancaMia
23.09.2021 5 z 5

Autorčina poslední knížka, jedná se o gastronomické okénko do autorčina života. Nemohu se však zbavit pocitu že paní Devátá už nevěděla o čem ještě psát , několikrát v knize omlela frázi svojí maminky "to už poznáš" ,dále na mě trošku dýchala z knížky otrávenost (poznámky o sexu ((jsem toho názoru že se to do této knihy vůbec nehodilo)) a snachách) , přišlo mi že některé pasáže mohla vynechat, nicméně si myslím že je to vzhledem k věku omluvitelná, ta otrávenost . Jsem zvědavá na další knihu která má být o staří a nemocech .

humor

Ivanka Devátá
česká, 1935
2013  75%Jak jsem se zbláznila
2004  84%Lázeňská kúra
2019  69%Džungle v kuchyni
2004  86%Rodinný podnik
2000  77%Soužití k zabití

Kniha Džungle v kuchyni je v