Džungle v kuchyni

Džungle v kuchyni https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419020/bmid_dzungle-v-kuchyni-g5D-419020.png 3 126 54

Čekáte od Ivanky Deváté omračující recepty z ingrediencí neslýchaných a cizokrajných? Omyl. Spíše se dozvíte, že ve dvaceti letech ještě neuměla uvařit ani kafe a jaké to bylo dobrodružství. A tak začala vstřebávat jakékoliv znalosti z oboru gastronomie, přičemž byla ochotná osvojit si recept i vyhlášené bordelmamá, pokud by stál za to. A hle, přesto se vdala třikrát a nikdo se s ní nechtěl rozvést. A proč? Protože úžasně vařila.... celý text

mcabr
17.09.2021 5 z 5

Pěkné čtení, oddychovka. Žádná kuchařka, kterých je poslední dobou dost.

kačenka80
10.07.2021 4 z 5

Nečekejte knihu plnou receptu jak to slavní dělají. Nějaké recepty v knize jsou ale psané od oka. Čtivě napsaná vtipná kniha. Dobrá oddechovka.

jeany23
04.06.2021 5 z 5

Toto bylo moje první setkání s autorčinou tvorbou, takže nemohu porovnávat s jinými knihami. Tahle se mi ale líbila, je to lehké čtení na jeden večer. Paní Devátá má smysl pro vtipný jazyk, nad popisem trapasů v kuchyni jsem se nasmála. Určitě zkusím i další knihy.

Míma25
27.03.2021

Málokdy knihu odložím, ale tady jsem se do čtení opravdu nutila. Nebavilo mě to a prostě to nešlo.

Míma25
27.03.2021

Málokdy knihu odložím, ale tady jsem se opravdu do čtení nutila a prostě to nešlo. Za mě tedy ne.

Hema
01.01.2021 4 z 5

Ať sáhnu po jakékoliv knize téhle autorky, jsem nadšená.

Analady
02.12.2020 2 z 5

Ivanku Devatou mám ráda a když jsem zjistila, že vydala novou knížku, zajásala jsem. V úvodu knihy sama autorka píše, že se jí do psaní další knihy nechtělo, protože měla pocit, že už není o čem psát. Bohužel její pocit se promítl do této knížky, která se stala džunglí útržkovitých vzpomínek, zážitků a receptů, které se nesly v duchu "to už poznáš". Při čtení jsem měla pocit, že autorka stále usilovně přemýšlí, co by nám ještě řekla.

krevetka79
09.10.2020 5 z 5

Vtipná oddechovka proložená recepty.
Ideální čtení na jedno odpoledne, když potřebujete počíst bez velkého přemýšlení...

fénix56
01.09.2020 3 z 5

Je to moje již několikátá kniha od Ivanky Deváté. Mám ráda její styl psaní, knížky jsou vtipné, osvěžující, zábavné. Jen v této knížce bylo kvůli receptům míň prostoru na její postřehy s typickým nadhledem.

bagel
28.08.2020 3 z 5

Osvědčené rodinné recepty proložené příhodami ze života týkající se jídla a vaření. Určitě patří k slabším autorčiným knihám.

knihovniceS
19.08.2020 3 z 5

Džungle v kuchyni: na oddych a proložení silnějších knih jsem zvolila jednohubku pro pobavení. Není špatná, ale už jsem od autorky četla lepší. Pár receptů stojí za vyzkoušení, ale žádné zázraky nečekejte. Dnes dávám jen 3 hvězdy.

soukroma
15.08.2020 3 z 5

Omračující recepty jsem tedy opravdu nečekala, čekala jsem ale osvěžující humor. Leč se mi ho nedostalo, a ani žádné náhražky. Před nedávnem jsem přečetla autorčinu vcelku vtipnou prvotinu, jako první a jedinou knihu z jejího pera, a teď jsem se dočetla ... totéž, v bleděmodrém - celý její život, život rodičů, manželů, dětí a vnuků... I o tom vaření bylo hojně v prvotině, takže nic nového pod sluncem. Že by jen psaní pro psaní?, z nudy?, oprášení starých textů? Nakonec ani spoustu těch receptů vlastně sama ani jednou nezkusila..., takže to opravdu nemůže aspirovat ani na kuchařku! Zklamání. 50%

Olous1
17.07.2020

Tak se omlouvám, že jdu proti proudu.Knihu jsem bohužel odložila neboť mě to vůbec nebavilo.Velice se snažím přijít na chuť i jinému žánru, ale detektivky jsou zkrátka pro mě lepší. Tak snad až v důchodu paní Ivanko:)

Gejitka
10.06.2020 2 z 5

Moje první setkání s Ivankou Devátou co by spisovatelkou. Pracuji v malé obecní knihovně a na knihách od Ivanky Deváté se mi moc líbí grafické zpracování s obrázkem Ivy Hütnerové, takže občas nějakou knihu od zmíněné autorky do knihovny pořídím. Kniha mě ale zklamala. Čekala jsem více humoru, jak znám Ivanku coby vypravěčku. Místy na sebe odstavce špatně navazují, nemají logiku, pointy příběhů nic moc. Pro mě kniha o ničem, ve vší účtě k autorce. Ale ještě Ivanku nezatracuji. Zkusím ještě nějakou její knihu z dřívější doby.

lenkaabooks
17.05.2020 2 z 5

Kdysi dávno jsem knihy paní Deváté četla a bavila se. Což tentokrát říct nemůžu. Když nevím o čem psát, když témata došla, tak prostě nepíšu. Paní Devátá se hodně opakovala, měla jsem pocit jakoby se ztrácela. Protože mám knihy o jídle ráda a recepty jsou bonusem, tak i tady jsem si dva opsala.

Popelka76
23.04.2020 2 z 5

Nenadchne a neurazí. Kdo četl více jejích knih, nedoví se nic moc nového. Fajn oživením jsou recepty, ale spíše pro zdatné kuchařky (dej toho tak akorát, to poznáš). U jejích předešlých titulů jsem se bavila víc.

Vlajdula
19.04.2020 4 z 5

Vtipná kniha plná receptů.

hzd
09.03.2020 2 z 5

Za mě nic moc. Knížku jsem přečetla rychle je v ní hodně receptů. Některé by i stály za vyzkoušení. Ale doporučit dále jí nemůžu.

ještěrka38
02.03.2020 3 z 5

Paní Ivanka Devátá je vtipný člověk. Některé pasáže mě opravdu pobavily. Co mi ale vadilo, že skoro v každé kapitole zdůrazňovala, že tohle není kuchařka, a že neuměla uvařit ani kafe. Myslím, že jednou to zmínit stačilo. Jinak podobná forma jakou používá Halina Pawlowská.

Nufacek
20.02.2020 2 z 5

Čekala jsem, že se budu více bavit, ale spíše jsem se nudila, ovšem každý máme jiný smysl pro humor. Recepty v knize uvedené, nemusí být chuťově špatné, něco možná i vyzkouším... Rozhodně nejsem začátečník v kuchyni, ale občas nějaká změna se hodí, některá jídla v knize uvedená dělám, ale jinak, takže proč nevyzkoušet trošku změnu? Obměna jídla se vždy cení.

humor

Ivanka Devátá