Dubnové slunce

Dubnové slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434198/bmid_dubnove-slunce-IN1-434198.jpg 4 113 31

Štěstí je nevyzpytatelné jako aprílové počasí. Dvě nerozlučné kamarádky, dva rozdílné světy. Ela vyrůstá bezstarostně jako jedináček, Dita naopak v početné rodině, neustále zatížena péčí o sourozence. Po letech se ale jejich situace obrátí. Ela po ztroskotání své první lásky potkává muže se dvěma dětmi a musí se uskromnit. Ditin život se změní poté, co opustí rodinu a rozhodne se žít sama. Ustojí jejich přátelství další otřes, když se v jejich životech objeví muž, do kterého byly kdysi obě zamilované?... celý text

FisJit
24.03.2024 5 z 5

Neobyčejně obyčejný příběh. Pro mě nádherná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Prolínání časových linek mi vůbec nevadilo a přišlo mi to jasné, kde se zrovná nacházíme.
Že by tam bylo mnoho postav, mi také nepřišlo.
Opravdu krásná knížka, kterou doporučuji kudy chodím.

kika 13
13.02.2024 4 z 5

Občas jsem se malinko ztrácela v postavach ....v čase.

Knihomura
28.08.2023 3 z 5

Zbytečně dlouhé, překombinované - až neuvěřitelné...

karin4338
27.09.2022 3 z 5

Pribeh pekny, mnoho postav a prelinanie pritomnosti s prerozpravanim minulosti.
Niektore casti sa nezazivne vliekli ale inak fajn knizka.

anitnelav1
22.04.2022 5 z 5

Kniha Dubnové slunce se mi zalíbila hned, jakmile se mi dostala do ruky. Příběh o dvou nerozlučných kamarádkách s úplně odlišnými životy mě až překvapivě zaujal. Nejvíce sympatická mi byla postava Dity, která se starala o několik svých mladších sourozenců a neměla to s nimi jednoduché. Ovšem nejnapínavějším se stala až konečná fáze knihy - Ela vyrůstala u adoptivních rodičů a rozhodla se, že sežene nějaké informace o svých opravdových rodičích, o nichž ví jen, že zemřeli při požáru, což se jí podařilo a našla i svého ztraceného bratra...

regulax
14.03.2022 3 z 5

Čtivý jednoduchý příběh životních kamarádek, to se cení, ale někdy moc natahovaný a překombinovaný děj.

danče
15.02.2022 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, těšila jsem se vždy na Ditu i Elu, na jejich obyčejně neobyčejné a inspirující přátelství.

Kaja1
06.01.2022 4 z 5

Co na to říct, to je život. Připadalo mi, že s sebou nechá Ela orat a vláčet. Je to první moje kniha od této autorky, přečtu si i další knihy.

Toňula
26.06.2021 4 z 5

Další příběh mé oblíbené autorky, který nezklamal a splnil všechna má očekávání. Ráda po všech těch thrillerech a psychologických románech, které mám v oblibě, sáhnu po knize že života a z prostředí , které je mi blízké. Občas není na škodu si připomenout a uvědomit,jak se my ženy přes všechny slabosti a chyby dokážeme poprat se životem!

Ála1968
02.04.2021 4 z 5

Krásný příběh.Miluji tuto autorku a zatím mě nezklamala.

Dada077
31.03.2021 4 z 5

Nie je zlá. Veľa postáv, ktoré sa objavia, zapadnú do histórie, aby sa z nej niekde pri konci opäť vynorili. Veľa deja a scén, ešteže to bola recepcia hotela, inak by ich bolo na dva romány. Kniha vcelku čítavá a presne ako názov - ako aprílové slnko. Raz ju chcete hodnotiť nelichotivo, raz nie. Jediné, čo by som vytkla, je ten prehnaný a podrobný opis stredoškolských čias. Valcuje prítomný dej, čo je na škodu. Potom čitateľ váha, či je kniha pre dospievajúcich, alebo si na nej pochutí aj niekto v rokoch.

Simona99
27.03.2021 4 z 5

Knížka určitě zajímavá, jednoduchý, čtivý příběh :-)
Na oddech a oproštění od myšlenek se současnou situací...

Hema
26.02.2021 5 z 5

Líbilo se mi zachycení vztahu dvou kamarádek, to jak je každá jiná, jak přemýšlejí. Líbilo se mi i prostředí, do kterého je román zasazen, všem knihu vřele doporučuji k přečtení. jde oddychovou literaturu.

Jurajovamaka
22.02.2021 5 z 5

Krásna kniha plná romantiky.
Určite ODPORÚČAM ❤❤❤

zaranda
04.01.2021 4 z 5

Na oddechovku dobré, ale některé dějové linky už se mi zdály trochu překombinované.

tittanie
02.01.2021

Příjemná oddechovka, která se dobře čte. Jenom zde bylo možná moc příběhů hlavní hrdinky - trochu překombinované.

Januli
18.12.2020 5 z 5

Mě teda kniha velmi citově zasáhla a ukapla mi i slza... obě hrdinky mi byly velmi sympatické a moc mě bavilo se prokousavat jejich životem.

m.valova
01.11.2020 5 z 5

Nechci nijak moc zacházet do detailů toho co je realitou a co už spíše trochu pohádkou a zda-li je to v životě možné,ale náhody se dějí..Každopádně takové přátelství jaké pojilo Elu a Ditu je až závidění hodné,sympatická byla i postava Patricie..příběh se mi líbil,už vím co od autorky zhruba čekat a její knihy beru jako oddechové,ideální když si chci odpočinout.

lenkaabooks
24.09.2020 3 z 5

Příběh dvou kamarádek Ely a Dity, jejich rodin a kamarádů, vše propletené, prostě tak nějak ze života. Dobře se to četlo, příjemná oddychovka.

LeSk
16.08.2020 5 z 5

Zhltla jsem knihu jedním dechem, příběh mě velmi zaujal, nedalo se odtrhnout. Zkrátka příběh ze života. Doporučuji.