Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Díky recenzím jsem od této knihy měla příliš velké očekávání, které se úplně nenaplnilo. Četla se sice dobře, ale řešení mi přišlo přitažené za vlasy.
Dávám * navíc za poslední dvě stránky.

27.02.2024 3 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Za mě hodně zajímavá a napínavá kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem odkryla tajemství tří příběhů. Super. Hvězdička dolů za masakr na posledních stranách. To opravdu nemusím.

26.12.2023 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Jednou za čas si ráda přečtu odpočinkovou povídkovou knihu, takže spokojenost.

20.11.2023 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Spíš průměrná detektivka, od zápletky jsem čekala něco jiného a rozhodně víc.

20.08.2023 3 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha mě překvapila a zaujala. Zvlášť první část o medicíně v zapadlé oblasti carského Ruska. Část o morfinismu pro mě tak zajímavá nebyla.

10.07.2023 4 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Za mě určitě spíš zklamání. Dle recenzí tady jsem čekala rozhodně víc. Bohužel se mi dost pletla jména postav, detektivů, díky čemuž se po odhalení vraha nedostavilo kýžené překvapení. Z knihy jsem spíše rozpačitá.

22.06.2023 2 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Četla jsem jen kvůli výzvě. Pro mě už je tahle knížka za zenitem. Matka mě štvala stejně jako Lucie, která vlastně nevěděla, co chce

13.04.2023 2 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Mně se tenhle styl psaní prostě líbístránky krásně ubývají, slova plynou. Možná je špatně, že v tom nehledám nic hlubšíhojen relax a odpočinek.

10.03.2023 5 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Mně se kniha hodně líbila, tajemství Djatlovovy expedice mě fascinuje.
Trochu mi vadil závěr knihy se soupisem videí, textů o expedici. Na druhou stranu, proč ne, třeba chce někdo bádat dál.

04.03.2023 5 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Tuhle útlou knížku mám moc ráda. Četla jsem ji už několikrát. Jeden smutný osud člověka. Podle mě je na ní právě úžasné, jak je krátká…vypravěč nepotřebuje mnoho slov…příběh strohý, jako je on sám. O to víc chytne za srdce.
A nejvíc mě dostává úplný konec knihy:
„Ne! Dospělí, za války zešedivělí muži nepláčí jen ve spánku. Pláčí i za bílého dne. A pak je hlavní – umět se včas odvrátit. Pak je nejhlavnější neranit srdce dítěte, aby nevidělo, jak ti po tváři stéká palčivá a sporá mužská slza…“

05.02.2023 5 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Poměrně jednoduchý, ale mrazivý a čtivý příběh.
I když mám ráda složitější zápletky, stojí za přečtení.
* dolů za Huldičku, Dummičku, Erličku a Einárka! :-(

23.12.2022 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Příběh snadno předvídatelný, ale protože jsem romantická, tak se mi linie Sophie-Joseph líbila. I když je fakt, že se od hororu začínáme přesouvat k červené knihovně. Postupná sestupná tendence napětí a strachu s každou další autorčinou knihou.
No…a kdybych já byla Sophie, tak už jsem dávno mrtvá nebo blázen.

07.11.2022 3 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Kniha se četla dobře. První polovina mi vyhovovala víc. Ta druhá se stala klasickou americkou oslavou amerického hrdinství a cti. Ač polomrtvý stejně budu bránit Ameriku a jejího prezidenta a blablabla. Typická americká akční tvorba. Kýč. Což mě dost mrzí, protože se z této knihy určitě dalo získat víc.

27.10.2022 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Skvělý, skvělý, skvělý námět…s nevyužitým potenciálem! :-(
Po přečtení Útočiště, což pro mě bylo WAW!!!!, znamenala tahle kniha obří zklamání. Příběh byl tedy skvělý, napínavý, čtivý, knihu nešlo odložit.
Ale co ten konec??? Ten ji podle mě zabil. Čekala jsem mnohem mnohem víc. Škoda.

02.10.2022 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Knížka se četla úplně sama. To bylo super.
Další plus za nenatahovaný konec.
Určitě mínus za pachatele a lehkou natvrdlost hlavní hrdinky.
Moc mě nezaujala ani zápletka ohledně možných pachatelů.

20.09.2022 3 z 5

Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích David Púchovský

Super knížka. Podrobná a krásně srozumitelná i pro úplného laika. Četla jsem opravdu jedním dechem!

03.09.2022 5 z 5

Rožmberkové – První po českém králi Rožmberkové – První po českém králi Pavel Juřík

Tento styl knih a historii šlechtických rodů mám moc ráda. Bohužel autor se opět nevyvaroval záměně přídomků ( např. IV. za V. apod. ) nebo nelogičnosti v letopočtech. Což mi u historické knihy vadí opravdu hodně.

22.08.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se četla dobře. Některé věci mi přišly trochu moc a přitažené za vlasy. Millie byla příliš chytrá a chápavá. A některé motivy jsem nechápala-proč Jack má najednou touhu klábosit u whiskey a nevadí mu špatně rozdrcené prášky v ní???

01.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po předchozích zkušenostech s autorkou jsem od zápletky a rozuzlení čekala rozhodně víc.
Kniha se četla dobře. Ale chtělo by to víc napětí.
Styl psaní mi tentokrát úplně neseděl.
Takže spíš zklamání.

11.06.2022 3 z 5

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 3 Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 3 Lukáš Musil

Podle mě nejslabší díl z trilogie. Začátky kapitol mě dost nudily-příliš mě nezajímala historie leteckých společností s výčtem všech letadel. Dost jsem se v těchto informacích ztrácela, stejně jako v přepisech hovorů pilotů s řízením letového provozu. Někdy je méně více.

24.03.2022 3 z 5