Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Dle mého je srovnání s Agathou Christie a slečnou Marplovou dost nadsazené a nepatřičné. Hlavní hrdinka si hned na začátku nějak vycucala z prstu 3 podezřelé, jednoho vyloučila, ale dva zůstali až do koncea já vlastně moc nevím, jak na ně tak rychle přišla a proč si na nich trvá. Další podezřelí sice byli pridánialepro mě slabší odvar detektivek.
A od této knihy asi budu špatně snášet slovní spojení má paní!

16.07.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nějak se nedokážu ztotožnit s oslavnými hodnoceními této knihy. Louskala jsem ji několik týdnů a ne a ne ji dočíst.
Za mě trochu červená knihovna s koncem, jenž měl být rádobyšokující, ale byl spíše zklamáním a zmarem. Knihu jsem dočetla jen z povinnosti.
A co ta část o tom, že Harryho nechají hodiny umírat v nemocnici na protrženou stehenní tepnu???? Jako fakt? V 90. letech??? To je dost výsměch, ne?

04.07.2023 1 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Opět super kniha. Napínavá, čtivá, s nečekaným závěrem.
Hvězdička dolů za pomalejší rozjezd, zpočátku jsem se trochu nudila. Ale jak přišel na scénu Kurátor, tak se to změnilo!

05.06.2023 4 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Průměrná detektivka. Konec bez překvapení. Čekala jsem víc.

17.03.2023 2 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Tohle byla tedy super skvělá kniha. Čtivá a napínavá do posledního konce. Rozhodně palec nahoru!

25.02.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Tohle je moje asi třetí kniha od Kinga. Nebylo to špatné, i když horor asi úplně není můj žánr. Na příběhu mi vlastně nevadilo nadpřirozeno a že Jamie vidí mrtvé, ale spíš to co mrtvé jeho přičiněním posedlo.

10.02.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Na tuhle knihu jsem se moc těšila! Jenže jsem nakonec byla z hlavní hrdinky úplně ve stresu, jak pořád někde jezdí, nic nestíhá, pije a brečí, mluví s mrtvou matkou. Měla jsem z ní úplně úzkosti. :-(

21.01.2023 2 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Trošku naivní příběh a zápletka. Podle hodnocení jsem rozhodně čekala víc.
Přestože se autorka snažila posledních 100 stran nabýt akcí, tak já se prostě nudila a přála si už jen tu knihu dočíst.
Chvílemi byla kniha jako červená knihovna. Hlavní hrdinka potřebující zachránit a dokonalý princ na bílém koni…vlastně ve žlutém letadle!

04.06.2022 2 z 5

Skvělá kniha. Pro mě určitě zajímavější než Šikmý kostel 2. Střídají se pasáže beletristické s historickými, což mi přišlo zajímavé a knihu oživující. Fotografická příloha je už jen třešničkou na dortu.
Hvězdička dolů za naprostý chaos ve většině jmen a postav.

01.04.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl mě zaujal víc. Druhý díl mi přišel místy dost rozvláčný….a místy se mi informace naopak zdály kusé. Pro mě bohužel zklamání.

27.03.2022 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Taková hartlovská oddechovka. Mně se moc líbila. Asi nejmíň zajímavá mi přišla část Helena. A se Šárkou jsem se profesně absolutně ztotožnila. Super.

04.01.2024

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Přestože nemám ráda knihy s tématem války v Afghánistánu, tak v této knize mi to nějak nevadilo, i když mi zápletka přišla lehce přitažené za vlasy

04.12.2023 4 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Zpočátku se mi kniha moc líbila, bohužel pak děj sklouzl do jednoho velkého klišé. Asi jsem doufala, že se dozvím více zajímavostí o záchraně Titaniku a o Carpathii.

13.08.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tenhle autor prostě umí! Četla jsem všechny jeho knihy. Vyhovuje mi také, že jsou mi detektivové sympatičtí a nejsou alkoholicicož je teď asi v módě.
* dolů za trošku natahovaný konec.

29.07.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tuhle knihu jsem přečetla jen kvůli Čtenářské výzvěa nebyl to můj šálek kávy. Což jsem věděla už předem Absolutně tento styl humoru a žánr nechápu. Což není chyba knihy, viditelně má své příznivce.

07.07.2023 1 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Začátek poměrně šokující mě vtáhl do děje. Bohužel postupně se mi některé chování a motivy hrdinů zdály čím dál méně uvěřitelné. A akční hrdina Vincent už byl možná až příliš.
Kniha rozhodně špatná nebyla,ale není to můj šálek kávy.

28.04.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Koupila jsem si detektivku a získala jsem skvělý psychologický román. Úžasný popis postav a napínavý děj. Ne všechny postavy jsem si oblíbila, ale to asi ani není nutné. Strhující konec…který mě potěšil!

12.01.2023 5 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Tak tahle kniha povídek se mi trefila do noty! Přečetla jsem ji během dvou dnů. Hned první povídka mě trošku zklamala…ale ostatní stály za to. V některých jsem se našla. A osudy některých hrdinek by mě zajímaly dál.
Určitě ponechám v knihovně a za čas přečtu znovu.

04.01.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Dobrý knižní počin. Rozuzlení překvapivé. Mrazivé počasí i atmosféra.
Jen opět hrdinka, co přežije úplně všechno a všechny. Chtělo by to trošku víc reality.
Hvězdička dolů za zdlouhavý konec.

07.12.2022 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Knihu jsem přímo hltala. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly. Pořád jsem se snažila odhadnout, jak to celé s Josy bylo. Konec určitě překvapil. Ale velké WAW to nějak nebylo… Škoda.

29.11.2022 4 z 5