chandel chandel komentáře u knih

Klasika, kterou se mi těžce hodnotí, protože nejsem úplně fanoušek fantasy (proto o hvězdu míň). Krásný pohádkový příběh vhodnější pro děti. S pánem prstenů bych to určitě nesrovnávala. Každopádně tenhle svět a postavy v něm dokázal Tolkien vymyslet mistrovsky.

14.03.2022 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

- "Vy byste nechal lidi takhle umírat?“
- „A vy byste je nechali zabíjet? Proč, prosím… Když mohou lidé zabíjet olovem a plynem… nač my doktoři máme někoho zachraňovat, ne?"
… Obsahově je kniha geniální. V bílé nemoci vidím hodně symboliky, jak to u Čapka bývá. Rozhodně je opět o čem přemýšlet.

08.01.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jednoduchá inspirativní knížka, jenž nenásilnou formou čtenáře seznamuje s teorií buddhismu. Obsahuje plno krásných myšlenek o životě, které donutí se zamyslet... Řekla bych, že je vhodna i pro děti.

18.04.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přeceňovaný bestseller, hlavní hrdinka mě od začátku iritovala tak moc, že jsem se občas musela přemáhat knihu číst dál. Myšlenka zajímavá, ale celé je to zbytečně přehnané. Za mě lepší průměr. Poprvé, co je film lepší než kniha.

11.03.2018 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasová knížka! Je až k neuvěření že bude mít 100 let. Tenhle žánr nemusím, ani styl hry, ale R.U.R mě dostalo. Na konci jsem měla slzičku. Dojemná kniha ❤️

19.07.2019 5 z 5

Kniha me donutila zamyslet se nad hodně věcmi. Změnila můj pohled na všechno,především hodně problémů zmizelo a všechno je tak nějak lepší:)) rozhodne by si ji měl přečíst každý!:)

07.08.2016 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Nádherná kniha, která vám dá naději a možná i víru že něco mezi nebem a zemí skutečně je. I přestože styl psaní autorky byl chvilkama vyloženě pohádkový, se mi knížka moc líbia. Vzalo mě to jinam a přesvědčilo že všechno je jak má být a je už předem dáno. Hodně mě uchvátila kapitola o nenarozných dětech. Všem bych ji ale nedoporučila, protože vím že jsou mezi námi takoví, kteří tomuto nikdy neuvěří.

30.09.2020 4 z 5

Memento Memento Radek John

Je těžké knihu ze startu nesrovnávat se ZOO, je napsaná úplně jiným stylem, i ten příběh je úplně odlišný,ale neméně silný. Občas mi vadilo skákání v dějových liniích. Kniha na mě bohužel na rozdíl od ZOO působila příliš moralisticky - popisovala vyloženě pouze špatné a deprimující chvíle,takže na ni člověk opravdu musi mít naladu. Rozhodně ale patří do top 3, co jsem četla. Skvělý je i zajímavý náhled do 80. let - do života mezi mladými.

30.05.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Top knížka! Kdybych mohla, tak dám 6*. Mario Puzo je pan Spisovatel! Nejvalitněji napsaná knížka, co jsem zatím četla. Musím říct, že ze začátku jsem se ztrácela v kapitolách svatby dcery dona Corleona, kvůli velkému množství jmen a některé pasáže bych úplně vytáhla pryč (důsledné popisování Johnyho F. atd...), ale stejně je to nejlepší kniha!

18.11.2016 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížka s masivní reklamou, psaná srdíčkem člověka, co miluje psy. Já psy taky miluju, a proto se mi knížka často četla velice špatně skrz ty smutné příběhy. Pokud měla upozornit na týrání psů a špatné zacházení s nimi, tak toto splnila. Podle mě si ale člověk, co má doma množírnu anebo týrá psy takovou knížku nikdy nepřečte. Navíc není nějak literárně kvalitně napsaná a konec knihy je velmi náhlý. Plus má u mě za to, že byla napsaná pro dobrou věc a že díky ní a té velké reklamě, kterou taky musela zaplatit možná hodně lidí pomohlo pejskům v útulcích. Mě bohužel zklamala, na to jakou má reklamu a veřejné ohlasy... mohla být alespoň delší.

26.07.2021 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krásně zpracovaný příběh, ve kterém hlavní roli hraje vila Tugendhat. Autor krásně popsal nelehkou situaci minulého století od předválečného obdob až do 90. let a zatáhl tak čtenáře přímo do děje. Kdybych nebyla z Brna, určitě by mě kniha tak nezaujala, něco málo ji k 5* chybělo. Shlédla jsem i film, ten byl dost nepovedený v porovnání s knihou. Brňákům doporučuji všema 10!!!

11.11.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Nenáročná knížka, určitě si najde svoje čtenářky, co ji ocení víc než já :) Chris je boží, ale Sara chvilkama vůbec neví, co chce. Celková myšlenka je rozhodně dost zajímavá, i to prostředí se mi velice líbí, ale šlo by to napsat určitě lépe a bez zbytečných, opakujících se slov a vět. Třetí díl přečtu, protože jsem žena zvědavá:))

20.02.2020 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Celá kniha v zásadě o ničem, především ze začátku až příliš úchylná a nechutná, ale přežila jsem to. Autoři se soustředili na líčení takových detailů ohledně lidského těla a tělesných tekutin atp., ovšem podstatné detaily jim unikaly. Hlavní dějové zvraty byly často těžce přitažené za vlasy, nereálné, s častými chybami v ději. V knize se objevuje spousta kapitol, ke kterým se autor už posléze nevrátí, vůbec nemají vliv na děj a tudíž jsou zbytečné. V postavách v knize jsem se taky ztrácela. Podle mě knížka pro psychopaty napsaná psychopatem.

25.03.2018 1 z 5

Plán vaší duše Plán vaší duše Robert Schwartz

Autor v knize popisuje osudy nekolika lidi, s nimiz dela rozhovory pomoci ruznych medii. Diky teto knize jsem pochopila ze zadna udalost, jak uz nemoc nebo nehoda v zivote neni trest, ale dar a zkusenost, diky ktere se mame my i nase okoli pohnout dal a uvedomit si a naucit se veci, ktere jsme se v tomto zivote naucit meli - byl to nas zivotni plan:) diky ni se divam na tyto “zkusenosti” ve svem okoli jinyma ocima a vse dava smysl. Doporucuju vsem, co veri v reinkarnaci jedna z nejlepsich knih na toto tema!

30.10.2021 5 z 5

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

silná kniha. Hodně změnila moje vnímání..

27.05.2021 5 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Za mě top knížka o vztazích, co jsem četla. Neskutečně mi pomohla uvědomit si věci, které jsem předtím vnímala úplně jinak.. doporučuji všem, kteří mají jakékoliv trápení ve vztahu anebo chtějí být lepšími partnery:))

08.02.2021 5 z 5

Knížku by si měl přečíst každý, kdo se chce v žvotě někam posouvat. Škoda že jsem ji nepřečetla již dřív.

01.10.2020 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Krásná knížka, co věta, to poučení. Věřím, že tolik mouder o tom, jak žít, může být nekomu nepříjemné, protože knížka skoro žádný děj nemá, ale já jsem s ní naprosto spokojená a určitě se k ní vrátím! :) moc mi pomohla!

16.06.2018 4 z 5

Tahle kniíža rozhodně není jedna z těch mnoha, co se snaží vysvětlit, jak se chovat k lidem atp.. Líbí se mi, jak rozebírá psychologii lidí a obsahuje nepřeberné množství zajímavých poznatků podložených dlouhým studiem těch nejzajímavějších a nejvlivnějších osobností z historie. Je pravda, že obsahuje hodně rad ohledně vůdčích pracovních pozic, ale určitě lze tohle všechno aplikovat do soukromého i rodinného života, jak je ostatně v knížce několikrát řečeno. O tom, že je na rok, ve kterém byla napsaná nadčasová, není absolutně pochyb a rozhodně se k ní ráda a určitě víckrát vrátím. Už jen proto, že mi pomohla uvědomit si neskutečně moc věcí, co jsem doteď dělala špatně a ubližovala jsem tím především sama sobě. Za mě 5*!

01.05.2018 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Pro mě jakožto pro brňačku je tahle kniha dokonalá, krásně napsaná a obsahuje plno zajímavých informací.

13.04.2018 5 z 5