Bórborka Bórborka komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Tenhle rok už třetí kniha od Austenové a zase horší než ta minulá. Kniha byla pěkná, ale bohužel měla tolik much, že pro mě takové menší zklamání...
Příběh lehce nafoukané Emmy, jak se snaží, své přítelkyni dohodit partnera a sama zatvrzele tvrdí, že ona se nikdy nevdá.
Kdyby kniha měla o nějakých sto stran méně, určitě by to nebyl krok vedle, ale i přesto milé čtení a ten, kdo miluje Austenovou by se téhle knize neměl vyhnout.

13.11.2018 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Po knize jsem sáhla jen z toho důvodu, že se mi hodila do knižní výzvy 2018 a nelituji. Vybrala jsem si ji proto, že byla krátká, ale čím více jsem se do ní začetla, tím více mě mrzelo, že brzy skončí. Krátké kapitoly mě nenechali odtrhnout a kdyby bylo více času knihu stihnu přečíst za jedno odpoledne.

03.11.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha pěkně napsaná s výborným humorem, ale nepatří do knih, které bych si znovu přečetla.
3,5*

23.10.2018 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Kniha byla krásná, ale pro mě až na posledních sto stranách. Počátek mi způsobil dost slušnou krizi, až jsem se bála, že knihu odložím, i přesto, že měla všechny atributy, které mě přitahují - napínavá, romantická, smutná. Mám z ní smíšené pocity, ale kdyby se mě kdokoliv zeptal, jestli mu knihu doporučím, má odpověď by zněla kladně.

18.10.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha se nezabírá moc příběhem, ale postupně nám rozvíjí osobnost Doriana. Občas až příliš rozepsané myšlenky vás nechají se ztrácet a zapomenout o čem vlastně čtete. Tahle knížka má v sobě spousta myšlenek, nad kterými jsem občas jenom kroutila hlavou či nevěřícně přemýtala nad tím jestli to opravdu myslí vážně.

17.09.2018 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Celou dobu, co jsem knížku četla jsem balancovala mezi pocitem znechucení a zalíbení. Kniha ze začátku nabrala pomalejší rozjezd, ale odtrhnout jsem se od ní, i přes to nedokázala. Celou knížku jsem přemýšlela jestli to, co se v knize odehrává je správně a stále neznám odpověď. Kniha je krásná, čtivá, ale všech pět hvězdiček jí z mého morálního hlediska dát nedokážu, i přes to že jsem jim ten happy end přála.

12.09.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nevím, co na téhle knize je tak zajímavého, že patří mezi nejslavnější světovou literaturu. Hlavní hrdina velmi negativní a nedokáže si stát za svým. Kniha je psána velmi silným slangem, do kterého jsem se nedokázala začíst. Nějak jsem z knih nedokázala vyčíst ani její poselství a celkově bych ji nedokázala ani nikomu doporučit. Za mě silné zklamání.

01.09.2018 2 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Popravdě řečeno jsem silně zklamaná... Očekávala jsem něco mnohem více, ale tohle nebyla ani průměrná ya.. Hlavní hrdinové se chovají jak spratci,vztah Eden s její "novou" rodinou je silně nedomyšlený a Eden musela být asi fakt úžasná když dokázala okouzlit tři šuhaje.... Styl jakým kniha byla psaná, je něco jako slovník "vyspělého" dítka, ale ke knize se to v celku hodí. Celkově mě kniha vůbec neoslovila a mrzí mě, že mě nedokázala zaujmout na tolik, abych zkusila pokračování.

21.08.2018 2 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu, než nám obálka ukazuje. Ačkoliv styl psaní autora mi moc nesedí, tak k této knize nemám jedinou výtku. Je plná emocí a myšlenek a mrzí mě, že jsem se musela přemlouvat k jejím přečtení. Kdybych patřilo do LGBT komunity určitě bych si z ní, ale dokázala vzít ještě mnohem více. Tuhle knihu bych nedoporučila zdaleka jen náctiletým, ale snad všem ať alespoň trochu obohatí svou mysl.

16.08.2018 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Dle hodnocení, tady na databáziknih, jsem byla v rozpacích, zda knížku číst nebo raději vybrat jinou.. Ale ihned po prvních stranách jsem věděla, že to je knížka pro mě. Hlavní hrdina je až nezdravě zamilovaný do zadané dívky a čtení si jeho myšlenek v dopisové/deníkové formě vás ještě více vtáhne mezi jeho pocity. Kdybych mohla tak si tuhle knížku zvolím jako maturitní a vřele ji doporučuji, už jen kvůli počtu stran.

09.08.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tahle kniha pro mě byla zklamáním... Všude jsem viděla kladné recenze a to mě asi moc navnadilo. Kniha mě ze začátku chytla, ale pak se to začalo táhnout a stávalo se to zdlouhavé a až u konce mě to zase dokázalo vytáhnout, z čehož vyplývá, že pokračování dám určitě šanci, ale budu muset počkat, až se mi vrátí chuť vrátit se ke Gaunerům a dozvědět se jak to skončí.

03.08.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky se mi neskutečně líbily, ale Brumbálovo poznámky se mi zdály zdlouhavé a lehce nudné, a i přes to že obvykle se ráda dozvím něco nového ze světa HP, mě to lehce uspávalo.

03.08.2018 4 z 5

Modrý a rudý Modrý a rudý Fráňa Šrámek

Kniha má příjemný rým, který usnadňuje čtenáři číst a soustředit se převážně na pointu básně. Bylo to velmi miloučké čtení, které slupnete během chvilky.

31.07.2018 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Takhle mě dlouho žádná kniha nevtáhla do děje. Příběh plný lásky, kterou může člověk zažít jen jednou za život. Pohledy všech postav mě dokázali vtáhnout a okouzlit, ale příběh Ira se mě prostě dotknul. Bylo to mé první setkání s autorem a lituji, že jsem tak dlouho váhala, teď už vím, že další jeho knihy jsou má povinnost.

28.07.2018 5 z 5

Dobré manželky Dobré manželky Louisa May Alcott

Tenhle díl se mi zdál mnohem lépe zpracovaný než první díl. Postavy se už nechovali jak malé (alespoň chvílemi) a děj se mi zdál zajímavější,ALE stejně jako první díl je kniha přehnaně zásadová a mravnostní. Občas jsem měla pocit, že matka (paní Marchová) se snaží předělat své děti na ztělesnění dobroty, na lidi s velmi nízkými ambicemi a celkově se snaží potlačit jejich charakter. Kniha se jinak četla velmi dobře a dokázala mi vykouzlit úsměv na tváři a pohladit po duši.

23.07.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První kniha od autorky a popsala bych ji frází neurazí, nenadchne. Kniha se mi četla dobře jelikož kratší kapitoly mi sednou nejvíce, ale občas to bylo prostě bez spádu. Ze začátku se mi stávala silná dezorientace v postavách a ani na konci jsem vlastně neměla ve všech jasno takže nechápu, co tam vlastně dělali.

20.03.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Za mě tato kniha neobstála. Možná to je jejím žánrem jenž nepatří mezi mé nejvyhledávanější, ale doporučit bych ji určitě nemohla. Na knize se mi líbí, že čím blíže ke konci tím lepší a to vás tedy donutí knihu dočíst, ale měla jsem z ní pocit, že vše zajímavé nacpala do posledních desítek stránek. Za mě taková slabší oddychovka

20.03.2018 2 z 5