booklover booklover komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Je to jeden z nejdojemnějších a nejkrásnějších příběhů, které jsem kdy četla. I po přečtení se ke knize v mysli stále vracím. Každému ji doporučuji.
Vic slov netřeba. Je to síla.

26.08.2021 5 z 5

Nemám slov, kniha mě nenechávala usnout, byla krásně barvitá a složitá z tolika lidských osudů. Dlouho po jejím dočtení se k ní v myšlenkách vracím, mluvím o ní a doporučuji lidem. Myslím, že v současné době by si ji měl přečíst každý, už jen proto, aby se minulost neopakovala, aby nemuselo docházet ke stejným osudům lidí. Přesto je to napsáno téměř až poeticky (romanticky?), není to žádný politický manifest, nemusíte se bát detailů a historických údajů - krásně ladí s příběhem. Guenassia dokazuje, že je mistrem slova!

22.03.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Young adult většinou nečtu, ale tohle mě dostalo!
Velmi zajímavý námět. Sympatické postavy a celkově svět v budoucnu byl vymyšlen skvěle ( a humorně, například zrušení prostředních sedaček v letadle mě pobavilo moc)
Těším se na film, který snad už brzo vyjde. A určitě si přečtu i další pokračování, jelikož mě osudy Citry a Rowana prostě zajímají.

31.10.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Knihu jsem četla před téměř šesti lety. Nemůžu souhlasit s komentáři typu " náboženská slátanina" Líbí se mi, když se můžu na věc podívat jinak než jen klíčovou dírkou, přes kterou beztak koukáme všichni. Omezeni konvencemi. Nemusíme tomu přeci věřit, nemusíme si na to dělat "racionální" názor natož to odsuzovat. Tomu, komu vadí víra v tomto slova smylsu nechť to pojme jako sci-fi. Myslím, že přečíst by si to měl každý. Knížka je něžná a drsná zároveň. Můžete se naštvat a hodit jí do kouta, ale WM. Paul Young prostě nabídl jiný pohled na věc....

31.10.2016 4 z 5

Taková milá jednohubka, čte se lehce, kapitoly jsou krátké, trochu k zamyšlení, trochu humoru.
4,5* mě to bavilo !

30.09.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za mě sladké až to bolí. Spousta věcí se neustále opakuje. Příběh byl také úplně jasný od začátku, přesto musím říct, že je to příjemná změna po všech těch kriminálkách a hororech. Taková jednohubka k vínu na terase.

23.09.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry Hole je trochu jako Leonardo DiCaprio, čím starší, tím lepší :)

Žízeň, - název je trefný, když zvážíte, že jsme na něj museli čekat tři roky!
Příběh začíná typicky. (v poslední době) Zasněžené chladné Oslo, Harry opět není na scéně, nechává na sebe čekat. Vražda přes Tinder, jak aktuální! Nesbo zapletl mimořádný příběh. Narozdíl od ostatních knih, zdaleka ne tak brutální nicméně psychologicky velmi výživná detektivka. Nemá slabé momenty, nenechá Vás přestat. Chcete víc, máte Žízeň!

23.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Překvapivě... kniha je dobrá, myslím, že se povedla. S postavami se těžko sžívá, ale jde to! (na rozdíl od Dokonalého Cizince, uff) Ke konci jim i fandím, ženám. Má to výbornou atmosféru anavíc skoro jako bych viděla film, jak svižně se dá kniha přečíst. Anglie, trochu thriller. Nenáročné čtení, ale rozhodně nic neztratíte! 4+

28.06.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Určitě je nejlepší že všech "Keplerovek"! Zatím... konec mě dost vytočil, protože nechci čekat další rok jak se tohle bude vyvíjet dál!! Jen tak dál prosím!

22.10.2013 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Nekonvenční, lingvisticky zajímavé dílko, které přečtěte za pár hodin. Místy jsem opravdu nemusela Emmi, která nepřiznaně znuděná svým manželstvím byla občas příliš horlivá. Místy jsem nemusela Lea za jeho aroganci. Ale kniha funguje! Konec mě mile překvapil!

05.06.2023 4 z 5

Malý dům Malý dům Kjóko Nakadžima

To mi bylo, panečku, ale milé počtení! Čte se velmi rychle, okamžitě vtáhne do děje a postavy mají hloubku a příběh (silný) - přečetla jsem za pár hodin během odpoledne. Určitě ráda doporučím všem.
Sice to vypadá jako povrchní vyprávění jednoduché služebné, ale celou dobu se příběhem line i zvláštní napětí a nevyřčené tajemství.
Díky, jen tak dál!

26.01.2023 5 z 5

Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Tim Voors

Tim má opravdu dar, popsat věci jednoduše a přitom tak kouzelně, že Vám přijde jako byste na cestě skrz PCT byli s ním.
Doporučuji všem dobrodruhům, kteří přemýšlí, že by si túru dali nebo vlastně i těm, kteří si to chtějí užít skrz optiku druhého. Nádherné fotky i kresby.
Je to citlivé jemné k zamyšlení.

09.09.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Velmi silná knížka.
Za začátku jsem měla tíživý pocit, jak moc připomíná Španělská chřipka COVID19. Lidé chřipku podceňovali, tehdy i nyní.
Silné postavy, nejsou průhledné už od začátku, což jsem uvítala. Silný příběh, který zamrazí. Konec hořkosladký.
Rozhodně doporučuji.

06.04.2022 5 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Emocionálně silné drama. Nenechte se odradit westernovém zasazení příběhu. Určitě nejde o nějaké přestřelky. Báječná psychologie jednotlivých postav. Do poslední chvíle vlastně tak netušíte pohnutky hlavních postav a spoustu je zde schovaného takřka mezi řádky. Autor nám tak téměř bez povšimnutí dávkuje vodítka, která vyústí v nečekaný konec.
Dobrá kniha je nadčasová a tato to jen potvrzuje i když byla napsaná v šedesátých letech.
Velmi doporučuji, zvlášť pokud se chcete potom podívat na film.

21.12.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Pokud hledáte moderní pojetí klasické novely o sériovém vrahovi tak Ellison Cooper opravdu vyšvihla výborný začátek nové série.
Mám ráda když se kniha vyvíjí podobně jako film. Nechává vás v napětí a střídá kapitoly rychleji, než si stihnete cokoli domyslet.
Poutavý děj, dobré postavy, uvěřitelné zápletky. Jen tak dál!

24.10.2021 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Musím říct, že tohle byl opravdu povedený kousek. V momentě kdy jsem jí začala číst se v podstatě nedala odložit. Určitě doporučuji a budu se těšit na další díl Lizzy Gardnerové.
Nenechá vás vydechnout !

23.09.2021 5 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

Už se mi dlouho nestalo, že bych přečetla knihu takto rychle. - Dobře, přičtu to dlouhému čtenářskému bloku. Nicméně viktoriánská detektivka, jaký nese kniha podtitul, mě absolutně pohltila. Příběh zapadá někam mezi Sedm Smrtí Evelyn Hartcourtové a Hospoda Jamajka. Bavilo mě i rozdělení příběhu na ženský (prostý, měšťanský ale důvtipný) a mužský (policejní detektiv, profesionální ) pohled.
Trošičku předvídatelné, ale to knize vůbec neubírá na zajímavosti.
Divím se, že jsem od spisovatelky prozatím nic nečetla a určitě jdu kupovat další knížky.
Doporučuji, pokud jste se dlouho do ničeho nemohli začíst, sáhnout po této knize, protože věřím, že všem znovu nastartuje chuť číst dál!

04.06.2021 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Výborně napsaný thriller, nenechá vás na chvíli vydechnout. Rozhodně se dá přečíst za pár hodin. Nic náročného. Příběh plyne jak perfektní film. Krásná investigativní práce a hledání pravdy. Hlavní postava se občas chová jak pitomec, a občas nechápu jeho pohnutky, ale všechno nakonec dává smysl. Doporučuji.

19.09.2020 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

2,5/ 5
Za mě neuvěřiteně zbytečná četba.... Do začátku jsem se nemohla začíst, postupně to bylo horší horší, pak svitla malinká naděje a nakoce bum, konec překonal dno všech hloupostí.

Hlavní postava nepříjemná a afektovaná, příběh jak odposlechnut od sousedů, nic zvláštního, skoro až jako by to nestálo za zmínku. Netuším jestli se autorka trápila nějakým svým nevyřknutým tajemstvím, protože podvedla svého muže a touto knihou se snaží ospravedlnit. Já bych jí na to neskočila.

"nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku" je opravdu Marketinkový tah! Bravo! zase jsme naletěli!

26.06.2016 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kupuji si knihy od Keplera hned co vyjdou... s touhle jsem otálela... pro mě byla asi nejdrsnější...nejosobnější....
I já jsem se před několika málo lety stala obětí "stalkera", tenkrát snad jen úplnou náhodou (dodnes si myslím, že při mě stáli všichni svatí) jsem zahlédla jeho stín jak mě pozoruje v ložnici...utekla jsem s telefonem a okamžitě se zamkla v koupelně, ty minuty hrůzy co jsem měla na telefonu pana policistu co mě navigoval, jak se chovat a kde všude mě může po bytě chytnout, než jsem uslyšela přes jeho vysílačku, že ho dopali...člověk je tak roztřesený, že jim ani v tu chvíli doopravdy nevěří, že chytli toho pravého.. toho Vašeho stalkera... soudní přelíčení už byla jen třešnička na dortu, když čtou co jste celý večer dělala... co měla na sobě..jak se chovala.... za mě tohle bylo trošku překombinované...přesto děsivé jen nějak nedokážu být objetivní...

14.07.2015 4 z 5