bezzink Online bezzink komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Klasika v Young adult zanru. Odpocinkova cetba, nic sloziteho. Love story, ktere uz tu bylo tisickrat, ale stejne si to clovek tisickrat precte. :))

11.03.2020 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Ale jo, takova ta klasika v tomto zanru. Jen ten slovnik me uz fakt irituje. To se netyka jen teto knihy, ale prijde mi to jako takovy soucasny trend. Zkratka podle vseho cilovky asi chteji cist totalne vulgarni slovnik, same pero sem, pero tam. Ja nevim, mne uz to ani neprijde realne, nejsem zadna jeptiska, ale prosim vas, takhle se opravdu zamilovane pary mezi sebou dnes bavi?

04.03.2020 2 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Marcia Willett

Mila kniha plna milych lidi. Psano noblesnim jazykem. Clovek si obcas rad pocte takovou peknou cestinu.

04.03.2020 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skutecne nejslabsi kniha ze serie. Pekne se to sice cte, ale uz mi to pripada pritazene za vlasy. Neco jako Vrazdy v Midsomeru, prece neni mozny, aby v jednom malem mestecku bylo tolik zlocinu a umrti. Co ale musim vyzdvihnout je skvele zvladnute prolinani minulosti a pritomnosti. Ovsem to samo o sobe nestaci na vysoke hodnoceni. V knihovne mam jeste prvni dil cinske serie, ale zatim skonci u ledu, bohuzel.

18.02.2020 3 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Prijemna oddechovka. Skoda, ze pribeh z pritomnosti nebyl stejne tak dobry jako pribeh z minulosti. Minulost mela hloubku, dej, logiku, emoce. Pritomnost byla rychlokvaska, a tak me moc nezajimala. Konec mi prisel useknuty, nedodelany. Za me prumer.

28.01.2020 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Po cca pul roce mam docteno! Pocity z knihy se daji opsat 2 slovy - extremni zklamani. Kdybych cetla kohokoliv jineho, po 150 strance nejpozdeji bych knihu ulozila do navzdy zapomenutych knih. Ovsem tohle je prece muj oblibenec Jeffery Deaver! Ktery podle vseho mele z posledniho. Nemam slov. Dalsiho Deavera si budu muset rozmyslet, bohuzel. :((

12.11.2019 1 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Pekna romanticka oddechovka, ktera me misty trochu tocila. Opravdu muze existovat clovek, ktery je tak extremne hodny a MILY (btw behem cteni jsem si na tohle slovo vytvorila mirnou averzi ;)), ze nedokaze prokouknout naprosto pruhledne a trapne chovani jedne otravne zoufalky?!? Nepopiram, ze kniha mela spad, vtip a zajimave osudy, ale i tak to nestacilo na vic nez na 3 hvezdy. Hlavne ten uspechany konec to uplne zazdil. SPOILER!!! Je normalni, aby clovek, ktery se spalil s predchozim vztahem, kdy se hnal do svazku bez toho aniz toho druheho dostatecne poznal, udela uplne to same s dalsim vztahem?? Vzdyt jak dlouho spolu s Emmalline chodili? Par mesicu? Trochu nedomyslene. KONEC SPOILERU. Co ale naopak musim vyzdvihnout je to, ze autorka nekopiruje novodobou cervenou knihovnu s barvite popsanymi sexualnimi scenami, coz je prijemna zmena. A tak i pres urcite nedostatky si myslim, ze v danem zanru je to pekne cteni.
Mimochodem, ten kdo vymysli obalky knih asi nebude nejostrejsi tuzka v penalu. Trochu mimo dat tam cernovlaseho muze se psem husky, kdyz Jack je blondak a pejsek vlcak.

03.11.2019 3 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Ma prvni kniha spisovatelky a za me tedy prumer, coz je asi v zaplave 5ti hvezdickovych hodnocenich nepopularni nazor. Romanticka linka se mi libila, mam rada hastereni mezi ustredni dvojici a i to kdyz se naoko nemuzou vystat. Ovsem ta radoby detektivni linka mela znacne trhliny. Samozrejme muselo byt hned vsem jasne, kdo je za celou tou "situaci". Zkratka to bylo hodne trivialni, aspon pro me.

23.09.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Pekna sladarna. Autorka pise velmi ctive, vtipne, ma to hlavu a patu. Nicmene na me je tam tradicne moc "pér" a jejich skoro az uctivani. :D Za mych pubertalnich let bych tomu dala urcite vic hvezdicek, clovek ale starne a s tim i jeho preference v danem zanru.

13.05.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Za me je to opet prumer. Cetla jsem mnohem zajimavejsi a propracovanejsi kriminalky. Je videt, ze se Brydza veze na vlne reklamy, mozna za nekolik let bude vice vypsany a jeho knihy zacnou byt prirozenou znamkou kvality. Zatim je to cele vykonstruovane.
Kazdopadne proc prumer? Nekdo by nasledujici mohl povazovat za SPOILER: Subjektivne nemam moc rada vrahy psychouse, ktere zkratka vrazdeni bavi a ukajeji se na tom. Predpokladam, ze tak nejak to bylo i s timto vrahem. A ano musim predpokladat, jelikoz pan Brynza nam nepodal zadne vysvetleni, motiv k jeho vrazdam. Radeji mam vrahy, co se msti nebo maji nejakou poruchu. V tomto smeru doporucuji knihy Chrise Cartera a zejmena jeho knihu "Jeden za druhym".
Dale nelogicnost a trivialnost deje, neni to zkratka dostatecne propracovane. V dnesni dobe hackeru, pro ktere neni nic nemozne, se nejde nabourat do IP adresy vraha? Nechapu. Aspon ze ty kamery v tom Londyne funguji, jinak nevim nevim, jak by to cele dopadlo. :D
Jedine pozitivum vidim v chovani Eriky. Konecne trochu ubrala z te sve arogantnosti, drzosti a uminenosti.
Suma sumarum, zatim nic moc, ale ve zlepseni verim.

13.05.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Prumerne cteni, misty az podprumerne. Nechapu ten velky povyk, na druhou stranu v dnesni dobe je kazda druha kniha bestsellerem, takze vlastne se neni cemu divit. Kdo nema zanr krimi, thriller nacteny, a tudiz nemuze srovnavat, lehce knihu ohodnoti petkou.
Cetla jsem i Divku v ledu a ta na me pusobila dost podobne. Rysuje se tu urcita sablona: tak hlavne nezapomenout na homosexualismus, pote nasleduje neposlusna detektivka, vsichni nadrizeni jsou proti ni a hazeji ji klacky pod nohy a kdyby se vzdy nevzeprela, asi by sel do vezeni nevinny clovek, protoze vsichni ostatni jdou vzdy po spatnych stopach :)) Mezitim se opet seznamujeme s homosexualni komunitou a nakonec vrah zautoci na Eriku, ktera ale samozrejme vyvazne.
Bude me neco podobneho cekat i ve tretim dile? Nevim, zda to riskovat. Novy Chris Carter bude mozna lepsi volba.

30.10.2018 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

K serii Off Campus se vracim po nejakem case, kdy jsem si dala pauzu od cervene = chapej sexualni knihovny. Za me je to porad jenom prumer. Nepopiram, ze by to nebylo vtipne a ctive, ale na muj vkus az moc hnane do toho sexu na ukor deje.

05.09.2018 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Knizku jsme si koupila hlavne na zaklade vysokeho hodnoceni na databazi. Musim urcite autorku pochvalit za ctivost, srozumitelnost a krasne popisy prostredi, pocitu a atmosfery, ktere vas vtahnou do deje a uplne to vsechno vidite pred ocima. Bohuzel pro me kniha nemela uplne stoprocentni spad, nehorela jsme nedockavosti, abych uz vypadla z prace a pustila se do cteni. Stacila mi kazdy vecer takova slaba pulhodinka. Na druhou stranu se mi libil ten gradujici konec, to bylo az strhujici a clovek to musi docist za kazdou cenu. Suma sumarum stoji za precteni, jen ja asi nepatrim do cilove skupiny psychothrilleru.

31.07.2018 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak vazeni, po 3,5 mesicich mam docteno. Uz to samo o sobe rika, ze to zrovna ctive nebylo. Prirovnala bych toto dilo ke rceni ''Stokrat nic umorilo osla''. Nejvetsi fail knihy byl samozrejme nelogicky dej a nedovysvetleni nekolika momentu v knize. Dalsim rusivym elementem byla osoba pana Servaze. SPOILER: Ac si myslim, ze ty jeho uzkosti a poceni atd mohli byt tak trochu i vedlejsim ucinkem te drogy co mu davkoval soudce, stejne tam techto emoci bylo zkratka too much. Nekteri tu pisete, ze to ukazuje jeho lidskost. Za me to ukazuje jeho citlivost, coz samozrejme neni vubec spatna vlastnost, ale tak trochu se nehodi do kramu, pokud mate byt ostrilenym policistou. Nepotrebuju zrovna Jamese Bonda, ale klidne by stacil zivotem oslehany tvrdak jako treba Robert Hunter nebo takovy Poirot ci Maigret jakozto dedukcni mistri s chladnym pohledem na vec. Obavam se, ze po druhem dilu uz nesahnu.
Update: Pokud tu nekteri pisete, ze Minier dokazal krasne popsat mraz a celkovou atmosferu krajiny, zkuste si precist Petera Maye a jeho serii Ostrov Lewis. ;)

04.07.2018 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Na muj vkus az moc sexu..Mimochodem, celkem casto me stvalo chovani Tate v urcitych momentech..prislo mi, ze je hoodne splachovaci a uz jsem chtela, aby se sakra poradne nastvala a nedelala ze sebe takovou onuci..Az ke konci knihy se konecne vzmuzila, ale stejne to celkovy dojem nezachranilo...Nerikam, ze je to spatna kniha, ale uz jsem cetla mnohem lepsi..

29.05.2018 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tyjo holky nezlobte se na me, ale tohle je propadak. U 184 stranky s tim koncim. Opravdu jsem se snazila, ale neco tak otravnyho jsem uz dlouho nezazila.
Tak abych to shrnula: Bla bla bla - ach ano, chce me - bla bla bla - hm, radsi chci tamtoho - bla bla bla - rebelove (btw. WTF?!?) - bla bla bla - aha, tak on me prece jenom nechce - bla bla bla - anebo, ze by me chtel? - bla bla bla - rebelove - chci oba - bla bla bla...
Spisovatelka u me dokazala vyvolat absolutni nezajem v to, jak to vsechno dopadne. Bohuzel, naslapnuto totiz mela obstojne.

23.03.2018 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Takova prijemna kniha na destive odpoledne. Je velmi ctiva, i presto, ze se v ni v podstate nic moc nedeje, a to uz je umeni. Pujdu trochu pouklidit a pak se pustim do dalsiho dilu. Podobnost s Hunger Games ciste nahodna?

21.03.2018 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Me oblibene vysetrovatelky opet v akci. Pro me bylo celkem osvezeni, ze obe ustoupily do pozadi a pribeh se vice tocil kolem jine hlavni postavy. Kazdopadne priblizne za pulkou knihy mi to do sebe zacalo aspon z casti zapadat, a tak pro me vyvrcholeni a odhaleni nemelo takovy dopad.

20.03.2018 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Me prvni seznameni s autorkou probehlo vice nez kladne. Pribeh je to dojemny, plny prekvapeni a preklad je treba taktez vyzdvihnout. Strasne pekne se to cetlo, nebyly tam zadne krkolomne slovosledy nebo opakujici se otravna slova ci fraze. Tedy doporucuji.

16.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pekne ceske fantasy za 3,5 hvezdy. Naprosto strhujici pocit jako pri cteni Sandersona to sice nebyl, ale porad to melo neco do sebe. Mohlo to byt trochu vice napinave, sokujici, dojemne, prislo mi to takove jakoby tesne pod povrchem, bez hloubky. Kniha nebyla tou, ktera chytne a nepusti, spis byla jen hodne zajimava a urcite ctiva.
Btw. taky jste hned preskocili ten maly odstavec, kde se pise kdo z 25 ma jaky strom? :))

21.02.2018 3 z 5