bezzink bezzink komentáře u knih

Šéf Šéf Vi Keeland

Nedocetla jsem...Bud uz jsem prejedena cervene knihovny anebo je to porad vsechno na jedno brdo, kor ted tyhle moderni romantarny, to uz ani tak neni cervena, jako spis sexualni knihovna...

03.02.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle tema ctu jen zridka, protoze se mi to vzdy vryje hluboko pod kuzi a nepusti hodne dlouho. Je mi smutno proto, co se delo, ceho bylo lidstvo schopne. Hana ale mela tolik krasnych doporuceni, ze jsem se musela kousnout.
Kniha byla krasne napsana, Alena ma dar slova, to bez reci, ovsem udalosti tak dobre popsane a paradoxni me zasahly a znovu jsem se presvedcila, ze o absurdne ztracenych zivotech se mi nikdy nebude cist dobre. Za me plny pocet, ale smutek me ted nejakou dobu neopusti.

03.02.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Prumerna detektivka s lehce protivnou hlavni postavou. Nevim zda to bylo spatnym prekladem, ale cestina mi prisla misty kostrbata, volba nekterych slov byla zvlastni a celkove se mi to vubec necetlo dobre. Pochopim, ze pokud se jedna o tento zanr, zacili se hlavne na vysetrovani, ale uz jsem cetla mnoho jinych lepsich detektivek, kde nebyly vztahy mezi postavami popsany tak povrchne a vlazne jako u teto knihy. Zkratka chybela mi tam vetsi hloubka celkove a navic diky jednoduchemu deji se da spoustu veci odhadnout dopredu. Prekombinovanost v zaveru muj mdly pocit z knihy jenom umocnila. Mozna se nekdy k autorce vratim, v tuhle chvili ale radsi sahnu po jistote v podobe Deavera a Gerritsenky.

30.01.2018 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Vcelku me tento pribeh bavil. Ale jak uz tu nekdo psal, i mne neco nesedelo na stylu psani spisovatelky. Nevim presne co, ale zkratka nebyla jsem behem cteni nijak extremne napjata, ohromena, smutna nebo stastna. Knize se moc nepovedlo vyvolat ve me jakekoliv emoce, kdybych musela prestat se ctenim v pulce treba na nekolik dni, zily by mi to netrhalo. Coz treba nemuzu rict o Brandonu Sandersonovi a jeho serii Archiv bourne zare. Jeho knihy umeji vyvolat ty spravne emoce a hloubku.
Kazdopadne Hunger games urcite nevzdavam, uz jenom kvuli tomu originalnimu pribehu.

22.11.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za me o trochu lepsi kriminalka nez prumer, takze tak nejak 3,5. Nektere otazky nebyly dostatecne zodpovezeny. Mam rada, kdyz jsou motivy vraha ''logictejsi'', jako lze videt u knih Chrise Cartera nebo Jefferyho Deavera.
SPOILER - vrah mohl byt chytrejsi, anebo je to nedomyslene autorem? Proc dam psanicko do kapsy vysetrovatelky a navedu ji tak na moji stopu?
Nevim, obcas mi to zkratka prislo nedomyslene, ale 4 hvezdy si to zaslouzi, melo to spad a ctivost.

11.11.2017 4 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Celkem zajimava oddychova cetba..Ale na vice jak 3 hvezdy to z me strany neni. Zkratka je to prumerna, strestene napsana romantika...Pokud po ni sahnete, litovat nebudete.

04.10.2017 3 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Dalsi dil pro me o neco slabsi nez ten predchozi. Porad to bylo velmi prijemne cteni, ale trochu mi vadila osobnost Honor. Kazdopadne serii doporucuji a tesim se na dalsi dily!

04.10.2017 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Konecne spisovatelka stylem lehce podobna Susan Elizabeth Phillips (mimochodem pro milovniky romantaren je Susan trefou do cerneho!). Ja mam proste rada vtipne a ironicke dialogy mezi ustredni dvojici a toho se mi tady dostalo pozehnane. Pribeh taky nenudil. Celkove bych knihu rozhodne doporucila a doufejme, ze nakladatelstvi poznaji, co je dobra romatika a budou prekladat dalsi knizky. :)

21.09.2017 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Kniha je skvele napsana, stejne jako predchozi...clovek nemuze poprit spisovatelsky talent autorky ALE! SPOILER: proc proboha udelala z Colina takoveho osla? Colin, ktery byl ze vsech bratru nejokouzlujici, nejvtipnejsi, vzdy nad veci, sarmantni atd atd, tak v knizce o nem je z nej normalni buran, chvilemi az nasilnicky. Proto dve hvezdy. Colin mel byt top, misto toho zbyla jen jeho nahrazka...skoro se mi ani nechce cist dal. Proste za me se toto vubec nepovedlo.

21.08.2017 2 z 5

Oddelené postele Oddelené postele La Vyrle Spencer

Toto me uplne minulo...Vubec mi nedavalo smysl jednani postav...Bohuzel

12.08.2017 2 z 5

Polibek anděla Polibek anděla Susan Elizabeth Phillips

Prekrasny pribeh. Jedna z nejlepsich knih Susan. Cetla jsem jiz nekolikrat v prubehu let. Minimalne 1x rocne. Je to moje srdcovka. :)) Vrele doporucuji, kdybych mohla, dam vice jako 5 hvezd!

31.07.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Velmi povedena kniha. Za me jsou to ale jen 3 hvezdy. Za prve jsem se od knihy odtrhnout mohla, cili az tak moc me nechytla (to jsou jine podobneho zanru, kvuli kterym se nutim cist do rannich hodin) a za druhe zaver nebyl tak uplne sokujici, jelikoz napoved a naznacovani bylo v knize dost, aby si clovek udelal urcity obrazek. Mozna se k autorce jeste vratim, ale k oblibenym ji nezaradim.

22.07.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Na plny pocet to u me tentokrat nebylo. Ano je to porad stejne ctive, hodne drsne, ma to spad a je to chytre napsane, ale pro me uz to zacina byt mirne sablonovite a konec kazde kapitoly vetou, ktera ma navnadit na dalsi cteni uz je taky relativne ohrany..Vraha jsem bohuzel uhodla a to me pak na konci zklame, kdyz zjistim, ze jsem mela pravdu - proste uz to neni takovy sok ;)
Nicmene samozrejme je to stale na vysoke urovni a knihu doporucuji!

18.06.2017 4 z 5

Ten pravý a tá ľavá Ten pravý a tá ľavá Robert Bryndza

Kniha, u ktere jsem nekolikrat mela zachvat smichu! Nektera slovni spojeni ci vety me zkratka dostavaly do kolen. :D Jinak pribeh jako takovy je urcite zajimavy a hlavne vubec nenudi. Nebyla tam zadna hlucha mista. Jen ten konec byl takovy hodne urychleny.

07.05.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Me prvni setkani s Liane dopadlo prumerne. Bylo to vcelku ctive, vcelku vtipne, vcelku smutne, zkratka od vseho neco, ale nic neslo do hloubky. Tema i zpracovani bylo zajimave a jsem si jista, ze odhaleni toho, kdo koho zabil, nemelo byt vubec sokujici nebo prekvapive. V podstate od vypraveni Jane to do sebe zapadlo, teda aspon pro me. Nejednalo se o odhaleni zlocinu na konci, ale o odhaleni zlocinu v prubehu. Za me 3 hvezdy. Tesim se na Shailene Woodley :) Kdo nevidel The Descendants, at to napravi!

16.04.2017 3 z 5

Splněný sen Splněný sen Susan Elizabeth Phillips

Tentokrat jen 3 hvezdy. Prislo mi to uz az moc slunickove. Hlavne ten zaver.

26.02.2017 3 z 5

Prvá dáma Prvá dáma Susan Elizabeth Phillips

Tato spisovatelka je moje krevni skupina :) V teto knize bylo mene vtipu, ale zase se to vykompenzovalo vice city, pokud se tyka deti, ktere tomu dodaly stavu. Jinak laskova linie mela takovy ten klasicky vyvoj, ovsem kulisy byly nevsedni. Celkove mi to zkratka sedlo. Plny pocet!

Asi se budu muset pustit do knih v anglictine, protoze tech 8 knizek v cestine ci slovenstine, s tim, ze nektere uz clovek dnes ani pomalu nesezene, to mi vazne nestaci. Vzhledem k tomu, ze knih napsala Susan nekolik desitek!

15.02.2017 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Holky fakt se na me nezlobte, ale musim dat jen 2 hvezdy a to jsem jeste vazne uvazovala pouze o jedne. Zkratka jsem to znovu riskla s touto autorkou a novou serii, ale je to opet to same. Ty kouzka jsou strasne spatna, proc si tim vypomaha? Prece se to da krasne obejit bez toho. Celkove i ta zaminka, proc se Slade a Kate potkali, je skutecne hloupa. Chapu, ze pribehy v knihach, potazmo filmech nejsou realne, ale realisticke by mely byt. Take nektere fraze popisujici sex a zar nebyly uplne idealni. Nevim, mozna je to prekladem, ale ta kniha nemela absolutne zadnou hloubku a dej. I oddechovka si ji zaslouzi!
Prectete si jakoukoliv knihu od Susan Elizabeth Phillips, to je podle me uplne jine kafe. Ale proti gustu...

22.01.2017 2 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Moje druha kniha od teto autorky a myslim, ze jsem v tomto zanru nasla presne to, co od toho ocekavam..Trochu romantiky, trochu hadek, trochu smutku, trochu dojeti, vice linek, pekny pribeh, nepremrstenou erotiku a hlavne s dialogy prosakle ironii a sarkasmem skrz naskrz! Taky nemuzu opomenout naprosto uzasny styl psani teto spisovatelky, nic nepusobi tezkopadne ci kostrbate. Zkratka za me je to petka! :)

21.01.2017 5 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Pekna romantarna, takova celkem dospela, bez zbytecnym dramat. Bohuzel za me ale 3 hvezdy za naprosto otresny preklad. Kostrbata, nekonecne dlouha souveti, slovem ''velice'' se taky vubec nesetrilo a pravdepodobne citoslovce ''Tju'' uz jsem ale vubec nepochopila :D
Zkratka pribeh to byl vazne hezky, ale ten preklad mi to silene zkazil.

19.01.2017 3 z 5