bezzink bezzink komentáře u knih

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Ani nevim, kde zacit. Mela jsem co delat, abych "to" docetla. Jeste snad nikdy jsem nedala zadnemu dilu 1 hvezdu, bohuzel tady je moje premiera. Cela kniha na me pusobi strasne amatersky, nechci krivdit spisovateli, mozna je to prekladem, zkratka nemelo to vubec hloubku. Absolutne jsem se s zadnou postavou neztotoznila, vsechno bylo popsano v cuku letu a cloveku jsou pak vsechny postavy a osudy jedno. Nepotrebuju popis krajiny na stranku, ale tady bylo vse popsano az moc kratce, inspektorka prohodi par vet s reporterkou a stanou se kamaradky na zivot a na smrt. Konec absolutne k smichu, neuveritelne predvidatelny a strasne spatne napsany.
Epilog byl s prominutim jeden velky bullshit, jednani postav mimo misu (mensi SPOILER):
Pes je porezan, s knucenim dopadne na zem a panicka reaguje: "Prestan, Marto!" :D :D :D
Proti gustu zadny disputat, ale ja se radsi zase vratim k detektivkam, ktere maji hlavu a patu.

20.05.2016 1 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

S Jamesem Herriotem jsem se setkala poprve! A to diky ctenarske vyzve, je to moc dobra zalezitost, tahle vyzva, protoze bez ni, buhvi, zda bych na tohle krasne cteni nekdy narazila! :)
Moc se mi to libilo, bylo to primo relaxacni, mile, vtipne, no proste lovely :) Urcite se pustim do jeho dalsich del, a to hned jak dopisu tento komentar!
Doporuceni je na miste!

01.04.2016 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Trikrat bravo panu Carterovi! Precetla jsem vsech 5 predchozich knih a trochu to zacinalo upadat do stereotypu a typicke sablony. Touto knihou ale Carter zvysil sve kvality a krasne osvezil pribehy s detektivem Hunterem. Nove prostredi, nove postavy, ztrata sablony a vetsi pochopeni osobniho odstupu hlavni postavy.
Prece jenom mi ale zacina lezt krkem jedna takova malickost, a to veta: "Hunter nerekl nic." :D

30.03.2016 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Nevim moc, jak zhodnotit tuto knizku. Asi slova: "Dalo se to" to vystihnou nejlepe. Bylo to takove o nicem, i u romantickych knih ocekavam nejaky ten zajimavy dej a zapletku. Obcas to sice bylo vtipne, ale to neprebilo ten naprosto trivialni dej. A to mluveni ke ctenarum melo byt podle autorky zrejme originalni, me to ale trochu vytacelo.
Ze to bylo psane z pohledu muze, to se mi naopak zase libilo, proto nedavam 2, ale 3 hvezdy.

25.03.2016 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Kniha byla dokonala! Hlavne i ten motiv mel hlavu a patu. Doporucuji a chapu umisteni teto knihy na 1. miste ze 100. :)
Kazdopadne asi si dam od Cartera chvili pauzu, prece jenom precist jeho 5 knih ve 2 tydnech je skoro na depku :D Musim tu brutalitu prebit nejakou tou romantikou.

23.03.2016 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Premyslim nad hodnocenim teto knihy. Nejlepe by to vystihlo 3,5 hvezdy, ale dam tedy 4. :) Ono i mistr tesar se nekdy utne a ted se to stalo Carterovi. Kniha nedosahuje takoveho hodnoceni jako ty predchozi, ale porad je to velmi dobry thriller, ktery ma cenu cist. Pokud nekterym pripada rozuzleni jako podraz, je to celkem i pochopitelne, na druhou stranu ale pokud se tyka tohoto zanru, vzdy je v tom pomerne podobna sablona. Vzdy je zaver sokujici, jelikoz se nam autor śsnazi predhodit toho nejmene mozneho vraha z celeho pribehu. Je to tak i v kriminalkach v TV, vsechno ukazuje vetsinou na jednu osobu a nakonec to je ten nejnepredpokladanejsi charakter.
Takze za me mu ten zaver tak moc nevycitam a urcite se pustim do dalsi knihy v serii. :)

18.03.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje treti kniha v poradi a opet trikrat hura panu Carterovi! Detektiv Hunter me bavi cim dal tim vice. Zase velmi zajimava kriminalka a brutalni vrazdy, taky nesmim opomenout zajimavy preklad. Stale cekam, kdy se v jeho knizce mihne neco s konem, nepochybuji, ze by ho pani prekladatelka nazvala "ořem" :) jeji "anžto" a "stran" mne prijde vazne vtipny.
Co je pro me ale trochu rusive, je pani kapitanka, ktera porad jenom na vsechny steka a neumi si nic moc spojit dohromady, zkratka jeji ztvarneni neodpovida zrovna tomu, ze by mela byt buhvijak chytra. Ale to je jen takova malickost, ktera me nezastavi v petihvezdickovem hodnoceni!

16.03.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha se cetla opet sama, dokonce tak, ze jsem nevenovala pozornost casu, takze ranni vstavani bylo krute..:) Musim dat ale 4 hvezdy, Dvojity kriz si me ziskal malinkato vic. V druhem dile jsem kapla na motiv driv nez vysetrovatele a trochu mi zkazilo dojem, ze jsem mela pravdu. Rada se totiz v motivech i vrazich pletu, abych pak byla z odhaleni pekne v soku. Navic v tomto pripade byl zaver na muj vkus trochu prekombinovany, pokud se tyce prolnuti dvou linek a jejich vyreseni,
Presto si me Chris Carter ziskal i kdyz je docela brutalni! :D

14.03.2016 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Me prvni setkani s timto autorem probehlo famozne! Zajimalo me, jak dobry je spisovatel, jehoz 5. kniha v serii je na 1. miste v zebricku 100 nejlepe hodnocenych knih v zanru thriller a musim pred nim hluboce smeknout. Pribeh byl velmi ctivy, napinavy, misty vtipny, misty s busicim srdcem a se skvelym spadem, ani zrnko nicnerikajici omacky okolo! Takze za me bravo, ted uz nezbyva nic jineho, nez si dat neco k veceri a smele se pustit do dalsi knihy v serii Robert Hunter.
Vrele doporucuji!!

11.03.2016 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Bohuzel i ja navazu na predchozi prispevovatele s mirne negativnim hodnocenim. Ac me to mrzi, nemuzu jinak. Deavera primo zboznuji, ale timto pribehem slapl vedle. Takove kvantum stran nebylo potreba pro takove rozuzleni. Nijak zvlast me nechytla ani jedna dejova linie, at uz reseni dvou pripadu ci osobni rovina. Pritom napad ohledne zpusobu vrazdeni to byl famozni, ale nejak to nebylo spravne uchopeno. Vlastne ani nevim, co presne tomu chybelo, asi neco, co dela Deavera Deaverem :)
Skoda, nezbyva nez se zacit tesit na The Steel Kiss s Rhymem...Ovsem buhvi, kdy to vyjde u nas..No snad se Jeffery vrati ve forme, ktera nenecha nikoho na pochybach!

05.01.2016 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Moje prvni setkani s detektivem Boschem dopadlo celkem uspokojive. Je pravda, ze zacatek knihy byl docela nudny, postupem casu to ale chytlo spad. Kazdopadne to nebylo tak napinave jako u jinych knih stejneho zanru. Charakter detektiva Bosche me ale bavi, a tak se chystam na dalsi dil :)
Mimochodem aktualne je k mani i serial Bosch - http://www.csfd.cz/film/365505-bosch/

03.09.2015 4 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Tato ranna kniha Tess Gerritsen byla fajn. Cetla se rychle, behem jednoho dne bylo po vsem :) Samozrejme ale souhlasim s ostatnimi, ze novejsi knihy jsou jiz lepe napsane. Muze to byt take prekladem, ktery mi prisel misty kostrbaty a s podivnym slovosledem. Jinak ale to byl poutavy pribeh a minimalne 4 kvezdy si zaslouzi.

30.07.2015 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Stejne jako predchozi prispevovatele, i ja odebiram jednu hvezdicku za nedomysleny a prekombinovany konec..Nezbyva nic jineho, nez se tesit na dalsi knihu z rady Rizzoli & Isles - Die again, ktera vychazi 12/2015...:)))

13.07.2015 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Tess pise stale zajimave..Zacina mi ale trochu vadit, jak jsou 2 hlavni predstavitelky neustale tercem zabijaku..Ono to pak ztraci na napinavosti, protoze zachrana je vzdy jista...Mozna by nebylo od veci nechat holky jen vysetrovat bez zapletani se do vrahovych sparu...

20.06.2015 3 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Zpracovani jako vzdy vyborne :) Kniha byla skvela, ctiva, napinava..Jen to tema bylo hodne silne..Az se mi u toho chvilemi chtelo brecet..Hlavne kdyz si clovek uvedomi, ze se to rozhodne obecne za fikci pokladat neda...

20.06.2015 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Moje treti kniha v poradi od teto skvele autorky..Nekomu muze vadit kombinace krimi a romantiky, mne tedy ne, prave naopak. Pro me je to super pridana hodnota, aspon nejake to stesti v lasce, ne jen chladne krvave vrazdy..

14.06.2015 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Me druhe setkani s autorkou a stale u me pretrvava pocit naprosteho uspokojeni..Muj maraton uspesne pokracuje a ja padim do knihovny pro dalsi knihu v serii..U Ucednika muzu pridat jednu hvezdicu navic, kterou jsem ubrala u Chirurga diky zmirneni feminismu..:)

12.06.2015 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Moje prvni seznameni s autorkou a muzu rict, ze jeste dnes pobezim do Luxoru pro dalsi knihu v serii..:) Kniha byla velmi ctiva a cetla se doslova jednim dechem..Muj znamy tlukot srdce a zrychleny tep, ktery mam u jinych thrilleru, se sice nekonal, ale i tak byla kniha hodne zajimava. Hlavne byla logicka a neprekombinovana..Co mi ovsem vadilo, jak uz tu nekdo psal, byl feministicky raz hlavne v souvislosti s vysetrovatelkou..Prislo mi to zbytecne moc vyhrocene..Jinak spokojenost :)

10.06.2015 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Knizka se mi libila. Cetla se lehce, plynule, za 3 dny bylo po vsem. :) Na zasmodrchany zavery jsem uz u Lisy zvykla a tohle sice bylo na hrane, ale dalo se to. Co se mi hodne libilo, bylo propojeni s ducharinou, tohle ja muzu. Jen tak hezky v naznacich, ale s rychlym tepem. Takze za me urcite tato knizka spada do kategorie lepsich od Lisy.

08.06.2015 4 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

No je pravda, ze to mohlo byt lepsi...Ale na druhou stranu, clovek, ktery by se s touto autorkou seznamil prave pres tuto knihu, muze byt z toho na vetvi...Pro me uz je to takovy standard, ktery ctu jednim dechem a kdy presne vim, zda se mam o hrdiny bat nebo zda rozuzleni bude prekombinovane ci ne...

31.12.2014 4 z 5