bezzink Online bezzink komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Ale jo, je to v celku roztomila trilogie. :) Jak uz tu ale psalo nekolik knihomolu pode mnou, ten zaver byl takovy nijaky. Hodne otazek zustalo nezodpovezeno, pokud se vztahu tyka a urcite by to sneslo aspon jeste jednu kapitolu o ustredni dvojici, Gwenine rodine a Leslie.
Co me hodne bavilo byl humor a styl psani spisovatelky, tudiz jdu hned sahnout po nejakem jejim dalsim dile!

16.01.2017 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Rozhodne je to hodne ctive, a to uz mi fakt neni nact! :) Chrlic 2. dil krasne ozivil, nekolikrat me rozesmal nahlas! Ta laska mezi Gideonem a Gwen je jeste takova naivni a roztekana, snad uz se ve tretim dile dohodnou co chteji. ;) Nebylo by spatne pouzit u teto trilogie take vypraveni z pohledu Gideona. Kdo se v nem ma vyznat!

15.01.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Pekna odpocinkova fantazy romantarna pro sobotni odpoledne :) Byt o trosku mladsi, asi me to chytne jeste o trochu vic, ale rozhodne i pro muj vek napadite cteni :) Mistami i vazne vtipne, tak uvidime co prinese druhy dil!

14.01.2017 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Ac jsem letitym fanouskem Jefferyho a kazdy rok netrpelive vyhlizim jeho dalsi dilo, ktere nakonec nachazim pod stromeckem, musim rict, ze tentokrat jsem byla pomerne zklamana. Opet 3 hvezdy stejne jako pred rokem se Zapadakovem. Tenkrat jsem doufala ve zlepseni, ale bohuzel to vypada, ze Jeffery stale jeste neni ve forme.
Ve srovnani s Hodinarem, Tanecnikem, Sberatelem kosti, Zahradou bestii a jinymi fantastickymi dily, se toto jevi velmi zoufale.
Nevim jak to popsat, zkratka to bylo takove neakcni, nenapinave, nezajimave, s nekterymi predvidatelnymi zvraty - tedy ve vysledku nesokujici.
Jelikoz ale nadeje umira posledni, pristi Vanoce budu opet vyhlizet Jefferyho pod stromeckem a doufat, ze tentokrat budu moct dat 5 hvezd svemu nejoblibenejsimu mistrovi kriminalek! :)

11.01.2017 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Snad se musim i omluvit obdivovatelum Sandersona za sve 3 hvezdy, ale ja zkratka nemuzu jinak. No kdybych nebyla byvala precetla Archiv bourne zare v cele s Kaladinem, tuto knizku bych nedocetla. Porad jsem se do toho nutila a to i u 300ste strany. Za normalnich okolnosti bych to uz vzdala, ale kdyz ten Kaladin je tak strasne dobry! Porad jsem cekala na ten zlom, kdy se poradne zactu a knihu nepustim z ruky. Stalo se to, kdyz mi zbyvalo 50 stran do konce.
Ja vlastne ani nevim, proc me to tak nechytlo jako vas vsechny tady. Napady tam byly opet neotrele, spisovatelsky um Andersona dokonaly, zrejme to proste nebylo tak dobre jako Kaladin. Ale do dalsiho dilu se pustim, treba to uz bude neco, co prectu jednim dechem. :)

23.11.2016 3 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Opet jsem se bavila a byla to jizda. Musim ale dat 4 hvezdicky, protoze me tuze moc nebavily casti o Salanine minulosti s bratry a otcem. Vzdy, kdyz jsem otocila stranku a tam byla nova kapitola s podnadpisem - 6,5 atd let zpatky, strasne me to otravilo. Chapu, ze tyto casti je treba si usporadat aby byla pochopena povaha a ciny te ktere postavy, ale zkratka ja bych se spokojila jen s pritomnosti. :)
Kazdopadne jinak me tato saga kompletne pohltila a absolutne si neumim predstavit, jak to budu ted dalsich par let prezivat, kdyz budu muset vzdy 2 nebo 3 roky nejmene!!!! cekat na dalsi dil!!!

06.11.2016 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Vzdy jednou za par let se pustim do nejakeho pekneho fantazy, ktere me odtahne od te reality vsedniho sveta, a tak se stalo, ze jsem sahla po Ceste kralu. Ze zacatku bylo tezke se zacist, ale clovek to nesmi vzdat, pac potom je to jizda! Timto se klanim pani Sandersonovi za jeho neotrele napady, clovek si az rika, jestli mu k te fantazii nepomahaji nejake ty zajimave latky. :) Kazdopadne jsem se hned po precteni pustila do druheho dilu!
Nicmene pokud to vazne bude mit 10 dilu, tak budu posledni dil cist v 50ti :D Coz je az neskutecny. S Harrym jsem vyrostla a s Kaladinem zestarnu.

25.10.2016 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Zajimave psani, hodne neobvykle pro Tess, ale kazdopadne urcite ctive. Jen mi tam chybelo vice napeti, spise to bylo takove vypraveni a zrovna o udalostech, ktere proaktivne nevyhledavam, protoze jsou az moc krute..
No budu rada, kdyz se Tess vrati k osvedcene dvojce Rizzoli a Isles :))

22.09.2016 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

U dvojky prerusuji serii, protoze jestli i trojka ma co docineni s falesnou manzelkou, pak uz je to vazne trapny. Abych cetla neustale dokola jak se strasne ti dva drzi a nechtej se ale sexem se to vyresi?! :D To moc pak nechapu vek tech postav, jestli premysleji takhle debilne s prominutim. V jednicce to sice tez bylo nerealne ale aspon neotrele tema, dvojka byla snaha o kopirovani v jinem prostredi a to me poburovalo, jak by rekla pani prekladatelka ;)

08.08.2016 2 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Moje prvni a zrejme i posledni kniha autorky. Mam rada arogantni muze v romantickych oddechovkach, ale tento byl na muj vkus az moc sebejisty a moc nechapu, jak se muze nekomu libit nechat si prikazovat co nosit nebo jak si ucesat vlasy. Vlastne ne, ona vzdy reagovala radoby otresene, ze nejsme v dobe kamenne! :D wtf! Pardon, ale preklad silenost v doprovodu prehnane arogance a submisivnosti neni uplne muj salek caje.

06.08.2016 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Nedosahuje kvalit prvniho dilu a drze ho kopiruje. Navic druhy dil uz nemel zdaleka takovou jiskru a postavy byli nezajimave a nevtipne. Fraze ''Dotaz'' a ''Do toho'' byla nejtrapnejsi, co jsem kdy slysela. :D
A co bude priste? Treti hokejovy a sexualni buh zjisti ze chce taky vztah? No nevim, nechapejte me spatne, mne se moc libi styl psani slecny spisovatelky, ale vazne tomu druhemu dilu chybi naboj.

02.08.2016 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Takova ta sladarna od ktere se nemuzete odtrhnout :) Vtipne, svezi, romanticke, navykove. Tema hodne hodne podobne filmum The ugly truth a The Duff, ktere mimochodem doporucuji, stejne jako tuto knihu. Navic celkem pobavily odkazy na filmy.

01.08.2016 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Nakonec u 124 stranky koncim s touto knihou. Vazne nechapu, jak to muze mit tak vysoke hodnoceni. Obvykle prectu knihu behem nekolika malo dni, s touto se ale peru jiz 2 tydny! Pokud me kniha nechytne, davam tomu obvykle sanci do 100 stran a u tehle jsem se vazne snazila a cekala, kdy se to uz konecne zlomi, kdy se zactu, kdy me to zacne bavit. Bohuzel nic takoveho neprislo, zkratka ta kniha je strasne spatne napsana, neuveritelne nezajimava a celkova forma a gramatika me z nejakeho duvodu irituje. Taky charaktery postav jsou vykreslene (nebo spise nevykreslene) jak od zacka prvni tridy. Bohuzel toto je pro me velka slapota vedle.

30.07.2016 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Do knihy jsem se pustila ze dvou duvodu: za a) Ctenarska vyzva, za b) Vzdy jsem zvedava na filmy podle knizni predlohy, je to takove propojeni me zavislosti - film a kniha a za takovy maly vezvyznamny c) Zajima me Sam Claflin, v "S laskou Rosie" byl totiz neodolatelny!

Radsi oznacuji jako SPOILER:
Knizka to byla krasna, Clarkova je vtipna, osobita bytost a jeji rodice me taky hodne bavili, naopak co me moc nebavilo byl ten ocekavany zaver, ktery clovek tak nejak tusi od poloviny knihy a vlastne se mu to pak ani moc nechce docitat. Vetsina lidi nadava na ty trapny hepace a ze to snizuje kvalitu atd, ale to ja radsi ten happyend nez jit spat v slzach a to se pak chci videt u toho filmu!

12.07.2016 4 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Hodne cervena cervena knihovna, obcas az prilis na muj vkus, ale tak zena si obcas rada pocte o takovehle spalujici romantice, ze? :) Takze do ubrecene Anglie mi to to slunce prineslo a to se pocita!

09.07.2016

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Pekna oddechovka, sice ten dej mi pripadal misty trochu kostrbaty, ale nic co by nejak vyrazne prekazelo. Je to takovy ten pribeh, kdy presne vite k jakemu cili to smeruje, ale velice vas bavi ta cesta.

05.07.2016 4 z 5

Předmět doličný Předmět doličný Patricia Cornwell

Takovy ten pribeh, na ktery si za tyden ani nevzpomenete. Tuctovka mezi detektivkami. Za me jenom 3 hvezdicky.

04.07.2016 3 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Takova normalni detektivka no. Nic objevneho, ale styl psani a prekladu je kvalitni, takze asi zkusim i dalsi dil. Co me prekvapilo, byl takovy nezazivny dej, prislo mi, ze skoro nic nebylo zjisteno a porad jsem cekala na nejaky zasadni zvrat, jak je u tohoto zanru zvykem a pak jsem najednou zjistila, ze mi zbyva 10 stranek do konce :D
Co dalsiho mi nebylo uplne po chuti, byl fakt, ze soudni lekarka se chova jako detektivka. Tak prece pokud chci zenu vysetrovatelku, nepostavim ji k pitevnimu stolu. Takze z techto duvodu jen 3 hvezdy.

26.06.2016 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Velice dojimave a smutne dilo. Ackoliv me to opet chytlo za srdce, prece jenom to nedosahlo kvalit Lovce draku, alespon v mych ocich. Bylo to na me az moc drasticke a pri predstave, ze takovy zivot neni zadna fikce, ale kruta realita, se mi to spatne cetlo. Nekolikrat jsem knihu musela odlozit. A abych pravdu rekla, v nekterych pasazich mi vadil styl psani v pritomnem case.

07.06.2016 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Po dva dny kolem me pritel chodil s kroutici hlavou a nechapavym pohledem. Po dna dny jsem nemohla delat nic jineho nez jen cist a cist. Po dva dny se u me stridaly emoce smutku a radosti. Po dva dny jsem se smala a brecela a jen ve vyjimecnych chvilich jsem se dokazala venovat taky tomu realnemu svetu. Umim si zive predstavit, ze jedine, na co pritel v poslednich dvou dnech myslel, byl obrazek plapolajici knihy v krbu a navrat jeho drahe polovicky na zem. :)
Chci tim rict, ze me toto dilo hluboce zasahlo. Verim, ze existuje mnoho strhujicich pribehu, ale tento ziskal me srdce. A taky jsem si pripomenula, jak jsme chodivali s tatou poustet draky na kopec nad babiccinym domem, na vzpominku dlouho zapomenutou, a to mi vykouzlilo usmev na rtech.

31.05.2016 5 z 5