bezzink bezzink komentáře u knih

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Tak ja nevim, kdyz ctu tady ta hodnoceni pode mnou, ale me tahle knizka strasne moc bavila. Precetla jsem ji za dnesni den. Sice typicka love story s poradnym klise na konci, ale ohromne ctiva se skvelym sarkastickym humorem.
Je to rozhodne krasne slow burn a celkem se mi libi, ze Hayes je sice bohac, ale neni to v knize davano okate najevo. Ani to neni zadny arogantni, temny nebo dokonce toxicky alfasamec, ale proste normalni chlap. Mozna trochu neobratny, ale zato aspon vypada vic lidsky a uveritelne. Taky nikdo nikomu nerika devko a dokonce se v knize nevyskytuje ani zadny obri ptak nebo leskla jeskynka apod.
Ja vim, netryska z knihy tuna vasne nebo silene chemie, ale nejak mi to u tohoto pribehu ani nechybelo.
Orizka knihy je nadhera.

18.09.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Moc jsem se na tento dil tesila. Abby pise ohromne ctive a hlavne! realisticky. Ta laska je krasna, cista. Pribeh je uveritelny, zapletka neni umele vykonstruovana, ale je to zivot sam. Verim, ze zivot muzikanta muze byt docela podobny tomu, jak to vykresluje Abby a to je pro vztah vazne hodne komplikovane. A Jason je zlaticko. Takoveho muze do kazdeho vztahu ze? Uff jeste ze jednoho podobneho mam doma. :)
S cim jsem mela malinkaty problem, byla postava Sloan. Na me az moc krehka stydliva kvetinka, kterou je treba opecovavat a chranit. Radsi mam rozhodne, razne a silne zeny. Ale to je ciste muj subjektivni nazor.
Jinak moc a moc doporucuji, stejne jako prvni dil! Tesim se na treti. Snad se dockame i dilu o Lole nebo Zane.

30.08.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

V ramci zanru je to za me prumer. Nedalo se mi zacist, prokousavala jsem se tim nekolik dni. A to kolikrat prectu romantarnu za den. Eden byla dost nesympaticka, chladna a jeste ke sve divne povaze navic vykreslena jako nehezka seda myska bez boku a zadku, takze nejak nevim, co presne na ni Paul videl? Nemam rada, kdyz je (vetsinou zena - proc?) jedna z postav popsana negativne, osklive a druha postava je v totalnim opaku naprosto dokonala, bozska.
Eden byla porad v nejakem zaporu, porad neco bylo spatne, neverila tomu a onomu, nechtela to a ono, branila se cokoliv citit a najednou voila! Miluji te a nemuzu bez tebe zit.
Zachranuji to aspon vedlejsi postavy a hlavne Moby. :)

28.08.2023 3 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Zabavne cteni. Kniha je protkana sarkasmem skrz naskrz, coz kvituju. Sice trochu detinska, ale neni se cemu divit, kdyz je hrdinum pouhych 18 let. I kdyz teda zase na tu dobu, uz to byl vek na vdavani. Kazdopadne mam radsi o neco starsi hrdiny.
Vecna skoda, ze zde neni pohled z obou stran. Domyslet si, co si Aiden mysli z jeho rezignovanych nebo obdivnych pohledu, popripade z barvy jeho oci (na muj vkus trochu moc menicich se barev na jedny oci ;)) bylo trochu neprakticke.

24.08.2023 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Je arogance, pak je treba vulgarni arogance a pak je v podstate uz hulvatstvi a krupanstvi. Hadejte do jake kategorie radim postavu Kaina. No do vsech! Celkem mi to vazne prekazelo, prislo mi to uz za hranici. A ona se sebou nechala dost vorat, za me teda je tohle chovani uz trochu toxic, a to z obou stran.
Naopak Laska naslepo je jednoznacne jina liga. Tu muzu doporucit. Tuhle bohuzel.

07.08.2023 3 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Ach, konecne taky ich-forma a vypraveni z obou pohledu! Urcite si tenhle pribeh nenechte ujit. Byla to jizda. Hate to love teda ve vsi parade. Nekdy ale az zbytecne moc. Edoardo uz mi chvilemi pripadal fakt jako netvor z ledu! Kazdopadne clovek se diky extremni ctivosti pomerne rychle dostane k tomu klasickemu bodu zlomu, jednorozcum a duze.

07.08.2023 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Prijemne, mile, ctive, jednoduche, nehluboke.
Asi jsem cekala trochu vic, emoci tam sice bylo mnoho, ale ne ty vasnive, s jiskrou, tepajici chemii, proste chapeme se.
To mijeni hlavnich postav v minulosti bylo celkem zajimave a neotrele. Ale prislo mi, ze obecne uz se miji trochu moc. Potkavat se jednou za mesic, za dva, mezitim spolu v podstate vubec nekomunikovat, to mi v romantarne jaksi nestaci.
Kazdopadne hodnotim jako lepsi prumer - 3,5 hvezdy.

27.07.2023 3 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Susie Tate

Komu vadi prastene, potrhle, drze, sproste hipisacky, at radsi tuhle paradu ani neotviraji.
Moc nechapu, ze nekomu prijde, ze je ta kniha bez deje, ale budiz.
Kazdopadne za sebe ji muzu doporucit vsemi deseti. Ano, Kira je proste uplne jiny level a v nekterych pripadech az na hranici unosnosti. Ale ja se jednoduse silene bavila a tohle fakt miluju, kdyz na sebe narazi dva uplne protipoly. Prostredi bylo taky velmi zajimave a samozrejme je to hodne britske a to fakt muzu. Takze jasnych 5 hvezd!
PS: Podobnost s linkou Hugh Granta v Lasce nebeske ciste nahodna? :)

26.06.2023 5 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Mile, ctive, pohodove. No ale dost mirne, fadni, na povrchu, bez chemie, bez vetsich emoci. Takove spis kamaradske.
Soucasny pritel je samozrejme vykresleny jako povrchni, sobecky, nudny karierista. Budouci pritel naopak hodnoucky, milujici, klidny, proste vitez. Bylo to zkratka az moc cernobile, nalinkovane.
No ale na leto - mila oddechovka. :)

01.06.2023 3 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

ANO. Sladka, prehnane romanticka, drza, lehce arogantni a sarkasticka L.J.Shen, tu si vzdycky rada prectu.
Mne tenhle styl proste sedi.

18.05.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Za me povedena romantarna. Povedeny pribeh. Mam rada, kdyz je jeden z hrdinu outsider na malem meste a drape se vzhuru pres ruzne prekazky a krivdy.
Moc jsem tedy nepochopila ten vzhled Tennessee. Ceho se tim snazila docilit? Mate me za devku, tak se tak budu stylizovat? Divne.
Kazdopadne ja jsem rada, ze LJS taky umi napsat chlapa, ktery neni totalne dark/psycho/zvraceny atd. I kdyz, co si budeme povidat - knirek a slipy zrovna teda zvracene jsou a to dost! Myslim, ze se jako zeny muzeme shodnout, ze neni nic vic antisexy nez knirek a slipy!! Verim, ze jsme si kazda doktora Cruze predstavovala uplne jinak. Ja jsem se snazila drzet popisu, tak jsem si ho predstavovala aspon jako Luka Evanse, coz mi celkem pomohlo. :))
Byla to fajn sladarna, LJS umi psat poutave a vtipne, zalezi jen jakou cestou se zrovna rozhodne jit - jestli dark nebo sweet. Ja hlasuju pro sweet.

17.05.2023 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Dam 4 hvezdy za ctivost, spad, pribeh, erotiku, zhavost. Je to trochu lepsi nez prumer. S charakterem Charly ale spokojena nejsem. Ty jeji vyrazy, to neni nic pro me a celkove mi vadila jeji povaha. Moc se do vseho pletla a menila dle sveho.

15.05.2023 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Pisi recenzi za chodu. Jsem u kapitoly 19 a uz proste nemuzu. Tohle se vazne nekomu libi? Mne nevadi, kdyz je chlap arogantni chladak, ale to, co tam ten psychopat predvadi, to je normalne snad na kriminal ne? Odporny arogantni bezcitny hovado. Je mu jedno, komu ublizi. At uz ty submisivni chudince nebo svym kamaradum. K nikomu nema respekt. Kazdej ma vypadnout, drzet hubu anebo poslouchat jeho nerealny prikazy. Do toho ty prezdivky. Co to jako je? Vicious? K smichu! Nebo Hotholes? Strasnej trapas.
No nevim, zda tohle doctu. To si radsi doctu toho spravnackyho hokejistu co pece dorticky - coz mi sice prijde az moc libezny, nezny, bez jiskry, ale porad lepsi nez tahle psycho kniha!

12.05.2023 1 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Pekne, zabavne, zhave, misty otravne, misty extremni, misty zdlouhave, no zkratka takovy prumer, ale lepsi prumer. Je to spis tak 3,5 hvezdy. Kdyby tam nebylo tolik palcivych temat zahnanych az do extremu, tak za ten pekny romanticky pribeh bych se nebala dat ani plny pocet.
Ale tahle temata: sikana, sexismus, genderova nerovnost, sovinismus, feminismus a extremni body shaming - tohle vsechno bylo na jednu knihu trochu moc velky sousto.

10.05.2023 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kdyz jsem si precetla, ze spolu hlavni akteri hovori skrze vzkazy, hrozne dlouho se mi do toho nechtelo. Prislo mi, ze to nebude mit zadny spad, zadnou jiskru. Takze se na knihu prasilo asi tak pres mesic v knihovne. Nakonec vzhledem k blizicimu se datu konce vypujcni doby, jsem se k tomu chte nechte prinutila.
PROSIM nenechte tuto knihu lezet tak dlouho na polici jako ja! OPAKUJI! Neudelejte tu stejnou chybu!
Tohle byl cestinarsky balzam. Fakt super krasny preklad. Kloboucek panu prekladateli.
To zpracovani bylo naprosto originalni, neotrele, zajimave, proste za me necekana pridana hodnota k jinak skvelemu, milemu pribehu. Takze nenechte se odradit zpracovanim. To zpracovani je na tom to nejvic. :)) Nakonec jsem si i zvykla na absenci prime reci u Leona. Zkratka - originalni.
Jinak pribeh byl moc mily a taky vedlejsi postavy me dost bavily. Celkove ten humor mi strasne moc sednul. Taky se to odehrava v mem milovanem Londyne, a to mi samo o sobe staci ke stesti.
Suma sumarum nemuzu jinak nez dat plny pocet. Fakt moc doporucuji. OPAKUJI - nezavahejte jako ja! Tahle kniha si nezaslouzi byt jakkoliv opomijena.

28.04.2023 5 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Pekny, zajimavy a mily pribeh. Trochu zmena od tech bestsellerovych zalezitosti, kdy on je bud toxicky parchant nebo majetnicky parchant nebo proste jen chladny arogant nebo vsechno tohle dohromady. Vetsinou je to taky sef a bohac. :))
Naopak tohle bylo krasne osvezujici, kdyz si muzete precist pribeh dvou lidi, kteri jsou oba v podstate uplne normalni, maji zamestnani a jeden z nich neni bohac a nezachranuje chudou popelku v nesnazich. ;)
Na druhou stranu, necitila jsem zadnou chemii, zadne velke emoce. A celkove to jejich zamestnani bylo dost nerealne, coz sami potvrdili tim, ze nepsali za sve klienty, ale za sebe. Dost veci jsem i preskakovala, nektere jejich chatovani, taky emaily od jejich sefu atd.
Bylo to zkratka fajn slow burn, ale za me malo burn. ;) Kazdopadne stoji to urcite za precteni, uz jen kvuli tomu netradicnimu pojeti.

21.04.2023 3 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Dokonalost! Kdyz to porovnam s obdobnym Kontraktem, tak je to nebe a dudy.
Bylo to super ctive, skvela cestina, mega vtipne, vasnive. Typicky uzavreny chladny chlap a strestena zabavna zenska, ktera si nenecha nic libit.
Jak uz tu bylo receno, ty kurzy byly fakt neskutecny strop! Naposledy jsem se takhle hodne nasmala u knizky Na druhy pokus.
Doufam, ze je v planu preklad dalsich dilu.
Btw souhlas s happy19 - tohle je presne material na zfilmovani. No kez by.
DOPORUCUJI.

20.04.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

(SPOILER) Za me velke zklamani, bohuzel. Chovani postav bylo tezce nerealne.
Jack a Reily mi k sobe vubec nesedeli. Prislo mi, ze si ani poradne nerozumi. Ze si nemaji co rict a kdyz uz si neco rekli, tak se zas nechapali. Porad premysleli, co ten druhy jak myslel. Nemeli stejny smysl pro humor. Ona neco myslela ze srandy a on se div neurazil - napriklad prihoda s jeho malym Jackem.
Necitila jsem z nich zadnou chemii, neprislo mi, ze by po sobe touzili, zezacatku se ani moc nevyhledavali. Proste cit nula na obe strany a najednou si rekli, ze se miluji. Do toho prvni sex byl uplny no comment.
Riley mi od zacatku vadila. Mela proste divnou osobnost a taky povahu, jak se pozdeji ukazalo. Byla az moc lhostejna, suverenni, skoro az neurvala a az moc uprimna. Samozrejme lhat je spatne, ale umet byt taktni neni obcas na skodu. Rict chlapovi, ze se ji nelibi jeho uces a ani pritom nehnout brvou. No nevim. Plus spoustu dalsich situaci, kdy byla prehnane uprimna.
Hlavni zapletka byla moc. Tohle jen tak clovek neodpusti. A jeste se Riley kolikrat citila nastvane, ze na ni Jack neni mily! Zacatek toho jejiho hnusu jeste jakz takz pochopim, ale od chvile co to zacalo byt mezi nimi vazne, tak stejne to dal dela? Tahle osoba je fakt otres. Od tehle chvile jsem s ni nemela zadny slitovani az do konce knihy. Vubec jsem ji nelitovala, ze mela tezke tehotenstvi. Bylo mi to jedno.
A uz vubec jsem nepochopila, proc mu neplanovala rict o diteti? Nedavalo to zadny smysl.
Boze a taky nechapat jak probiha gynekologicka kontrola v tehotenstvi, to je proste mimo. Byt nastvanej na doktora, ktery dela svou praci? Absolutne nechapu. Uplnej trapas! Doktor ma nenechavy prsty, protoze dela svoji praci? No mam dost Jacku!
Jaktoze byl Max prekvapeny, ze Riley za nej platila dluhy? Prece mu posilala nekolik sms denne ne? Vsak mu to v nich musela rict - takze to zase nedava smysl.
Proc o Jackovi nerekli ze ma spatna zada a ze to neni o alkoholu? Vi nekdo?
Ta kniha byla za me plna nelogicnosti, chovani postav nerealne, chvilemi az trapne nebo nedospele. Je to skoda. Jednicka je pritom pecka.

17.04.2023 2 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Hmm je videt, ze se autorka opakuje. Jede podle zabehnute sablony. Opet sousede. Opet si ona na nic nestezuje. Opet ma ona nizke sebevedomi a on je panovacny sexy dvoumetrovy samec, ktery by si o ni za normalnich okolnosti ani neoprel kolo. A to je hlavne treba rozpatlavat po celou knihu!! Asi ctenar musi dostatecne dobre pochopit, jak moc je Zoe tlusta a obycejna a nezajimava a jak vlastne muze byt neskonale vdecna, ze si ji nekdo takovy jako je Trevor, vubec vsiml - takove TLUSTE prisery zejo! Hlavne je treba mit neustale na pameti, ze ona je jenom jeho obycejna mala najemnice, jak ji s oblibou nazyva na kazde druhe strance. To s tim obzerstvim nekomentuju. To prestalo byt vtipne uz v prvnim dile.
Je to vlastne presne jak pise Karin94 - zadne motyly v brise, zrychleny pulz apod., jen je clovek pri cteni otraveny az nastvany.
Treti dil treba nekdy.
PS: Zoe jsem si predstavovala jako Suerose z instagramu. Proste sexy zenu s plnymi krivkami. Skoda, ze autorka ji neustale tak shazovala.

04.04.2023 2 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Zajimavy pribeh. Zajimava dvojice. Krasna romantika, velmi ctiva. Sice mi k sobe jejich charaktery uplne nesedi a nejsem se jista, jestli v realnem zivote by k sobe tak obri protiklady nasly cestu, ale tohle je proste romanticka pohadka. A my se muzeme tesit na jeji filmove zpracovani. :)
Druheho dilu se ve slovenstine dockame snad tento rok.

02.04.2023 5 z 5