Bet.hy Bet.hy komentáře u knih

Poslední kapitán Poslední kapitán Francis Scott Fitzgerald

Další z děl Scotta Fitzgeralda. Tentorkát jde o nedokončené dílo, přesto ale poutavé a jsem ráda, že jsem se do něj mohla začíst. Daly by se zde najít jisté paralely s Velkým Gatsbym. Originální je prostředí filmového průmyslu v době "zlatých let". V kombinaci se stejnou čtivostí, jakou oplývá Gatsby jde o velice dobré čtení.

21.10.2019 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Dost dobrá matka je psychologický thriller, který jde více do hloubky. Autorka knihy má praxi v oboru psychologie a je to poznat. Prostřednictvím hlavní hrdinky, Ruth, která je psycholožka, se setkáváme s různými pacienty a díky jejím myšlenkám se dozvídáme více o chování lidí, kteří potřebují takovouto pomoc.
Ruthino na tajemství, ztracený syn, je temné. Během příběhu se postupně rozvíjí a na čtenáře dopadá více a více. Kniha ve mně zanechala poměrně silné depresivní pocity. Čtení to není veselé, ale skvělé rozhodně ano.

21.10.2019 4 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Kniha je skvělá. Jsem ráda, že tento důležitý příběh otevře zase pro více lidí. Příběh znám dobře, četla jsem mnoho knih, i těch faktických, ale čtení jsem si přesto užila. Má krátké kapitoly, je čtivá.
Ráda bych zde reagovala na komentář od 8130! Podle profilovky usuzuji že paní asi knihu opravdu nečetla, protože je zde několikrát uvedeno, že milostný vztah mezi Annou a Gabčíkem je autorčinou myšlenkou, nikterak faktem! Dokonce je zde i uvedeno, že Alenka si maminku vůbec nepamatovala. Rozhodně nejde o nějakou cílenou mystifikaci od autorky či paní Aleny. :-)

05.08.2019 5 z 5

Zlatý dům Zlatý dům Natasha Solomons

Úžasná rodinná sága. Osudy hrdinů ovlivněné dobou. Jak například Titanicem, tak první světovou válkou. Velice sympatické postavy, kterým člověk opravdu fandí. Pokud se Vám líbil Panský dům, rozhodně doporučuji. Osobně se mi Zlatý dům líbil víc.

22.04.2019 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Úžasné. Popisy, hra s barvami, hlavní hrdina, který si vás získá a možná se i v některých jeho kouscích najdete a hlavně pes. Pes svéráz, který svého nového páníčka perfektně doplňuje. Dojemné, emočně mě to málem zabilo. :-D Ale je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a určitě jsem ji nečetla naposledy. :-)

05.04.2019 5 z 5

Rosevine Rosevine Tereza Krupová

Pro mě milé překvapení. Skvělý nápad, jen mě mrzí, že nebyl víc rozvedený. Příběh by si zasloužil klasický románový rozsah, kolem těch 300-400 stran. Autorka píše velice čtivě a i postav podle mě mají výborný potenciál, jen k nim člověk na krátkém rozsahu tolik nepřilne a i jejich vztahy by působily reálněji. Každopádně určitě doporučuji a doufám, že autorka napíše něco dalšího. Moc ráda si případnou další knihu přečtu. :-)

01.04.2019 4 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Akademii vyvolených si určitě oblíbí nejenom fanoušci Harryho Pottera, i když to tak trochu Harry Potter je, jenomže je dospělejší!

Rozhodně oceňuji jednotlivé charaktery, jsou skvěle vykreslené a realistické.
Příběh je o vztazích, nadpřirozených schopnostech, je plný akce i napětí. Zároveň se neskutečně skvěle čte.
Možná je primárně cílen na "mladé dospělé" čtenáře, ale ocení ho podle mě široké spektrum čtenářů.
Rozhodně doporučuju!

(Zajímavost: Autorka ilustrace obálky českého vydání je třináctileté Julie Fajmanová).

22.10.2018 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Krásná kniha, která bude bavit nejen děti, ale i jejich rodiče. Příběh je jako bonus doprovázen nádhernými ilustracemi.
Na první pohled se může zdát, že jde o dobrodružný příběh pro chlapce, ale podle mě si ho užijí i holčičky! :-) Mě by teda bavil - a bavil mě i teď!
V knize jsou skvělé postavy, do kterých se malí čtenáři budou schopni skvěle vžít, zároveň jsou nesmírně sympatické a realistické - každá má svoje mouchy, nikdo není dokonalý...
Souhlasím s Ondrou níže, jistá podobnost s Harrym tam je, ale knize to rozhodně neubírá. :-)
Moc se mi líbila i když nejsem cílovka a je to určitě zatím jeden z nejhezčích deseti kousků, co jsem letos četla.
Takže pro (nejen) malé milovníky dobrodružství, vesmíru, přátelství a záhad jako dělané!

12.10.2018 5 z 5

Řeč čísel z hokejových MS Řeč čísel z hokejových MS Matěj Novobilský

Pokud se zajímáte o hokej, zvlášť o český národní tým na MS, tahle knížečka Vám dodá perfektní přehled o našich úspěších a neúspěších. Ono hrabat se v internetových statistikách je žrout času a tady máte vše perfektně shrnuté. Pokud máte rádi všemožné statistiky, budete si libovat!

28.03.2018 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Z knihy mám neskutečně rozporuplné pocity.
Prvních 170 stran nudných a bohužel i zbytečných. Poté se děj sice rozjede, ale přesto jsem podle hodnocení očekával víc. Něco temnějšího, ponurejšího... Nápad knihy je úžasný, ale provedení podle mě dost pokulhává...
Konec mě však překvapil a to tak, že mile. Škoda šíleně nesympatických postav, snad kromě jedné výjimky...

28.10.2017 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knížku už jsem přečetla před nějakou dobou a moc se mi líbila. Za mě milá, příjemná a oddechová kniha, která se lehce četla a pro milovníka zvířat jako jsem já byla jako dělaná:-)

21.08.2016 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pro mě po Sněhulákovi s HH nejlepší Nesbova kniha. Pomalejší rozjezd mi nepřišel nijak na škodu. Po zhruba jedné třetině přichází naprosto strhující příběh. Je to jedna z knih u které je mi strašně líto, ze je "ukončena" a nedočkám se pokračování.

12.07.2015

Holčička a Prokletí Salemu podle mě patří k nejlepším Kingovým knihám.

13.04.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela..

10.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější detektivky (možná ta úplně nejlepší). Bohužel jsem si ho ale přečetla jako první knihu od Nesba a tak už mi ty ostatní tak dobré nepřijdou.. Sněhulák je jednoznačně nejlepší.

10.11.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nikdy bych neřekla, že zrovna mně se budou líbit díla této autorky, ale naštěstí jsem si jako první vybrala zrovna Pýchu a předsudek.
Naprosto dokonalá kniha, díky které jsem Jane Austenové na chuť přišla :)

04.03.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První knížka, kterou jsem od Nesba četla a musím říct, že žádná ji nepřekonala. Bezkonkurenčně nejlepší.

27.01.2014 5 z 5