berka4151 berka4151 komentáře u knih

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Krásná, klasická romance, které ani těch 170 let neubírá nic na čtivosti.

18.04.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první setkání s autorkou a docela zklamání. Do 150 stránky jsem bojovala s každým odstavcem, žádná z postav si mě nijak zvlášť nezískala, snad jen Rory si zasloužil sympatie. Nicméně oceňuji vykreslení prostředí vyšší vrstvy v šedesátých letech.

02.03.2020 3 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Velice silný příběh. Zmanipulovat se nechali i mnohem starší, lze to tedy vyčítat malému chlapci?

11.01.2019 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Zábavná knížka pro každého, kdo má sourozence. A tak akorát na cestu do vlaku.

26.03.2017 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Na jednu stranu brilantní náhled do myšlení autistického chlapce, jakožto i náročnosti pro rodinu. Ale přišla jsem si jak maminka a přiznám se, že jsem to nedávala. Matematika ani fyzika nejsou mojí silnou stránkou a tak jsem se v těchto sekcích prostě ztrácela.

18.10.2020 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Klasická milá romance, obohacená o změnu prostředí. Námět hezký, zpracování trochu pokulhává, ale to holky ve třinácti stejně nepostřehnou.

08.03.2019 3 z 5

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Tahle série má asi jen jednu nevýhodu. Nestačí si knížky půjčit v knihovně, musíme je mít doma. Nejen super obsah, plný napětí, záhad a šifer, ale i úžasné obálky.

05.01.2019 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Dětské knížky pana Kratochvíla považuji za jedny z nejlepších pro mladší školáky, nezklamala ani tato. No a myslím, že i někteří rodiče by ji měli mít za pivinnou četbu.

04.08.2018 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Musím se přiznat, že jsem ke knížce přistupoval s nedůvěrou, ale autor dokázal překvapit. Napínavé dětské dobrodružství, dobře popsaný svět, pro děti kolem devíti let ideální knížka.

23.02.2020 4 z 5

Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Marek Epstein

Jedna hvězdička za ilustrace, ty jediné jsou na celé knížce pěkné. Jinak nejsem schopna určit, pro jakou věkovou skupinu knížka je. Ty sedmileté si myslím spoustu věcí nepoberou, zbytečně moc slov, dvousmyslů, starší už to zas zajímat nebude obsahově.

30.05.2019 1 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Lene Kaaberbøl

Divočarka je nová fantasy série pro mladší děti a tomu knížka plně odpovídá. Je psaná opravdu jednoduše, takže staršího čtenáře nenadchne. Ale v tom věku 8-9 let jednoduchý příběh bude vyhovovat.

21.04.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Značně rozporuplné pocity mám z této knížky. Připadala jsem si v ní jak v devadesátkách, což by mi nevadilo, kdyby tam nebyly odkazy na současnost. Jak už psal někdo přede mnou, nenadchne ani neurazí.

07.03.2019 3 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Styl psaní je samozřejmě jednoduchý, přímočarý, jak je u dětských knih zvykem. Děj ale po pomalém rozjezdu chytne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Už se těším na další díl a nové dobrodružství.

14.06.2018 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Věkově jsem odrostla, čtu, abych věděla, o kom dcera básní, ale Apollon mě neskutečně bavil. Zatím asi nejvíc od strýčka Ricka. I když dějově je to kniha poměrně slabší, bohatě to vynahradil sebestředný bůh slunce jako puberťák.

29.11.2017 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Milé vyprávění o sousedské sounáležitosti, ať už to měl na svědomí Oliver nebo ne.

19.03.2017 5 z 5

Physikus Physikus Angie Sage

Jedinou nevýhodou celé série je, že dcera je o dvě knihy přede mnou a neodpustí si spojlery. Jinak je to opravdu povedená série pro mladší čtenáře.

18.03.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Poslední dopis od tvé lásky mne nezaujal, ale dala jsem autorce ještě šanci a udělala jsem dobře. Tahle knížka byla rozhodně čtivější a zajímavější, i když je to patří do kategorie nenáročné čtení.

30.06.2020 3 z 5

Zmizet po francouzsku Zmizet po francouzsku Pelham Grenville Wodehouse

Je fajn se čas od času vrátit k humorný knížkám a Wodehouse se k tomu skvělé hodí.

03.06.2020 4 z 5

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Pro věk 9-10 let je to myslím dobrá volba. Když se dětští čtenáři začínají pomalu z dobrodružných knih obracet k fantasy. I já bych se ráda do Podzemě ještě podívala.

25.02.2020 4 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Strýček Rick a jeho knihy, to je sázka na jistotu.

25.08.2019 5 z 5