Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny

Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410055/bmid_srabacek-TG8-410055.jpg 3 23 5

Říkají mu sice Srabáček, ale když zmizí plyšovému prasátku jeho milovaná kamarádka kačenka Kčenka, a s ní i miminko a celá rodina, stane z něj najednou neohrožený hrdina. Srabáček se vydává na dobrodružnou cestu za záchranou Kačenky a své rodiny. Parťákem mu je vypelichaný, ale zkušený papoušek Žako. Po cestě plné napínavých a humorných příhod se dostávají konečně na místo činu – do chalupy pod věží, co vypadá jako raketa, aby na poslední chvíli zasáhli a zabránili neštěstí… Nebo je to nakonec všechno jinak? Originální příběh pro děti od 7 let a jejich velké dospělé.... celý text

terkezka
18.06.2023 2 z 5

Četla jsem s dcerami (6 a 9) a moc mě to nebavilo. A holky to taky nebavilo. Musela jsem se hodně nutit, abych jim tu knihu dočetla. Docela slátanina :/

Abukšákul
19.03.2021 4 z 5

Synům se líbila a pobavila je. 7mi letý dává 4* a 10ti letý 4,5* =) Kniha byla originální a vtipná. Příběh vystrašeného prasátka. Ideální pro všechny strašpytle. Celá kniha pracuje se strachem....Co mi jako předčítači vadilo byl dialekt.

Karathen
12.08.2020 2 z 5

Prase co žere slaninu a pak zděšeně zjistí, že se dělá z prasátek jako je on? To je kniha pro sedmileté děti.

JessieEx
02.01.2020 4 z 5

Vzhledem k celkovému hodnocení jsem se trochu bála, co za knížku jsem si přála pro syna k Vánocům. Nakonec jsem mile překvapená. Kromě úžasných ilustrací a povedené grafiky se mi líbil i příběh. Není sice nikterak ohromující, ale je to prostě milý příběh malého plyšového prasátka, které se vydalo na výpravu za záchranu své kamarádky K(a)čenky. Oceňuji spoustu vtipných příhod i narážek. Naopak mínusem je pro mě používání obecné češtiny. Příběh sám o sobě je vhodný i pro nejmenší, jenže ty zase nepochopí všechny vtípky, narážky a poučky. Takže cílovka je v tomto případě dost nejasná.
Knížka je srovnatelná (úroveň i podobnost příběhů) se Strašidýlkem Strášou. Myslím, že nelze vyloučit, že se tady autor inspiroval.
Hodnotím stejně: 3,5*

berka4151
30.05.2019 1 z 5

Jedna hvězdička za ilustrace, ty jediné jsou na celé knížce pěkné. Jinak nejsem schopna určit, pro jakou věkovou skupinu knížka je. Ty sedmileté si myslím spoustu věcí nepoberou, zbytečně moc slov, dvousmyslů, starší už to zas zajímat nebude obsahově.

Marek Epstein
česká, 1975