Becca_ Becca_ komentáře u knih

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Skvělé čtení. Detektivka, kde vyšetřování a počínání detektivů dává konečně nějaký smysl. Bez zbytečných odboček, zbaveno jakýchkoliv absurdností a nelogičností. Těším se na další.

29.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha bez hloubky. Autor si v popisech charakterů velmi protiřečil, což možná bylo zapříčiněno autorovou snahou zachovat neutrální postoj vůči Němcům a Čechům. Hodně mě rušilo takové to připomínání, že ti druzí (je jedno jaký národ) byli taky přece svině. Čtenář by to měl z dobrého příběhu „vyčíst” jinak, než že si to bude číst pomalu v každé kapitole černé na bílém. Bohužel, pro mě knižní kýč.

16.02.2023 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dle mého názoru výborná tajuplná, částečně i děsivá detektivka. Bohužel s nepovedeným koncem. Úplně se mi při čtení závěru vytratilo veškeré napětí. Bavila mě dějová linka ze života hypnotizéra, zápletka s pokémony. Časem se pustím do dalších dílů.

15.02.2023 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Je až neuvěřitelné, jak se Kingovi podařilo vykreslit ženskou duši.

04.12.2022 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Už někdy ve třetině knihy jsem začala tušit, že jsem se nechala nachytat vysokým hodnocením tady na databázi. Autorka do knihy nahustila vše, co jde použít k tématu druhé světové války. Bohužel některé situace se zdály být nemožné a náhod bylo až příliš. Co mi vadilo nejvíc, je ten americký patos, používání laciných frází, ždímačka emocí za každou cenu.
Plusem knihy je pro mě připomenutí shromáždění židovských obyvatel francouzskou policií na Zimním velodromu, v Pažíži, v tom městě lásky...

13.05.2022 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Na prvotinu velmi dobré. Je to i velmi dobré na český horor/thriller. Rozvláčnost příběhu mi vůbec nevadila, autorka to pěkně nachystala na finále. Trošku mě iritoval hlavní hrdina, který se sem tam zachoval opravdu zvláštně, naivně.
Spoiler!! Škoda, že nebylo objasněno, kdo byl “naháněčem” v minulosti.
Těším se na další knihy…

21.01.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Naprostá slátanina. Nechápu, jak se to autorce podařilo natáhnout na 300 stran.

04.12.2022 1 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Velmi čtivá detektivka s nevšední a originální zápletkou. Nenašla jsem hluché místo. Těším se na další.

31.05.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Kniha je poměrně zdařilá. Originální zápletka, podmanivá atmosféra lesů Šumavy. Co mě ale opravdu nebavilo a rušilo, bylo vyšetřování ve dvou časových rovinách. Nedokázala jsem se pořádně začíst. Děj někdy až příliš překombinovaný, stačilo pak zmínit nějakou indicii a bylo mi jasné, kam se to asi bude ubírat, takže závěr mě moc nepřekvapil a tudíž se bohužel nedostavil kýžený efekt.

08.02.2022 3 z 5

Nejsem si jistá, jak tuto knihu hodnotit. Obsahově se jedná o mimořádnou zpověď lidí, kteří byli zasaženi obrovskou tragédií. Cením si autorky a její snahy všechny tyto postižené vyslechnout a zaznamenat jejich příběhy. Kniha je ale velmi zmatečná a opravdu náročná svoji formou. Někdy jsem se v jednotlivých monolozích ztrácela. Také myslím, že vidět seriál o Černobylu je velké plus, některé příběhy jsou evidentně insprovány knihou. Nakonec ale obsah vítězí nad formou a já dávám čtyři hvězdičky. Kniha vyvolává spoustu otázek, nejen k Černobylu, ale i k lidstvu a společnosti celkově. Závěrečný ,,epilog,, je svým sdělením absurdní a vede opravdu k pozastavení a přemýšlení nad celým světem. Pokud se chcete pouze dozvědět fakta k samotné tragédii, knihu nečtěte.

02.12.2021 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Úchvatný popis Baťovského Zlína, to bylo překrásné čtení! Jen na mě už ten příběh rodinné ságy byl trochu too much.

01.04.2023 3 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Trochu jsem se musela do knihy dokopat, a nakonec mě překvapilo, jak dobře se mi ten dávný styl psaní četl. Do šedesáti procent knihy to byla skvělá zábava. Pak už se „to”celé dělo znova a na to už jsem neměla sílu, přesto jsem dočetla.

16.02.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kniha na mě působila velmi manipulativně, s čímž mám ale u knih autorky problém zatím vždy. Chybí mi tu především hlubší psychologie postav, uvěřitelnost příběhu. Hlavní postavou je sice muž, ale já jsem za ním pořád během čtení viděla autorčino ženské myšlení. Styl psaní se mi zdá velmi obyčejný. Kniha zřejmě zahřeje u srdce skalní odpůrce církve.

25.12.2022 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Ze začátku mě kniha absolutně nadchla. Pak ale začal převládat pocit, že čtu snůšku filozofických keců, které jsou nám předávány prostřednictvím čtyř nesympatických figurek, jejichž uvažování je mi vzdáleno na kilometry. O knize jsem hodně přemýšlela a hodnotila ji na škále od odpadu až po pět hvězd. Nakonec zakotvuji na třech. Zaujal mě popis snů Terezy a taky život Karenina. A souhlasím s názorem, že kdybych ji četla ve věku okolo dvaceti, asi mě zaujme mnohem více.

18.03.2022 3 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Na knihu jsem se těšila, ale neoslovila mě. Autorčin styl mi nepřišel ničím zvláštní. Měla jsem pocit, že tohle už jsem někdy četla, bohužel ne v dobrém smyslu. Z mého pohledu se autorce nepodařilo předat na papír to, co možná měla v hlavě. Ani jsem příliš nepochopila vyprávění z pohledu několika postav, neboť to do příběhu nic moc nepřineslo. Postavy celkově působily rozpolceně, na což ovšem autorka záměrně upozorňuje, čemuž nerozumím, protože to pro děj příběhu v podstatě nemá žádný vliv. Kovbojka z domova důchodců a následné udivující prozření vnučky moje celé hodnocení srazilo na dvě hvězdy.

25.06.2023 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tohle mi nesedlo. Děj vařen na vodě. Dialogy naprosto dementní. Konec totální nesmysl. Přišlo mi to spîš jako reklama na iphone. K smíchu mi přišlo nastavení navigace v mínusu, to každý ví, že by ten iphone dávno kleknul. Nedoporučuji.

03.02.2023 1 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Kniha dost překvapila a moc mě bavila. Tři dějkové linky, odehrávájící se v různém čase, ale všechny se spojitostí s Christlhofem. Nejvíce mě bavilo pátrání Juliuse von Živného. Dějová linka o Roubalovi byla nejslabší, možná i proto, že teď je ho všude plno a nic nového mi nepřinesla. Líbilo se mi, jak autorka dokázala všechny příběhy propojit. Jen mě mrzí, že jsem asi úplně nepochopila to největši tajemství.

13.02.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První kniha ze série o detektivce Josie Quinnové mě příliš nezaujala. Na můj vkus celkem nereálná a překombinovaná zápletka. Zjednodušeně bych to označila za takovou béčkovou detektivku. Jestli jste zvyklí na severské detektivky, tohle dílo Vás zřejmě moc nezaujme. Navíc trošku vykrádačka z jiné populární knihy. Na druhou stranu je kniha díky jednoduchému stylu psaní a rozdělení do kapitol po pár stránkách velmi čtivá a není v ní žádné prázdné místo. Četla jsem díky výzvě.

15.01.2022

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Bolavá rozhodně psát umí. Ale závěr knihy byl úplně mimo. Nepochopila jsem to…a byla jsem ráda, když jsem knihu konečně zaklapla. Začátek byl ale slibný.

21.01.2023 2 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

První část velmi působivá, především poté, co se Teo odstěhoval, tady bych dala těch hvězd pět. Druhé části jsem tak nějak nevěřila, nezapadala mi k té první. Autorka jí možná mohla věnovat více stránek. Třetí část už mi přišla přitažená za vlasy. Potěšilo mě, že kniha je zasazena z části do aktuální doby. Čte se to samo.

25.12.2022 3 z 5