Beatnice Beatnice komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Docteno jen silou vule. Hlavni hrdina naprosto nesnesitelny a bezohledny clovek (antihrdina jak vysity). Vsechno vi nejlepe, pan studovany. Titul ale evidentne jeste neznamena inteligenci. Povysuje se na kazdeho a pritom je sam takovym lidskym "odpadem". Samotny pribeh? Nuda, nic desiveho, zdlouhave radoby filozofovani, u ktereho jsem jen rikala bla, bla, bla, nekolikere opakovani jiz receneho. Okata reklama na jeho dalsi knihu. Vse prokladane vulgarismy a autoruv nekompromisni komentar na zaver? Dobre, ze jste si to precetli, ale se mnou o me knizce nemluvte. Nikdy! Btw. Zvlastne pouzite slovo TENTOKRAT v zaverecnem komentari autora. Rozhodne nic dalsiho od nej cist nebudu. Nikdy!

05.06.2018 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluju tenhle příběh věčného Ahasvera, který putuje a nenachází pokoje. Neodolatelný, tajmený hrdina, jemuž se nemůžete ubránit.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Každý, kdo má doma pejska, nebo ho někdy měl, toho tahle knížka musí naprosto pohltit. Nic dojemnějšího jsem zatím nečetla. V některých příbězích jsem viděla moje pejsky, kteří už tu nejsou a možnost převtělení psí duše mě vážně oslovila. Bylo by úžasné, kdyby to bylo možné. Úchvatný, dojemný příběh. Druhý díl měl trošku pozvolnější rozjezd, ale nakonec také uchvátil.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Tahle kniha je naprosto dokonalá. Po přečtení jsem měla tak hrozně dobrou náladu. Neuvěřitelné, jak mě dokázala pozitivně nabít. Napsaná s úžasnou lehkostí. Cesta Siddhárty mi připomněla cestu alchymisty od Coelha. Ale Coelho mě rozhodně nedokázal tak moc nadchnout jako Hesse. Závěr byl jen dokonalou tečkou za skvělou knihou.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Cetlo se jednim dechem a musim rict, ze zaver byl celkem prekvapeni. Nedokazal bych asi odpustit, takze Maddy docela chapu. Doporucuju jako oddechovou, romanticky ladenou knizku.

11.11.2016 4 z 5

Valčík s Bašírem Valčík s Bašírem Ari Folman

Četla jsem, viděla jsem i film a obojí je naprosto dokonale zpracované. Zřejmě nejvíc mě zaujal závěr, kde najednou nečekaně dojde k prostřihu na realitu. Z kresby jsou najednou realistické fotky masakru a stejně tak autentické záběry ve filmu. Nečekané a dost šokující, ale myslím si, že nejvhodnější možný závěr. Díky němu utkví kniha i film výrazněji v paměti. Vřele doporučuji jak zhlédnutí, tak i přečtení.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

S lehkosti a humorem komentuje kazdodenni situace, I kdyz nekdy je zahorkla a depresivni az moc. Hodne me dojala situace s babickou, ale to je asi tim, ze jsem ted zazila stejnou ztratu a moc se mi libila predstava babicky, jak si v nebi uziva :-)

28.06.2018 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Dalsi ctivy dil. Na zacatku bych Hardina teda zabila, ale tak od pulky to bylo prijemne cteni. Konec byl predvidatelny. Posledni dil si ale stejne prectu a uz se na nej tesim ;-)

31.05.2016 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Četla jsem v kuse celý večer, noc, ráno a den a nemohla se odtrhnout. Konec byl trochu rozvleklý a působil na mě jako zbytečně uměle protahovaný. Ale celkový dojem z knihy byl úžasný, závěr opravdu překvapivý, až tak velkou svinárnu jsem nečekala a jsem zvědavá, co Tessu po takovém ponížení přesvědčí Hardinovi odpustit.

31.12.2015 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

První kniha mě dost namlsala a druhý díl je proto velkým zklamáním. Nejenom, že se ještě více rozmohly překlepy, které někdy výrazně znesnadňovaly porozumění, ale navíc mi kniha přišla dost chaotická. V některých pasážích jsem úplně ztrácela představu o tom, kdo to vlastně mluví (především části kurzivou) a ty dost vulgární poznámky kamarádek o tom, jak ho má dlouhého působily hodně rušivě a říkala jsem si, jestli náhodou druhý díl nepsala jiná osoba než ten první. Hodně dlouho budu rozmýšlet, zda si vůbec pořídím třetí díl.

05.11.2014 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Stejně jako jiná Čapkova dramata i R. U. R. je úžasná. Při scéně procitnutí citů u robotů mám vždy nakrajíčku. Nadčasové varování, které by dnes mohlo být o to víc aktuální. Stejně dokonalé jako Matka a Bílá nemoc. Neustále varuje před lidskou hloupostí a lidé ne a ne se poučit.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Naprosto souhlasím. Úžasně napsaná a velmi čtivá kniha. Jsem docela zvědavá na druhý díl, jestli bude stejně dobrý. Jen jsem trochu zklamaná z toho, že už nebude o Kasparovi, ale o jiné dvojici. Ale snad bude stejně dobrý, jako ten první.

Narodený v modrú stredu Narodený v modrú stredu Daniel Tammet

Neuvěřitelně čtiva biografie a náhled do mysli a vnímání člověka, jehož mozek funguje tak odlišně. Velmi zajímavé čtení, rozhodně doporučuji přečtení.

14.11.2020 4 z 5

První láska První láska James Patterson

Jako Hvezdy nam nepraly, ale ne tak dobre napsane. Udajne road trip, ale o cestovani tam nic moc neni. Velke zklamani.

10.06.2018 2 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Presne to co jsem momentalne potrebovala. Ctive napsany pribeh se zajimavostmi o jednotlivych statech :-)

28.05.2018 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nejdriv se mi zdal Finch prapodivny, ale prichazim mu na chut porad vic a vic. Je vazne okouzlujici. Neuveritelne, jak se dve nemocne duse dokazou navzajem uzdravit. Spoiler: Zaver mi trochu pripominal P. S. Miluji te.

23.03.2017 4 z 5

Terezínské rekviem Terezínské rekviem Josef Bor

Neuveritelne. Neverila bych, ze clovek muze jen z popisu slyset a prozivat hudbu. Husi kuzi jsem mela, jako kdybych tam sedela a vystoupeni sledovala. Uzasne.

18.01.2017 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tessa je bud splachovací nebo masochista. Nechápu, co všechno si nechá líbit. Na druhou stranu když už se rozhodne mu odpustit a být s ním, tak mu má věřit a ne pořád připomínat staré chyby, natož ty, ke kterým došlo před jejich setkáním. A konec? Sakra! Pokračování až v dubnu? To neee!

04.01.2016 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Strasne chytlava kniha, do konce jsem netusila, kdo za vsechno muze. Napinave a prekvapive az do konce a jsem moc rada, ze nechybel ani nahled do jejich zivota po navratu.

10.04.2015 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Velmi čtivá knížka. Tři různé pohledy na stejnou situaci, 3 ženy, 3 generace. Zajímavý příběh, celkem překvapivé zvraty. Podle mě úžasný pohled na myšlenky ženy, která je po mrtvici a nemůže mluvit, ale myslí, jen neví, jaké slovo označuje danou věc. Vřele doporučuji.

28.10.2014 4 z 5