BariEli BariEli komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jů, to byla sranda. Opravdu taková duchařská pohádka. Mezi klasické horory na 100% nepatří.
Líbilo se mi to, protože to je zase něco jiného. Chvíle s touhle knížkou byly odpočinkové, až mě mrzí, že jsem měla přečteno tak rychle. Dávám 4 hvězdičky a budu se těšit brzy na další.

14.01.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

O la lá! Už dlouho jsem neměla v ruce kousek, který by mi svým stylem tak dokonale vyhovoval! Chválím citlivý překlad! Hlavně popisy prostředí se mi líbily. Co se týká příběhu, to bylo taky něco. Deprese, úzkost, stres z hlavní hrdinky skoro stříkaly. Liamovi jsem držela palce! No a vrah? Chtělo by se mi tvrdit, že mě nepřekvapil a čekala jsem to...ale ne, spadla mi brada!
Dávám za 4 a určitě si přečtu další od této nadějné severské autorky!

11.01.2021 4 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Čtivé, napínavé, ale místy až trochu přepálené. Ale i tak doporučuji, je to zajímavá knížka.

23.12.2020 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Já se bavila. Už ani nepamatuju, kdy jsem se u čtení smála a tady bylo skutečně čemu. Doporučuji, je to báječný relax.

16.11.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Libílo se mi číst zase 'něco jiného'. I když to bylo na začátku zajímavější než na konci... za mě si to zaslouží 4⭐
Ale šílené množství chyb mě vysloveně drásalo! Chybějící písmenka, spřesmyčky, překlepy, chybějící uvozovky u přímé řeči... když se to v knize vyskytne jednou, vyloudí to na obličeji úsměv, že nikdo není dokonalý. Ale tady už to po 30.stránce přestalo být úsměvné!

23.10.2020 4 z 5

Pokud jste viděli dokumentární sérii HBO Černobyl, budete mít pocit, že autoři seriálu asi čerpali i odtud.
Na tohle jsem vážně nebyla připravená. Že budu brečet i u takovéhle publikace? No je to tak...ono taky zkuste se udržet, když čtete o matce, která přemlouvá synka, aby ještě vydržet do jara. Aby umřel až v době, kdy bude země měkčí, aby šel vykopat hrob! Šílené! Nepředstavitelné! Syrové!
A paradox celé události je, že jsme z toho my (Evropa) vyvázli ještě 'dobře'. Sověti totiž stavěli jěšté pátý a šestý blok. Neměli ty správné kameny do betonu. Tak po sovětsku použili jiné, větší. A průzkum pak zjistil, že díky tomu vznikaly v betonu obrovské dutiny. Kdyby k nehodě 1986 nedošlo a pátý a šestý blok spustili... raději ani nemyslet!

04.07.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Tohle mi nesedlo ani trochu. Ne a ne se začíst. Raději odkládám.

27.06.2020 1 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

(SPOILER) Poprvé v historii tohoto profilu na DK odmítám kvůli tématu hodnotit knihu!! Nechtěla jsem napsat ani komentář, ale nakonec jsem si to rozmyslela.

Myslela jsem si, že jsem se na četbu dokonale připravila. Nastudovala jsem si příběh skutečné Sally Swain Horner a myslela jsem si, že mě to nedostane. Dívka ve věku mé dcery 21 měsíců držena úchylem a vláčena po Spojených Státech, aby nakonec byla osvodozena a o dva roky později (v pouhých 15-ti letech) zahynula při autonehodě. Četla jsem už různé thrillery, různě silné příběhy, v čem tohle může být jiné?

U 50.stránky už mi začínalo být fyzicky špatně.

Při prvním znásilnění 11-tileté holčičky jsem knihu odložila s tím, že tohle odmítám.

Při prvním úderu pěstí do Sallyina obličeje jsem se ptala sama sebe, proč to ještě čtu.

A po dočtení před pár minutami se sama sebe ptám, jak budu schopná usnout. Jak??

21.06.2020

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Poezie není pro mě, bohužel. I když jako odlehčení k jiné (velmi těžké) knize se mi opravdu hodila. Proto jsem přidala třetí hvězdičku.

21.06.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Do příběhu vletíte hned s první přečtenou stránkou a odsejpá to celou dobu. Moc jsem nevěřila, že autorka udrží tempo. Popravdě tyhle série raději moc nevyhledávám. Ale tempo udržela a opravdu je to jízda.

18.06.2020 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Útlá knížka, ale parádní. Doporučuji.

12.06.2020 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Bez přehánění jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. A nechápu, jak mi tohle postapo mohlo 10 let unikat.

Jak už zde bylo několikrát zmíněno, i mně se líbilo vyprávění o Předtím víc. Vyvíjel se mi před očima úžasný příběh. Přistihla jsem se, že i když má kniha skoro 700 stran (!!!), tak si četbu pečlivě dávkuji. Jako bych si ji chtěla vychutnat co možná nejdéle. Snažila jsem se hádat, jakým směrem se bude vyvíjet. A vždy mě překvapilo, jaké příběhové zvraty autor nakladl hlavním hrdinům do cesty. Neobsahovalo ty vycpávky, jako zbytek knihy. Ale mám pro to pochopení. Cronin se snažil podrobně představit zcela nový svět. A jeho styl je perfektní.
Brečela jsem hned při první kapitole...no a pak ještě několikrát...

04.06.2020 5 z 5

Největší záhady české historie Největší záhady české historie Jaroslav V. Mareš

Přiznávám, že jsem si ji půjčila jen a pouze kvůli Masarykovi. Jeho kapitola je v knize až úplně poslední. A tak jsem začala knihu číst od konce.
I ostatní záhady byly zajímavé. Uznávám, že ne TOLIK zajímavé. Ale nenudila jsem se.

28.05.2020 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Taky jsem v rozpacích. Kladně hodnotím čtivost a originální číslování stránek a kapitol od poslední k první. To mě zaujalo.

19.05.2020 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tady jsem se ale natrápila. A asi nejsem ani schopná reprodukovat proč. Styl byl přitom fajn, Frost taky fajn, tak nějak všechno bylo fajn... a přesto ode mě jen za tři.

17.05.2020 3 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Jarda nezklamal:-) Sledujeme ho na Badatele.net, tudíž jsem toho z knihy už hodně věděla. Ale napsáno je poutavě. Jediné, co by bylo třeba trošku vylepšit, je kvalita fotek. Jinak paráda a jen tak dál.

17.05.2020 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Detektivka originální, místy až příliš morbidní. Nezařadila bych ji na úplný top, ale plnotučné 4⭐ si ode mě zaslouží.

15.05.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Když jsem si tu přečetla, že je to inspirováno Kingem, zajásala jsem. King v sukni! Wow, sem s ní!

Bylo to čtivé, ale místo napětí a známého "Kingovského" mrazení v zátylku jsem měla otevřenou napodobeninu. Repliku, podvodnici, kopii nebo jak to správně vystihnout. Jako když máte všechny ingredience na šéfkuchařovu specialitu, ale ne a ne dochutit to jako on.

Čtete to a čekáte na ten správný pocit. A on nikde. A co mi drásalo nervy byl ten karetní žargón. Pořád a pořád dokola. Jak otravné!

12.05.2020 3 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Pachatelovy pasáže mě bavily o trochu víc než pasáže policejní tlupy nebo nesympatického "komisaře"(a ty mě nebavily vůbec). Ale co ty cizojazyčné fráze? Jak trapné! Rozuzlení trochu tuctové. Dala jsem tři s tím, že po dalších knihách od tohoto autora se jen tak vrhat nebudu:-( Opět chyba, že jsem podlehla nálepce na knize "Nejlepší švédský krimiromán":-(

10.05.2020 3 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Ten styl je na mě přecejen až moc...kudrnatý(?) Nevím, jak jinak bych to popsala. Prala jsem se s každou přečtenou stránkou. Možná budu chtít někdy pokračovat v sérii, ale hned to nebude.

06.05.2020 3 z 5