BariEli BariEli komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Předem avizuji, že předchozí dva díly jsem nečetla.

No, já nemám slov. Jsem v šoku z té hvězdičkové hysterie. Nechápu to.
Děj vůbec neměl spád, střídaly se nudné etapy s ještě nudnějšími, dialogy mrtvé, charaktery žádné, autor se nejspíš rozhodl s nimi příliš nemazat. Čas neztrácel ani popisy prostředí. Mechanismus zločinu a motiv byly s odpuštěním až trapné! Za mě velmi podprůměrné dílo. Bryndza se mě ani nesnažil stimulovat k přemýšlení o tom, kdo je vrah. Bylo mi to fuk! To se mi ještě NIKDY nestalo! Nechápu tak brutálně vysoké hodnocení. Lituji.

01.07.2018 2 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

To bylo super. Sympatický hlavní hrdina, opravdu jako Mentalista. Divné, hodně mě překvapilo, že mi jeho genialita nelezla vůbec na nervy (narozdíl od Huntera). Rachel jsem držela palce, aby všechno ustála s co nejmenší úhonou. Líbí se mi, že jsou záměrně vynechané krvavé popisy.

Joo a ještě jeden poznatek: už nikdy si nedám grepfruit...ti, co četli, chápou :-)

16.06.2018 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Skvělé, fascinující a chytré. Vskutku velmi chytré.
Kouzlo hlavní vyšetřovatelky tkví v tom, že je to "obyčejná" máma dvou dětí...zaujala mě, přilnula ke mě.
O geocaschingu mám jen teoretické znalosti, ale tohle bylo super. Prý autorka pečlivě vybrala všechny souřadnice tak, aby případné "hledače" přivedla na nádherná místa Salcburku. Půjde do toho někdo? :-)

28.05.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Kniha neurazí, nenadchne a to je bohužel při takové konkurenci hodně špatné.

21.05.2018 3 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Přestože knížka nemá zrovna nejvyšší hodnocení, určitě za četbu stojí. Silný příběh dvou sester.

16.04.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Četlo se velmi dobře. Od poloviny knihy jsem rozuzlení odhadla prakticky na 100% přesně. Těším se na další.

10.04.2018 4 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Chci být objektivní a tak dávám 3*. Stylu psaní není (jako vždy) co vytknout. Je to nádhera. Ale příběh mě nezaujal tak jako to dokázaly Koontzovy jiné knihy. Někde v předchozích hodnoceních někdo uvedl "přitažené za vlasy". Kdybych dostala prostor pouze na tři slova k hodnocení, byla by to tato.
Ale i zde se setkáte se sympatickými hlavními hrdiny - zde jde o celou rodinku.

01.04.2018 3 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Tohle bylo hodně zajímavé. Sledujeme příběh ve dvou časových rovinách - odstup cca 5-ti let. Popis obsedantně-kompulsivního chování bylo neuvěřitelně autentické. Ne úplně souhlasím s anotací:"Cathy je obyčejná dívka." Není. Nebyla v roce 2003 ani v roce 2007. Jako jo, tři hvězdičky si zaslouží.

28.03.2018 3 z 5

Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Anna Reid

Čekala jsem něco jiného. Ale i tak nelituji.

Velmi autentické popisy konkrétních lidí. Měli svá jména, životy, děti, práce, talenty, sny. Nesmí se na ně zapomenout.

Myslím si, že tohle má smysl. Je potřeba minulost neustále připomínat.

15.03.2018 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Nenávidím, když mě děj navnadí, ukáže mi skvělý potenciál a úžasnou myšlenku a pak je 3/4 knihy táhlý a povětšině nudný :-(

12.02.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Oh, tak z tohoto příběhu se mi dělalo skutečně špatně. Ale proč vlastně? Grace a Jack jsou tak dokonalý pár. On je úspěšný právník, který zastupuje týrané ženy. Ona je stále elegantně upravená ženuška v domácnosti, která krásně maluje a výborně vaří. Bydlí v nádherném sídle, do kterého se nastěhovali hned po svatbě. Mají přátele, dokonalá idylka...a nebo ne?
B. A. Paris nám dovolí nahlédnout za zavřené dveře a na skutečný stav věci. Jak je to s tou jejich dokonalostí a láskou? A proč v celém přízemí jsou ve dne zatažené žaluzie?
Líbily se mi dvě roviny příběhu, kdy přepínáme mezi přítomností a minulostí. Vůbec jsem při četbě neřešila uvěřitelnost/neuvěřitelnost. Ráda bych doufala, že takovýto příběh JE nereálný!

28.01.2018 4 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Pěkné, čtivé, zajímavé, ale prvnímu dílu se to nevyrovná.

24.01.2018 4 z 5

Kosmos Kosmos Carl Sagan

Když jsem tuto knihu poprvé v rychlosti prolistovala, došlo mi, že jsem z ní kdysi na střední škole čerpala informace při práci do fyziky. Je skvělá(ta kniha, ne moje práce). Poutavě nás provází vesmírem. Seriál jsem neviděla, pouze dílo jeho následníka Neila deGrasse Tysona. Určitě se po tom poohlédnu, protože "ti, kteří chápou, mají větší pravděpodobnost, že přežijí"(Carl Sagan, květen 1980).

21.01.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

To byla zase jízda. Ani na chvilku se neobjevují hluchá místa, děj vás nenechá vydechnout a jede a jede. Mistrně sepsáno. Chápu, že někoho mohou "napínavé" předěly kapitol iritovat, ale já jsem si zvykla rychle :-) Popravdě už jsem se i letmo přistihla, že mi Robertova dokonalost (já jsem strašně chytrej-přečetl jsem všechny knihy světa-jsem nejlepší na světě a to ve všem-jsem neuvěřitelně sexy) začíná polehoučku drásat nervy. Tak si s dalším dílem dám pauzu(ale ne moc dlouhou:-))

20.01.2018 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Musím uznat, že je opravdu skvělá. Děj se v první fázi táhnul. Ale od poloviny to začalo gradovat, až jsem měla trochu obavy, aby Barclay nepřepálil konec. Ale v pohodě. Sice lehce přitažené za vlasy, ale pořad v pohodě.
Mrzí mě, že jsem neměla na knihu víc času. Moc ráda jsem se k ní vracela.

05.01.2018 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Dávám lepší trojku. Na víc to dle mého názoru nemá.
Několikrát během čtení jsem si řekla "Typický američani" a ten závěr se mi taky nelíbil. Byl absolutně nevěrohodný a to mě zklamalo. Přitom prostředí mělo obrovský potenciál a psáno bylo poutavě.

19.12.2017 3 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Nicholas Adams (p)

Tohle bylo opravdu vtipné. Poprvé jsem to četla, když mi bylo asi 14 let :-)
Teď jsem se rozhodla přečíst si pár dílů z nostalgie znovu. Paní knihovnice na mě nevěřícně koulela očima:-)
Pamatuju si naprosto živě, jak učitelka češtiny úplně šílela, když jsem jí řekla, co čtu :-) Měla jsem přísný zákaz zapisovat si tyto brožurky do čtenářského deníku nebo použít na referát:-)

11.12.2017 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Tohle bylo celkem sympatické čtení. Bylo to vtipné a originální(teda aspoň v něčem ano). Jen bych řekla, že se nám Charley trochu zatoulala. Jako thriller bych to zrovna nezařadila.
Určitě budu časem pokračovat v dalším dílu.

10.12.2017 3 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

Vlastně proč ne?! Douho jsem nečetla nic z lékařského prostředí a tohle vcelku ušlo. Mohli si trochu víc vyhrát s obálkou, vypadá dost lacině.

05.12.2017 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

I když jsem v začátku byla velice skeptická, vyklubala se z toho docela příjemná detektivka na tři hvězdičky. Trochu tuctová. Hlavní detektiv tvrdá žena ošlehaná otřesným zážitkem z dětství, drsná a ironická ke svému okolí, její nadřízený sice stále prská, ale vždy jí nakonec vše projde, o svůj tým se může plně opřít. Ale přitom uvnitř neuvěřitelně citlivá... dost šablonovité. A je pravda, že kvalita psaní není nijak vysoká. A nebo je to chyba překladu. To nevím, ale skutečně je tam asi 70x "Zvedl/a oči k nebi" :-)
Zas taková katastrofa to nebyla, ale už jsem četla lepší.

02.12.2017 3 z 5