Vražedný lék

Vražedný lék https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68206/bmid_vrazedny-lek-bFa-68206.jpg 4 71 17

Joanna Blalocková série

Thriller z lékařského prostředí, v němž se čtenář spolu se sympatickým vyšetřovatelem a mladou soudní patoložkou vydává po stopách zločince, který brutálně vraždí mladé ženy. Zpočátku se zdálo, že brutálně zavražděné mladé ženy má na svědomí sadistický šílenec. Ale poté, co někdo shodí ze střechy mladou ošetřovatelku, která spolupracovala na tajném psychiatrickém výzkumu, všechny stopy směřují do prestižní losangeleské nemocnice Memorial. Po stopách nebezpečného zločince se vydává sympatický policista Jake Sinclar a mladá soudní patoložka Joanna Blalocková. Především Joanna se snaží najít spojitost mezi experimenty s léky, které ovlivňují lidskou psychiku, a sérií násilných, sexuálně motivovaných vražd. Času je však málo a člověk, kterého dosud nikdo nepodezírá, se připravuje k dalšímu smrtícímu úderu. A Joanna netuší, že jeho další obětí má být právě ona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Deadly Medicine , 1992

pohoda58
28.10.2022 5 z 5

Skvělý thriller z lékařského prostředí s napětím a rozuzlením.

čef
23.03.2022 4 z 5

Ve vývoji léků se vyskytla chybička, která má důsledky v řadě mrtvých. Příběh neunavuje, docela spěchá dopředu a tak se brzy dočkáme, samozřejmě po nějakých těch peripetiích, rozuzlení. Není to detektivka té nejvyšší třídy, ale celkem dobrá tedy je.

ArwenAragorn
28.01.2022 3 z 5

60%

Thrillery z lékařského prostředí nevyhledávám, ale tenhle byl docela povedený. Patoložka Joanna a policista Jake jsou pěkný pár, příběh byl čtivý a napínavý. Vrah je mazaný a nebezpečný a má políčeno i na Joannu.
Začala jsem od prvního dílu a myslím, že se pustím i do dalších.
K přečtení doporučím.

Kerberos
07.09.2021 4 z 5

Sada detektivek s patoložkou Joannou, která spolupracuje s policistou Jackem Sinclarem. Pachatel je dobrý v odvádění pozornosti falešnými stopami a Joana se ocítá ve velkém nebezpečí.

Alinke
30.07.2021

napínavá a dobře čtivá detektivka se všemi atributy, co má mít, moc se mi líbila a určitě to není poslední kniha od tohoto autora

85098211
13.05.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla, měla spád a zajímavou zápletku. Joanna i Jake se snaží o stošest, aby vypátrali, kdo za všemi těmi brutálními vraždami vězí. Úkol to není vůbec lehký a nakonec je dokonce zatčena nesprávná osoba. A přestože čtenář s jistotou ví, že se jedná o omyl, nedokáže odhadnout, kdo je skutečným vrahem. Úplný konec případu je jedna velká jízda a vysvětlení toho, co vlastně z v podstatě neškodného člověka udělalo vraždící zrůdu, je opravdu originální. A co dodat na závěr? Snad jen to, že obětí mi bylo líto - a vraha ani trochu! ;-)

Shanib
01.10.2019 4 z 5

Na knížku jsem narazila, když jsem hledala nějaký thriller, který by mě ihned zaujal. A ono to klaplo. Vyšetřovací i romantická linka mě bavila a hádala jsem skutečně dlouho, kdo by tak mohl být vrahem. Chvilku mi možná vadilo, jak se měnily úhly pohledů jednotlivých postav. Na to jsem si ale nakonec zvykla. Nicméně by podle mě neuškodilo, kdyby se hlavním hrdinům autor věnoval trochu kvalitativněji. Více rozvíjel jejich osobnost i mimo případ a ne nám jen servírovat útržky.

AdaVinculin
26.09.2018 2 z 5

Takové nemastné , neslané...

BariEli
05.12.2017 3 z 5

Vlastně proč ne?! Douho jsem nečetla nic z lékařského prostředí a tohle vcelku ušlo. Mohli si trochu víc vyhrát s obálkou, vypadá dost lacině.

edith79
19.09.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Do poslední chvíle nevíte kdo je pachatel jelikož autor vám k jeho odhalení nedá žádné vodítko. Proto jedna hvězda dolů, já mám vodítka ráda a k pořádné krimi knize patří. Jinak napínavé a místy mrazivé čtení.

denib
16.09.2017 4 z 5

Nenáročná, příjemná detektivka z lékařského prostředí. Nijak originální v řadě podobných detektivek, ale to jí neubírá na napětí, zajímavosti a čtivosti. Hlavní zápletka mi jen připadá přitažená za vlasy. Nicméně jsem si při čtení příjemně oddychla a když budu mít zase chuť na něco lehčího, ráda si od autora ještě něco přečtu.

knihomolka525
13.07.2016 4 z 5

dobrá detektivka psaná jiným stylem než je ve zvyku dnes..Konec vás urřitě překvapí

adelinka
06.04.2016 4 z 5

dobré čítanie, kde nechýba napätie. Keďže je to thriller z lekárskeho prostredia, tak nebudem z deja nič prezrádzať. Začne sa to vraždou zdravotnej sestry...........čo zistí patologička Joanna a policajt Jake, si zistite pri čítaní.....

TaLu
04.07.2015 5 z 5

Napětí, zápletky v lékařském prostředí a navíc velmi sympatičtí hlavní hrdinové, se kterými se v této knize prvně seznámíme.
Doporučuji. Můj oblíbený autor klidně i na dovolenou.

MKrat
14.04.2015 3 z 5

Dobrá kniha, stojí za to ...

ovpana
01.12.2014 5 z 5

Další úžasná kniha, strhující příběh z lékařského prostředí

Laf
12.12.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Její děj mě chytl a čtení šlo opravdu rychle. Doporučuji, nebudete litovat :)

vraždy lékařské prostředí sérioví vrazi patologie

Leonard S. Goldberg
americká, 1936