BariEli BariEli komentáře u knih

Káva Káva Jill Norman

Milá publikace o kávě. Maličká, projít ji zvládnete do půl hodinky. Líbí se mi.

28.03.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Moc jsem se těšila. Našla jsem si "kus", který mě zaujal obálkou, názvem, anotaci... no zkrátka vše nasvědčovalo napínavé zábavě...hm, tak to bylo vedle jak ta jedle. Napětí nula nula prd - s prominutím. Přitom Emily byla od první stránky velká sympaťanda:-)

17.03.2020 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Můžu vidět stovky dokumentů, číst stovky příběhů a nikdy nevýjdu z toho šoku. Jak si tohle mohli navzájem lidé dělat? Moc doufám, že se lidstvo poučilo, že nás to posunulo dál.

Taky jsem zjistila, že jsem hrozný sobec, protože jsem při čtení myslela i na sebe. Jak obrovské mám štěstí, že žiju v téhle době. Musím za to být vděčná!! Všichni bychom měli být. Protože ať se nám děje cokoliv, není to nic proti tomu, čemu byli vystaveni všichni ti hrdinové, co bojovali za každý jeden den na tomto světě! Buďme vděční!

12.03.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přemýšlím, že mi vůbec nepřísluší toto jakkoli hodnotit. Takže za mě jen - Všechna čest! Všechna čest všem, se kterými se zacházelo hůř než s hadrem a oni si přesto zachovali lidskost! A sebrali všechnu sílu, aby to své bolavé svědectví poslali dalším generacím. Musíme si historii připomínat neustále, aby se už nikdy neopakovala!

10.03.2020 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

50 na 50 - takový mám pocit z tohoto díla. Je poznat, že Connelly umí. Ale vůbec jsem mu hlavní hrdinku nevěřila. Je to taková ta postava, u které si za měsíc nevzpomenete, jaká byla.

08.03.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tak zase super, jako jednička. Je teda pravda, že táhlý začátek mě trochu znepokojil. Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože pak už to byla jen jízda!

01.03.2020 4 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

V komentářích přede mnou jsem zahlédla - napínavé, pěkné, skvělé... Já asi nejsem cílová skupina. Za mě skutečně NE-E! Ani jako oddechovka nebo tak něco. Možná kdybych zůstala sama na opuštěném ostrově s žádnou vyhlídkou na záchranu, pak bych si dala říct a četla znovu:-) Jinak ne!

23.02.2020 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tady jsem byla jako na houpačce. Začetla jsem se snadno, pak přepisy výslechů a přeskakování v čase jsem trpěla, ale konec se mi líbil. Takže bych dala 3,5 -3,75 hvězdičky, prosím:-)

19.02.2020 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Téměř do puntíku se ztotožňuji s komentářem elena2054. Je to naivní a nevěrohodné.

Chápu, že se jedná o autorčinu prvotinu, ale nemám nejmenší motivaci přečíst si od ní cokoliv dalšího.

15.02.2020 1 z 5

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Na takovouhle četbu musí přijít ta správná nálada. To ideální rozpoložení, kdy máte touhu nechat bloudit svou fantazii po galaxii a nechávat si vyprávět příběhy z daleké budoucnosti. Co se mě týká, já jsem byla jako dítě v cukrárně:-) Líbí se mi víc povídka Anděl strážný? Nebo Sluneční vítr? Nebo...nebo...nebo...
Věděl vůbec A.C.Clarke, jak nesmrtelné dílo nám odkázal?! Chápete, že tohle vzniklo ještě předtím, než vůbec Rusové vypustili Sputnik 1?! Každou další přečtenou knihou si u mě Clarke získává větší a větší RESPEKT!

12.02.2020 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Já jsem Sáru nenáviděla! Nesnášela jsem ji z celého svého nitra! Opravdu dlouho se mi nestalo, že by ve mě kniha vyvolala takové silné emoce! Po každé kapitole o ní jsem měla chuť knihu vzteky zahodit do kouta. A pak... pár stran před koncem... cože?! Ona je prostě máma!
-----------
"Jedna z nejtěžších věcí na rodičovství je nutnost volby - ta rychlá rozhodnutí, která děláte mrknutím oka. Jsou okamžiky, kdy na vás vaše dítě hledí a čeká, že víte, co je správné. Ale co když to nevíte? Když vůbec nevíte, co odpovědět? Když jste stejně vyděšení jako to dítě?"
---------
"Být matkou znamená odpouštět a obětovat se." E.M.Remarque

10.02.2020 5 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Mně se to líbilo. Opravdu jsem si početla. Pořád nemůžu přestat žasnout nad tím nádherným stylem. Miluju ho!

07.02.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Četla jsem poprvé na střední škole a teď jsem si ji chtěla zopáknout. No myslím, že vzpomínky byly dost rozostřené (taky už je to od školy pěkných pár let), ale pořád se to četlo dobře.

06.02.2020 3 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Už během četby jsem si říkala, že se tady do Pearl pořádně opřu. Ale koukám, že už to stihli čtenáři přede mnou. Takže píšu jen SOUHLAS!

Nicméně - tuhle četbu jsem si vybrala jako "seznámení" s autorem a musím říct, že na mě udělal dobrý dojem. Dokázal mě udržet v napětí a pohrával si s mou fantazií. Myslím, že 4⭐ jsou akorát.

05.02.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Trochu s obavami jsem otevírala třetí příběh v pořadí. První byl fantastický, ale druhý už dle mého ztrácel dech. Tohle ovšem bylo opět "ONO". To něco, co mě drží přilepenou ke stránkám ještě pozdě v noci, kdy už všichni normální lidi (kromě knihomolů) spí. Ještě jednu kapitolu, ještě a ještě...nedalo mi to klid.
Vraha jsem odhalila (na mě) nezvykle brzy. Ale nevadilo. I tak jsem si příběh užila a moc se těším na další.

25.11.2019 5 z 5

Narazila jsem asi "konečně" na největší zklamání roku 2019:-(

21.11.2019 1 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Četlo se mi skvěle. Prakticky celou dobu jsem se usmívala a říkala si, že ten týpek si asi dost namele hubu. Jak se to říká? Karma je zdarma? Tak tady toho frajera přišla hodně draho! Máme tu vlastně návod, jak si zk**vit život v několika snadných krocích:-)
Mně jako zastánkyni minimalismu přímo fascinovalo, jak lidé lpí na majetku, na věcech a penězích.
Obálka opravdu nic moc, ale o tu tady jde asi snad až v poslední řadě. Závěr - doporučuji!

29.10.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle bylo velké překvapení. Bomba. Ani jsem netušila, že v českých vodách ulovím kvalitní současnou autorku, která má originalní cit a fantazii. Těším se na další díl. Vlastne ho otevírám právě teď.

01.10.2019 5 z 5

Podminované dětství Podminované dětství Heinz-Peter Röhr

Moje první psychologická kniha, ergo nebudu vůbec objektivní a neomlouvám se za to :-) Rozvířila mé nejrannější vzpomínky, chvílemi mě i hodně rozesmutněla. A nejen to. Poskytla mi vysvětlení, pochopení, varování. Troufnu si tvrdit, že mě nadobro změnila. A vypadá to, že k lepšímu! A rozhodně si dám odteď velký pozor, jak se chovám ke svým dětem, abych jim nepředala to "něco", co si v sobě nesu od malička a činí mi velké problémy v dospělém světě.

24.09.2019 5 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Váhala jsem, jestli dát 2 nebo 3. Nakonec jsem dala 3 s maličkým "ale".
Bylo to morbidní, surové a chvílemi dost nechutné.
Nevím, musela se stát jedna z následujících dvou věcí: zaprvé - bylo to skutečně až moc zvrhle popsané do detailu (vnitřnosti, krev...) nebo zadruhé - už jsem vyrostla z knížek, kde ze stránek stříká krev. Četla jsem hodně detektivek, hodně thrillerů a já si troufám tvrdit, že lze čtenáře zaujmout a udržet u knihy i mnohem sofistikovanějším způsobem. I bez brutálních popisů a přitom aby ani trochu neztrácely na napětí. Sorry jako!

15.09.2019 3 z 5