BariEli BariEli komentáře u knih

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Hmm, nic to ve mě asi trvale nezanechá.

26.08.2019 2 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Dávám tři. Příběh je to silný, ale tak nějak mimo moji komfortní zónu. Ne že bych se nezajímala o dění v době války. Řekla bych dokonce, že jsem v tom nadprůměrná. Nejspíš byla chyba, že jsem dříve viděla film.

06.07.2019 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Nemá nejkrásnější obálku. Nemá ani nejoriginálnější název. Nemá nálepku bestseller. Je to na první pohled tuctovka. V knihovně potkáte mnohem přitažlivější...přesto je něčím uhrančivá. Paradoxně to nejlepší na ní je to, co v ní není. Neobsahuje žádné drastické "záběry", násilí a potoky krve. Není to tam černé na bílém. Ale cítíte to. Z každé stránky, z každé kapitoly. Rozuzlení je snadno odhanutelné, žádný wow efekt nečekejte. I tak je to čtivé, doporučuji se 4⭐

01.07.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Taky dobré. Ne tak dobré, jako první díl (podle mého), ale i tak to bylo parádní. Těším se na třetí - Dokonalá smrt;-)

17.06.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuhle knížku jsem si "vygůglila" kvůli výzvě a už v knihovně mě paní namlsala, že to bude skutečně něco. Začetla jsem se fofrem, o tom žádná. Když jsem narazila na vzorec sexy chytrej polda a neohrožená kolegyně proti týpkovi, z kterého udělalo monstrum jeho okolí, otřepala jsem se. Ale ono to kupodivu fungovalo. Tentokrát i na mě. A já smekám a otevírám hned druhý díl.

27.05.2019 4 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Kniha od scénáristky Marvelovského Black Panthera - jak jsem to mohla ignorovat? Hned jsem si ji rezervovala v knihovně. A když jsem uviděla tu skvostnou obálku, přimrazila mě k podlaze!
Hlavní hrdinka je owu - dítě počato při znásilnění a díky tomu má hned od začatku velmi špatné karty. Příběh se dotýká hned několika vážných témat a je hodně surový. A nechá ve vás rozbouřené emoce ještě dlouho po dočtení.

14.04.2019 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Takhle se to má dělat! Takhle má být vystavěná správná napínavá kniha. Tleskám! Vidíte do hlavy hlavnímu hrdinovi, který vlastně žádným hrdnou být nechce. Chce být neviditelný, chce obyčejný "nudný" život na vesnici a tři roky to funguje. A pak... no nenapíšu nic, abych neprozrazovala;-) Ale opravdu to stojí za přečtení.

30.03.2019 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Otevřít Kingovu knihu je pro mě jako na zlomek vteřiny ucítit něco velmi známého a zároveň to neumět vůbec nikam zařadit.
Výborný propracovaný příběh, který mě hned od prvních stran uhranul. Jak se teď můžu pustit do další četby? Jakákoliv další knížka bude trpět strovnáváním:-)

23.02.2019 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Ano, s největší pravděpodobností Charrière nesepsal svoje zážitky. Dejme tomu, že se inspiroval u spoluvězňů. Ale opravdu to vadí? Mně ne. Bavilo by mě to, i kdyby šlo čistě o fantazii. Držela jsem Motýlkovi palce!

12.02.2019 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Velmi přijemné pro mě bylo, jak snadno jsem se začetla. Zajela jsem do příběhu úplně okamžitě. A to jsem nečetla předchozí díly.
No severská literatura je úžasná. Ode mě má Fredrika a Alex 4 hvězdy. Akorát mi nevyhovoval formát přepisu výslechu. To jediné bylo pro mě rušivé.

30.11.2018 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Dlouho jsem váhala. Tři nebo čtyři hvězdy? Ze začátku to vypadalo spíše na 3, nešlo mi začíst se. Ale nakonec se to rozjelo a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

26.11.2018 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Ten nejprůměrnější z průměrných - takový je tento příběh.
Joe je ze začátku trouba. Čekali byste, že se postupem času otrká, rozvine...ale on ne! Zarytě dál jedná jako tupec. Nevím, co tím autor chtěl ve čtenářích vyvolat. Pokud sympatie k hlavnímu "hrdinovi", tak minimálně u mě se mu to nepovedlo.
Využila jsem jako výplňkové čtivo na cesty. Třetí ⭐ je ode mě asi jen ze soucitu.

21.11.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já jsem si asi vypěstovala averzi k tomu týpkovi. Mrzí mě to. Dala jsem mu druhou šanci, ale od první věty Dívky v ledu jsem věděla, že tohle ne!
Zmínila jsem to už u Temných hlubin - nerozumím tomu obecnému nadšení a hvězdičkové hysterii.
No aspoň jsem si splnila jedno téma výzvy. Toť ale bohužel vše.

14.11.2018 2 z 5

Zapomenutí mrtví Zapomenutí mrtví Tove Alsterdal

Na první pohled mě zaujala obálka knihy. Ale příběh se mi bohužel do chuti až tolik netrefil. Na druhou stranu to zase až takový propadák nebyl. Četla jsem horší. Za mě průměr na 3 ⭐

12.11.2018 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Tohle bylo hodně slabé. Nelíbil se mi styl, příběh ani závěr. Téměř ztráta času.

09.11.2018 2 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Ten King je vážně střelec! Pokračovat v něčem takovém jako je Osvícení!
Vše ostatní bylo napsáno v předchozích komentářích.
Pokud jste četli Osvícení a váhate, radím : Jděte do toho!

17.10.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Chtěla jsem si jen splnit téma výzvy. A dostala jsem mnohem víc.
Brr! Tohle mě jako člověka s bujnou fantazií a hlavně jako mámu doslova sejmulo. Ze začátku jsem se lehce ztrácela ve jménech, ale postupně jsem si ujasnila, kdo je Sára, Ruthie, Gertie, Katherine... ale ani jsem se nenadála a kniha byla přečtená. Ještě teď mám husí kůži!

26.08.2018 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Super! V originalu dokonale procvičí angličtinu!

23.08.2018 4 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Jaj, to jsem zase jednou sáhla vedle! Knihu jsem uprostřed odložila a s autorkou se nadobro loučím. Kdepááak, na tohle je můj život příliš krátký, abych ho trávila touto četbou.

23.07.2018 1 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Je tedy pravda, že NEkonec Prodlužování času mě zarazil...ale nešlo vlastně přesně o to? Možná 15 let...možná 20 nebo i 25...
Osobně mě nejvíc zasáhla povídka Velký řidič. Četla jsem ji na služební cestě, sama v cizí zemi v malém cizím hotelovém pokoji...brrr.
A 1922? Tohle umí vážně jen King. Celou dobu máte sevřené hrdlo a husí kůži úplně všude!

20.07.2018 5 z 5