Barča 008 Barča 008 komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Famózní! Všechny důležité ingredience v tom nejpřesnějším poměru - napětí, romantika, humor. Prostě vše, jak má být!

12.09.2019 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vampýrská akademie je zkrátka mou srdcovou záležitostí :)

10.02.2015

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kdyby tohle byl první díl ještě před Divergencí (i když samozřejmě ne takhle kusovité), bylo by to snad i lepší, ale takhle mi to připadalo jako: Neurazí, tak proč si to nepřečíst. :)

10.02.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dobře, je to teprve rozjezd, ale o to vyšší nároky kladu na další díly :)

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Jestli některá z holek, co tuhle knížku čte, chce být v budoucnu slavnou, tohle ji musí donutit alespoň trochu o tom pochybovat (alespoň u mě to tak bylo) :) Jinak musím souhlasit s minimálním využitím nové postavy a s dokola se opakujícím "problémem", který mně pak právě vinou toho opakování připadal jako naprostá banalita. To u mě trhá jednu hvězdičku dolů.

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

(SPOILER) Upířích deníků už je moc. Přesto je čtu dál, a tak jsem sáhla i po tomhle dilu. A konec mě naštval, jelikož z něj odhaduji další díl. Musel zemřít Stefan, protože on jako jediný ještě neumřel - ani neobživl. Takže mám představu o dění v dalším dílu. Cokoliv jiného bude příjemným překvapením.

09.06.2014 4 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Troufám si předvídat, že tohle je ta nejdůležitější knížka, kterou jsem letos četla. Kéž by takových bylo víc.

08.05.2022 5 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Na téhle sérii se mi hodně líbí, že každý díl skončí vyřešením aktuálního problému, třebaže nepřítel ještě není úplně poražen. Čtenář pak nezůstane v nesnesitelném napětí, co se kruci stane dál, když další díl ještě nevyšel, ale jeho nadšení a těšení se není nijak utlumeno! :)

23.11.2021 5 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

Krásné tipy, každý si zajisté najde něco - já sama si lepítky označila desítky míst. Co mě ale od autora mrzí - a za to jsem také strhla jednu hvězdičku - jsou osobní názory na určitá místa. Proč o nich tedy píše, když se mu nelíbí? Neměl by nechat názor na čtenářích/návštěvnících?

14.10.2021 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Jsem snílek, doufám v příběhy se šťastným koncem. A tenhle jich měl hned několik. :)

23.09.2021 5 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

Ta nejlepší kniha za hodně dlouhou dobu!

29.07.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Opravdu doufám, že druhý díl bude brzy, protože jinak se zblázním zvědavostí. Autorka opět prokázala, že v tom, co dělá, je opravdu dobrá.

28.05.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Chtělo by to vrátit se k původní překladatelce - první díl byl úžasně čtivý, ale tenhle byl tak nějak strojený, neupřímný, a je to opravdu ohromná škoda, protože příběh jako takový je naprosto úžasný. Dokonalý příklad toho, jak i překlad může hrát svou roli.

23.03.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Snad nejlepší retelling na Krásku a zvíře, jaký jsem dosud četla. :)

07.07.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Doposud nejlepší díl.

13.08.2018 5 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Moc hezký vývoj všech vztahů; celkově příjemné překvapení. :)

04.10.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Sakra, jak to, že jsem se do ní nepustila už dřív?! :o Je to jedním slovem paráda! :3

09.08.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Nevím, jestli mám autorku obdivovat, nebo proklíat. :( Kniha je fantastická (možná jsem zaujatá, protože miluju Říši divů), ale sakra, jak to jen mohla udělat?!

03.07.2017 5 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Sice bych mohla dát pět hvězdiček, ale dám jen čtyři - za Rena.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Strhl mě až konec, což mě zrovna v této sérii moc mrzelo. A hlavně, už jsem měla takovou idylickou představu, která Strigoje opravdu nezahrnovala, a tak i když jsem u předchozího dílu brečela, u tohohle jsem byla jen naštvaná. Jen štěstí, že se k tomu další díly pomalu vrátily :)