Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Hodnotím jen 4 hvězdičkami a to z toho důvodu, jak si America nemůže vybrat. Dovolila bych si použít její vlastní slova, která řekla Maxonovi, ale spíš mi naprosto přesně sedí k ní samotné: "Jsi jen malý kluk, co v rukou drží hračku, kterou nechce, ale zároveň nesnese, aby ji měl někdo jiný." Takhle já vnímám její vztah k Maxonovi. Kniha se mi jinak moc líbila, ale kdyby America každou kapitolu neměnila názor, kdo je vlastně lepší, bylo by to super. Jinak jí mám jako postavu i ráda. A moc mě zaujalo, jak se to nakonec vyvinulo s Marlee a moc prosím autorku o knihu jen s jejím příběhem.

31.12.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Bylo to super. Od dobře promyšlené zápletky, až po skvěle propracovaný děj a postavy. Věděla jsem, že jde o dobře hodnocenou knihu, ale i tak mě samotnou překvapilo, jak moc se mi líbila. Ke knížce se ráda vrátím a doporučuji ji všem romantickým duším. Plus, velký palec nahoru za věnování autorky, moc krásně řečeno !!!

29.12.2015 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Kniha mě příjemně překvapila natolik, že se chystám i na další knihy od autora.

19.12.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tak musím uznat, že mi taky chvilku trvalo, než jsem si zvykla na formu dopisů a emailů. Ale po pár stránkách to šlo už samo a došlo mi, jak je autorka vlastně geniální. Dokázala z pouhého dopisování, napsat srozumitelný a úžasný příběh. A že to bylo místy protahované? Mě to naopak přišlo super, sledovat osudy všech postav, po tolika letech. A navíc miluju tlusté knížky! Upřímně jsou geniální i tvůrci filmu, že z toho dokázaly vytvořit jednodušší, ale přesto stejně kouzelnou verzi. Takže pro mě jednoznačně plný počet bodů.

08.12.2015 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Zajímavé počtení skutečných zážitků z ciziny. Stojí určitě za přečtení. Minimálně pro všechna děvčata, která se chystají jako au pair vyjet do světa. I když jde o trochu jinou dobu, tolik se toho zase v tomhle ohledu nezměnilo. Autorka vše líčí bez servítků a s humorem.

05.12.2015 3 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Po dočtení Velitelovo děvčete jsem se na další knížku moc těšila. A musím uznat, že Diplomatova žena byla naprosto neskutečná a první knížku u mě totálně zastínila. Příběh Marty byl krásný, ač jsem jí v první knize neměla v oblibě. Možná za to může i fakt, že tady se mi odhalil otevřený konec Emmy. A stoprocentně i strhující závěr. I když podle mě, ani jedna knížka se nedá číst bez té druhé. Dobře se doplňují. Autorka si u mě ale oběma knihami zasloužila velké uznání, protože umí psát skvěle a má úžasný cit pro vymýšlení zajímavých příběhů.

03.12.2015 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Alma Katsu

Druhý díl mě nijak nezklamal, bylo to fajn. I když asi ne tak super, jako jednička. Nakonec mě celkem překvapilo, jak to všechno dopadlo a byla jsem docela spokojená. Jediné co mi tam trošku přišlo přitažené za vlasy a tak nějak zbytečné, byla celá ta "záležitost s Jonathanem".

26.11.2015 4 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Váhala jsem s ohodnocením. Ale nakonec pět hvězdiček za příběh, který se opravdu dotkne u srdce. Už jen proto, že většina věcí z děje, se bohužel až moc podobá skutečnostem té doby. Téma války nevyhledávám, ale ta je tam v pozadí a dodává tomu všemu "jen" děsivější světlo. Moc hezky napsané a stálo to za to!

04.11.2015 5 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Páni! Musím říct, že jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do rukou. Autorka to sepsala skvěle - bez zbytečných výlevů, jak je svět ne fér atd. Popsala svůj pobyt ve vězení takový, jaký byl a díky tomu jsem si mohla udělat alespoň malou představu, jak to chodí v americkém vězení, z pohledu někoho, kdo v podstatě není ani typický kriminálník. Samozřejmě, zapletla se, do čeho neměla, a tak přišel trest. Ačkoliv Danbury bylo zřejmě to nejmenší zlo, i tak jsou pro mě některé věci naprosto nepředstavitelné a zůstává mi nad nimi rozum stát a obdivuji jí, že to ustála. Autorce děkuji za sdílení jejího, ač ne zrovna růžového, příběhu.

23.10.2015 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Rozhodně neurazí, a možná i trochu nadchne .Mě se to líbilo, i když to bylo dost předvídatelné. Ale jsem prostě romantická duše. Autorka mě rozhodně nažhavila na její další knížky, protože psát umí :)

15.10.2015 4 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Druhý díl nezklamal a přidávám se - konečně Emmo! :D

09.10.2015 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Musím přiznat, že autorka se zařadila svou sérií mezi mé oblíbené spisovatele a moc jí fandím, ať se jí stále tak daří. Jamaica Lane nezklamala, naopak byla skvělá. A opravdu asi nemá cenu říkat, který díl je nejlepší, všechny jsou úžasné !!!

18.09.2015 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Tak po dlouhé době hodně originální příběh, který byl zajímavě a dobře napsaný. Musím říct, že mě hodně bavila minulost, ale prokládání se současností mě alespoň udrželo v napětí. Opravdu velký palec nahoru autorce za originalitu a skvěle vymyšlený děj!

16.09.2015 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Přidávám s k názoru většiny, že je to snad první kniha ze žánru psychologie (tedy z těch, které se mi zatím dostaly do rukou), která je napsaná srozumitelně a zábavně. Takže mě čtení nezačalo po několika stranách nudit a přitom jsem se dozvěděla několik zajímavých věcí a několikrát se i pousmála. Doporučuji vřele všem, bez ohledu na věk, protože tahle stojí za přečtení.

16.09.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Výborně vymyšlený a hlavně dobře napsaný příběh plný napětí a zvratů. Chvílemi si až člověk říká, že je to naprosté psycho.

09.09.2015 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Musím přiznat, že to byla moje premiéra od Sary Shepard. Samozřejmě sleduju seriál Pretty little liars, ale knížky jsem nečetla. The Lying Game na mě pořád vykukovala v knihovně, a tak jsem si řekla, že to zkusím. Sice je tahle série trochu slabší odvar (jsem zhýčkaná PLL, bohužel), ale podle mě dost zajímavá. Alespoň tedy zápletka a taky v udržování napětí, kdo je vrah. Takže na pokračování se asi vrhnu. Škoda jen, že seriál byl kvůli nízké sledovanosti zrušen, docela bych se na něj i ráda podívala.

03.09.2015 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Mistr romantických příběhů, co víc ke Sparksovi dodat. Nevím čím to je, ale postava Johna se mi moc líbila a celé jádro příběhu bylo skvělé. Řadím jí jako jednu z jeho opravdu TOP knih.

30.08.2015 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Příběh velice zajímavý, přirovnala bych ho k hodně kruté verzi Selekce s několika vylepšenými nápady. Musím říct, že postavy mě ale nijak moc neoslovily. Děj byl celkem napínavý, ale přece jenom tomu něco málo chybělo. A nejspíš proto zatím neuvažuju o přečtení druhého dílu. Po krátkém váhání nakonec dávám 4 hvězdičky, za originální nápad a navíc je to autorky prvotina, za kterou se nemusí stydět.

22.08.2015 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Další důkaz, že Sparks je prostě a jednoduše Pan spisovatel. Příběh byl krásný, zajímavě propletený a čtivě napsaný. Život Iry a Ruth se mě doslova až dotkl u srdce a Luke a Sophie to jen výborně doladili. Ve filmu je to vyprávěno trochu jinak, ale Sparks se na tom podílel a je to vidět, protože film je taky hezký. Opravdu, mistr, co se týče příběhů o velké a osudové lásce ze života.

19.08.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Nějak mě to vánoční nadšení v půlce opustilo a šlo to tak až do konce knihy. Jádro příběhu zajímavé a postavy celkem taky. Jen jsem od toho čekala přece jen o malinko víc.

10.08.2015 3 z 5