Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Chystala jsem se na ní dlouho a nakonec jsem docela mile překvapena. Nebyla to až taková bomba, ze které bych padla na zadek, ale četlo se to dobře a děj pěkně plynul. Zamilovala jsem si Evana, ani nevím proč, ale jo. Hlavní hrdinka Emma - Emily (to mi mimochodem moc smysl nedává), má něco do sebe, není to typická chudinka, je bojovná, to se mi líbí. Sara je taky moc fajn. Konec jsem čekala, že nebude šťastný, ale překvapil mě. Druhý díl rozhodně přečtu.

04.06.2016 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Tak nebylo to špatné. Celkem originální a zajímavě pojaté. Chvílemi se děj trochu táhl. Ale patří k těm lepším v tomhle žánru. Jsem zvědavá, co bude dál, takže na druhý díl se chystám.

29.05.2016 4 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Tak mám za sebou dalšího Sparkse a upřímně jsem byla trochu vyděšená, když jsem si po zakoupení knihy, přečetla ne moc nadšené komentáře a nízké hodnocení.
Po přečtení však chápu, jak to většina myslela. Příběh je opět krásný, jako vše od Sparkse. Ovšem až na ten konec, který naopak vůbec není typický. Přijde mi, jakoby konec za autora napsal někdo jiný. Kdyby to byla první kniha od Sparkse, tak neváhám a dávám plný počet. Ale kdo zná jeho tvorbu, ví, že takové konce on zkrátka nedělá. Chybí mi tam to jisté poselství, kouzlo, výjimečnost příbehu, kterou on dává do všech svých knih. Tuhle přirovnávám ke knize Svatba - milá kniha, se kterou by Sparks díru do světa neudělal.

25.05.2016 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Pro mě trochu slabší, než první díl, ale i tak se vrhnu na třetí díl, ať vím, jak to dopadne.

23.05.2016 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Přiznám se, že něco podobného jsem četla poprvé. Rozhodně musím uznat, že autorčin záměr skrýt Finnovo tajemství až skoro do poslední stránky, se podařil geniálně. Během čtení mě tahle myšlenka nenapadla ani jednou a to jsem měla různé teorie. Psychologicky určitě moc zajímavě pojatý příběh. Spíš mě pak překvapil Dare, kolem kterého je tedy i po konci mnoho otazníků a nutí mě to do dalšího dílu.

20.05.2016 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Tak...dlouho jsem dumala, jak hodnotit, ale nakonec jsem zvolila zlatou střední cestu. Příběh byl určitě zajímavý a hlavně originální. Mně tam chybělo "něco", co by mě strhlo. Navíc konec mě nijak nenutí číst další díl, škoda. Takhle to bylo jen dobré čtení, ale i to neurazí.

13.05.2016 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Mě se to nakonec moc líbilo. Nutno říct, že myšlenka je povedená. Rozhodně alespoň zkusím druhý díl.

06.05.2016 4 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Vlastně ani nedokážu říct, co se mi na té knize tolik líbilo, ale vím, že si zaslouží plný počet hvězdiček. Byl to svým vlastním způsobem krásný příběh který mě nutil číst dál a dál. Čekala jsem všelijak konec, ale stejně mě dostal.

05.05.2016 5 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Sice trvalo, než jsem se začetla a spíš, než Stmívání mi to připomínalo Zavržený. Ale od půlky už jsem se neodtrhla a četla až do konce. Zjistila jsem, že mě baví autorčina mnohotvárnost, co se týče žánrů. Neříkám, že tohle je její TOP kniha, ale rozhodně se nemá za co stydět.

27.04.2016 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Pro mě hodně zajímavý a originální příběh. I když současně čtu s Prozřetelností a je to na podobné bázi. Ale četlo se to dobře, Patch mi přišel super.

26.04.2016 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla a když už se to konečně podařilo, tak byl konec. Určitě zajímavé a originální zpracování, ale asi ne pro mě.

23.04.2016 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Trochu jsem se toho bála, ale nakonec mě to překvapilo. Bylo to čtivé, zábavné a Anna i St. Claire byli boží.

14.04.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen prostě umí psát! Další super neobyčejný příběh.

13.04.2016 5 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Nebylo to špatné, byl z toho cítit Sparks a navíc tam byl Noah ze Zápisníku. Samozřejmě, že to není TOP kniha, ale příběh hezký a zajímavý.

10.04.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Líbí se mi, že autorka zvládla vymyslet naprosto nový svět s originálními prvky a systémem. Postavy byli fajn, hlavně Mer, jako hlavní hrdinka nebyla dokonalá a nejlepší a měla své slabiny. Navíc nebyl to ani typický milostný trojúhelník. Od začátku jsem tušila, že s Mavinem nebude něco v pořádku, ale stejně mě konec překvapil. Cal byl zajímavá postava, přesto ho asi v půlce Maven zastínil, což mě samozřejmě na konci rozesmálo. Postavu Kilrona si podle mě autorka nechala do zásoby na příští díly, tak uvidíme.

09.04.2016 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Dlouho jsem váhala, jak ohodnotit. Začátek se mi strašně líbil. Pak začala pasáž z pohledu Coltona a tam mě to přestalo bavit. Ten skok mi tam nějak neseděl a bylo to prostě celé takové zvláštní. Konec byl ale zase dobrý. Takže nakonec musím hodnotit tak, že neurazí, ale ani nenadchne. Rozhodně mě to na další díly nijak nenažhavilo.

07.04.2016 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Autorka vložila nepříjemné téma do ozkoušeného příběhu hodné holky a sukničkáře, který se kvůli ní změní, což fungovalo docela dobře :)

06.04.2016 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tak za mě další povedený kousek od téhle autorky. Líbí se mi, jak mě její příběhy okamžitě vtáhnou do děje. Uvažovat nad reálností příběhu je pro mě, jako čtenáře, zcela zbytečné. Kdo ví, jak by se zachoval, když se dozví takovou zdrcující zprávu. Navíc o tom to občas při čtení knih je, ponořit se do příběhu a prostě si ho užívat a nepřemýšlet, zda by se tohle mohlo stát nebo ne.

31.03.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Bylo to zase něco nového, v čem ale čtenář najde malé dílky, které mu připomínají jiné knihy. Ať už Labyrint, HG a mnoho dalších. Mě osobně to chvílemi připomínalo Hostitele, co se týče rozpojení atd. Ale já se takovým knihám nebráním a nevadí mi. Možná právě naopak. Autor chtěl být a byl originální a mě se to líbilo.

28.03.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Neříkám, že to bylo špatné, ale nic mi to nedalo. U takového tématu by člověk čekal, že se ho to nějak dotkne, něco to v něm zanechá. U mě se tohle bohužel ale nestalo.

24.03.2016 3 z 5