Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Ano, přesně takové knihy mám nejraději! Čtivé od první až do úplně poslední strany a navíc po přečtení se nemůžete dočkat pokračování. Legenda splnila všechny předpoklady super dystopického románu a já jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně top mezi všemi, které za poslední dobu vychází. Vše skvěle promyšlené, postavy zajímavé a dobře napsané kapitoly. A samozřejmě originalita. Rozhodně plus i za střídání z pohledu June a Daye, díky tomu otáčíte napjatě stránky a nemusíte rozhodně nikde přeskakovat nudné pasáže.

Pro milovníky tohoto žánru vřele doporučuji!

17.08.2016 5 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Tak za mě opět super čtení a o chlup lepší, než první díl :) Předvídatelné, ale komu na to sejde :D

11.08.2016 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Já jsem byla docela spokojená. Zajímavá a originální zápletka, čtivost a i sympatické postavy. Kniha tedy splnila má očekávání. Jediná chybka na kráse je předvídatelnost, myslím, že to trklo každého, takže se žádné překvapení nekoná. Nicméně rozuzlení a konec byly dobře zpracované a to nutí dočíst až do konce.

08.08.2016 4 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Ač se mi příběh docela líbil, dávám jen tři hvězdy, protože z téhle série jsem četla zkrátka lepší. Navíc mi přišel její útěk z věznice docela nereálný.

01.08.2016 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Super pokračování. A prostě Chaol bomba, aspoň tedy chvilku radosti :D

31.07.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se k ní dostala a pořád dávala přednost jiným knihám. Upřímně zastínila většinu knih z tohoto žánru, v které jsem vkládala větší naděje. Nakonec se čekání vyplatilo a já se začetla po první stránce. Čtivost tedy 100%. Co se týče postav, nemám asi favorita. Možná Chaol mi byl nejvíce sympatický a docela se mi líbila i služebná Filipa, nevím proč :D
Rozhodně se chystám na další díl!

26.07.2016 5 z 5

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Sue Reid

Člověka až zamrazí, když čte, jak si tam žili pod sopkou v poklidu a nějakého toho zemětřesení se ani nevšímali a vše odvolávali na bohy. Pompeje mě lákají dlouho, ale po přečtení ještě víc.
Pro někoho, kdo si chce jen udělat obrázek o tom, jak lidé v Pompejích žili, je tahle knížka dostačující. Rozhodně lepší, než tlusté bichle jen s holými fakty.

19.07.2016 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Zkrátka novodobější Alenka...asi už jsem na to moc stará :D

18.07.2016 3 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Nejdříve jsem měla v plánu hodnotit každou povídku zvlášť, ale přijde mi to zbytečné. Myslím, že 1. místo bylo asi vybrané správně (Máš to krvi), protože bych si to uměla představit jako celou knihu, ale možná asi s jinou hlavní postavou - protivná Harley mi dost vadila, ale zápletka zajímavá.
Ale já si našla jiné favority - Srdcetep, Pokud přežiju a Komplikovaný porod. U těchto bych totiž moc ráda věděla, jak to bylo dál a navíc jsem je přečetla jedním dechem.
A pak rozhodně tleskám autorce Scestí za zajímavý nápad, i když mi to přišlo společně s Hra ozvěny nejméně divergentní. A další zasloužený respekt pro autorku Popiš mi růžovou - za popsání barev, ač mě jinak povídka nenadchla!

13.07.2016 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Hodnotila bych výš, ale jelikož jsem předešlým dvěma dala čtyři * nebylo by to fér. Bohužel se nakláním k názoru, že tahle je ze všech nejslabší. Neříkám, že špatná, jen mi to tolik nebavilo.

07.07.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se četla moc dobře od samého začátku a příběh byl moc pěkný a zajímavý. Ale já jsem si z toho úplně na zadek nesedla. Těším se na film.

05.07.2016 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Až na ten přeslazený konec to bylo hodně originální a čtivé.

25.06.2016 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tak je vidět, že autorka píše ryze romány pro ženy, kde chybí aspoň jedna stránka pořádného napětí a nějakého zvratu. Já si její náměty o mafii hrozně moc oblíbila a nejsem fanouškem akčních věcí, ale tady u toho druhého dílu, už mi ta nějaká "akce" vyloženě chyběla. Všechno šlo až moc hladce, aspoň maličko nás mohla napínat, jak to skončí.
Nicméně i tak se mi tahle série moc líbí a hodnotím kladně. Ale přeci jen první díl Nebezpečná láska lepší.

23.06.2016 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Další fajnová a pohodová kniha od Sparkse. Nezařadila se pro mě mezi jeho TOP, ale i tak byla dobrá. I když pravda, film se mi asi líbil o malinko víc.

19.06.2016 4 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Tak nevím, jestli jsem v pořádku, ale já mám opačný problém. Ukolébavka se mi líbila a tady mám takové rozporuplné pocity.
Vadilo mi, jak děj přeskakoval od jednoho k jednomu. Navíc jsem nepochopila proč se dva měsíce nebavila s Owenem. Hlubší téma knihy bylo dobře promyšlené, jen to zpracování mi zkrátka nesedlo.

18.06.2016 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Páni! Kniha se ke mně dostala vlastně úplně náhodou. Měla jsem smíšené dojmy, když jsem jí džela v rukou. Nelákala mě vzhledově, názvem, anotací a upřímně ani to, že je od české autorky. Říkala jsem si, že to musí být pitomost. Ale na druhou stranu měla strašně vysoké hodnocení.
Přečetla jsem jí jedním dechem a světě div se, byl to super příběh. Začátek mě bavil neskutečně, konec už byl trochu slabší, ale i tak hodnotím opravdu vysoko a ráda se ke knize vrátím.

13.06.2016 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Já nevím, bylo tam pár skvělých momentů, ale jinak jsem se tedy neskutečně nudila. A to nemluvě o konci.

12.06.2016 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Původně jsem jí teda ani číst nechtěla, protože ze zásady knihy se stejným příběhem z druhého pohledu čtu velmi nerada.
Tady jsem ale nakonec zkrátka neodolala (protože Colleen je moje milovaná spisovatelka a všechny vydané knížky mám přečtené ) a po půl roce od pohledu Sky se začetla do příběhu z pohledu Holdera. Děj mi začal naskakovat z paměti po pár stranách, ale nevadilo mi to. Naopak bylo zvláštní a docela příjemně osvěžující, číst z pohledu kluka a snažit se pochopit jeho pocity.
Jako celek jsou obě knihy super, ale pro mě o bod (hvězdičku) vyhrává Bez naděje z pohledu Sky, protože jsem zkrátka holka :D
A určitě doporučuju radu všech čtenářek, abyste si dali mezi čtením těchto dvou knih alespoň pár měsíců pauzu. Jinak by se to mohlo dost silně odrazit na hodnocení a to by byla škoda.

10.06.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Sama nevím, čím to je, že mě tahle autorka tak baví. Taky už nejsem zrovna ve věku, kdy jsou dívčí romány můj denní chleba, ale u jejích knih to nejde jinak.
Fangirl byla opět (jako Eleanor a Park) čtivá, vtipná a svým způsobem kouzelná. Samozřejmě trochu veselejší a méně dramatická. Možná jen místy trochu protahované části. Líbí se mi, že postavy nejsou vždycky super perfektní, ale mají své chyby. Upřímně jsem Cath v mnoha věcech chápala a uměla se vžít do jejích pocitů ohledně začleňování a nejistoty z jiných lidí. A Levi byl super kluk, ten asi kompenzoval chyby hlavní hrdinky, aby nebyli oba takoví ztroskotanci :D
Rozhodně neuděláte chybu, když se začtete, stojí to za to!

09.06.2016 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Dlouho jsem knihu odkládala, ale konečně jsem jí přečetla a udělala jsem dobře. Váhala jsem zda plný počet nebo čtyři hvězdy, ale nakonec zvítězilo ohromení z autorčiny originality. Moc se mi líbí doba a celková atmosféra, do které děj vložila a jak si se vším pohrála, docela do detailů. A víc se třeba zase dozvíme a pochopíme v dalších dílech.
Dokonce palec nahoru za netypický milostný skoro čtyřúhleník (jak už tady zaznělo :D). Laia byla podle mě skvělá hlavní hrdinka, bojovná, nezhroutila se po každé ráně jako chudinka. A Elias se mi taky zamlouval. O Keenanovi zatím nevím, co si myslet. Jen jsem se pořád snažila představit jeho ohnivé vlasy.

Rozhodně kniha mile překvapila, pro fanoušky tohoto žánru povinná četba! A prosím autorku, šup, další díl.

07.06.2016 5 z 5