DivergentCzech

V knížce DivergentCzech najdete světy, v kterých řádí choroby krve, kde je mluvení bráno za přežitek, a když se vám moc rozbuší srdce, třeba z jen radosti, je to taky špatně. Budete číst příběhy o lásce na ten nejpodivnější možný způsob. Křehké, něžné, akční, ale i strašidelné. Budete se bát, ale i vztekat nad hlavními hrdiny jako v každé jiné knize, jen tentokrát bude každé písmenko původní české.
Zkrátka a dobře je to soubor těch devíti nejlepších divergentních povídek z naší literární soutěže! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266284/divergent-czech-Kop-266284.jpg 4.658
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, CooBoo

bai.Cerna

Moje první nesmělé seznamování se s moderním pojetím žánru antiutopie (dystopie). Nejsem již nejmladší, takže trošku obavy, kam tento starý žánr směřuje, avšak obavy zcela neopodstatněné. Nerozumím tomu, proč se někdo pozastavuje nad současným velkým trendem dystopické literatury u mladých čtenářů. Já to naopak oceňuji, je z toho zřejmé, že se děti a mládež zamýšlejí nad současným světem a jeho vývojem. A velká jednička s hvězdičkou pro autory všech povídek. Doporučuji i mně podobným, tedy všem nezasaženým novodobým pojetím antiutopie.

b.tereza
25.12.2016

Na úvod - jsem opravdu velký fanoušek knižní série Divergence.
Popravdě, myslela jsem si, že knížka bude opravdu velkej brak. Ale pozor, můj předsudek byl chybný a nakonec se mi kniha velmi líbila. Obzvlášť příběh "Popiš mi růžovou" mě naprosto nadchnul a autorce tímto skládám velkou poklonu.

Arsi007
28.11.2016

Sbírka povídek ze soutěže Váš divergentní svět mě příjemně překvapila! Těším se, že si od autorů někdy přečtu něco obsáhlejšího. Všichni mají velký talent :-)

Moje TOP 3:
1) Komplikovaný porod (byl by to výborný prolog pro celou knihu)
2) Máš to v krvi (konec byl hodně uspěchaný, ale také by se mi líbilo přečíst si z příběhu víc,
styl psaní byl hodně čtivý)
3) Tma v tichém světě (výborný námět, zajímavě vymyšlený svět, o kterém bych ráda věděla
trochu víc)

dreamhex
24.11.2016

V DivergentCzech se skrývá moje momentálně nejoblíbenější autorka a poprvé jsem o ní slyšel díky její povídce v této sbírce. Doufám, že se její další tvorba brzo dočká vydání a já budu moci říct "já to říkal". A co se týče knížky celkově, trochu mě odradil obal, mohl být lepší, ale nakonec jsem rád, že jsem si ji koupil. Pokud mě na české tvorbě něco baví, tak jsou to povídky. Nebudu tu vyzdvihovat ani shazovat jednotlivé povídky, každá má něco do sebe a nechci nikoho odrazovat od psaní, nebo někomu naopak příliš zvedat ego :) .. snad jen že knížka stojí za přečtení celá.

Jakahol
17.11.2016

Takhle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Nečekala jsem, že by povídky z literární soutěže mohly dohromady vytvořit něco tak nádherného. Každá z povídek byla jiná, měly různou atmosféru ale všechny opravdu stojí za přečtení. U některých mi bylo vážně líto, že nejsou rozepsané do celých knih.

Laputika_3
16.10.2016

Jsem úplně dojatá :)
První co musím zmínit - obdivuji CooBoo za to, že dali možnost vzniknout této knize. Je to úžasný nápad...
Máš to v krvi
Líbilo, jak byla perfektně vystižená panika. To, jak Harley reagovala na situaci mi přišlo až děsivě reálné. Jako by ji fakt, že ona sama je krvavá zaplavoval mozek a úplně jí ovládal. Vážně nádherně napsané, plné akce a drama. Navíc jsem měla pocit, jako bych to všechno prožila také, protože ta atmosféra, jaká v povídce byla...

Hra ozvěny
Wau. Nevím proč, ale moc se mi líbí, když je příběh vpravován z pohledu chlapce. Tento příběh je plný bezmoci, zoufalství a výčitek. Krásně se četl, a já byla až do konce strašně napjatá. Přečetla jsem ho jedním dechem, zato jsem si po přečtení musela dát pauzu, abych něco takového vstřebala...

Tma v tichém světě
Už od začátku se mi tenhle příběh zdál nádherný. Zamilovala jsem si Amaliho, ten byl úplně perfektní. A ten konec... Byla to jedna z povídek, u které jsem brečela a kterou jsem hned po dočtení přečetla ještě jednou.

Srdcetep
Hned jak padla zmínka o určitém počtu úderů srdce za život, bylo mi jasné, že tenhle příběh bude něco pro mě. Byl tak krásně napsaný. Popis pocitů z výšky (kterou já naprosto miluju takže jsem se s názorem Zacha dost ztotožnila) byl tak krásný. No a celé to bylo krásné... Je to jedna z povídek, které mám asi nejraději. Byla prostě úžasná ♥.

Popiš mi růžovou
Po přečtení jsem se cítila plná a prázdná zároveň. Plná, protože můžu vidět to, co jiní nikdy neuvidí, ale prázdná, protože to denně přecházím více méně bez povšimnutí. Barvy jsou něco magického. Ani nevíte, jak divně jsem musela vypadat když jsem po dočtení vyběhla ven a valila oči na každou zbylou kytku, co venku byla :)

Pokud přežiju...
Po hromádce romantických a dojemných povídek tu bylo zase něco dramatického a akčního. Strašně se mi tento nápad líbil, byl skoro až děsivý. A ten konec... No já byla maximálně spokojená...

Komplikovaný porod
Nejprve jsem si říkala, že tohle je něco, co mě prostě bavit nebude. Byla jsem o tom přesvědčená asi do půlky příběhu, a pak najednou bum, a já byla nadšená. Připadalo mi, jako bych spoustě věcem nerozuměla, což se mi moc líbilo. Poslední odstavec byl naprosto úžasný, musela jsem ho přečíst asi tak 3x. Když si vzpomenu na tuhle knížku, vždycky se mi jako první vybaví tahle povídka.

Scestí
Asi nejvíc na mne zapůsobila právě tahle povídka. Plakala jsem jako želva, to bylo tak moc krásné! Nápad se zlatou křivkou... Páni. Páni. Páni.¨

Sedmikráska
Jemný, krásný a milý příběh. Nevím proč, při čtení jsem se cítila jako na obláčku. Byl krásný. Nádherný. Bylo to dokonalé zakončení celé knížky,

Všechny do jediné, napište ještě něco. Ráda bych si od vás přečetla ještě nějakou knížku ♥

kasilka
01.10.2016

Krásné povídky...... každá je jiná, každá je svým tématem zajímavá a všechny se čtou jedním dechem :)

Lalina3
15.07.2016

Za mě úžasná kniha! :)
Nejvíce se mi líbila povídka Scestí, která byla moc dojemná.
V povídce Popiš mi růžovou se mi líbil popis barev. :)
Každá povídka byla super, každá měla něco do sebe.
Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout u super knížky. :)

Barbra06
13.07.2016

Nejdříve jsem měla v plánu hodnotit každou povídku zvlášť, ale přijde mi to zbytečné. Myslím, že 1. místo bylo asi vybrané správně (Máš to krvi), protože bych si to uměla představit jako celou knihu, ale možná asi s jinou hlavní postavou - protivná Harley mi dost vadila, ale zápletka zajímavá.
Ale já si našla jiné favority - Srdcetep, Pokud přežiju a Komplikovaný porod. U těchto bych totiž moc ráda věděla, jak to bylo dál a navíc jsem je přečetla jedním dechem.
A pak rozhodně tleskám autorce Scestí za zajímavý nápad, i když mi to přišlo společně s Hra ozvěny nejméně divergentní. A další zasloužený respekt pro autorku Popiš mi růžovou - za popsání barev, ač mě jinak povídka nenadchla!

HermionaKnihom
15.04.2016

Velmi zajímavé. Mě by asi nenapadlo napsat (vytvořit) z povídek od různých autorů (autorek) knihu, ale určitě nezklamalo. Za mě nejlepší povídky: Scestí (nádherně dojemné), Popiš mi růžovou (ten styl, popis těch barev ad. - bomba) a Komplikovaný porod.

annamc
30.03.2016

Krásné povídky,z nichž by spousta byla dobrým námětem pro napsání opravdového knižního příběhu.

asanita
13.03.2016

Tuto knihu jsem objevila teprve nedávno, o literární soutěži "Váš Divergentní svět" jsem něco málo zaslechla, ale netušila jsem, že z vybraných povídek bude sepsána kniha! Našla jsem zde skvělé povídky zajímavých českých donedávna ještě neobjevených autorek. Na povídkách bylo skvělé právě to, že každá byla jiná a svým způsobem jedinečná. Zpracování bylo velmi působivé a příběhy se četly sami. Nyní se vrhnu na hodnocení jednotlivých povídek. (Pokusím se moc nespoilerovat.)

Máš to v krvi
Tato povídka obsadila 1. místo v již zmiňované soutěži. Muselo být určitě těžké ze všech už tak působivých povídek vybrat vítěze. Abych se ale přiznala, tak dle mého názoru v knize byly mnohem lepší povídky, které by si podle mě zasloužily prvenství. Tím nechci autorku samozřejmě shazovat! Povídka byla velmi originální, akční, drsná a celou knihu nádherně nakopla (proto také oceňuji, že byla v knize zařazena jako první povídka). Hlavní hrdinka byla ze začátku dost nesnesitelná, ale postupně se tento stav zlepšoval. A ten konec! K tomu nemám zkrátka, co dodat (v dobrém).

Hra ozvěny
Duchařský příběh se zajímavou zápletkou. Podle mého dostal hlavní hrdina nakonec celkem za vyučenou. :-P
Hodnocení: 3/5

Tma v tichém světě
Romantický příběh, který mne opravdu zaujal už tím, v jakém světě se odehrával. Bylo to velmi dojemné.
Hodnocení: 5/5

Srdcetep (2. místo v soutěži)
Povídka byla pěkná, romantická a akční. Líbily se mi popisy volnosti, kterou Zach prožíval, když lezl na budovy. (Trochu připomnělo Divergenci.)

Popiš mi růžovou
Přestože (jak už zmínila Knížkařka) je toto druhý příběh o slepotě v této knize, tak byl natolik odlišný od toho prvního, že mi to ani nevadilo. Mira byla velmi silná, i když její život nebyl vůbec jednoduchý a Nathan byl vyloženě úžasný. Navíc se mi natolik líbily popisy barev, že jsem zkoušela vytvářet i své vlastní. Opravdu silný příběh.

Pokud přežiju
Netušila jsem, jak se tato povídka vyvine, ale vůbec mě nezklamala. Krajně mi připomněla Enderovu hru nebo Erebos (ani nevím proč) a zaujalo mě navíc i to vyvrcholení na konci.
Hodnocení: 5/5

Komplikovaný porod (3. místo v soutěži)
Již druhá povídka na stupních vítězů, ve které se testuje proti nově vzniklé nemoci (jen postřeh) a určitě velmi originální. Povídka se sice nečetla tak hladce jako některé jiné povídky v této knize, ale přesto byla velmi povedená.

Scestí
Opravdu smutné. Pobrečela jsem si u toho a dobrým zpestřením zde byli i části Osudu psané kurzívou. Jako jeden z mála příběhů v této knize ve mně zanechal i hlubší poselství.

Sedmikráska
Zamilovaný, jemný příběh, který má něco do sebe. Prostředí antikvariátu mě nadchlo.

Knížkařka
18.02.2016

Skvělý nápad, všechny povídky jedinečné, tleskám! Některé dívky (vlastně většina, která ještě nic nepsala, tak vám doporučuji hned něco napsat:). A i těm co už něco napsaly!
Konkrétní hodnocení:
Máš to v krvi
Skvělá volba slov, velká slovní zásoba a i dobrý děj, ale vadil mi tedy trochu konec a pár neobjasněných situací.
Hra ozvěny
Geniální a propracovaný příběh. Proč se neumístil mezi 1-3 místy nechápu, ale pro mě jednoznačně nejlepší( tím nechci ostatní autorky schazovat). Skvělé!
ps. a to nejsem na duchařiny:)
Tma v tichém světě
Pěkné a i to přes to, že je to vlastně smutné.. Klidně by šlo i dodělat pokračování, docela by mě zajímalo jak to skončí..?
Srdcetep
Zajímavý děj
Je to moc pěkné, romantické a taky by šlo dodělat pokračování. Moc dobře se to četlo.
Popiš mi růžovou
Pěkné a nádherné popisy barev. Někdy si neuvědomujeme důležitost barev. Jsou magické a to autorka nádherně popsala. Ač mě překvapuje, že je to 2.příběh o slepotě (nebo spíš se slepotou) v této knize proč ne?
Pokud přežiju
Pěkné, též by mohlo být pokračování
komplikovaný porod
Zajímavý a hezký děj. Originální
Scestí
Poutavé, pěkné, smutné a snad brzy reálné..?
Sedmikráska
Moc pěkné a romantické. Ač smutné. Ach, miluji antikvariáty.
Skvělý konec

Silencia
18.02.2016

Nemůžu najít jednu horší povídku, než druhou. Všechny jsou svým způsobem skvělé a každá naprosto jedinečná a zajímavá něčím jiným. Opravdu výborný projekt s dokonalým výsledkem.

prochynana
12.02.2016

Výborně vybrané povídky! :-)

Katja31
06.02.2016

Zatím mám přečtené pouze dvě povídky, protože mezitím čtu i jiné knihy. Ale je to tak strašně dokonalé. Výběr slov je úžasný. Jak po stránce gramatické, tak i po stránce stylistycké je to dokonalé. Něktrré ty příběhy(slyšela jsem je převyprávěné) jsou opradu genialně promyšlené. Dokonce u některých mrzí, že je to pouze povídka a nemá to pokračování, protože by to bylo strašně skvělé. Byla bych moc ráda jestli někdo znáte něktérého z autorů a nevíte zdali mají Wattpad a tam třeba povídku delší čí pokračování. A nebo zdali tady autor není sám. Jestli tomu tak je, byla bych velice ráda, kdyby se mi ozval. Za jakoukoli informaci budu moc vděčná :)

P.S. Velice děkuji za pozornost a doufám, že jsem vás svým komentářem neobrala o drahocený čas. S vděčností a vřelým pozdravem Kitsune :*

kalinkacz
14.01.2016

Je až neuvěřitelné, co dokáží neznámí a přesto neskutečně talentovaní (obyčejní) lidé vytvořit pro "pouhou" soutěž... Vynikající soubor povídek, které vás chytnou takovým způsobem, že i když jste dočetli jednu, tak musíte číst dál... Skvělá práce!!!!

vterinka
28.12.2015

Byl skvělý nápad uspořádat tuto soutěž a vytvořit knihu z vybraných povídek. Kniha je perfektní. Četla jsem ji jedním dechem. Příběhy jsou velmi nápadité. Chválím. :-)