barbb8k barbb8k komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Budu se opakovat, ale já tuto sérii prostě zbožňuji! Ještě se nestalo, že by se mi nějaká část nelíbila.
Toto je vážně nejlepší díl!
Na začátku jsem nechápala, co se musí stát, aby série měla celkově 5 dílů, myslela jsem si, že se většina tajemství už uzavřela, ale už jsem to pochopila. Tolik zvratů, které byly v této knize jsem vůbec nečekala. Celá kniha ve mně vyvolala strašnou spoustu pocitů, od radosti, po obrovské slzy smutku (a věřte mi, že jich bylo vážně hooodně!).
Nějaké záhady / tajemství se tu konečně vysvětlily, ale velká spousta jich přibyly. (Jednoduše řečeno, dělo se toho tu tolik, čtivosti byla zaručena, což taky vysvětluje to, že jsem knihu přečetla ani ne za dva dny.)

Postavy jsem si opět zamilovala. Některé snad ještě víc, než tomu bylo doposud. Co se mi na Ilan líbilo asi nejvíc je to, že už z ní není ta malá plachá holčička, ale už se z ní stala pořádná hlavní hrdinka. Nepopírám, že se mi i líbilo, jak začala nadávat.

Konec byl úplně nejlepší / nejhorší. Byla to ta nejlepší část z celé knihy, ale zároveň i ta nejvíc strašná (není myšleno ve zlém).
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože to jak tato kniha skončila....

Nemůžu jinak, než dát 5/5, protože toto byla dokonalost! Na 100% nejlepší díl.

29.04.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tento díl, mě stejně jako předchozí vůbec nezklamal.
Začetla jsem se a nedokázala se odtrhnout. Zase jsem tu nemohla najít žádné části, které by mě nudily. Naopak částí, do kterých jsem se zamilovala, je tu opravdu hodně.

Závěrem: tuto sérii miluji a doporučuji ji každému, protože toto je naprostá pecka.

Už aby byl další díl.

21.06.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Normálně takovéto knihy nečtu, ale tuto naprosto miluji. Četla jsem ji aspoň sedmkrát.
Autorka dokáže nádherně popsat strašlivé prostředí, ve kterém se všechno odehrává a příšerný život lidí.

Do knihy jsem se začetla a nedokázala se odtrhnout.
Vůbec nic se během děje nedá předpokládat. Vždy si myslíte, že víte, co se stane, ale autorka nás vždy překvapivě.
V knize se strašně moc úžasných částí a myslím, že při žádné jsem se nenudila. Dále mám z knihy vypsáno hrozně moc citátů, které miluji.

Kniha v sobě nese myšlenku, která je strašně zajímavá, ale o tom nebudu mluvit, protože na ní musíte přijít sami.

Nechápu, jak někdo může přijít s takovým to nápadem na knihu. Mě by v životě něco takového nenapadlo. Je to opravdu úžasný nápad.

21.06.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak už chápu, co všichni milují na knihách od Ruty Sepetys. Nikdy jsem nechápala to obrovského haló kolem těchto knih, ale už mám jasnou představu.
To, jak autorka umí krásně popsat něco nechutného, strašného a nelidského, je prostě úžasné.

Už od začátku mi hrozně sedl styl, jakým Ruta Sepetys píše.
Do děje jsem se začetla už v první kapitole a nedokázala jsem se odtrhnout.
Během čtení celé knihy se ve mně vystřídala strašná spousta pocitů, ale ani náznak něčeho radostného. Celou dobu mi běhal mráz po zádech a ať se snažím sebevíc, prostě si nedovedu představit, jaké to muselo být.

Všechny postavy jsem si zamilovala. Lina se rozhodně stala jednou z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek.

Na konci nechyběla ani krásný závěr.

Jak bych celou recenzi shrnula? Třeba těmito dvěma slovy. Klobouk dolů.

12.04.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nedokážu napsat nic jiného, než co jsem psala u ostatních tří knih od této autorky.
Tato kniha vás donutí si uvědomit, jak strašně jednoduchý máme život oproti těm, kteří se narodili o pár desítek let dříve.
Styl psaní, jakým ona píše, se mi strašně moc líbí a úplně mi sedl. Díky délce kapitol (většinou dvě až tři strany) se kniha četla strašně rychle (měla jsem ji přečtenou za dva dny (ostatně jako všechny ostatní od Ruty Sepetys)).
Miluju, jak má autorka tak strašně moc promyšlené knihy, že se ani nebojí dvě z nich propojit.

Postavy jsem si oblíbila hrozně moc. Úžasné bylo to, že žádná z postav není jen hodná, nebo naopak zlá. Že všechny mají nějakou svoji temnou minulost a že se s ní musí vypořádat.

(SPOILER?) Mám otázku. Může mi někdo vysvětlit, proč konce všech knih od Ruty Sepetys končí mým brečím?!? (KONEC SPOIELRU?)

21.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Wow.
Hned na začátku vám chci napsat, že to tu bude samé vychvalování, takže pokud ještě přemýšlíte nad tím, jestli si knihu přečtěte, tak jednoznačně ANO. + Jestli vás nenalákám já, ani ta obálka, tak už vážně nevím.

Takhle kniha mě chytla už na začátku a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. (Tuhle bichli jsem měla přečtenou během tří dnů.)
Hned v prvních kapitolách bylo vidět, jak úžasně autorce sedl tento "jiný" žánr... Nebo jako ne, jiný žánr, ale byly tu i prvky "detektivky", což Sarah sedlo úžasně.

K ději nemám co vytknout. Na začátku nebylo žádné dlouhé protahování. Už po dvacáté straně se toho začalo dít strašně moc.

Jak už jsem zjistila v jiných knihách od této autorky, romantickou linku dokáže Sarah vymyslet a popsat dokonale.
Obě postavy k sobě neskutečně ladily svým charakterem a "smyslem pro humor".

Konec...
V žádném případě jsem nečekala takovouto akci na konci.
Myslela jsem si, že si to důležité autorka nechá do dalších dílů, ale naštěstí všechno co jsme potřebovali a chtěli vědět dala ještě do této knihy.

Vůbec jsem nečekala, že by mě Sarah mohla ještě něčím překvapit, protože obě dvě její dřív vydané série naprosto zbožňuji a znám je pomalu zpaměti. Ale toto je opravdu masakr!

08.10.2020 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

O této knížce jsem slyšela rozporné reakce, takže jsem si chtěla udělat jasno a knihu si sama přečíst. Nelituji toho. Vůbec, ale vůbec nelituji toho, že jsem tuto knížku četla, protože jsem jí úplně propadla. Fakticky, toto byla bomba.
Tolik úžasných částí a dokonalých citátů jsem snad ještě nikdy neviděla. Tato knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Ty pocity, které jsem z ní měla... Jakože... Prostě... Nemám slov?

I přes pomalejší začátek se kniha brzy rozjela a od sté strany to šlo samo. Neřekla bych, že tu bylo zas tolik akce, ale přesto jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Postavy jsem si oblíbila už hned na prvních stránkách. Každá měla za sebou něco. Nějakou temnou minulost, která je stále stahovala ke dnu. Přesně to jste z každé cítili.
To zoufalství, ta touha, kterou Addie cítila, jak moc potřebovala aby ji někdo viděl, načež se ukáže Henry, který není zas tak obyčejný...

Addie je tak úžasná postava. Tak cílevědomá, chytrá, silná. O takto dokonalé postavě jsem už dlouho nečetla a zase pravděpodobně nějakou dobu nebudu.

Věřte mi. Toto si na sto procent chcete přečíst. Tento skvost vás nemůže minout.
5/5⭐

14.08.2022 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Začnu tím, že tento díl je rozhodně lepší, než ten předchozí.
Děj se rozjel už hned v prvních kapitolách a postupně jsem tomu propadala čím dál více. Nechybělo tu ani spousta zvratů. Jakože fakt spousta.
Celkově knihu jsem přečetla za rekordních jedenáct hodin, což už něco vypovídá o její čtivosti.

To, jak autorka dokázala úžasně vymyslet celý magický systém, je vážně perfektní. Hlavně magie naší hlavní hrdinky je dokonalá.

Postavy byly úžasné, stejně jako u prvního dílu. Dokonce jsem si časem zvykla i na jméno Jelena, které mi vždy strašně vadilo. Valek je prostě od přírody dokonalý. Potom tu byla dost vedlejších postav, které jsem si oblíbila, ale kdybych sem měla vypisovat všechny jejich jména, byla by to na dlouho.

Na začátku mi připadalo, že tu autorka nechá vykvést i milostný trojúhelník, ale časem jsem naštěstí dostala rozum a pak jsem přemýšlela, proč mě něco tak blbého napadlo. Romantická linka, kterou už známe z předchozí dílu, se tu ještě víc rozjela a já si ji prostě nemohla jinak, než zamilovat.

Konec mě hrozně překvapil. Celkově posledních sto stran byla nabyté zvraty, emocemi a (sem si domyslete jakéhokoliv přídavné jméno, které vás u čtení knih napadne, protože i takové to určitě bylo

22.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jo ehmm, kdo tuto knížku má rád, tak ať asi nečte dál.....

Do knihy jsem se od začátku nemohla vůbec začíst. Denně se mi vždy podařilo přečíst tak maximálně padesát stránek a celou jsem ji přečetla za víc jak týden, což je u mě strašně dlouhá doba.

Přibližně do třista padesáté strany mě děj prostě nebavil a připadalo mi to strašně zdlouhavé (zase se tady ale rozjížděla romantická linka, ale o té později...).
Posledních sto padesát stran se mi ale moc líbilo. Tady už byla konečně vidět ta úžasná romantika, o které všichni básní. Ale jinak to v podstatě bylo podobné jako ta první část knihy.

Hlavní hrdinku jsem už od začátku neměla vůbec ráda. Připadala mi jako strašně naivní, rozmazlená a namyšlená nána, která ale miluje knížky, což je tak jediný plus, který na ní vidím. Jo pardón, ještě se mi na ní líbí to, že i přesto že má bohatý rodiče jde pracovat a baví se i se "spodinou".
Přemýšlím, jak popsat Thomase Reeda... Začnu asi u věčně naštvaného, zamračeného chlápka, který SPOILER na posledních dvaceti stranách zjistí, že dokáže i milovat! Zázrak tisíciletí!!!!!!! KONEC SPOILERU

Tak a teď konečně přijde na řadu romantická linka.... No... Co napsat... Ze začátku (když se ještě tolik nerozjela, ale už to začalo vypadat nadějně) se mi líbila, ale jakmile Animant začne popisovat, jak začíná milovat pana Reeda.... Ježiši to bylo pro mě mučení.... Jasně, všichni říkají, že je to krásná hate-love romantika, ale podle mě to bylo až moc.
Za to romantická linka s panem Boylem... Ta se mi tedy líbila o dost více, neboť on jí miloval, ale ona ho měla za přítele... No jo no... To sice nebyla ta hlavní romantická linka, ale i tak.

Jak jsem celá a slyšela všechnu tu chválu na tuto knihu, tak jsem od ní očekávala velké WOW, takže jsem dost zklamaná.
2,5/5⭐

01.11.2020 2 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Tuto knížku mám strašně ráda. Kdysi jsem ji četla na Wattpadu a strašně moc jsme se těšila, až kniha vyjde i v tištěné verzi a vůbec mě nezklamala.

Děj knihy je strašně napínavý a nedá se od něj odtrhnout. Celá kniha ve mně vytvořila strašně moc pocitů, od smutku, nenávist, až po štěstí a lásku.
Hlavní hrdinka je mi strašně sympatická. Ten její sarkasmus je velmi podobný tomu mému.
A strašně moc se mi líbí hašteření mezi dvěma hlavními hrdiny. Je to prostě dokonalost.

Takže doporučuji všem, kdo mají rádi romantickou linku hate-love.

A musím říct, že autorku nesnáším... Ten konec... To si ze mě děláte srandu, ne? Já probrečela celou krabičku kapesníků ????

04.05.2020 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Když jsem četla všechny ty zahraniční ohlasy na tuto knížku, věděla jsem, že je to must read a nespletla jsem se. Tato knížka byla skvělá.
Začátek, asi prvních padesát stran, nebyl podle mě úplně ono, ale později, když se všechno pořádně rozjelo, jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Svět, zápletka magie, vraždy a princové byli v knize úplně úžasně popsáni. Autorka si prohrála s každým malým detailem, abychom se do příběhu přímo přenesli a následně do sebe vše krásně zapadlo.

Většinu postav jsem si oblíbila hned. Některé mi byly sympatické od první chvíle, na některé jsem si však musela zvykat déle, ale spousta z nich si nakonec vydobyla místo v mém srdci.
O romantické lince nemluvě. Takto dokonalou hate-love jsem už dlouho nečetla.

Celkově tato kniha byla skvělá. Děj, příběh, zápletku jsem si moc užila. Zase tuto knížku moc doporučuju.

18.06.2022 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Na začátek bych chtěla říct, že tato kniha je úplně jiná, než jsem si myslela, že bude. Z anotace jsem měla pocit, že jsem něco podobného četla, ale jakmile jsem začala knihu číst, zjistila jsem, že jsem se spletla. Toto bylo něco tak originálního, že už to bylo možná až moc.

Příběh se rozjel až asi šedesát stran před koncem. Celou dobu jsem čekala na nějakou akci, která stále nepřicházela.

Štve mě, že v anotaci je zmínka o tom, že „v nemocnici, zatímco spí, klíčí ve studentce nový život, aniž by o tom věděla", protože jsem si myslela, že kniha bude hlavně z pohledu této ženy, ale z jejího pohledu tam byla maximálně jedna kapitola a celkově tam tato postava být ani nemusela, ale co už.
Taky jsem doufala, že ohledně věty „Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem?" se bude mluvit víc. Že tam bude nějak víc důležitá, ale vlastně ne. Byla důležité asi v jedné kapitole, takže toto mě celkem zklamalo.

Děj byl vyprávěn asi z devíti pohledů, takže jsem se nedokázala vžít do žádné z postav. Ani na mě žádná z nich neudělala takový dojem, jak bych chtěla.
Jediné dvě postavy, které jsem si oblíbila jsou Ben a Mei.
Mei je taková ta příkladová introverka, která se všech straní a v pokoji si čte.
Ben mi byl od začátku sympatický, ale na konci začal být zvláštní a divný.
Romantická linka mezi M a M (kniha byla totiž vyprávěna i z pohledu manželského páru, proto píšu M a M) byla moc fajn, ale v celé knize byla tak na třiceti stranách, takže se nestihla ani moc rozjet.

Už v půlce jsem přemýšlela, že knihu odložím, ale díky poznámkám od holek jsem to překousla a četla dál, za což jsem moc ráda, protože ten konec byl krásný.
Když nad tím teď tak přemýšlím, tak konec byl v podstatě hodně urychlený, ale zase se tam toho dělo nejvíc z celé knihy, takže.... Jakože asi nejlepší část.

Celkově jsem od této knihy čekala o dost víc a souhlasím s většinou holek, že čtení této knihy byla ztráta času, ale zase taky chápu jednu čtenářku mé štafety, že se jí kniha moc líbila, protože když se to vezme kolem a kolem, nebyla zas tak špatná.

14.02.2021 2 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Ze začátku jsem si říkala, že knihu odložím, protože mi nedělaly dobře ty témata, o kterých kniha je. Bylo mi celkem nepříjemné o nich číst, když se s jedním z nich potýkám v rodině (to nepíšu proto abyste mě litovali nebo psali).

Jinak se kniha četla sama. Měla jsem ji přečtenou hodně rychle, děj velmi rychle ubíhal a byl opravdu originální.

Na začátku knihy mi připadaly všechny tři hlavní hrdinky velmi sympatické, ale časem jedna z nich začala být hodně namyšlená a sobecká a to mě rozčilovalo.

Knihu jsem četla v knižní štafetě, takže jsem navíc ke čtení měla i poznámky a obrázky od holek, což jsem si velice užila.

TATO KNIHA URČITĚ NENÍ PRO VŠECHNY.
TAKŽE SI PRVNĚ POŘÁDNĚ PROMYSLETE, JESTLI JI CHCETE OPRAVDU ČÍST.

27.08.2020 5 z 5

Navěky Navěky Adriana River (p)

Toto byl podle mě ten nejkrásnější díl z celé úžasné série.
Adámka jsem si zamilovala už v prvním díle a byla jsem neskutečně ráda, když Adri napsala, že o něm napíše zvláštní díl.

Po čas čtení jsem se nemohla přestat usmívat, protože ta atmosféra a Adamovi hlášky byly úžasné.
Ještě nikdy jsem neviděla ani nečetla to, že by autor dokázal tak překrásně popsat pocity postav, že to cítíte i vy sami. U nějakých knih samozřejmě ano, ale u této série nejvíc.

Konec této knihy jsem úplně celý probrečela. Ale ne smutkem, ale štěstím.

Celou tuto sérii jsem si zamilovala už od prvního písmene.
Všechny postavy jsou dokonale popsány a romantická linka je překrásná. To co ti dva dokázali překonat, aby se znovu shledali je neskutečné.

Nejlepší věc na těchto knihách je určitě jejich propracovaný děj.
Protože ti, kteří tyto knihy četli, mi dají za pravdu, že jsme nápovědy ke skutečnému/pravému jménu jedné mužské postavy měli už v prvním díle, ale nikoho nás to nenapadlo.

Závěrem chci říct, že tuto sérii si musí přečíst všichni, protože je nadpozemská.

21.07.2020 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Kniha se mi neskutečně líbila. Zamilovala jsem se do ní už od první strany a nemohla se odtrhnout. Celou knihu jsem přečetla velmi rychle, což mě mrzí, protože jsem si ji chtěla užít co nejdéle.

Všechny postavy jsem si zamilovala hned, jakmile se objevili.
Lenzi mi přirostla hrozně moc k srdci a bylo mi jí strašně líto, že si musí vybírat mezi dvěma úžasnými kluky. Alden byl nejúžasnější postava z celé knihy, kvůli které jsem probrečela krabičku kapesníků. Zaka jsem ze začátku měla ráda, ale časem se mi přestal líbit.

Moc se mi líbila romantická linka, protože to byl můj oblíbený milostný trojúhelník. Oba kluci byli úžasní a opravdu Lenzi nezávidím, že si měla vybírat.

Děj byl po celou dobu napínavý a nedokázala jsem se od něj odtrhnout.
Tato kniha měla být spíše romantická, ale i tak jsem v ní našla neskutečnou zápletku.

SPOILER:
Tak takto jsem u knihy dlouho nebrečela. Konec mě naprosto odrovnal a já jsem chtěla s knihou praštit.
Jsem, ale ráda, že se to vyřešilo.

Celkově: je mi hrozně líto, že autorka nenapsala další díly a že žádné další její knihy nejsou přeloženy do češtiny.

13.07.2020 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tato kniha mě opravdu dostala. Celou jsem ji přečetla na jeden zátah a nemohla se odtrhnout. Od začátku jsem věděla že tato kniha je naprosto úžasná.
Chvílemi jsem se u knihy nasmála, ale ve zbytku, se ve mě usadil takový zvláštní pocit. Takovýto pocit jsem ještě u žádné knihy neměla a to jsem jich už přečetla opravdu hodně. Asi půl hodiny jsem přemýšlela jak ten pocit popsat, ale vůbec se mi na to nedařilo projít.
Ze začátku jsem si myslela, že tato kniha bude oddechová, ale už po třetí kapitole se ukázalo, že jsem na omylu.
V knize je popsán část života Alex, která to opravdu nemá jednoduché. Rodiče jí lžou a chtějí ji poslat do psychiatrické léčebny, přestože kdyby se jí místo toho snažili pomoci, nebylo by to vůbec potřeba.
Tato kniha je prostě dokonalá a ještě teď (dva dny po dočtení) když píšu recenzi, mám husí kůži.
Opravdu mě mrzí že nemohu dát víc než pět hvězdiček, protože této knize bych dala určitě šest.

10.04.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Kniha mě opravdu bavila. Ponořila jsem se do ní a nemohla jsem se odtrhnout.
Moc se mi líbila originalita celého děje.
Chvílemi jsem se v knize naprosto viděla... Tedy spíš v skoro celé.
Takže tato kniha je mi určená.

10.04.2020 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Tak jo, jsem zamilovaná. Naprosto souhlasím s holkama, které četly tuto knihu ve štafetě přede mnou, styl, jakým je tento příběh napsaný, je naprosto dokonalý! Až z něho občas i mrazí.
Svět tohoto příběhu je nádherný!Kontrast zimního lesa a velkého města se autorce hrozně moc povedl.
Do děje jsem se začetla okamžitě. Sice mi nějakou dobu trvalo, než jsem tuto knihu přečetla, přesto se mi hrozně moc líbila.

Postavy jsou taky dokonalé. Každá je svá a na každé jde vidět, jak se každou stranou posouvá dál. Vasja je strašně silná a skvělá postava, nebýt těch jejích chvilkových výpadků.

Celou tuto sérii vám hrozně moc doporučuji.

04.12.2022 4 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Už než jsem začala číst, jsem věděla, že tuto knížku budu milovat. Autorka má naprosto dokonalý styl psaní, který vám husí kůži prostě přivodit musí. Také díky němu se kniha četla neskutečně dobře a rychle. Měla jsem si přečtenou během pár hodin.
Prostředí zasněžených hor a mrazivých nocích přidával této knížce na strašidelnosti a dokonalosti.

Při čtení jsem si uvědomovala, že mi příběh víceméně vyprávěný z pohledu Coco, vůbec nevadil tak, jak jsem se zprvu bála. (Že by byl další díl z pohledu Briana?)

Děj byl už od začátku docela předvídatelný, přesto mi to vůbec nevadilo a v knize jsem musela pokračovat. Akce tu také, jako v prvním díle, vůbec nechyběla. Každý zvrat a krok byl naprosto dokonale promyšlený.

Věřte mi, tuto sérii si prostě chcete přečíst.

14.08.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Od této knížky, stejně jako od ostatních, které napsala Sarah J. Maas, jsem čekala hodně. Všechny její knížky miluju, takže jsem brala, že budu milovat i tuto, ale spletla jsem se. Tento díl...

Děj jako takový mě moc bavil. Líbilo se mi, jak se v knize prolínal strach, nejistota s radostí a láskou, jak si Nesta konečně našla někoho, koho nebude nesnášet, ale spřátelí se s nimi... Myslela jsem si, že si zamiluju vztah mezi Nestou a Casem, jenže... Prostě nevím, nějak mi vůbec nesedl...

Nestu jsem neměla ráda už od Dvůr mlhy a hněvu. Tato postava mi nesedla, nebyla mi nikdy sympatická. Když ale lidi říkali, že jak je tato knížka napsaná z jejího pohledu, že si ji oblíbím... Doufala jsem, že se tak stane, ale nakonec jsem byla zklamaná, naopak jsem ji začala nesnášet ještě více. Měla jsem pocit, že se v této knize ukázala ještě víc její horší stránka.

Taky si říkám, jestli Klenoty nebyly v této knížce už moc... Nesta jakožto postava s neomezenou mocí, která zachrání celý svět... Už mám pocit, že je toho až příliš.

3,5/5⭐

14.08.2022 3 z 5