baraka7 baraka7 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Příběh má neuvěřitelný námět, je psán vtipně, ale mě se nepodařilo vžít do děje a přečtení mi trvalo neskutečně dlouho.

23.11.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět to byla síla. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

23.11.2021 4 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Knížka skvělá, i když téma podání pro otrlejší čtenáře.

25.09.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Hodnotit tuto knihu mi dalo víc práce, než jsem čekala. Styl psaní, vystavění příběhu jako takového i prostředí hodnotím velmi dobře, avšak hlavní postavy mi při nejlepším úmyslu prostě nebyly sympatické. Hlavně co se Heatcliffa týče. A to i přesto, že chápu jeho pohnutky.

16.04.2019 3 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Čekala jsem sci-fi a dostalo se mi něco trochu jiného, leč vůbec nejsem zklamaná. Skvěle pojatý postapokalyptický svět se vším jeho "fungováním". Až z toho člověka trochu mrazí.

12.03.2019 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Přečteno na jeden zátah při cestě vlakem. Bezprostřední, přímé. Někdy až tak věcně podané, že z toho mrazí.

23.04.2018 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remarque. Jako obvykle vyvolá silné pocity. Donutí k zamyšlení. Nemusíte vždy úplně chápat pocity či rozhodnutí postav, ale i tak jsou vám blízké. Výborná četba.

23.04.2018 4 z 5

Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Lada M. Chárková

Prostředí a téma zajímavé, jen ten styl psaní mi moc nesedl. Poněkud to vyvážily humorné postřehy hlavní hrdinky.

25.01.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha, od níž jsem se nemohla odpoutat. Obzvláště při vyprávění Minky. A ten konec...:)

13.01.2016 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Čtivě psané vč. pasáží, kdy se vlastně nic moc neděje. Nevšední zápletka.

11.01.2016 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Kniha se líbila, i když na Pýchu a předsudek to nemá.

11.01.2016 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Výborná kniha. Nechává čtenáře v napětí, postupně vykresluje příběhy a osudy jednotlivých postav, které se proplétají a nakonec se čtenáři složí jako mozaika v ucelený obraz. Geniální je, že autor spíše naznačuje, než vysvětluje, utíná děj ve vypjatých chvílích a i když vy víte, co se pak dělo, má to za následek, že to na vás dopadá mnohem tíživěji.

11.01.2016 5 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Lehké čtení ze světa, kde vládne magie. Neurazí, občas pobaví a děj, co vás vtáhne, protože (skoro) nikdy neuhádnete, jak bude pokračovat dál :)

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Vtipné, neotřelé, občas trochu praštěné, ale celkový dojem je dobrý. Lehké čtení pro ukrácení dlouhé chvíle a zároveň nahlédnutí do pro většinu lidí stále "neklasického" vztahu žena-žena.

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Detailně popsaný dystopický svět (někdy možná až moc, ale pro pochopení světa tak odlišného celkem nutné), různorodé a velmi odlišné postavy, které dotvářejí obraz společnosti, a děj, co nejdřív ubíhá jako příliv - pomalu, ale jistě, pak pomalu (ale vážně docela pomalu) nabírá na obrátkách a následuje akce za akcí, které vyústí v (několika ohledech, ne však všech) nečekaný závěr. Kniha se, bráno suma sumárum, líbila, i když se k ní v budoucnu těžko vrátím.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Příběh sice nemá valný děj, ovšem postavy jsou neotřelé a myšlenky v knize mají hlavu a patu. Kniha se četla lehce, leckdy pobavila (nevyslovené poznámky Palomy a Reneé), i když někdy bylo těžké pochopit, co se sutor snaží konkrétně říci (filosofické části).
Je to kniha, která ve vás zanechá dojem a určitě si ji ještě v busoucnu opět přečtu.

09.07.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Pěkná oddechovka, která se dobře čte, postavy vás příliš neiritují a občas dojde i na nějaký ten nečekaný vývoj děje.

19.05.2015 3 z 5