Bara52 Bara52 komentáře u knih

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Zajimava knizka. Dlouho se mi nestalo, abych se tesila, az se vratim domu a budu moct cist. Pribeh byl na jednu stranu hrozne mily, ctivy, vtahl hned do deje a nepustil. Na druhou stranu - a za to ubiram jednu hvezdu - nechapu, proc ho spisovatelka neumistila treba na pocatek 20. stoleti, kam patril. Zminky o mobilu, vyhledavani na googlu a laptopu me akorat rusily a nemely zadny hlubsi vliv na pribeh. Ale celkove je to moc pekna, ctiva a neobvykla knizka

06.05.2023 4 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Uz jsem to jednou kdysi davno cetla, pamatuju si, ze me to docela uchvatilo, styl knihy byl jako zavan cerstveho vzduchu, stejne jako spisovatelciny nasledujici knizky. Podruhe uz to zase takova pecka nebyla, ale presto doufam, ze Clare napise jeste neco dalsiho.

02.05.2023 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Wau, tak to byla pecka. Po dlouhe dobe. Zacinam si vazit knizek, ktere mne opravdu pohlti, protoze jich posledni dobou moc nebylo. Mistrne vystaveny pribeh, pro mne uplne bez chyby, do posledni stranky jsem nevedela, o co tam vlastne celou dobu jde. Fakt, 10 hvezdicek - konecne!

23.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi libila. Nenarocna, dobre se cetla, takovy klasicky autorcin styl. Nevim, jestli jsem nekdy cetla knihu, kde nebyla ani jedna postava vylozene kladna, tady jsou jsou nejakym zpusobem pokrivene, slabe nebo zkazene, neoblibila jsem si ani jednu, coz mi ale ve finale vubec nevadilo.

17.04.2023 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Mno, opet zminim, ze nemam moc rada knihy o jednom dokonalem detektivovi, v tomto pripade bezchybny Tom, ktery se sve pritelkyni treba 5 dni vubec neozve, ale kdyz ona odcestuje na vylet, tak Tom se logicky musi zamyslet nad tim, jestli by se vubec mel zahazovat se zenou, ktera mu neni oporou, kdyz on ji potrebuje. Spisovatelka se asi uplne zblaznila :D Bylo to cele takove jaksi prekombinovane a prehnane. 88 % zcela urcite neodpovida.

23.03.2023 2 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Nebavi me to, stejne jako prechozi knizky spisovatelky. Nulovy napad, zase ty bezchybne postavy, ktere maji ke vsemu co delaji srdceryvny a pochopitelny duvod. Takovych knih je dvanact do tuctu.

13.03.2023 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Knizka se moc hezky cetla, rychle vas vtahne do deje, tesila jsem se na dalsi cteni. Libilo se mi nestandardni okoreneni thrilleru prvky hororu, i kdyz strasidelne mi to neprislo. Jen jsem na zaklade mistniho hodnoceni ocekavala vetsi bombu. Zda se mi, ze s tim zacinam mit trochu problem, mam prehnana ocekavani na zaklade zdejsiho hodnoceni, jenze ty se pak vetsinou nenaplni. Ale kazdopadne knizka ctiva, pribeh ne uplne obvykly, rozhodne stoji za precteni.

04.03.2023 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Myslim,ze uz jsem to cetla,vubec si to nepamatuju a ted se do toho nemuzu vubec zacist a nebavi mne to.Bohuzel.Odkladam.

20.02.2023 2 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

U nekterych knih vite hned od prvni stranky, ze vas budou bavit. Presne tak to bylo a touhle knihou, tesila jsem se na kazdou volnou chvilku na cteni. Trosicku to zkazil ten prehnany konec, ale i tak je tato knizka vyrazny nadprumer.

16.02.2023 4 z 5

Zapal mi slunce Zapal mi slunce Christoffer Carlsson

Moc se mi libi nazev knizky (odlisny od prvoplanovych Zabij mne, Najdi mne, Krvava msta apod :) ale knizka jako takova - nebyla by uplne spatna, kdyby to nebylo tak zbytecne rozvlacne popisovane a zdlouhave. Od pulky jsem tusila,kdo to byl, i kdyz potom na konci to vlastne ani nejak nemelo vazbu na cely pribeh. Spis to na me pusobi jako zpoved jednoho detektiva nez thriller. Kazdopadne poslednich 200 stran jsem preskakala a vracim do knihovny.

09.02.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Uprimne nechapu, proc to ma jen 72 %. Pribeh je dost originalni a odlisny od prehrsle thrilleru, ktere se posledni dobou snad denne objevuji. Tema dark webu a tady tech uchylaren mi nikdy nebylo uplne prijemne, ale zato miluju knihy, kde do posledni chvile neuhadnete rozuzleni, coz tato kniha splnila stoprocentne. Spisovatel ma obecne hrozne zajimave knizky.

31.01.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Klasicka Fieldingova. Trochu jednodussi finalni zapletka, konec nebyl problem uhodnout. Ale o to vetsinou u spisovatelky nejde, jako vzdy mistrne vykreslila zivoty a problemy jednotlivych paru a osob, to dela tech 87 % hodnoceni :). Cetlo se to moc dobre.

26.01.2023 4 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

(SPOILER) Jedna z tech lepsich knih. Obecne mam v knizkach problem s tem prehnanymi, tezko uveritelnymi vecmi, ktere maji pribeh jakoby podporit a posunout - v teto knizce jich bylo docela dost - napr. kompletni vykresleni psa a Zacka, oba dokonalost sama. Nebo ze pes jede v te zime autem, hlavu vystrcenou z okna, uz to samo o sobe je nesmysl, nacez autorka popise presne, co si ten pes mysli:D Toto bych ja osobne z pribehu vynechala, uplne mi neprijde, ze to celkovy pribeh nejak pozvedlo a ze bysme se bez toho neobesli. Ale zakladni myslenka a zapletka je super, jen kdyby se ubralo na tom prehaneni, pak bych dala hvezd plny pocet.

12.01.2023 4 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Ke konci jsem byla vazne napjata, jak to dopadne. Jenze - prubeh knizky me zas az tolik bohuzel nebavil. Namet a pribeh bezpochyby zajimavy a originalni, ale prislo mi to trochu bez napadu - nahaneni zabijaka v paralelnich svetech. Zni to jako Beckovy roman, hodnoceni 3 hvezdy. Konec to vytahl na 4, rozhodne doporucuji vydrzet do konce a cist trochu bez ocekavani.

30.12.2022 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Podle obsahu jsem cekala trochu jiny zanr, nicmene jsem se do toho odhodlane pustila...a vydrzela to pres pul knizky! Cervena knihovna, od ctvrtky jsem vedela jak to dopadne, proste romanek. Od te pulky uz mne to zacalo nudit, bylo to porad dokola, kraska a zvire, on pod jeji laskou samozrejme zmekne, znezni, zmeni se a budou spolu stastni az do smrti. Nic pro cynika jako jsem ja :)

25.12.2022 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka ma talent na velmi ctive knihy. I kdyz jsem nebyla nijak napjata, zapletka mi pripadala ponekud vsedni a lehce neuveritelna, tak jsem se do knizky okamzite zacetla a precetla ji asi za 3 dny. Z knizek za posledni dobu nejlepsi.

25.12.2022 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Ja uz jsem asi nejaka rozmlsana. Ctive to bylo, ale zapletka me moc neoslovila, takovy prumer.

23.12.2022 3 z 5

Říše zrady Říše zrady Sam Hawke

Toto je tak obrovske zklamani! Hrozne jsem se na dalsi knizku od spisovatelky tesila, protoze nevim, jestli jsem kdy cetla lepsi knizku, nez jeji prvotinu Mesto lzi - viz moje komentare. Ale zaprve ubehlo od prvniho dilu hodne casu, takze si uz nepamatuju souvislosti, a za druhe jsem na 221 strane a mam stale pocit, ze tech 221 stran bylo uplne o nicem. Je to takove plytke, nevim, jak bych to popsala, kazdopadne se nudim a na strane 221 koncim.

13.12.2022 2 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Posledni dobou mi pripada, ze jsem asi lehce na vedlejsi knizni planete. Pujcila jsem uz nekolikatou knihu, ktera ma tady hodnoceni pres 80 %, ale ja ji bud v pulce odlozim, nebo jako tato je sice ctiva, ale nijak extra me nevtahne do deje, a konec mi prijde lehce priblbly, jakoby nepromysleny. Zadnou postavu jsem si tady nijak zvlast neoblibila, vsechny mi pripadaly jaksi nedotazene. Ale predchozi kniha byla jeste o dost horsi, proto 4 hvezdy :)

13.11.2022 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Ja teda nevim, hodnoceni excelentni, ale ja odkladam presne na 164 strane. Pripada mi to jako cteni pro divky, liznute zahadou a nadprirozenem. Styl psani je hodne naivni, a hlavni hrdinka mi neskutecne leze na nervy, jako by spadla z visne fakt. Mrzi me, ze se nedozvim rozuzleni, ale vzhledem k tomu, ze tady mam z knihovny knih vic, zamirim s chuti spise k nim.

07.11.2022 2 z 5