Bara52 Bara52 komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Trochu slabsi kniha. Docetla jsem do konce, nicmene zadny efekt prekvapeni se nedostavil, spis efekt trapnosti, jakoze slovo autorky: "hmm, cely pribeh tady varim uplne z vody, a jak bych ho ted ukoncila?" Nacez se zrodil uplny nesmysl :)

01.02.2022 2 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Ctivy, napinavy psychologicky thriller, misty mi to prislo trochu nedotazene, ale jako celek to pusobilo dobre. Cetla jsem ale uz napinavejsi knizky, tak vysoke hodnoceni, jako tato knizka ma, bych ji asi osobne nedala.

27.11.2021 4 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Uz vsech podobnych knih se mi vzdycky taji dech. Libi se mi zpracovani z pohledu Serpu a serpu, ackoliv, jak tady bylo zmineno, detailni popisovani zivotu jednotlivych nosicu mi taky pripadalo trosku zmatene a bylo spis ke skode knihy, vzhledem k nezapamatovatelnym jmenum jak nosicu, tak manzelek, deti, vesnic atd. V druhe pulce knihy jsem poznavala uz jen Ciringa a Pasanga, kde se tam vzali ti ostatni nebo kdo to vlastne byl, jsem uplne vypustila. Kazdopadne dava kniha pohled na uz tehdy rozmazlenou zapadni spolecnost postradajici sebereflexi, ktera z pozice penez vyzaduje vysoke standardy i pri takovych aktivitach, jako je vysokohorske lezeni na nejvyssi a nejnebezpecnejsi hory sveta, pri kterych neberou ohled na ostatni, protoze vetsinu z nich pohani vyhradne ego...

19.11.2021 5 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Odkladam na 72 strance. Zatim mi ani jedina postava neni sympaticka, a tak nejak se nemuzu zbavit pocitu, ze pujde o stokrat omilane tema strasidelnych domu. Nalakal me popis psychologicky thriller, ale knizka se zatim tvari spis jako psychiatricky ani ne thriller, ale horor - vzhledem k tomu "straseni" :) Mozna by me knizka prekvapila, ale bohuzel se do cteni nutim a vazne me to nebavi.

14.11.2021 1 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Dost smutna kniha,ale ten konec?Mne prisel s prominutim uplne debilni, jaka je pravdepodobnost? Knizka je tezsi na cteni, chvilemi mi trvalo, nez jsem vzdycky zase prisla na chut dalsi kapitole a vypraveni z pohledu dalsi osoby, ke konci uz jsem ty barvite popisy stavu jednotlivych lidi preskakovala. Ktera trinactileta holka je schopna takhle premyslet a pohotove reagovat? Nevim, ten namet urcite neni nerealny, ale finalni pribeh urcite nerealny je, a proto me to tak citove nakonec nezasahlo a jsem trochu zklamana.

11.11.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Uz dlouho jsem nic lepsiho necetla. Od spisovatele jsem cetla i ostatni knizky, proto jsem po teto v knihovne hned sahla, zacala cist a nestacila se divit - roboti? Nechapu, jak to spisovatele napadlo, ale je to genialni. Pribeh perfektni, konec prekvapivy a necekany, roboti mi vubec nevadili, naopak, vnimala jsem je spis v pozadi a soustredila se na ten mistrne vykresleny pribeh a zapletku. Precteno za dva dny a plny pocet hvezd.

17.10.2021 5 z 5

Na chodníku chodník Na chodníku chodník Peter Petras

Inspirujici, vtipne, tragicke i k zamysleni - tak na me pusobily tyto pribehy tatranskeho nosice. Knizka je napsana v podobe na sebe nenavazujicich jednotlivych pribehu a vzpominek, navic podana hovorovym jazykem, jako byste ho poslouchali u stolu na chate - musela jsem si na to zezacatku trochu zvyknout, stejne tak na slovencinu. Ale postupne me zacala fakt bavit, je z ni citit ta laska k horam, chut neco dokazat a splnit si sve sny. Sdilim jeho pohled na zkazu nejen tatranske prirody, kterou vidime vsude kolem. Za me plny pocet bodu, je jedno jakym zpusobem je napsana, dulezity je obsah a smysl, a ten je jedinecny.

05.09.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Sice jsem uz od pulky tusila, kdo za tim vsim stoji, ale i tak jsem knihu docetla jednim dechem. Moc hezky napsany pribeh, ktery ma i odpovidajici konec - neagresivni,neprekombinovany, perfektne zapadl do celeho pribehu.

29.06.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nevim,co si o tom myslet. Dej me chytil az nekdy od poloviny, do te doby jsem i preskakovala text - o nic jsem neprisla. Namet divne jamy, ktera vas schlamstne a nasledne vyplivne zpatky jine, by byl super, ale proc tam proboha byla ta zapletka s gamblerstvim a vymahaci? Prislo mi,jak kdyby to autorka pripsala az na konci puvodniho pribehu, aby mela cim vysvetlit smrt tech dvou. Navic se mi moc nelibil zaver, co vlastne bylo v te jame nebylo nijak vysvetleno, a Epilog, kdy tam chlapecek autista chodi kamaradit s Benem a Annie? Jakoby jama historicky sezrala a vyplivla jen tyhle konkretni dva. No proste za me knizka nesmysl.

26.06.2021 1 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Asi takova klasika, nijak me to neurazilo, ale ani nenadchlo - mozna uz je takovych knizek proste moc, splyvaji jedna s druhou. Urcite si ji nebudu moc pamatovat, a nejspis si ji ani po zapomenuti neprectu znovu.

14.06.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moje prvni kniha od spisovatelky - cekala jsem nejaky nadprirozeny pohlouply thriller, a ono to bylo docela dobry! Spravne zamotane, postupne odhalujici, zacetla jsem se celkem rychle a v zivote bych nevymyslela to, jak to dopadne.

05.06.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Jak tady vetsina pise, zezacatku knizka moc nezaujala, dokonce jsem premyslela,ze ji odlozim.Ale jen diky komentarum,ze stoji za to to precist do konce jsem vydrzela a - pecka! Vubec by me nenapadlo,jak je to ve skutecnosti. Jednu hvezdu ubiram za trochu nechytlavou prvni pulku - i kdyz otazka je, kdyby byla prvni pulka knizky zazivnejsi,mela bych pak pocit te bomby a vyvalenych oci?Rozhodne vydrzte a doctete :)

02.06.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Uz dlouho jsem necetla nic tak dobreho, brilantne vystaveny pribeh s perfektnim nejasnym koncem. Obecne ma spisovatelka talent vykreslit veci tak, ze se do nich uplne vzijete. Perfektni knizka

23.05.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dlouho jsem se teto autorce vyhybala, protoze je tak komercni a profanovana. Ale moje prvni kniha a musim rict,ze super.Zacetla jsem se okamzite a tesila se na dalsi cteni,coz se mi stava jen u dobrych knizek. Konec by me vubec nenapadl, posledni kapitola tedy uz trochu zbytecna a pres caru, ale dojem z knihy to nezkazilo.

07.05.2021 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Precetla jsem nejspis uz podruhe. Neni to spatna knizka, neni zas az tak prvoplanova, takze se cetla dobre.

30.04.2021 3 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

To bylo snad to nejhrozivější, co jsem kdy četla, slyšela nebo viděla. Kdyby to nebyla skutečnost, řekla bych si, že autor se musel zbláznit a toto nikdo nebude číst, protože tomu nikdo neuvěří.
Doopravdy neuvěřitelné, že to dokázal přežít, podle mě to doslova není možné. Ale pud sebezáchovy u některých lidí asi opravdu dokáže i nemožné.
Nejvíc mě zasáhla část, kdy si zlomil nohu a věděl, že je tím odsouzen k smrti, úplně jsem cítila, jak se do té doby dva lidi na stejné úrovni během minuty oddělili a odcizili - bez ohledu na to, jak to pokračovalo, mně tohle zasáhlo nejvíc. Potom ty popisy bolesti a šílenství, představa tří dnů a nocí bez vody ... konec byl už úplně k neuvěření - jak mohl zůstat při smyslech a ještě se dokázal smát? Prostě necháááápu. Stejně tak nedovedu pochopit, že se do hor znovu vrátil, a že by se kdokoliv po přečtení tohohle příběhu na ty xtisícovky vydal dobrovolně :) A to mě hory a lezení fascinují.

19.04.2021 5 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Aha, ani jsem nevedela, ze existuji predchozi dily. A moc me to nebavilo. Je to takovy moc dokonaly, ano strasliva zapletka s matkou a jeji rozstepenou osobnosti, podivnym byvalym pritelem a jasnovidkou, ale "klasicky" happy end, kde do sebe vsechno zapadne presne podle toho, jak by to melo byt, ale v realu malokdy je.

17.04.2021 2 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Mam rada tento typ knih. Lenku sleduju kratce, a obdivuju, ze to dokazala prebehnout fyzicky, psychicky mi to vzhledem k prvotridnimu supportu pripadalo jednodussi - Honza je poklad :)
Nicmene mi v knizce trochu vadilo preskakovani ze Svedska na SNP, pres Italii a ja nevim ktere dalsi zavody, chvilku mi vzdycky trvalo, nez jsem se zorientovala, a rada bych se dozvedela vic. Tesim se na dalsi knihu, doufam, ze bude podrobnejsi, a nebude se venovat zase jen jednomu prebehu s obcasnymi zminkami o tom ostatnim a o tom, jak se k tomu vsemu vlastne dostala.

14.04.2021 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Moc me to nenadchlo. Bylo to takove trochu plytke, a asi v pulce knizky mi zacalo pripadat, ze je to moc zdlouhavy, a mela jsem sto chuti kouknout na posledni kapitolu - uprimne? O nic bych neprisla. Ale cetla jsem i horsi knihy.

10.03.2021 2 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Super knizka, dobre se cetla, melo to spad a skoro do konce knihy jsem vicemene nevedela, kdo je strujcem hry a proc se vubec hraje. Konec byl teda trochu divocejsi na muj vkus, ale dojem z knihy nezmenil.

05.03.2021 4 z 5