Bara52 Bara52 komentáře u knih

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Zase pujdu proti mistnimu vysokemu hodnoceni, ale ja nadseni tolik nesdilim. Prislo mi to zdlouhave, v dusledku toho takove nemastne neslane, od poloviny knihy jsem tusila, o co tam pujde. A to nezminuji casto prihlouple pasaze a pribehova vlakna. Tyrana policejni vysetrovatelka mi tam vubec nesedela, zbytecna linka, pak jsem si vlastne ani nevsimla, kdo porad chodil k Augustovi domu a sledoval ho z venku, a proc to delal. No, druhy dil si zcela urcite neprectu.

20.11.2023 2 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

Uz jsem par takovych zvlastnich knizek cetla, vetsinou slo o nejake fantasy romany. Chvilku mi trvalo se zacist, pribeh me asi do pulky knihy uplne nepohltil, od pulky uz sice ano, ale ne stoprocentne. Obcas se mi zdalo, ze autorka trochu prehani - Theo patra pod tapetou, ktera je tlustsi, nez by mela byt, a boji se, ze najde mrtveho hlodavce misto papiru??? A takovych blbin tam bylo vic, ty jakoby tu knihu horsily. Cetla jsem urcite lepsi knihy, ale taky hodne horsich.

25.10.2023 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Nee vazne? Tak skvele hodnoceni? Podle me vubec neodpovida obsahu! Podrpumerna zapletka s magorskou matkou, vypatlanym Adamem a totalne natvrdlou Emily, ktera sice vsechno jedina prokoukne, ale jakmile ji ve trictvrte knihy namluvi, ze James ma novou pritelkyni, tak tomu tupe zase okamzite uveri. A takovych mist je tahle kniha plna! Ani to nedoctu, opravdu mi to pripada tak strasne prihlouple, prvoplanove a o nicem. Vsechny postavy do jedne mi lezou na nervy.

18.10.2023 odpad!

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Pribeh Evelyn Hugo je strhujici, zajimavy, nenecha Vas prestat cist a donuti Vas prozivat vsechny strasti i slasti Hollywoodu 50.-80. let. Pri cteni jsem mela neustaly pocit, ze se potrebuju podivat na Google, jak Evelyn Hugo skutecne vypada, tak moc je kniha realna a uveritelna. Oproti tomu linka Monique - zbytecna. Nastesti zabira uplne minimum knihy, takze me to ve finale ani tolik nerusilo.

05.10.2023 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Noo dobry psycho. Prubeh jako takovy me trosku zarazil, precejenom se mi nechce poslouchat ani cist o nejakych psychopatickych sektarich. Ale pribeh tak pekne prijemne ubihal, ze jsem se docela zacetla, nicmene nemela jsem v prubehu pocit ocekavani velkych zvratu, proste prumer. Ale tahleta psychopatka oblafla i me! Vubec by me do trictvrte knizky nenapadlo, co z toho nakonec vyleze. Taky se mi libilo, ze cele rozuzleni na me zautocilo az z poslednich zhruba 20, proto to na me melo kyzeny efekt.

23.09.2023 5 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Napsano pekne, dobre se to cetlo. Jen se ptam, kolik takovych psychopatu doopravdy chodi mezi nami? Zvrat ve trictvrte knihy jsem vubec necekala, konec by se mi libil vic, kdyby byl mene psychopaticky :) ale jinak celkem v pohode pribeh.

17.09.2023 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Tak ja pujdu proti proudu, na knizce jsem neshledala nic specialniho, rozhodne ne na to hodnoceni, ktere to ma. Prumerny thriller, detektivka, se standardni vrazednou zapletkou. Naopak ty extremni vrazdy byly hnus, nez aby pribeh nejak pozvedly. Fakt nic zvlastniho, takovych je deset do tuctu.

17.09.2023 2 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nevim jak hodnotit. Je to uz treti kniha od Coleen tohoto zanru (Pravda nebo lez je jedna z nejlepsich knih,co jsem kdy cetla, ale ta je uplne jina), a pokazde nemuzu uverit, jak je schopna neskutecne dokonale vykreslit emoce, popsat myslenky a pocity, jako by byly Vase vlastni, ze i me na konci slza ukapla.

Ale paneboze o cem ta knizka je? O jakychsi dokonalych umelohmotnych existencich, ktere sice dokazou stejne jako lidi udelat chybu, ale jinak jsou to bytosti bez jedineho spatneho povahoveho rysu, vsechny si navzajem beze slov rozumi, vzdy se umi v pravou chvili spravne zeptat, objevit na scene, porozumet, vsechno tam proste do sebe dokonale zapada.

Fakt by mohl existovat chlap, kterej ma potetovany paze, vypada drsne a nebezpecne, a probouzi v nem vztek myslenka, ze na den matek nikdo neoceni jeji materstvi??? To proste nejde dohromady.

Takze tohle fakt nee, to je proste cervena knihovna, a myslim, ze bez toho Coleenina umeni jit v popisu pocitu do hloubky, coz ty knihy odlisuje od ostatnich, by to asi nikdo moc necetl.

08.09.2023 2 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Nebylo to spatne, bylo to ctive, ale misty dost naivni - myslim, ze tak chytre osobe, jak je Kat v knize vymalovana, by to doslo mnohem driv. Momentalnich 85 % kniha podle me urcite nedosahuje, cetla jsem mraky lepsich.

02.09.2023 3 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Uff, neuveritelny!! Takovy psycho jsem snad jeste necetla. Odviji se divny pribeh, a postupne pomalicku se odhaluje, co vsechno tomu pribehu predchazelo. Za me genialne napsane, navazujici, konec jen tresnicka na dortu, dalo to dokonaly smysl. Od spisovatele se mi krome Pasazeru libily vsechny knihy vice nez nadprumerne. Za me naprosta pecka a doporucuji precist.

21.08.2023 5 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Uzasne, perfektni, hrozne se mi to libilo. Krasna kniha, zvlastni zapletka, skoro 500 stran jsem precetla asi za 3 dny.

13.08.2023 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Nakonec to nebylo tak spatny. Sice jsem si v pulce rikala, ze je to bida, ale za me to ten konec trosku zachranil - asi proto, ze uz jsem tolik nedavala pozor :) tohle bych uplne necekala.

06.08.2023 4 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Zajimava hniha, chvilku mi trvalo se zacist, ale pak jsem se tesila, az prijdu domu a budu cist dal - znamka dobre knizky...ale ,nekde sto stran pred koncem mi to zacalo pripadat uz trochu natahovane, prehnane. Proto me konec tolik neprekvapil, jak by asi mel. Nicmene tak nebo tak je to nejzvlastneji napsana knizka, co jsem cetla, ty metafory a slovni obraty! Uprime obdivuju jak spisovatelku, tak prekladatelku a redaktorku. Genialni.

31.07.2023 5 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Pecicka! Krasne to plynulo, spravne zamotane, vubec jsem netusila, o co tam jde!! Nekde v prostred uz jsem si rikala, ze se do toho spisovatelka snad sama zamotala, protoze to nemuze davat smysl. Ale krasne se to vysvetlilo, vybarvilo, vubec bych takove rozuzleni necekala.

17.07.2023 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Asi jsem od toho cekala vic, nejak jsem se nedokazala zacist, konec me ani neprekvapil, bohuzel nadseni z knihy nesdilim.

15.07.2023 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

(SPOILER) Ctive, ale zapletka trosku pritazena za vlasy. Nikdy ji nedelali ultrazvuk, ze nevedela, ze neceka holku?Nebo jsem si toho v knizce nevsimla? Tessa je na muj vkus zase moc jakoby "dokonala", sice ji vsichni obvinuji, ale ona je vykreslena jako uzasna, hodna, laskava a pracovita osoba, ktera si dela nejvetsi starosti s tim, jak zalhala novinarce. Proste cele trosku prehnane. Pozitivni je, ze knizka neni moc tlusta a je ctiva.

04.06.2023 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Moc hezky vystaveny a nakonec ukonceny pribeh. Amelia byla moc pekne vykreslena, mile a nenasilne, o to vic jsem se vzivala do toho, co se ji delo. Moc se mi libilo, ze i kdyz se pribeh celou dobu tvari jakoby prvoplanove - pri rozkryvani vsech udalosti a souvislosti prese musi byt jasne, co se ji stalo - aby nakonec prvoplanove vubec neskonci. Pro me skoncil obdivem a motivaci, ze vsechno se nejspis da zvladnout, jen je potreba se nekdy rozhlednout trochu sirsima ocima.

31.05.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

V knihovne mne upoutal uz nazev, obsah jeste vic. Precetla jsem za dva dny, celkem zvlastni knizka. Dobre se cetla, zapletka takova neobvykla mezi zanrem, ktery ctu, zadna vrazda apod., ale pritom to bylo celkem napinave. Jen mi lehce prislo, jak kdyby to bylo stylem napsano pro mladsi, melo to takovy jakoby zdvorily nadech. Kazdopadne se mi cetla fakt dobre, na konci se i oci zamlzily :)

28.05.2023 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

83 % teda nee. Prumerny thriller s radoby zvratovym koncem, ktery pro me ale zvratem nebyl. Vubec jsem nepochopila ty twitterove a novinove vsuvky - byly uplne k nicemu, strasne me rusily, nakonec jsem je preskakovala. Taky mi vadily ty nedokoncene kapitoly, ktere mely zvysovat napeti, ale jedine, co zpusobily, tak ze napeti se ztratilo v nasledujici kapitole, a v te dalsi, ktera souvisela s tou predchozi,se uz nevratilo. Proste prumer, rozhodne jsem cetla plno lepsich knizek.

23.05.2023 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Paradni knizka, slupla jsem ji jako malinu, i kdyz ma pres 400 stran. Zezacatku mi prisla trochu jednodussi, ale pak se pribeh zacal vyvijet, a ke konci jsem jen otevirala pusu, protoze jsem nenachazela slov. Presne tak to mam rada

13.05.2023 5 z 5