Bagriela Bagriela komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

To je tak hloupé dílo, že ani nemám chuť se k tomu více vyjadřovat.

22.11.2014

To To Stephen King

Moje první Kingovka. Když pominu některé zdlouhavé pasáže, u kterých jsem se nevydržela plně soustředit, jsem knihou nadšená! Tato kniha mě nadchla natolik, že jsem začala vyhledávat další díla Stephena Kinga. Stal se jedním z mých oblíbených autorů. Je to zkrátka mistr hororového žánru.

18.11.2014 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Po přečtení této knihy jsem přesvědčená, že je Stephen King nejenom vynikající spisovatel, ale i sympatický člověk.
Tohle je nejstručnější komentář, který jsem kdy u jeho díla psala, ale myslím, že to zcela vystihuje - King je prostě king.

13.08.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Nejvíce mě zaujala povídka Dobré manželství, nejméně Prodlužování času. To se mi totiž zdálo nějakým způsobem odbyté, nic mi to neřeklo, nedalo. Byla i hodně krátká, ale já byla vlastně ráda, že už skončila.

Dávám tedy čtyři hvězdičky, zbylé povídky mě nadchly a pohltily natolik, že mi bylo líto, když jsem dočítala poslední slova.

K této knize se určitě ještě někdy vrátím.

24.12.2014 4 z 5

Já nevím. Něco mi tam chybělo. Celou dobu jsem se snažila najít to, o čem všichni tolik básní, to, proč je ta kniha tak populární. Ale neúspěšně. Co musím vyzdvihnout, je sympatická hrdinka! To je asi jediné, co mě zaujalo. Jinak mi kniha nic nedala.
K autorovi se určitě vracet nebudu.

27.09.2015 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem dočetla před několika minutami a nejsem si jistá, jestli budu po zbytek dne schopna přemýšlet nad něčím jiným. Asi jen...páni! Má první zkušenost s Jodi Picoult a jsem si stoprocentně jistá, že budu vyhledávat další díla.

Při čtení první části jsem už věděla, že mě kniha bude bavit. Občas mě rušila ta milostná místa, to se mi zdálo zbytečné, ale dokázala jsem se přes to přenést. Pak přišla druhá část a tím nastala jízda! Nemohla jsem se odtrhnout. Žádný příběh mě nepohltil tak, jako tento. Přečetla jsem více než 100 stran denně a měla jsem potřebu pokračovat dál a dál.

Rozhodně nedoporučuji lidem, kteří vyhledávají oddychové čtení. V knize se prolíná hodně časových linií a postav. Navíc si to doopravdy zaslouží maximální soustředěnost! :)

23.06.2015 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Skvělá knížka! Nečekané, alespoň pro mě, rozuzlení. Akční části popsané poutavě, nenuceně. Dávám pět hvězdiček.

21.12.2014 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Tato detektivka patří mezi ty lepší, co jsem četla. Po celou dobu napínavá, skvěle vystiženo novinářské prostředí, zajímavé charakteristické rysy hlavních postav. Dokonce mi čtenářský zážitek nepřekazila ani romantika, která mi většinou vadí. I když je pravda, že by se bez ní kniha také klidně obešla. :-)

28.01.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

No tak to byla jízda! Dlouho mě žádná kniha nepohltila tolik, jako tato. Denně jsem přečetla sto stránek, a kdybych měla více času, snad ji přečtu celou během jednoho dne. :-D
Jen mi pořád nejde do hlavy, jak dva lidé můžou stvořit něco tak jednotného a vynikajícího.

29.08.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO jsem četla několikrát, proto jsem se na pokračování těšila. :)

Co takhle čtu ostatní komentáře, je Christiane vyčítána její osobnost. Já bych podle mých sympatiích k ní knihu nehodnotila. Taky jsem se někdy pozastavovala nad jejím myšlením, ale přesto jsem ráda, že je to psáno tak nějak upřímně, jaká skutečně je (alespoň doufám). Pro mě bylo naopak zajímavé vžít se do přemýšlení člověka, který je tolik let na drogách - protože je pravda, že mi taktéž někdy přišlo, jako bych četla zpověď puberťačky.

Co je ale podle mě největší problém, je neuspořádanost děje. Připadá mi, že skáče z jednoho do druhého a mezitím nevysvětluje návaznost. Tomu se vlastně ani tolik nedivím, když velkou část svého života sepsala do pouhých, ani ne, 300 stran. Přesto mě to rušilo.

Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím. Bylo to zajímavé čtení, ale po literární stránce mi to nic nepřineslo.

10.07.2015 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Perfektně propracované a čtivé. Žádnou pasáž jsem neměla nutkání přeskočit. Myslím, že snad ani není třeba cokoliv dalšího dodávat. Dávám zasloužených pět hvězdiček!

08.07.2015 5 z 5

Kokain - Kariéra německého dealera Kokain - Kariéra německého dealera Kajo Fritz

Knížka je psána tak nějak uvěřitelně, jednoduše a dá se říct, že je to taková oddechovka. Působí to nenuceně. A to se mi na tom právě líbí. Čte se doslova jedním dechem. Je pravdou, že by se určitě dala zpracovat atraktivněji, protože námět je skutečně zajímavý. Kniha se neřadí mezi mé nejoblíbenější, zároveň to ale bylo fajn nenáročné čtení.

19.06.2016 3 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Knihu bych hodnotila jako dobré čtení. Místy se mi vyloženě líbila, ale milostné pasáže děj rušily. Zdály se mi zbytečné, zdlouhavé, nudné. Asi je to tím, že milostnou literaturu nevyhledávám, přesto ji jako obohacení příběhu skousnu, ale v tomhle případě se zastávám názoru, že samotný děj nic takového nepotřeboval. Všeho moc škodí.
Osobní závěr jsem si udělala takový, že "neurazí, nenadchne".

23.10.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

OBSAHUJE SPOILERY
U této knihy se pravděpodobně více rozepíšu, protože za to vážně stojí! :-)
Věc, kterou chci "vypíchnout", je umění hrát si s čtenářovými myšlenkami. Alespoň doufám, že nejsem jediná, která v první části chvilkami uvažovala, jestli ji Nick skutečně nezabil. Na druhou stranu snaha přimět čtenáře ubírat se k této myšlence byla až moc okatá. Když se nad tím zpětně zamyslím, jakoby nám Gillian F. přímo říkala "a teď si mysli, že to byl on, abych tě pak mohla šokovat!". A přirozené je si začít myslet "ona tak moc chce, abych tomu věřila, že to nemůže být pravda". Zkrátka prvoplánové a za mě nepovedené.
Od knihy jsem měla velká očekávání, ale opravdu jsem nečekala, že se to zvrhne v části psané psychopatem (nahlédnutí do myšlenek psychopatů nebo vrahů přímo miluji!). Pro mě tedy milé překvapení. A Amy je ještě k tomu geniální psychopat! Myslím, že vystihnutí myšlenek se Gillian F. povedlo perfektně.
Další věcí, která se mi skutečně zalíbila, bylo rozdělení časových linií. Zdálo se mi nevídané. Např. hned zpočátku zfalšovaný deníkový záznam, který napomohl tomu myslet si, že je Amy nevinná chudinka.
Konečná fáze měla spoustu zvratů, což by nebylo špatně, ale přeci jenom to bylo deset zvratů na pět stránek. :-D Závěr pro mě není závěrem, ale otázkou. Vlastně doteď mám tolik otázek, že mám nutkání zeptat se Flynnové, jak jisté věci myslela a jak ona sama vnímá Amy. :-D
Fuuu, to je snad můj historicky nejdelší komentář. Abych to uzavřela - autorce se povedlo vytvořit postavu, nad kterou chci přemýšlet, která je tak šílená, až mě fascinuje.
Dílo hodnotím třemi hvězdičkami.

24.08.2015 3 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Má první kniha od tohoto autora a jsem spíše zklamaná. Měla jsem velké očekávaní - detektivka a tematika drog? To je přesně pro mě! Jenže to pro mě nakonec nebylo...

Možná je to tím, že jsem nečetla předešlé díly a tak mi unikaly jisté souvislosti, každopádně větší část čtení pro mě bylo trápení. Kniha mě nebavila, tudíž jsem se na to nedokázala tolik soustředit a už od začátku jsem se musela po přečtení některého z jmen vracet, abych si připomněla, kdo to vlastně je. Zdlouhavé dopodrobna rozebírané pasáže tomu také nepřidávaly.

Přesto jsem se rozhodla, že dám autorovi ještě jednu šanci a přečtu si počáteční díly této série. :)

03.07.2015 2 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Má první zkušenost s tímto autorem a jsem spokojena. Bez zbytečně zdlouhavých pasáží a omáčky, každičká část napínavá a toho si na knize vždy cením - když autor odhadne, kdy je toho příliš a co čtenáře zaujme a co ne. Dalším plusovým bodem je určitě to, že stejně tak napínavé bylo, kdo to všechno vlastně dělal. Nebyla to žádná tuctovka, kdy pozorný čtenář odhalí viníka hned po pár stránkách.

Myslím, že někdy v budoucnu vyhledám i další dílo od tohoto pana spisovatele.

06.02.2015 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Poté, co jsem shlédla obě dvě série seriálu a nemohu se dočkat plánované třetí, byla jsem nadšená, když jsem se dozvěděla, že dílo vyšlo i v knižním podání!

S knihou jsem spokojena. Co mě ale překvapuje je to, že je psána zcela jiným stylem než bych očekávala po sledování seriálu. Působilo to na mě spíš jako takové povídání, bez akce (např. mi chyběla seriálová pasáž, kde se Pennsatucky snaží zabít Piper, byla jsem zvědavá, jak si s tím v knize poradí). Z toho jsem tedy usoudila, že seriál je hodně zkreslený vzhledem k realitě a že je tam spoustu smyšlených věcí, aby nalákal více pozornosti. Zatímco kniha je psána doopravdy tak, jak to bylo. To ale vůbec není na škodu!

04.01.2015 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Celkový dojem z knihy hodnotím čtyřmi hvězdičkami. G. Flynn patří mezi spisovatelky, které mě dokonale dokážou vtáhnout do děje a její díla jsem schopná přečíst za dva dny. Přesto je co vytknout.

Již podruhé, co mě zklamal konec. U Temných koutů, které jsem si přečetla před touto knihou, jsem byla nespokojena s provedením konce, ačkoliv dějově se mi líbil. Byl absolutně nečekaný! Alespoň tedy pro mě. Jenže to, jak ho pojala, se mi vůbec nezamlouvalo. Zdálo se mi, jako kdyby ho chtěla jen co nejrychleji odbít a snažila se až přehnaně šokovat, což bylo dost znát a narušilo mi to jinak příjemné čtení.
Tady, u Ostrých předmětu, se mi naopak líbilo provedení, kterým konec napsala, ale byla jsem nespokojena po té dějové stránce. Od začátku knihy jsem totiž tušila, kdo je vrahem. Sice jsem váhala mezi dvěma osobami, ale myslím, že kdo knihu četl, měl pocity zcela stejné.

Druhá věc, nad kterou jsem se v knize pozastavila, byly ty rádoby erotické scény. Vůbec se mi tam nehodily, byly zbytečné, možná až rušily jinak úžasný děj. Z mého pohledu působily směšně.

Až na tyhle dvě "drobnosti" jsem nadšená. Flynnová je můj šálek kávy!

22.11.2014 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Myslím, že není co dodat. Kniha velice populární a já chápu proč. Ze všech knih s tematikou "drogy" mě tato zaujala nejvíce.

20.11.2014 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Úvodní povídka byla famózní a ze všech mě zaujala nejvíce. Zbylé mě zase tolik nenadchly, přesto dávám čtyři hvězdičky a s čistým svědomím mohu říct, že se tato netypická kingovka zařadí mezi jedny z nejlepších povídek, které jsem kdy četla.

17.04.2015 4 z 5