Zabiják

Zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211251/bmid_zabijak-5yO-211251.jpg 4 111 28

Alex Delaware série

"Nezabiju vás, doktore Delaware. I když bych měla." Ta slova pronesla Constance Sykesová, sofistikovaná a úspěšná lékařka, v jejímž dosavadním chování ani brilantní policejní psycholog Alex Delaware nepostřehl sebemenší známku násilnických sklonů. Možná se však mýlil. A možná má navzdory jejímu ujištění pádný důvod k obavám o vlastní život. Setkal se s ní u soudu, kde se dožadovala opatrovnictví dcerky své bohémské sestry. Delaware ovšem neshledal jediný důvod, proč dítě matce odebrat, a v odborném posudku osvojení nedoporučil. Netušil, že Constance Sykesová není zvyklá prohrávat. Nechutná sesterská tahanice totiž výrokem soudu neskončila. To nejhorší mělo teprve přijít: rukou brutálního vraha začnou umírat lidé a dokonce se ztratí i holčička, kvůli které celý spor začal. Začíná jít opravdu do tuhého. Ani s pomocí detektiva Mila Sturgise si totiž nemůže být Alex jistý, že za onen zdánlivě nevinný posudek nakonec nezaplatí životem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Killer , 2013

Jiho226
27.08.2023 3 z 5

U této knihy bych pozitivně ohodnotila začátek a závěr - tyto dvě části odpovídají žánru, kam je zařazena, tedy thrilleru. Ale jinak je převážná část knihy spíše psychologický román. Na základě anotace jsem čekala víc.

viva71
20.07.2022 4 z 5

Sympatický hlavní hrdina, zajímavá zápletka, vtipné dialogy a pozvolna gradující děj s nečekaným rozuzlením. Za mě skvělá a čtivá detektivka.

postrach
06.06.2022 5 z 5

Souhlasím s názorem podemnou.Má první kniha od autora.Četla se dobře.Stihla jsem ji za víkend.Jdu hned na další díl.

ThomasRuhe
31.08.2019 3 z 5

Bylo to celkem dobré. Trochu jiná detektivka z pohledu psychologa jako hlavní postavy příběhu, která má neobvyklé okolnosti případu který se zde řeší.

janina66
30.08.2019 4 z 5

Kniha se mi velice dobře četla. Alex a Milo super tým. Jen do poloviny to byl jen popis situací. Teprve od 2/2 se něco dělo.
Mohu doporučit.

Stanas513
12.01.2019 5 z 5

To je prostě Kellerman - žádné dlouhé popisy, hodně dialogů, super čtení.

Kokolabel
28.11.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Narozdíl od jiných knih s kriminální tematikou je líčena očima psychologa, ne detektiva. Kniha udržuje čtenáře až do konce v napětí a očekávání.

Acquenta
20.04.2018 5 z 5

Super příběh, hodně čtivá kniha...dost zajímavé provedení , tentokrát detektivku vypráví psycholog, a ne vyšetřovatel, což se mi hodně líbilo i díky mnoha dialogům.

monika0356
29.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila, jako vsechny od tohoto autora, vzdy jsem zvedava kdo je vrah :)

dee95
03.11.2017 5 z 5

Zase mě dokonale zmátl, jak jenom to dělá :) Příjemné a napínavé čtení. Příjemé bylo i setkání s Effem, pro mě jakožto diabetika, super vložka :)

syskas
11.08.2017 5 z 5

Moja prvá kniha tohto autora. Výborná. Takže určite nebola posledná.

Agatha84
12.07.2017 4 z 5

S Alexem a Milem je to vždy velmi příjemné setkání. Stejně tomu bylo i tentokrát! Takový můj malý návrat domů.

ArwenAragorn
21.04.2017 5 z 5

Příběh začíná sporem o dítě mezi dvěma sestrami. Jednu z nich zastupuje můj oblíbený dr. Delaware a ta také spor vyhraje. Jenže příběh je teprve na začátku a objeví se první mrtvý(á), u kterého nezůstane. I Alex Delaware je v přímém ohrožení života. Jako obvykle se jedná o psychologický thriller s důmyslně odstupňovaným napětím a překvapivým koncem. Autor je v této oblasti expert a ještě mě nezklamal. Doporučuji!

princesse
17.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Pan Kellerman opět nezklamal. Kniha se výborně četla a děj doslova utekl jak voda. Doporučuji a jistě nebudu sama.

maličkán
21.09.2016 4 z 5

Skvělá detektivka, dobře se četlo, mohu doporučit.

Zuzanka46
29.07.2016 4 z 5

Moje první kniha od Kellermana a určitě ne poslední! Skvěle napsaná detektivka, napínavá od začátku až do konce. Velmi se mi líbilo, že v knize nejsou žádné nadbytečné pasáže a ani přílišné popisování násilí, v čemž si mnozí autoři libují... Jednu hvězdičku strhávám za to, že poměrně brzy před koncem odhalíte pachatele, a díky tomu konec knihy pro mě ztratil napětí.

mirunda
03.11.2015 5 z 5

Kellermana mám moc ráda, ale musela jsem mu postupně přijít na chuť. Nicméně tato kniha se mi moc líbila

lenkavildomcova
03.08.2015 5 z 5

skvělá detektivka... Delaware je výborný psacholog... přesně můj šálek čaje... doporučuji

Maff
13.06.2015 4 z 5

Solidně odvedená práce, jednak autorova, jednak psychologa Delawareho a jeho parťáka detektiva Sturgise. Absence nadpřirozených a hrdinských kousků hlavních postav, zato však velmi dobře popsané řemeslo psychologa i detektiva, prostě jde to i bez zbytečných kudrlinek. A to je největší plus knihy. Minusem je skutečnost, že pachatele je možné vytušit již celkem dlouho před závěrem. Za přečtení však kniha stojí.

Antoaneta
24.03.2015 4 z 5

Skvělá,čtivá detektivka napínavá až do konce.Mohu doporučit stojí za přečtení.

Jonathan Kellerman
americká, 1949