Zabiják

Zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211251/bmid_zabijak-5yO-211251.jpg 4 112 112

Alex Delaware série

"Nezabiju vás, doktore Delaware. I když bych měla." Ta slova pronesla Constance Sykesová, sofistikovaná a úspěšná lékařka, v jejímž dosavadním chování ani brilantní policejní psycholog Alex Delaware nepostřehl sebemenší známku násilnických sklonů. Možná se však mýlil. A možná má navzdory jejímu ujištění pádný důvod k obavám o vlastní život. Setkal se s ní u soudu, kde se dožadovala opatrovnictví dcerky své bohémské sestry. Delaware ovšem neshledal jediný důvod, proč dítě matce odebrat, a v odborném posudku osvojení nedoporučil. Netušil, že Constance Sykesová není zvyklá prohrávat. Nechutná sesterská tahanice totiž výrokem soudu neskončila. To nejhorší mělo teprve přijít: rukou brutálního vraha začnou umírat lidé a dokonce se ztratí i holčička, kvůli které celý spor začal. Začíná jít opravdu do tuhého. Ani s pomocí detektiva Mila Sturgise si totiž nemůže být Alex jistý, že za onen zdánlivě nevinný posudek nakonec nezaplatí životem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Killer , 2013

M.V.Z.
07.02.2015 5 z 5

Kellerman je jistota dobré detektivky. Ani tato mě nezklamala a byla napínavá od začátku až do konce. Čtivě napsaná, bez zbytečných pasáží.

Bagriela
06.02.2015 4 z 5

Má první zkušenost s tímto autorem a jsem spokojena. Bez zbytečně zdlouhavých pasáží a omáčky, každičká část napínavá a toho si na knize vždy cením - když autor odhadne, kdy je toho příliš a co čtenáře zaujme a co ne. Dalším plusovým bodem je určitě to, že stejně tak napínavé bylo, kdo to všechno vlastně dělal. Nebyla to žádná tuctovka, kdy pozorný čtenář odhalí viníka hned po pár stránkách.

Myslím, že někdy v budoucnu vyhledám i další dílo od tohoto pana spisovatele.

bookcase
28.01.2015 5 z 5

Knihy JK čtu ráda a tak jsem se těšila na Zabijáka. Nezklamal. Naprosto čtivé, napínavé až do poslední stránky. Alex a jeho přítelkyně Robin jsou jedni z nejsympatičtějších postav v moderní literatuře.

Martina23275
09.11.2014 5 z 5

Zase jedna dobrá knížka, která se čte jedním dechem. Zápletka až do konce, že jsem vůbec netušila, kdo to všechno dělal.

Pivísek
03.11.2014 4 z 5

Tohoto autora jsem četla poprvé a trošku jsem se bála, že se nezorientuju, když je to už několikátý příběh s Alexem. Ale hned po prvních pár stranách jsem pochopila, že to nevadí, byla jsem uvedena do děje téměř okamžitě a ani jsem nemusela znát souvislosti z předchozích knih. Děj se mi líbil, sice trošku více psychologický a bez zbytečné krve, ale pořád lepší, než mít mrtvoly v každé kapitole. Za mě palec nahoru, určitě na tohoto autora nezanevřu a přečtu si více jeho knih.

Luciecs
01.11.2014 5 z 5

Moc ráda čtu knihy od Jonathana Kellermana, Ani tato nezklamala... Myslím, že píše stále lépe a lépe. Přečteno za den a mohu doporučit. Líbí se mi psychologická stránka jeho knih. Už nyní se těším na další jeho počin :-)

Boboking
23.10.2014 5 z 5

Já jsem naopak z knihy nadšený, ale je to moje první "setkání" s tímto autorem. Postava Delawareho je skvělá, zcela ztotožnitelná. Bez zbytečných potoků krve a bestiality. jde spíše po psychologické stránce případu, přesto napětí nijak neztrácí. Souhra originálních postav Delaware a detektiva Mila je parádní, nepostrádá špetky černého humoru. autor jde dost po detailech a popisech, ale nijak neruší hlavní dějovou linii. Já doporučuji :-)

Palele
21.10.2014 3 z 5

Alex Delaware je tentokrát sám v ohrožení života, když vypracuje pro soud posudek o sveření dítěte do péče. Situace se jeví poměrně jednoznačně a rozhodování není tím pádem pro Alexe zase tak složité. Jenže straně, co prohrála, se výsledek samozřejmě nelíbí. Následky na sebe nenechají dlouho čekat a taky postupně vychází najevo, že není všechno tak jednoduché.
Knihu jsem si musela hned koupit, protože J. Kellerman patří k mým nejoblíbenějším autorům. Nemůžu si pomoct, ale jako by tu knihu psal někdo jiný. Ani nevím, jestli bych ji tentokrát zařadila mezi thrillery. Mám moc ráda ten psychologický vhled u všech jeho knížek, ale tohle bylo takové překombinované. Pro mě asi neslabší kniha, co jsem od něj zatím četla.

Jonathan Kellerman
americká, 1949