Ava365 Ava365 komentáře u knih

Ztracený Ztracený Tim Weaver

První setkání s Time Weaverem a musím konstatovat, že velice příjemné. Nechápu, že mi tento autor zatím unikal. Ztracený je velmi dobrý thriller, i když i tady byly některé věci na hraně - např. samotný únos v metru. Ale koneckonců se nejedná o literaturu faktu, a tady to bylo ještě v mezích přípustnosti. Kniha se dobře četla a hlavní postavy byly vcelku sympatické.

16.01.2022 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nechce se věřit, kdy tato kniha vyšla poprvé. Je skvělá.

10.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pěkná detektivka tak trochu ve stylu Agathy Christie, kdy je (pozor spoiler!) skupina lidí odříznuta od světa a jeden z nich je vrah. Autorčin styl se mi moc líbil, na knihu se těšíte. Konec mě trochu zklamal, ale vzhledem k tomu, že 95% knihy mě bavilo, dávám plný počet.

15.02.2022 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úsměvná klasika :)

09.08.2020 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Jedna z nejvtipnějších knih, které existují. Jedním slovem nádhera!!! Skvělý překlad Jaroslava Kořána. V souvislosti s některými komentáři mě napadá, jak trefné je základní motto této knihy: Když se na světě objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení, že se všichni hlupci proti němu spolčí. :)

16.06.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po přečtení této klasiky bude asi každý rád, že žije v této době. Naše běžné problémy se rázem zmenší.

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Výborná česká detektivka. Odehrává se na Šumavě a místa příběhu jsou tu moc dobře popsaná. Stejně jako v předchozí knize "Dál nechoď" vyšetřují Horn s Bachovou. Tahle dvojka mě moc baví - nejen že se jejich vyšetřování ubírá logickým směrem, ale dokážou i pobavit. :-) Všechny postavy jsou skvěle vykreslené a dialogy naprosto uvěřitelné. Příběh byl napínavý a už se těším na další knihu od tohoto autora. Jasných 100% a doporučuji.

19.02.2024 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Skvělá česká detektivka!!! Těžko říct, která z knížek tohoto spisovatele se mi líbila víc. Prvotina Poslední nadechnutí je thriller, za který by se nemuseli stydět věhlasní zahraniční autoři, zatímco Dál nechoď je napínavá a temná detektivka z českého prostředí. Obě ale spojuje autorův čtivý a v dobrém slova smyslu úsporný styl. Minimální, ale výstižné popisy, výborné charakteristiky postav, skvělé a uvěřitelné dialogy a to vše okořeněné jemným a inteligentním humorem. Rozhodně obě knihy patří k tomu nejlepšímu, co u nás v žánru detektivek v posledních letech vzniklo. Snad se brzy dočkáme dalšího setkání s některou sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí. Horn s Bachovou mě dostali :-)

27.11.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

V severské thrillerové literatuře se musí nutně objevit kriminalista s nějakým osobním problémem. K tomu patří samozřejmě i šedá, permanentně zatažená obloha. A dost často je v těchto thrillerech i motiv zanedbávaných či týraných dětí, které si nesou z dětství nějakou zátěž. Z tohoto důvodu ubírám jednu hvězdu, ale i tak má Sněhulák slušnou úroveň.

01.03.2023 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nestárnoucí klasika.

04.02.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Michaela Klevisová rozhodně psát umí, ale... Od začátku je u čtenáře vytvářen dojem něčeho neurčitého, tajemného, až strašidelného. Proto mě konečné rozuzlení trochu zklamalo, očekávání čehosi překvapivého až šokujícího bohužel nepřišlo. Navíc ve vysvětlení byla řada nelogičností. Rovněž byl pro mě trochu problém se zorientovat v postavách, přestože jich nebylo zas až tolik. Z mého pohledu jim chyběla větší hloubka, která by je od sebe více odlišila. Kniha nakonec pro mě byla spíše psychologickým románem, než moderní detektivkou.

25.10.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Velmi zvláštní knížka, dozvíte se o zajímavém způsobu života na skotském ostrově Lewis. Dobrodružství, temná atmosféra a kriminální zápletka.

21.12.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Perla v tomto žánru.

09.12.2019 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Přečteno 2x plus X krát zhlédnuto. Skvělá detektivka.

12.08.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Brutální severský thriller se vším, co k tomuto druhu literatury patří. Ale chvílemi přece jen trochu zbytečně rozvláčné.

28.02.2023 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

(SPOILER) Možná je škoda, že se mi dostala do rukou jako první z této série zrovna Tichá modlitba. Další knihy už číst nebudu. Takové množství nelogičností a přímo nesmyslů se hned tak nevidí. Zřejmě to ale většině čtenářů dle vysokých hodnocení nevadí. Nebudu se tu rozepisovat o (spoiler) do nebe volající blbosti v závěru, kdy žena holýma (zpřeráženýma) rukama, do kterých si vrazila střepy, aby si tak vyrobila jakousi zbraň, :-)) přemůže vycvičeného dvoumetrového sadistického zabijáka. To, že byla tímto mužem kopnuta do brady, což by vyřídilo i ostříleného MMA borce, je v celé té plejádě kravin jen malá třešnička na dortu. Horší je, že celé vyšetřování je nelogické už od samého počátku, kdy se všichni zúčastnění, přestože je na celou akci vyhlášeno přísné informační embargo, nastěhují do jedné vily, kam policisté pravidelně docházejí jako do práce. A skoro k smíchu je, jak v závěru zcela bez předchozích indicií, oznámí Kim, že celé to řídil třetí subjekt. A jen tak mimochodem oznámí kolegovi, že zná i pachatele souběžného vyšetřování vraždy člena gangu. Takto by se dalo ve výčtu blbostí pokračovat, ale k tomu tu není prostor. Závěrem zmíním jen, že vyšetřovatelka Kim je krajně nesympatická a její mantra v duchu: "Já ty holky musím přivést živé," vyskytující se skoro pořád, je už pak trapná, protože kromě takových proklamací, tam celá slavná KIm logicky nevyšetří skoro nic. Jediným pozitivem je, že kniha se čte díky krátkým kapitolám lehce a rychle.

27.12.2021 1 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Jako téměř všechny Vondruškovy knihy se i tato četla hezky, autor umí udržet čtenáře v napětí a přitom všem se čtenář dozví ještě něco o tehdejším způsobu života. Musíme věřit, že tomu tak tenkrát skutečně bylo :-)

28.11.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Připravte si kapesníky. Jedna z nejdojemnějších knih vůbec. Mistrovské dílo.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Atmosféra této útlé knihy i zvláštní Dykův styl ve vás zůstane ještě dlouho po jejím přečtení.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Výborná kniha skvělého autora. Název i její úspěch hlavně u žen by mohl evokovat tak trochu červenou knihovnu. Ale naštěstí tomu tak není. Krásně napsaný příběh lásky.