Attia Attia komentáře u knih

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Rozhodně pro mladší čtenáře už jen kvůli velikosti písmen a tenkosti knihy. Přesto musím říct, že se mi kniha četla dobře, snadno jsem jí přelouskala za jeden večer. Autor si kupodivu připravil složitější zápletku, než jsem vzhledem k jednoduchosti jazyka očekávala! Za tu krátkou dobu jsem se ale nestihla nijak sblížit s postavami. A pak obálka! Určitě skvělý nápad. Myslím, že mladší čtenáři knihu určitě ocení.

30.11.2014 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Co na knize hodně oceňuji, je závěr. Ten se autorce moc povedl, ani happyend, ani na nekonečný proud slz, prostě super. Také se mi líbilo, jak autorka popsala Antarktidu. Poslední díl se určitě povedl

09.11.2014 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

K tomu se dá pouze říct, že konec už byl příliš. Příliš překombinovaný, komplikovaný, příliš mnoho postav a dějových linií. Všeho moc! Kdyby autor ubral, udělal by líp. NSice jsem v tom úplně neplavala, ale určitě mi to znesnadňovalo čtení. Jedná se o skvělou fantasy sérii, bohužel poslední díl mě hodně zklamal. Konec knihy... no, mohl by být fenomenální, ale nebyl a k fenomenálnosti měl daleko. Našla jsem pár nesrovnalostí, které mi velmi vadily. Josh a Sofie mi byli každým dílem čím dál tím víc nesympatičtější.
Charaktery většiny postav se mi z nějakého důvodu příčily, chování některých mi přišlo nereálné, ani nevím proč. Poslední díl mě prostě a zkrátka zklamal.

19.10.2014 2 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Další ze smutných knih. Není to sice jedna z nejlepších knih, ale ráda jsem si Dračí bránu přečetla. Nijura ovšem byla lepší. U téhle knihy jsem byla totiž místy trochu zmatená, ale i tak jsem si ji ráda přečetla. Na knize oceňuji závěr, nečekejte totiž žádný happyend, ale pořád smutný konec.

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Kniha mi přišla strašně smutná! Už na začátku, pak celkem i na konci. Vážně pěkný příběh, úžasná porce fantazie

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Město Ember není vůbec špatná kniha. Je sice pro mladší čtenáře, ale určitě je napínavá a má dobrý příběh! Tuto knihu jsem jednou vyhrála a už asi půl roku mi ležela jen tak doma, než jsem se k ní konečně dohrabala. A zjistila jsem, že je vlastně super. Rozjezd má pomalejší, ale pak dostane spád a do konce se pořád něco děje. Líbí se mi i mapka města. Je vidět, že autorka městu Ember a jeho podobě věnovala hodně času.

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Tahle knížka se mi líbila, vůbec nebyla špatná. Jenomže k dokonalosti jí něco chybí. Obálka je krásná, nápad vážně dobrý, zpracování taky není špatné, ale o velké čtivosti se mluvit nedá a občas jsem byla hodně zmatená... Závěr byl hodně zvláštní... Dala bych tak 3,5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Není pochyb o tom, že John Green je skvělý spisovatel. A Hvězdy nám nepřály jsou fenomenální dílo. Plné skvělých citátů, humoru i hlubokých myšlenek. Kniha na mě určitě zapůsobila, četla se mi dobře, smála jsem se i truchlila s Hazel a s Gusem... Ale... prostě... Rozhodně jsem si nepobrečela, možná to bylo smutné, ale neukápla ani slza, vůbec se mě konec nedotkl. Kromě toho jsem ho tak nějak očekávala. A kolik bylo těm lidem? Nepředpokládám, že já v jejich věku budu takhle sršet moudrostmi a filozofickými citáty. Ale nechci knihu strhat, byla vážně fajn. Zase trochu něco jiného.

16.10.2014 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

O knize se dá říct pouze to, že byla vážně dokonalá... Originální a skvěle zpracovaný nápad. Kniha na mě zapůsobila, vážně nezapomenutelný zážitek. Ten smutný nádech proplétající se celou knihou.... A pak konec... Přečetla jsem ho několikrát a jen nevěřícně zírala... Rozhodně jsem četla jedním dechem od začátku do konce, dokonce dvakrát po sobě. Každá kapitola byla jiná, protože A byl v těle jiného člověka s jiným charakterem a zároveň se snažil udržet si sám sebe... Geniální nápad zpracovaný též naprosto geniálně

16.10.2014 5 z 5

Temná země Temná země Gillian Cross

Okouzlující a originální kniha, která mě zaskočila svojí syrovostí... Dokonalé popisy ponuré krajiny kolem Roberta a těžká situace všech malých lidiček, zároveň hodně smutná kniha, která vás donutí hodně se zamyslet... tak nad vším.

16.10.2014 5 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Na knize se mi především líbilo, jak si autor pohrával s historií. Války mě docela i zajímají a bavilo mě číst westerfeldovu verzi. Sice se mi nečetlo úplně po "másle", ale kniha je rozhodně zajímavá a pro mě originální. O steampunku jsem do té doby neslyšela, takže jsem byla plná očekávání, co se z toho vyklube. Aleka a Deryn (nebo - li Dylana) jsem si hned oblíbila. Knize přidávají i opravdu krásné černobílé obrázky.

15.10.2014 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Bylo vidět, že se autor rozhodně zlepšoval každým dílem víc a víc, určitě bych řekla, že poslední díl byl lepší a čtivější, než třeba první. Na druhou stranu ta délka... Nemám sice nic proti knihám s 500 stranami a víc, jenomže tady se mi to všechno celkem slévalo dohromady, protože to byla bitva o to město, pak zas o to, a ve všech případech to znamenalo docela dost stran, i když to většinou bylo to samé. Spousta krve. Poslední bitva byla opravdu fenomenální, to musím uznat. Strašně se mi taky líbila ta mapka, kde jsem si při čtení hledala místa, kde právě Eragon byl a tak. Jen konec mě trochu zklamal, tím myslím úplný konec až po závěrečné bitvě. Bylo to takové neuzavřené a i trochu smutné :( Nicméně přesto je série Dračích jezdců vážně moc povedená a stojí za přečtení.

15.10.2014 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Kniha se mi opravdu líbila, nešlo totiž o žádnou přeslazenou upíří romantiku, na které jsem alergická. Rozhodně tam nechyběla akčnost, spousta napětí, neboť jsem celou dobu jen čekala, kdy Gena odhalí a všechno se zhroutí. Překvapení a nečekané zvraty vás také neminou, ale bohužel je občas děj dost předvídatelný, spousta krve a i nechutných popisu upířího stolování, to všechno v knize najdete. Je to další neotřela kniha, která přichází s originálním nápadem a dobrým zpracováním. Autor na knize rozhodně zapracoval, protože se mu podařilo vytvořit opravdu odlišnou upíří kulturu, která se tak odlišná od lidské a přece v něčem děsivě stejná. Ale bohužel se nevyhnul ani drobným chybičkám, místy jsem byla trochu zmatená a něco mi nedávalo úplně smysl.
Ale to je vcelku přehlédnutelné, závěr bylo opravdu fenomenální, tak nervydrásající, že už jsem chtěla knihu dočíst, abych věděla, jak to všechno dopadne... Určit mě kniha chytila a nepustila až do konce.

15.10.2014 5 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Tahle kniha mě bezpochyby nadchla! Nechybělo jí nic, co by měla dobrá kniha mít. Napětí, nejistota, zvraty, akčnost, nepředvídatelnost i trocha romantiky. Když se pozastavím právě nad tou špetkou romantiky, vztah, který mezi sebou navazovaly dvě hlavní postavy mi přišel nenásilný a docela uvěřitelný. Už od první kapitoly se tam něco dělo a vydrželo to celou dobu. Téma je opravdu zajímavé a taky dobře zpracované. Anotace slibovala šílený a strhující thriller a svému slibu dostála. Neřekla bych, že to bylo přímo šílené, ale pološílené určitě. Ta snůška podivných napůl šílených lidí - vážně skvělé postavy. Kniha mě uhranula, četla jsem téměř na jeden zátah. Především musím poukázat na originalitu. Ta knize hodně přidává. Myslím, že kniha mě bavila právě kvůli své neotřelosti, nic podobného jsem ještě nečetla. Hlavně mě bavily pasáže, kde se střídala realita s nanem. Samozřejmě, k dokonalosti tomu něco chybělo, ale myslím, že jako napínavá oddychovka, ve které nemusíte hledat žádné hlubší poselství, to je dobrá volba. S varováním, že to není úplně vhodná kniha pro lidi slabší povahy dávám 85%

14.10.2014 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Určitě mě zaujala obálka, pak i obrázky v knize - opravdu zdařilé imitace dobových fotografií, ve spojení s textem působily opravdu děsivě. Nicméně, ačkoliv se na obálce píše o věkové hranici šestnáct let, je to spíš jen kvůli tomu hororovému tématu. Kniha měla velký potenciál, který se ovšem autorce nepovedlo využít. Děj je totiž celkově jednoduchý, krátké kapitoly, poměrně velká předvídatelnost, žádné obrovské zvraty. Za celou knihu nedošlo téměř k žádnému vývoji. Všechno směřovalo jedním přesně určeným směrem, takže mě Asylum nemělo čím překvapit. Charaktery postav byly "nádherně" ploché. I přesto nemůžu knize upřít dobrou atmosféru, určitě ve mně vyvolala nějaké emoce. Nicméně propracovanost obrázků a jednoduchost děje se zároveň trochu ubíjely, řekla bych. I přesto všechno se z Asyla vyklubal celkem pěkný horor, sice jsem se nikdy nedokázala úplně začíst, ale i tak mě kniha bavila. Hlavně ten prvek fantasy- nevysvětlitelné události, které knize přidávaly na děsivosti. Závěrem bych řekla, že jsem si Asylum ráda přečetla, možná protože hororové knihy příliš nečtu, takže to pro mě byla nová zkušenost. Ale vyloženě nadšená z knihy nejsem. Takže 70%

14.10.2014 3 z 5