Asylum

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvépr... celý text

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš…

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.

Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203874/asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3.4433

Asylum (1.)

Assylum (2013)

Horory, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

EmoKačí

Knížka dobrá,za dva dny přečtená. Vtáhlo mě to do děje. Musím si rychle koupit další pokračování :) Moc strašidelné to nebylo, jen místy. Byla úžasná a těším se na další ;)

verulik196

Knížka se četla rychle a příjemně, ale mohla být lepší. Nebylo to moc strašidelné a ani napínavé. I tak se mi ale líbila a určitě si přečtu další díly.

katallinka

Čekala jsem něco mnohem více strašidelného. Jinak námět zajímavý, ale mam pocit, že se něco dělo až na úplném konci.

MájaM.

Tak nečekala jsem,že až tak špatně bude kniha hodnocená.
Já hodnotím knihu kladně:) Moc se mi líbilo zpracování i poutavý příběh. Ještě řekněte,že nemáte rádi opuštěné strašidelné místa,ještě bývalé blázince... :D Já knihu přečetla za 3-4 dny a velmi mě potěšila. Čekala jsem od této knihy přesně to, čeho jsem se dočkala:)
Jinak až v den,kdy jsem knihu dočetla,jsem si všimla,že název na obalu je fosforeskující:D

Cocina

Velmi zajímavá kniha, dobrý nápad. Já to precetla behem jednoho dne, chtěla jsem vědět, jak to dopadne :D. Za mě dobrá kniha

maxx

Četl jsem už po druhé a hrozně mě kniha a děj baví. v květnu má vyjít třetí díl tak se moc těším na pokračování....

katushah

Obálka děsivá a obsah knihy je spíše komický. Je to takový jednodušší příběh pro puberťáky, ale je chytlavý a dobře se čte. Možná zkusím druhý díl.

Punkies

Ilustrace a přebal super. Takový depresivní, tajemný (proto mi k tomu potom, co jsem se do knihy začetla, celkově děj s postavami neseděl). Odsejpalo to, ale asi jsem už na příběhy středoškoláků moc stará :D

zbožňuju_knihy

Ale jo, na to, že je pro náctileté, neurazí ani dospělé. Druhý díl už mi přišel slabý.

vrana55

mě osobně knížka dost zaujala,mam v plánu přečíst si i pokračováni.

kristyna.k

Knížka se čte dobře, příběh je promyšlený, chvílemi to bylo hezké napětí, ale dvě hvězdičky bych ubrala za konečné rozuzlení. Nevím, proč mě zklamalo, asi jsem čekala nějaký složitější závěr. Nicméně knížka mne nenadchla natolik, abych si přečetla pokračování.

Sarfias

Knihu doporučuji všemi deseti. Je pravda, že ze začátku jsem byla v rozpacích. Proč je kniha zařazena do dospělé literatury, když je to taková typická teen knížka?
Nicméně, pokud k ní takto budete přistupovat, nemůžete být zklamaní. Celý děj moc pěkně "šlape" a rozuzlení je zajímavě překvapivé. Ale stále bloumám nad tím..POZOR SPOIL...jestli za to fakt mohou duchové anebo je to nějaká davová psychóza :-) (pokud to tak mohu nazvat).
Za mě ale určitě přečtěte. Jen pokud je vám *.Náct.. možná se přeci jen trochu zachvějete místy strachy.

Bella1

Už ta obálka je moc hezká a slibuje pěkné počtení. Kniha nezklamala, můžu jí doporučit.

Lanisa1966

Myslela jsem si, že bude kniha více napínavá, ale asi to bude tím, že už nejsem teenager. Není to špatné počtení, avšak jsem od této knihy čekala více.

petka270

Za mě velmi čtivá a napínavá knížka, jejíž řekněme autentičnost podtrhují fotografie. Samo prostředí už navozuje mírné mrazení. Postupné odhalování tajemství zvyšuje napětí a závěr je za mě vcelku strhující a poslední třetinu knihy jsem přečetla bez přestávky jedním dechem.

Teri_book

Trochu jsem se bála díky těm komentářům tady,ale mně se moc líbila!

PeM

Obálka hezká, velké plus za foto uvnitř a.....to je tak vše. Nutkání sáhnout po této knize byla velká, zážitek bídný. Zkusím dvojku, ale moc tomu nedávám...

SabrinaCZ

Jsem taková hororová fanatička. No, co si budeme povídat, kniha byla pro mě zajímavá od druhé poloviny, nehledě na to, že autorka ji zakončila stylem, typu: Kup si další díl, příběh pokračuje, a bude to ještě větší jízda!! Nevím, jestli mám chuť si další díl kupovat :/

Jasna007

Myslím, že snad každého zaujme na této knize její obálka a i to je možná pro mnoho z nás důvod ke koupi. Mě samotnou kniha zaujala také názvem, protože koukám na stejnojmenný seriál (AHS). Vzhledem k tomu, že se o podobné věci delší dobu zajímám, musela jsem ji zařadit do své knihovny. Před čtením jsem vlastně vůbec nevěděla co si mám myslet, protože po přečtení první kapitoly mi styl přesně padl do vkusu, ale na druhou stranu je tato kniha velmi špatně hodnocená. Cituji kamaráda Laeho, který to četl asi o týden dříve: "Někteří lidi prostě nepoznají dobrou knihu." Příběh navíc krásně doplňovali fotky z pravých ústavů.

A teď něco k ději. Je pravda, jak už zde někteří píšou, že je zvláštní jak se z Abby a Dana stali rychle přátelé. Pochopitelnější by když už tedy bylo kdyby se do ní Dan první zamiloval a až po tom by se lépe poznali, protože to už by tam byla ta láska na první pohled a nebylo by to takové. Přijde mi, že tuhle část autorka maličko odflákla. Jinak moc nemám co bych knize vytkla. Opravdu nechápu lidi, co zde píšou, že to bylo nenapínavé. Pokud si to pozorně přečtete, zjistíte, že autorka se snažila každou kapitolu zakončit napínavě, tak aby vás nenechala spát a vy pokračovali ve čtení.

PajusenkaB
07.12.2016

Hodnotím jako velmi slabou a jsem velmi zklamaná. Na to, jakou má kniha obálku, je to celkem propadák. Už od začátku jsem přesně věděla, jak to dopadne - strašně zle napsané. Napětí až během 30-ti posledních stránek, rychlý vrchol napětí, hodně mi připomíná jeden horor. Hlavní hrdiny bych vůbec netipla na 16 let, ale tak na 12, podle chování. Příběh opravdu nezáživně nepsaný, se zápletkami, které jdou snadno odhalit. Druhý díl už číst nebudu, toto stačilo.

Tigergirl
03.12.2016

Podle mě kniha nebyla zase tak špatná, jak tu někteří píší. Rozhodně jsem čekala více napětí a že ve mě kniha vyvolá strach. To se tedy nestalo, nebo alespoň ne v takové míře jak jsem očekávala... Přesto se kniha četla hezky. Doplněný příběh fotkami mě nejdříve překvapil, ale nakonec se mi to i líbilo a byla to příjemná změna. V určité části příběhu už se dalo trochu předvídat jak kniha dopadne, ale rozhodně to nebylo špatné čtení. :)

abigail5918
26.11.2016odpad!

Opravdu ošklivě napsané a vůbec ne strašidelné. Šíleně mě to zklamalo. Hned na začátku děsivá vloupačka do zavřených dveří v přízemí, kde je všude prach... ach jaká hrůza. A hl. hrdina, který se údajně již dlouho zajímá o psychologii a psychiatrii je šokován dřívějšími metodami v blázincích? To vím i já a nezajímám se o to... Grrr, no prostě opravdu se to nepovedlo.
Nedočetla jsem.

marek5127
20.11.2016

Chybí sexuální scény ze seriálu, cítím se zcela oklamán a podveden a mám zničené dětství. Hodnotím 69 body ze 420.

anezzik
10.11.2016

Ach jo... tak skvělý námět a tak špatně napsané. Hlavním postavám že má být 16? I můj devítiletý bratr by se dokázal lépe vyjadřovat. A chování hlavních hrdinů také odpovídá spíše jeho věkové kategorii. De facto se to všechno hrozně pomalu rozjíždí, třičtvrtě knihy se tam nic pořádného neděje a veškerý děj se pak odehrává v posledních třech kapitolách.
Číst to tak ve dvanácti letech, nejspíš bych z toho byla nadšená, ale pro dospělého člověka je to zkrátka nezáživné a chování postav tak infantilní, že máte nutkání obracet oči v sloup každý třetí odstavec.

renefer
10.11.2016

Takový jednoduchý horůrek bez potoků krve. Pro náctileté super.

Mudblood
01.11.2016

průměr, ne že by mě to zrovna překvapilo. Fotky super

Miška.Miška
22.10.2016

Nebylo to nejhorší ale pokračování rozhidně číst nebudu. Kniha se mi četla dobře a místy byla i napínavá, přesto tomu něco chybělo.

h.mose
26.09.2016

Jednohubka. Prečetla jsem ji za 4 hodiny :D Tuto knihu jsem koupila 12-ti letému synovi jako dárek a než jsem mu ji stačila dát, schroupla jsem ji na jeden zátah. Děj docela svižně ubíhá, vždycky si říkám, že se do knihy musím začíst na prvních 30-ti stranách a tady jsem byla začtená hned. Kapitoly jsou krátké, to mám taky ráda. Pro pubíky je to ideální čtivo. (i pro jejich matky :D :D :D)

pafčaodřeky
14.09.2016

Zkusím být slušná. Nevadí, že kniha je psána pro náctileté, horší je, když to vypadá, jak kdyby ji náctiletý i sesmolil. Špatné po všech stránkách a to i v žánru horor-fantasy. Vykradená grafika ze Sirotčince; "originální" (ironie) trojice kamarádů: sirota, třídní kráska a vtipálek/gay se stanou nerozlučnými asi po půl hodině a třech prohozených větách; myšlenkové pochody hlavního "hrdiny" (mám ji políbit-nemám ji políbit, jsem magor-nejsem magor) jsou zkrátka utrpení svou přízemní trapností....i Harry Potter je napínavější a uvěřitelnější. Pokud chcete napínavý horror s mladým hrdinou, zkuste třeba Deana Koontze a jeho Thomase, je tak o dvě třídy výš, než tahle slátanina.

markulka
24.08.2016

Kniha se mi moc líbila, určitě patří k těm lepším. Příběh byl napínavý a obrázky, které ho po celou knihu doprovázely, také měly svůj efekt. Nicméně byl to takový ten typický horor... Tak jako k románům prostě patří milostný trojúhelník, tak k hororům zase barák s temnou minulostí. xD Tady tomu nebylo jinak, avšak to nic nemění na tom, že to bylo fakt pěkné počteníčko a druhý díl si určitě přečtu! :-)

Kniha v žebříčku

84. nejhůře hodnocená kniha